Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Zamolio bih za pomoć, menjao sam karticu pa sam morao da je verifikujem. Pokušao sam 3 puta u zadnjih par dana ali nigde ne dobijam četvorocifreni kod od njih. Da li treba da stigne SMS-om, mail-om ili na treći način? Već mi je zarobljeno blizu 5€, kako da povratim te pare bez verifikacije kartice? Pitam bez verifikacije jer sam sit svega, hoću samo pare nazad i da završim sa njima.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Taj novac se ne vraca koliko se secam, nego ti postaje balance koji mozes da koristis?
Kod je deo transakcije. Ako nisi dobio SMS, cimaj banku zasto nisi.
BIlo u SMSu, bilo na eBankingu, pogledaj opis transakcije i videces nesto tipa PayPal CODE1234, ovo "1234" ti je kod.
 
Kod mozes pogledati na rezervisanim sredstvima kartice, u zavisnosti od banke, putem online bankinga ili odlaskom u banku.
 
Taj novac se ne vraca koliko se secam, nego ti postaje balance koji mozes da koristis?
Kod je deo transakcije. Ako nisi dobio SMS, cimaj banku zasto nisi.
BIlo u SMSu, bilo na eBankingu, pogledaj opis transakcije i videces nesto tipa PayPal CODE1234, ovo "1234" ti je kod.

Jesi siguran?

Meni nešto da se nakon provere stornira iznos.
 
Stornira se svakako ali tek nakon ukucavanja koda.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Mozda sam pomesao, jer imam naloge na 3 zemlje - a i nisam dodavao novu karticu jos od 2013., samo update.
Meni je za update nase kartice samo trazio CVV/exp, i skinuo pa stornirao 1$ upravo.

Za novu karticu skroz (novi broj), cini mi se da kod nas ostaje tih 1.5EUR na balance-u, ali moguce i da je to bilo na pocetku a ne vise..

Neka javi neko ko je skoro probao.
 
Ja sam otvorio jednom tipu skoro. Tražiću mu SShot ako je bilo storniranje. A mislim da mi je rekao da jeste.
 
Evo ja sam skoro ubacio RF Visu Revolving, vratili mi dolar ;)

Ponistena transakcija kartice **
Datum: 04.06.2019
Iznos: 1,00 USD
Raspolozivo: xxx RSD
Mesto: PAYPAL 4029357733 LU
 
uzmu 1 dolar pa storno tj vrate u roku od 2 sekunde.

zatim uzmu 1.5€ i čekaju da unseš kod da verifikuješ karticu. kad to završiš dobiješ ih nazad za par dana.

kod nema 6 nego 4 cifre!!!

598bb8941f843d793fe3e08c49a702ac.jpg


Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
^i treba 4 cifre.
 
@zap
Ovo Telenor?
Zanimljivo to za drugi put. Ja ovom što sam uradio samo 1$ i vratili odmah. Isto Telenor
 
1$ i nazad je za proveru da li postoji kartica i odmah se stornira. To se i meni desava kada samo update-ujem CVV. Drugo je kada je nova kartica.
Ali nama znaci vracaju ovih 1.5EUR za verification code.
 
Da, vraca se, nista ne ide na PP balance.
Cini mi se da se kartica moze koristiti i bez verifikacije, ali onda ima nekih limita i slicno.
 
Poslednja izmena:
@alfa, ovo je i bila nova kartica. Prvi put čovek otvara PP.
Ono, nije ni bitno. Čisto da ukapiramo kako sad funkcioniše
 
To se odnosilo na tebe, jer si si update-ovao karticu (tj. pretpostavio sam da jesi :)).
Da, trebalo bi ovo dodati u prvi post mozda, da ne bude stalno "hmm, bese li ovako".
 
Imam nekih poteskoca sa pp-om a odgovor nisam nasao u FAQ
Povezao sam Visa karticu iz RF banke na PP personal nalog. Dobio novac na pp balance iz inostranstva u eurima. I u 2 transakcije u razmaku od 2 dana sam prebacio kompletan iznos na pomenutu visa karticu. Medjutim i posle 9 radnih dana transakcija nije kompletirana odnosno novac nije legao na karticu. Zvao sam banku i rekli su mi da novac uobicajeno legne posle 3 dana. PP je uredno u obe transakcije skinuo po 4e.
Trenutni balans na pp-u je 0.5e. Takodje kada na pp nalogu kliknem na pomenutu karticu, imam izbor da confirmujem karticu. E sad ja verujem da ta potvrda nije neophodna i da nije razlog za ovu komplikaciju obzirom da tamo navde neke povoljnosti kao posledicu potvrde.

Da li je neko imao slicnih problema sa pomenutom bankom?
 
Desavalo mi se da prenos potraje i do dve nedelje a ponekad skoro instant prodje prenos... ni meni nije jasno zasto...

Pricam o eu transakcijama

TuturuTu on RN7
 
Kakva je to EU transakcija?
Banka i ja smo iz Srbije.
 
Poslednja izmena:
Na Raiffesen stize vrlo brzo, ali mislim da si trebao da verifikujes karticu, ne znam sto nisi, par koraka.
Jel su transakcije na PP completed?
 
Tek sam naknadno video to opciju za verifikaciju. Jesu, transakcije su complited..to znaci da je sa paypal strane sve uredno?
@DukeLander ok hvala.
 
Duke, odakle PP salje novac za EU gradjane kada radite withdrawal?

Kurt, da mora verification ne bi ti (99%) dao da dodjes do koraka za povlacenje sredstva.
Ali probaj svejedno, nema razloga da je ne verifikujes.
 
Nem pojma. Bilo je slucajeva kada je liferando (german wide klopa servis) zabrljao pa je vracen novac na pp i momentalno sa pp na racun. Bukvalno u par minuta.
Isto i sa amazon.
Takodje sam povlacio sam sredstva sa pp na racun, ponekad dan-dva a bilo je i 20.
Jednostavno nema pravila.

TuturuTu on RN7
 
Moje iskustvo, Unikredit banka 24h, Telenor instant prenos i sredstva dostupna na računu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nem pojma. Bilo je slucajeva kada je liferando (german wide klopa servis) zabrljao pa je vracen novac na pp i momentalno sa pp na racun. Bukvalno u par minuta.
Isto i sa amazon.
Takodje sam povlacio sam sredstva sa pp na racun, ponekad dan-dva a bilo je i 20.
Jednostavno nema pravila.

TuturuTu on RN7
Ako se setis, pogledaj sledeci put transakcije kartice, da li je i dalje PayPal Luxemburg, kada radis withdrawal (ne refund).
 
@alfaunits hocu svakako sacekacu samo da se kompletiraju ove transakcije.
 
Uzeo sam u intezi Debit Classic. Kaze zena na salteru, bice aktivna za 15ak minuta. Ja sacekao 2 sata i kad pokusam da dodam karticu (link a card or bank/link a credit card) na PayPal-u, izbaci mi ovo:

fsTdf6T.png
 
Ma nista ne pise u FAQu teme i u FAQu za platne kartice, nemamo pojma sta je u pitanju :D
 
Nazad
Vrh Dno