Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

U svakom slucaju mora da bude vezan cim ti je potrebna kartica za otvaranje napoga. Nakon sto dobijes pare, one mogu da ti budu na PayPal balance, i da ih koristis za placanje, ili da ih povuces na karticu :)
 
Ok. Jos jedno pitanje i ne smaram vise ,) Da li uopste vredi otvarati paypal za aliexpres ili da kupujem mastercard-om?
 
Na AliExpress možeš kupovati bilo kojom karticom, i obična Visa Internet odlično, zapravo meni najbolje radi posao. Kada me mrzi da prebacujem novac na nju, kupujem klasičnom Visa karticom Inteze. Zašto ne bi mogao i MasterCard, za AE ti PP ne treba ama ič.
 
Poslednja izmena:
Za otvaranje Paypal naloga i prijem novca ti nije potrebna kartica. Za slanje novca, ako nemas novac na PP balance, onda ce ti biti potrebna kartica. Za Aliexpress dovoljna je MC, PP na Aiju je retka pojava.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja na aliexpresu nikad nisam video opciju plaćanja paypalom, to ne važi za nas već za amere i možda ješ nekog ali iz srbije nije moguće platiti papalom an aliju...
 
Ne znam šta se dešava sa Intezinim karticama i plaćanjem preko PC-ja. Pre nekoliko dana sam probao da platim nešto na Ebayu iz Firefoxa na računaru i nisam uspeo, nije prihvatao PayPal. Prebacim se na telefon, uplata prošla bez problema. Malopre kupujem nešto na Discogsu i opet plaćam preko PayPala, traži mi da ukucam podatke o kartici i izbaci da moja Visa Internet nije prihvaćena. Opet probam preko telefona, iz Discogs aplikacije koja me je prebacila u browser prilikom plaćanja i opet je PayPal uplata prošla normalno.
 
Ljudi, sta se desava sa politikom Paypala?
Koliko vidim, u poslednjih par dana je nastao haos sto se tice kartica koje mogu da povuku sa PP-a.
Ja imam Erste Poklon karticu koja je radila do pre nedelju dana, a sada se ljudi javljaju da vise ne radi...pa ne znam sta da radim...je l' znate neku proverenu karticu na kojoj je kurs kako treba i koja nema tih problema?
Meni su uplate bile u dolarima i pare su na poklon karticu lezale bas brzo, plus je kurs bio odlican(oko 105din za dolar)...je l' zna neko proverenu alternativu da odmah narucim neku karticu... :)
 
Danas računam kurs po kojem sam platio nešto preko PP-a i ispada da je 122.73 za 1 evro. Wtf?
 
PayPal racunaju oko 5% vise ako ti skidaju u dinarima - to im je default podesavanje. Na ovoj strani https://www.paypal.com/me/cgi-bin/we...ding&buyer_hub izaberite Conversion Options > Bill me in the currency listed on the seller's invoice... i onda ce konverziju da odradi Visa / banka.
 
Hvala, već sam uradio tako, pošto sam dobio identičan savet na temi Banca Intesa, jer sam i tamo pitao.
 
Taman smo se lepo opustili sa ovim instant povlačenjem na master, kad ono međutim... Koji su to pilićari. Znaju da šalju obaveštenja o promeni uslova korišćenja i ostalim stvarima, a o ukidanju MC niko nigde ni reč. Srećom pa onaj link još uvek radi. Jutros mi je podrška potvrdila da MC više nije moguć. Sad još samo da ukinu i taj link, pa mi neki komotno da se slikamo. Najgore je što će poslovne uplate još da mi pristižu. Koji *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i. PayPal i Intesa ruku pod ruku.
 
