Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

A ono "sačekajte 24h da kartica postane aktivna" ne važi više?
 
Ma jok, odakle ti to, nisam ja to rekao ni napisao u 3 razlicita FAQ....
Ma kak'i ;)
 
24h i obavezno nekih 3-5 evra.
 
Treba da mi refunduju neke pare na Paypal, zanima me da li kada sledeći put budem nešto pazario i platim Paypalom prvo skida ta sredstva a potom keš sa kartice sa kojom je Paypal povezan. Pretpostavljam da ide tako ali mi treba potvrda.

Tako kako si naveo.
 
^ne, zavisi kako mu refundiraju. AKo se refundira Paypal transakcija, vraca se na karticu.
Ako mu vracaju preko PPa kao novu transakciju onda ostaje kao balance i koristi se prvo on - ako je ista valuta kao i valuta placanja.
 
Iz mog iskustva:
Ako sam imao na pp sredstva u punom iznosu tj nije morao da povlaci pare iz banke, refund se vratio i zadrzao kao pp sredstvo.
Ako je pp pri placanju morao da povuce iz banke makar i 1 cent da bi bio pun iznos (tipa imas na pp 9,99€ a placas 10€) pri refundu se pare prvo vrate na pp i automatski se prosledjuje pun iznos na banku, tj celih 10€ iz primera.


TuturuTu on RN7
 
^za Srbiju je ovo prvo isto, za drugo ne znam.
 
Proslo 24h i dalje isto. Da uplatim par $ pa da probam, ili moze to posle ?

PS.
Nadjoh u temi da je ipak prvo potrebno uplatiti pare na karticu :d
 
Poslednja izmena:
Sve je sredjeno.

Jos jedno ekstra gloopo pitanje i necu vise majke mi :)
Da li sada, kada sam linkovao ovu debitnu karticu, treba da odradim neko povlacenje novca sa PP na karticu, ili pristupam novcu na PP direktno sa ovom karticom?

Sredjeno i to. Posle 100 tutoriala i 200 neispravnih linkova, nadjoh to sto mi treba.
 
Poslednja izmena:
Hoće klijent da mi plati u EUR na Paypal, a glavna valuta su mi dolari, jel moze to kod nas? Do sada su mi bile uplate sve u USD, rekoh mu da nisam u EU, a on je u fazonu pa Paypal ce ti konvertovati u tvoju valutu.
 
Moze, ali pp to sve lepo naplati

TuturuTu on RN7
 
Nek ti plati u EUR i ako je preko 200ak EUR, povuci ih na karticu. Ako je manje, koristi ih direktno sa balansa.
 
Hajde dodajte u prvu poruku da friends/family slanje ne radi iz Srbije (ako je i dalje zaista tako).
 
proslo je 48 sati i kartica nece da se obnovi. Ne mogu da je dodam opet.. Pise da je odbijena. Da li je ko imao slicno iskustvo i kakva je procedura ?
 
Meni je istekla visa internet kartica u Intesi proslog meseca, podigao novu pre 5 dana, i odbija mi update kartice na paypalu. Pokusao sam da je obrisem pa da dodam ali isto izbacuje "declined". Na kartici imam oko 20 evra, i na e-bankingu stoji da je kartica aktivna. Kontaktirao sam paypal preko maila, i danas mi odgovorili da pozovem podrsku u Irskoj.

If I understand you correctly you having trouble adding your new card.

After reviewing the matter and I can see that your system is stopping you for adding a card. I can not override the system over email.

I would recommend calling our customer support telephone line (00353 1 436 9111) is open from 8.00am to 4.30pm GMT Monday to Friday. Rates from overseas landlines and mobile phones will vary. If you are calling from Ireland, please call 1800 948 510.
 
Poslednja izmena:
Meni malopre stigao mal da moram da ih okrenem preko telefona. Nigde ne pise broj. Jesi zvao ?
 
Necu ih zvati. Trenutno ne planiram neku kupovinu, tako da cu sacekati razvoj situacije, jer ocigledno vise ljudi ima ovaj problem.
 
Hehehe, evo novosti

Dear xxx,

Thank you for contacting PayPal regarding withdrawal.

I hope you are well today.

xxx, I have reviewed your account and I can see that your account is open is Serbia.

In your country you are able to withdraw to Visa card or to US bank.

If you wish to withdraw to the card please add Visa card.

I hope this information helps and that you have a lovely day.




It is my pleasure to assist you. Thank you for choosing PayPal.

