Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Ti samo placas taj iznos koji je naznacen i ako radis refund dobijas isti iznos. Troskove snosi prodavac sve. Tako je do sad bilo, ako nesto nije u medjuvremenu promijenjeno.

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Da li imate problem da sa ebay platite preko paypal neke kupovine?
Para ima, sve uvedeno i zavedeno korektno al platiti ne mogu i izbacuje papypal opciju za placanje (siva, nedostupna) nakon neuspelog pokusaja placanja?
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    101.4 KB · Pregleda: 73
  • 2.JPG
    2.JPG
    128.5 KB · Pregleda: 70
  • 3.JPG
    3.JPG
    152.8 KB · Pregleda: 69
  • 4.JPG
    4.JPG
    154.3 KB · Pregleda: 71
To kao da probas da placas preko kartice dirketno na eBay?

Probaj preko paypal opcije. I dobro si izabrao exchange option... nikako u dinarima
 
Da li imate problem da sa ebay platite preko paypal neke kupovine?
Para ima, sve uvedeno i zavedeno korektno al platiti ne mogu i izbacuje papypal opciju za placanje (siva, nedostupna) nakon neuspelog pokusaja placanja?
Pa koliko vidim ti odje placas karticom a ne paypal ??

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Ma NE.
Ja prvo prebacim iz rsd u valutu da vidim kurs, cim izadjem iz te opcije i odem na placanje preko pp vrati se na ociji za karticu da budu dinari. Namestila banda da nas pljacka, moze im se.

Kad izaberem pp za placanje ako je opcija dostupna i hocu da platim nekad ode sve do verifikacionog koda, dobijem kod, ukucam kod i onda umesto da se plati ono me vrati na stranicu zza placanje na ebay i ne plati, ne skine pare sa kartice, nema zapisa o transakciji na pp i prijavi da ima problema sa pp. Nakon toga je opcija za placanje preko pp blokirana, siva, nije joj moguce pristupiti i daje mogucnost placanja samo karticom. Nekad ne ode na verifikaciju vec odma posle izbora pp za placanje me vrati na ebay stranicu za placanje i blokira pp kao opciju.
Zasto?
Vidite slike...
Najiritantnije je sto je jedna uplata pre ove dve poslednje (koje su kod istog prodavca, te 2 poslednje), prosla bez problema.

Odbija li ili blokira nekome na ovakav nacim placanje na ebay preko pp ili ne?
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna kolika je provizija povlačenja novca sa paypal na intesin A Vista devizni račun? Poslato 637e od čega su 20e fees. Povukao čovek sa paypal-a i ostalo 590e. Kojim magičnim potezom je isparilo 40e?! Nemoguće da je to fees povlačenja na račun i ako nije ko krade ovo?

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Da li neko zna kolika je provizija povlačenja novca sa paypal na intesin A Vista devizni račun? Poslato 637e od čega su 20e fees. Povukao čovek sa paypal-a i ostalo 590e. Kojim magičnim potezom je isparilo 40e?! Nemoguće da je to fees povlačenja na račun i ako nije ko krade ovo?

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
Prvo kako je poslao ? Da li f&f ili kao da je platio za uslugu ?
Ako je f&f legao je pun iznos na drugi pp u drugom slucaju sigurno je trebao da plati nesto oko 3% plus neki fee fiksan.
Sto se povlacenja tice na intesu, taj tvoj mora da je stavio da povlaci u dinarima pa onda je tu izgubio ostatak.
Povlacenje je 1% cini mi se.

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Prvo kako je poslao ? Da li f&f ili kao da je platio za uslugu ?
Ako je f&f legao je pun iznos na drugi pp u drugom slucaju sigurno je trebao da plati nesto oko 3% plus neki fee fiksan.
Sto se povlacenja tice na intesu, taj tvoj mora da je stavio da povlaci u dinarima pa onda je tu izgubio ostatak.
Povlacenje je 1% cini mi se.

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk

Friend&family. 720dinara je platio sa paypal-a na račun devizni i sad vidim 590e umesto 617. Moja greška znači neko je uzeo ne 40e nego 27e. Da pun iznos je dobio na paypal tj 617e. Ovako stoji na PP. Znači gde je izgubio na konverziji u banci ili PP? I zašto pišu dinari na PP? Negde gubi samo da provalim gde.
f7e5969fa9164da10d393cbb9f9b521f.jpg


Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Friend&family. 720dinara je platio sa paypal-a na račun devizni i sad vidim 590e umesto 617. Moja greška znači neko je uzeo ne 40e nego 27e. Da pun iznos je dobio na paypal tj 617e. Ovako stoji na PP. Znači gde je izgubio na konverziji u banci ili PP? I zašto pišu dinari na PP? Negde gubi samo da provalim gde.
f7e5969fa9164da10d393cbb9f9b521f.jpg


Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
Aj slikaj povlacenje da vidimo na kartici. Najvjerovatnije stavio si povlacenje u dinare i tu te kelpio pp. Znaci islo ti je ovako eur(kod tebe na pp)-konverzija u rsd na pp(koji je katastrofa)-visa konverzija u eur i priliv na devizni.

