Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Kapiram,al dali ta kartica mora biti devizna ili ne?

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Mozes na MC i ne mora biti devizna.
Dolari su zeznuti, ali svakako pisi PP supportu da ti prebaci valutu kartice za withdraw u dolare.
E sad zeznuti, valjda ce tada dolare da Visa/Mastercard po njihovom (odlicnom) kursu da prebaci u evre, pa ce onda evre banka da konvertujte u dinare/evre/dolare (kad su u pitanju dolari postoji mogucnost da banka izvrsi konverziju prvo u dinare pa u dolare), verovatno imas dinarsku. Uglavnom, kad su u pitanju dolari, stvarno ne shvatam kako ide, toliko razlicitih slucajeva, ne mogu bas da pohvatam pravilo, a i nije me toliko interesovalo jer ja povlacim eur i primam eur bez ikakve konverzije. Ali kako sam shvatio, najbolje je da dolare povuces i da primis evre, tad valjda samo visa/mc odradi konverziju i to je to, najmanje gubis. Posle sa evrima radis sta ti volja.
Za povlacenje koristi ovaj link ako ne radi na standardni nacin:
https://www.paypal.com/moneytransfer/
 
Poslednja izmena:
Preko tog linka ne radi?
Kartica je verifikovana? Nemas valjda jednu istu na 2 razlicita naloga?
Uglavnom, ljudi javljaju da im jos radi, a PP support daje cudne odgovore u vezi MC, cas kazu da nece biti vise moguce da se povlaci, cas da je to trenutno neki problem.
Ako hoces da budes siguran, debitnu Visu i miran si. MC i prepaid kartice izbegavaj.
 
Preko tog linka ne radi?
Kartica je verifikovana? Nemas valjda jednu istu na 2 razlicita naloga?
Uglavnom, ljudi javljaju da im jos radi, a PP support daje cudne odgovore u vezi MC, cas kazu da nece biti vise moguce da se povlaci, cas da je to trenutno neki problem.
Ako hoces da budes siguran, debitnu Visu i miran si. MC i prepaid kartice izbegavaj.
Ee nisam preko tog linka probao.
Ne ne, nije 1 na dva naloga mada to i je nemoguce mislim.
Meni na visu od intese radi dobro za sad. Ranije mi je na mc neku iz cg za sekundu bukvalno prebacivalo, a sad ceka se po 3 radna dana al dobro je.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Probaj preko linka pa javi.
Cisto da imamo informaciju da li radi ili ne.
 
Mozes na MC i ne mora biti devizna.
Dolari su zeznuti, ali svakako pisi PP supportu da ti prebaci valutu kartice za withdraw u dolare.
E sad zeznuti, valjda ce tada dolare da Visa/Mastercard po njihovom (odlicnom) kursu da prebaci u evre, pa ce onda evre banka da konvertujte u dinare/evre/dolare (kad su u pitanju dolari postoji mogucnost da banka izvrsi konverziju prvo u dinare pa u dolare), verovatno imas dinarsku. Uglavnom, kad su u pitanju dolari, stvarno ne shvatam kako ide, toliko razlicitih slucajeva, ne mogu bas da pohvatam pravilo, a i nije me toliko interesovalo jer ja povlacim eur i primam eur bez ikakve konverzije. Ali kako sam shvatio, najbolje je da dolare povuces i da primis evre, tad valjda samo visa/mc odradi konverziju i to je to, najmanje gubis. Posle sa evrima radis sta ti volja.
Za povlacenje koristi ovaj link ako ne radi na standardni nacin:
https://www.paypal.com/moneytransfer/
Hvala na iscrpnom odgovoru.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Kupim nesto, sajt iz HR (lokalizovan na HR), firma je verovatno kineska... roba ne stigne 1,5 mesec nakon roka koji je bio naznacen za isporuku jer umesto da posalju iz HR robu su poslali iz Kine... ja se zalim na sajtu prodavca i nakon kratkog ubedjivanja izvrse delimican refung, zadrze 0,65€ kao iznos koji je placen za osiguranje. Ako se dobro secam nije bilo moguce razdovjiti postarinu i robu od osiguranja, dakle moralo se platiti. Prodavac odbija vratiti pun iznos.
Ja se zalim PP na transakciju kojom sam platio jer se na refund transakciju ne moze zaliti.
Kratko i jasno objasnim slucaj...
Danas dobijem odbijanje za potpuni refund, objasnjenje:
Hello "govedo naivno",
We received the claim(s) you filed on xx January 2020.
We have reviewed this transaction(s) and are denying your claim(s). This decision was made because a credit for this transaction has already posted to your account.
We're sorry for any problems you may have experienced with the transaction(s)."