Valjda ce i pripejd Vise da ukinu, mada videcemo za par meseci sta ce biti.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jel to ukidanje MC važi za sve banke ili samo za Intezu?!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To ukidanje MCa o kome se prica vazi za sve MC, nema veze sa bankama. Misli se na povlacenje novca na MC, placanje bi trebalo da ostane funkcionalno, to nikad nije ni bio problem.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Istekla mi Intesina internet kartica pa sam uzeo novu. I odem na pay pal da uradim update kartice sa novim trajanjem i onim security brojem.Posle nekoliko sati stigne mi sms iz Intese da mi paypal skinuo 1dolar. El skidaju nesto za update kartice.
 
Istekla mi Intesina internet kartica pa sam uzeo novu. I odem na pay pal da uradim update kartice sa novim trajanjem i onim security brojem.Posle nekoliko sati stigne mi sms iz Intese da mi paypal skinuo 1dolar. El skidaju nesto za update kartice.

Budi srećan što ti je uradio update kartice, čak i da ne vrate pišljivi dolar, mnogima neće uopšte da prođe update...
 
Prvi put to da čujem. Ako je nalog bio potvrđen i imao dobar status bez problema se može dodati nova ili ažurirati stara kartica.
 
I meni se to desilo prekjuče a juče mi stiže obaveštenje da mi je paypal skinuo 11,99 evra, odem na nalog kad ono naplatili mi pretplatu za netflix koji inače ne koristim. U maju sam imao probni period na netflixu ali sam na vreme otkazao pretplatu. Poslao sam žalbu paypalu da su mi greškom naplatili netflix i jutros dobijem mejl da nema greške i da imam pretplatu od 31. maja. Otkažem odmah dalju naplatu na paypalu i odem na nalog na netflixu gde vidim da nemam nikakvih ni plaćanja ni zaduženja, nalog otkazan. Izgubio sam poverenje u paypal i ostadoh bez 12 evra!
 
Ma nije ostao nikakav šablon, jer bi mi naplaćivali odmah, proslo je šest meseci od kada sam imao probni period na netflixu.
 
Ja sam isto primetio na kartici da su mi skinuli novac pre neki dan stoji *Paypal be z identifikacije za bilo kakvu uslugu zvao sam Paypal danas operater je proverio da nema nista naplaceno u njihovom sistemu ..Kontaktirao sam banku da istrazi situaciju tako da ima raznih situacija sa Paypalom..
 
Budi srećan što ti je uradio update kartice, čak i da ne vrate pišljivi dolar, mnogima neće uopšte da prođe update...

Baš tako da bude srećan. Ja probao u julu mesecu update i nije htelo zvao sam ih i ništa. Probao danas opet i neće. Inače koristim visa internet intesa karticu koja je ispravna kupovao sam sa njom a i bila je povezana na paypal ćini mi se od 2013 i sve radilo kako treba
 
Stigao mi je mejl od paypala da će mi netflix refundirati novac i evo danas mi je legla uplata. Mada skinuli su mi sa porezom 13.5 evra a vratili 11.5 ali bolje i to nego ništa.
 
Ljudi jel jos neko ne moze da pristupi podesavanjima konverzije (manage pre-approved payments)? Hocu da stavim da mi paypal ne radi konverziju, ali opcije uopste nema...
 
Isto i kod mene.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Za one koji kao i ja imaju problem da povuku pare na visu prepaid da prenesem svoje informacije.
Uspeo sam sa onim linkom koji ste podelili ali sam im svejedno pisao u fazonu sta se desava jel ukidaju visu prepaid za srbiju ili je problem samo u pitanju i kazu.

Thank you for contacting PayPal regarding withdrawal issue.

I have just reviewed your account, and wish to confirm that you have been affected by a technical issue that is known to us and our Technical Support team are working on resolving this issue as we speak.

I can assure you that our engineers are doing their best to find the best and quick solution as we understand how this technical problem might affect you. At the moment, we do not have any timeframe for resolution of this issue; however it is the highest priority for us.

Please continue to use to link www.paypal.com/moneytransfer. I can assure you it will not stop working.

It is my pleasure to assist you. Thank you for choosing PayPal.

Pa valjda im je za verovati ;)
 
Nazad
Vrh Dno