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Znači na PP da promeni u Evre?
96d16f3569dd870c8bf593ceeefec532.jpg


Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Gde beše opcija za promenu ovi stalno menjaju je.... sajt ili sam *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* pa ne mogu da pronađem.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
A samo kad se povlači? Pošto u FAQ na početku piše da može da se menja ali ja tu opciju ne vidim
My Account -> Profile -> My Money -> My preapproved payments -> Update -> See Available Funding Sources (or Set Available Funding Sources) -> Conversion Options

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
A samo kad se povlači? Pošto u FAQ na početku piše da može da se menja ali ja tu opciju ne vidim
My Account -> Profile -> My Money -> My preapproved payments -> Update -> See Available Funding Sources (or Set Available Funding Sources) -> Conversion Options

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
Aj stisni withdraw to card or bank pa kad izaberes karticu odma tu treba da pise

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Nema nigde conversion options. Izgleda da PP sam konvertuje ili ja nešto nisam podesio negde.
6874800cddf0461831e562362312f049.jpg


Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Nema nigde conversion options. Izgleda da PP sam konvertuje ili ja nešto nisam podesio negde.
6874800cddf0461831e562362312f049.jpg


Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
Onda im samo napisi poruku i promijenice. Ko se ne sjeti da napise a nisu mu dali opciju, zakinu.

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
PP-alu? Važi hvala ti šaljem im email.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Do sada sam kupovao jeftinije stvari i uvek mi je skidano u dinarima,sada bih narucio nesto skuplje i hteo bih da mi se skine u evrima.
Da li moze negde da se podesi da mi se skida u evrima?
 
Do sada sam kupovao jeftinije stvari i uvek mi je skidano u dinarima,sada bih narucio nesto skuplje i hteo bih da mi se skine u evrima.
Da li moze negde da se podesi da mi se skida u evrima?
Moze pri placanju imas conversion options i da platis ili rsd ili u toj valuti u kojoj je fakturisano.

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Recimo fakturisano je u dolarima znaci mogu da platim u dolarima ili dinaraima a ne u evrima?
Jednom sam kupovao nesto sto je bilo u funtama,ja lepo promenim evre u funte kad oni mi skinuli u dinarima,posle sam opet morao te funte da menjam u evre :(
 
Recimo fakturisano je u dolarima znaci mogu da platim u dolarima ili dinaraima a ne u evrima?
Jednom sam kupovao nesto sto je bilo u funtama,ja lepo promenim evre u funte kad oni mi skinuli u dinarima,posle sam opet morao te funte da menjam u evre :(
Da ali svakako je povoljnije u dolaru platiti jer u tom slucaju ti kurs racuna visa/mc. A u dinarima racuna paypal.

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Imam racun u Mobi (bivsoj Telenor) banci i evre na racunu i nesto malo dinara,obicno kada narucujem nesto jeftinije imam za toliko i u dinarima pa mi je svejedno u cemu skidaju,sada bih narucio nesto skuplje za to vec nemam u dinarima ali imam u evrima na racunu pa ne znam da li da menjam evre u dolare ili dinare?
 
Mislim da je manji trosak da visa preracuna dolare u evre pa ti skine pp (odnosno ebay) evre nego da ti pp preracunava kurs.
 
Bio sam do banke i rekli su mi da bi trebalo prepaid racun zatvoriti pa uzeti prvo Dina debitnu karticu pa tek posle toga kad prodje ta peripetija zatvaranja pripeid racuna i otvaranje visa elektron debitne kartice bla bla... traje 20+ dana.

U prevodu zbog ove korone bi trebalo da zaglavim ko zna koliko puta u banci po koliko sati dok sve to obavim.

Ako je neko voljan da napise banku gde je izuzetno povoljan kurs, tacnije da ne skidaju nista od one cifre koja se prebaci sa PP na racun i ako ima neki studentski-omladinski racun bez odrzavanja bilo bi odlicno.

Pricali su mi ranije za intesu ali ako ima negde jos bolje, neka preporuci neko.
 
Intesa visa classic debit uz EUR racun (nikako USD). Za sada sve besplatno. Trazi im i SMS i LIB za eBank. I da, nema provizije za placanje u ino.
 
Nazad
Vrh Dno