Sincerely,
xxx
PayPal

Copyright © 1999-2019 PayPal. All rights reserved.
Consumer advisory- PayPal Pte. Ltd., the holder of PayPal’s stored value facility, does not require the approval of the Monetary Authority of Singapore. Users are advised to read the terms and conditions carefully.
From: xxx
Sent: Thursday, July 11, 2019 11:07:54 AM (+01:00)
Subject: Add/Withdraw funds

I cannot proceed with withdrawing fund to my credit card. I did notice that system is always asking about a US Bank account, even when I try to link a bank. I did make screenshots, but I cannot find how to attach them to email.
Thanks in advance,
xxx
user_account_type : PREMIER
user_device_type : DESKTOP
user_customer_experience : PREMIER
browser_type : xxx
web_form_type : 11001
 
Brate, ovo izgleda kao neki phishing? Engleski je strašan, baš loše "kineski" napisan.
 
M'jok, iskopirano iz njihovog centra za poruke.
Evo druge

Dear xxx,

Thank you for contacting PayPal regarding withdraw your money.

xxx, I have reviewed your account and I can see that you are able to withdraw your money to your Master card.

here's how you withdraw your money:

Log in to your account at www.paypal.com
Click Withdraw Funds in the 'PayPal balance' field.
Choose the balance you want to withdraw from.
Fill in the amount you want to withdraw.
Choose the card you want to withdraw to.
Click Continue.
Please note:

It usually takes 2-5 working days for your funds to post to your card balance. It may take up to 30 days to reflect on your card statement depending on your card issuer. For additional questions, contact your card issuer.
Due to local regulations and issuing bank guidelines, it's not possible to withdraw funds to all credit/debit cards
There is a minimum and maximum withdrawal limit to withdraw funds to your card. To view your withdrawal limits, log in to your account and click View Limits on the 'Account Overview' page. If you cannot see the link, your account may not have any limits.
To view the fees for withdrawing funds to your card, click Legal at the bottom of any PayPal webpage, then click User Agreement of PayPal Service where you can find the section related to fees. Please be aware that you may not withdraw an amount smaller than the minimum withdrawal fee.
If the currency of your PayPal balance is different from the currency of your credit card, exchange rates apply when you withdraw funds.

Also, if you have an US bank account you can send to us the bank statement and your proof of id so we can add it manually for you.

It is my pleasure to assist you. Thank you for choosing PayPal.

Yours sincerely,
xxx
PayPal

I sad radi transfer!!!

Znači, samo na gurku i kod njih
 
Moze na Mastercard još od maja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni je istekla visa internet kartica u Intesi proslog meseca, podigao novu pre 5 dana, i odbija mi update kartice na paypalu. Pokusao sam da je obrisem pa da dodam ali isto izbacuje "declined". Na kartici imam oko 20 evra, i na e-bankingu stoji da je kartica aktivna. Kontaktirao sam paypal preko maila, i danas mi odgovorili da pozovem podrsku u Irskoj.

Isti problem imam i ja. Kada probam da unesem novu karticu dobijam poruku "Your card has been declined. Please try a different payment method." U pitanju je intesa internet kartica koju koristim od 2013. :mad:
 
ne bih rekao da je do inteze jer će te pp obavestiti da može da reši problem ali sa moraš da zoveš irsku
 
Info koji sam dobio iz RFB je da je zahtev iz PP bio loš i da su ga odbijali jer je nešto bilo pogrešno (zaboravio sam šta). Ne znam da li je rešeno tako što su napravili izuzetak za PP ili je banka kontaktirala PP pa su ovi promenili to nešto u zahtevu. Poenta je da mora više vas da prijavi problem banci da bi banka nešto uradila.
 
pa ako mi je ovo 5 reizdata internet kartica i ona sad pravi problem a do sada nikad nisam imao iako sam koristio pp drugih zemalja, ipak mislim da je pre do pp nego do banke. A i pp ne kaže da kontaktiraš svoju banku nego da kontaktiraš centar pp za evropu tj centar u irskoj strogo radnim danom u radno vreme [emoji39] pa ko voli nek izvoli.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Nema te opcije kod nas, možeš da šalješ i primaš pare jedino uz plaćanje provizije. Tako je bilo pre mesec dana kada sam zadnji put slao.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Naravno da ima, slao sam zadnji put sa srpskog pp prijatelju na francuski pp bez provizije.
Imaš ubačeno u počenim porukama kako se aktivira.
paypal.me -> my paypal.me -> manage profile (nemoj da te zbuni ovo paypal.me, srpski je PP). Ja nisam probao ali neko reče da jefino ne radi izmedju dva srpska PP naloga.
 
Nazad
Vrh Dno