Samo da znate, bez obzira koliko se nesto smatra sigurnim, kad covek odlucuje na kraju sta ce i kako biti, pa ne procita ili ga nije briga ili ima sklonosti da nekoga favorizuje, rezultat na kraju moze biti na ustrb pravde...

E sad bi voleo da dodje roba koja mi vise nije potrebna, trebala deci za priredbu krajem decembra prosle godine pa da im ostane za nerednu godinu ili jednostavno prodam taman za 80rsd i zateram ih sve u ***** ********.

Kako se uopte zaliti na ovakve stvari?
Kako objasniti da su uradili delimican refund, da nisu potpuni iznos vratili, kad ovi ne gledaju i ne citaju...
 
Kako žalba ide prvo prodavcu pa se tek kasnije ukljucuje PP, izgleda da je prodavac dodao za povrat i ovih 65 euro centi (0,65€), pa su se zato (valjda) i oglasili ovi iz PP.
Sada vidim da je na PP racunu dodato +0,65€ :D
 
Pozdrav svima, da li neko mozda zna kako da povucem evre sa PP naloga na devizni racun, a da mi PP ne konveruje evre u dinare po nerealnom kursu. Hocu jednostavno da povucem evre, a ne dinare.
 
@Zeha
Zar si se stvarno toliko cimao za 0,65e?

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
Samo da potvrdim radi isplata na MC preko ono linka kad se ukuca.
Samo mi nije jasno kako mi u cg legne iste sekunde a u srb cekam na intesu po 3 dana?

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Ljudi mozda je malo offtopic, ali me interesuje sta da radim,prodao sam na ebay neki acc za igricu, i sad tip trazi povracaj puni navodno nije digital key i ne moze da aktivira na svom nalogu, a acc je ispravan i radi.
Meni i u opisu i naslovu stoji da je to acc i da nije digital key.

Pare su trenutno na pending na pp i otvoren je case a ebay.

Svaka pomoc znaci. Hvalaa !

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Da li si napisao u oglasu da ne dajes garancije niti povracaj u slucaju da se kupac predomisli?

...riding on 720p...
 
Ne radi nista. Sacekaj da ti se javi ebay.

...riding on 720p...
 
Ti si (teoretski) cist. Dao si pravilan opis e sad sto je lik .... da, takav..., nije tvoja krivica.
Jedina fora na koju moze da te zezne je pp zastita kupca, posto su uvek na njihovoj strani.
Zato kazem, javice ti se ebay, objasnis (mada nema sta, nisu coravi) i videces sta dalje. Na svoju ruku nista, samo sebi pogorsavas.

...riding on 720p...
 
Nemam pojma o čemu pričam ali mislim da sam davno čitao za sličan slučaj, uvek to bude kada su digitalna "dobra" u pitanju, mislim da je zabranjeno prodavanje naloga igara ili "stvari" iz igara/za igre pogotovo ako proizvođač igre negde navodi da je to zabranjeno, onda nema šanse da ebay stane na stranu prodavca, kupac uvek dobija.
Druga stvar je kad je fizička stvar u pitanju, neki proizvod, ako napišeš da tipa plejer ne čita originalne diskove a kupac kaže "mislio sam da čita originalne diskove" onda je to slučaj na strani prodavca...

alczaty, apdejtuj nas kad bude promena. Hvala
 
Zaboravi na novac , prodaja naloga na ebay-u je zabranjena .

Dobice full refund .
 
Zaboravi na novac , prodaja naloga na ebay-u je zabranjena .

Dobice full refund .

a sta ce biti sa nalogom ? psoto vidim da je promijenio mail i sve.

e i prodao sam jos nekoliko naloga, tamo sam dobio pozitivnu ocjenu, al da li bih trebao da strahujem da ebay ne povuce te pare ili nesto drugo ? (pare nisu na holdu na pp)
 
Poslednja izmena:
Imam problem sa resetom lozinke.

PayPal traži da je resetujem. Sve korake lepo prođem, nova lozinka (oba polja imaju zeleno štriklirano da odgovaraju), pojavi se captcha, prođem lepo i vrsti me na prethodni prozor sa lozinkom (čekam, ništa e ene dešava). Odem opet na Save dugme onda opet ide captcha i tako sve u krug.

Googlao sam i vidim Redit temu gde dosta njih ima tih problema.

Da li je neko rešio ili ima ideju kako da rešim?
 
a sta ce biti sa nalogom ? psoto vidim da je promijenio mail i sve.

ništa, ostaje kupcu, vrate mu i lovu i to je to, on nema obavezu da vraća bilo šta.
A za one druge, ne bi znao. zaštita na ebaju traje 180 dana ako se ne varam, dakle ako u bilo kom trenutku kupci odluče da otvore dispute sledi ista procedura, vraćanje para...
 
ništa, ostaje kupcu, vrate mu i lovu i to je to, on nema obavezu da vraća bilo šta.
A za one druge, ne bi znao. zaštita na ebaju traje 180 dana ako se ne varam, dakle ako u bilo kom trenutku kupci odluče da otvore dispute sledi ista procedura, vraćanje para...

sad sam zvao ebay, da sam kreirao order na drugaciji nacin,onda ne bi imao ebay zastitu i ne bi mogao da vrati novac.

da, i rekli su mi ako ne vrati nalog do 8.feb da nece dobiti refund.


znaci najbolja opcija za prodavanje naloga jeste otvoriti novi nalog na ebay i pp i odmah prebacivati pare, pa ako zatraze refund, cao zdravo.
 
Problem je sto se nisi jedini setio toga, imaju nacina da te nadju, ne brini...

...riding on 720p...
 
Imam problem sa resetom lozinke.

PayPal traži da je resetujem. Sve korake lepo prođem, nova lozinka (oba polja imaju zeleno štriklirano da odgovaraju), pojavi se captcha, prođem lepo i vrsti me na prethodni prozor sa lozinkom (čekam, ništa e ene dešava). Odem opet na Save dugme onda opet ide captcha i tako sve u krug.

Googlao sam i vidim Redit temu gde dosta njih ima tih problema.

Da li je neko rešio ili ima ideju kako da rešim?
Niko nema predlog?

Ovo se nije rešilo. Jel postoji neki način da kontaktiram PP, a da ne zahteva login (za slanje mejla mora)?

Postoji neki US broj telefona, to bih izbegao zbog cene takvog poziva, ukoliko je moguće.
Ukoliko mora tako, jel ima neka jeftinija varijanta da ih okrenem i koji bi to pozivni broj trebalo da se doda na onaj sa sajta?
 
Niko nema predlog?

Ovo se nije rešilo. Jel postoji neki način da kontaktiram PP, a da ne zahteva login (za slanje mejla mora)?

Postoji neki US broj telefona, to bih izbegao zbog cene takvog poziva, ukoliko je moguće.
Ukoliko mora tako, jel ima neka jeftinija varijanta da ih okrenem i koji bi to pozivni broj trebalo da se doda na onaj sa sajta?
Mislim da je preko skajpa besplatan poziv, barem za masu americkih firmi. probaj tako.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
PayPal +1 (888) 221-1161 besplatno sa skype/viber out


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prvi put sam u situaciji da mi se zbog nekog sitnog oštećenja na nekoj stvarčici koju sam kupio na Ali-ju uplaćuje na Paypal refund od 3$ od toga sam dobio 2,54$ dok je 0,46$ otišlo na verovatno taj transfer. Jel to neka fiksna cena ili procenat tj. gde mogu da vidim kolike su PP nadoknade da znam za ubuduće?
 
Nazad
Vrh Dno