Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

@mrle
masovno nemci narucuju sa Gearbesta telefone narucivanje preko EU Priority Line i Priority Mail je bez naplate carine posto salju robu iz nekog lagera koji se nalazi u evropi, EU Priority Line (zollfrei) Railway Priority Mail (zollfrei) a sa DHL Express se naplacuje carina.
nemoguce je da tvom drugu nemacka carina nije dostavila bilo kakvo obavestenje koliko vidim posiljka nije ni otisal sa carine na postu.drugar neka pozove carinu nikakav problem dobice obavestenje.predpostavka nemoj da se ljutis a da nije drugar dobio da plati carinu pa odbio
 
^

Ma znam dete otkad se rodio. Njegov otac i ja smo prijatelji još iz detinjstva, ovde na Dušanovcu već 40-50 godina. Ja njemu ni ne javim kada nešto pošaljem na njegovu adresu, već on mene pozove kada to stigne.

Nikakvo obaveštenje nije dobio, a danas je i zvao carinu - rekli su mu da njima ništa ne znači tracking broj, već da im treba neki "LWB" broj (ma šta god to značilo). Jer u Nemačkoj ne postoji samo jedna carinarnica, već ko zna koliko njih, a ne zna se ni odakle je paket poslat, niti ja imam odakle to saznati (ako je uopšte išta i poslato meni, tj. na njegovu adresu u Nemačkoj).

Na GearBest-u i dalje ne mogu otvoriti tiket. Međutim pojavio se neki tiket sa nekom kao anketom, koji je otvorio GB (valjda zbog slučaja na PayPal-u), pa sam tu napisao da nisam dobio pošiljku, a GB je odgovorio sa onim uobičajenim: da li je adresa u redu, kontaktirajte poštara itd... Mislim, neki kanal za komunikaciju je otvoren - pa videću šta će se na dalje dešavati.

Meni nije jasno ni sa kim sam ja na PayPal-u, a i sam PayPal komunicirao - da li sa GearBest-om ili sa nekim zločincem iz "DOOGEE Official Store" prodavnice na GB-u, u kojoj sam kao kupio taj telefon.

Kakva ludnica!... A šta god bude bilo, PayPal je zlikovačko-teroristička organizacija. Udruženi zločinački projekat.
 
Pozdrav svima,
Pročitao sam dosta upisa, ali imam jedno pitanje. Brat treba da mi pošalje novac iz inostranstva, pa tražim koja je najpovoljnija opcija.
S obzirom da koristim Mobi banku (MC), trebalo bi otvorim devizni račun u npr Intesa banci? Posle povežem tu karticu za PP nalogom.
Jel brat mora da otvara svoj PP ili može direktno iz švedske banke na moj PP nalog da uplati novac?

Koji je vaš predlog da provizija bude što manja?
 
Pozdrav svima,
Pročitao sam dosta upisa, ali imam jedno pitanje. Brat treba da mi pošalje novac iz inostranstva, pa tražim koja je najpovoljnija opcija.
S obzirom da koristim Mobi banku (MC), trebalo bi otvorim devizni račun u npr Intesa banci? Posle povežem tu karticu za PP nalogom.
Jel brat mora da otvara svoj PP ili može direktno iz švedske banke na moj PP nalog da uplati novac?

Koji je vaš predlog da provizija bude što manja?
Mislim da ti je mnogo povoljnija varijanta moneygram,pp ce te odrati na konverizjama.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Western union online, nema jeftinije.

Mrle, na kom jeziku si komunicirao sa carinom?


Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Mrle, na kom jeziku si komunicirao sa carinom?

Nisam ja, drugar je, tj. sin mog prijatelja koji živi u Berlinu i na čiju adresu tako, s vremena na vreme, pošaljem po neki malo skuplji paketić iz Kine isl, da se ovde ne bih bespotrebno izlagao troškovima (samo jednom je u Švabiji platio carinu/porez/šta-li za neku moju stvar - oko 25-30€ za neki Mini PC iz Kine, pristigao DHL-om i koga sam platio valjda oko 350€), a sada i zbog ovog koronisanja pošaljem kod njega i nešto jeftinije, što Kinezi ne žele da pošalju u Srbiju ili traže za poštarinu po 50 ili 100€.

Elem, on je komunicirao telefonom sa nekim službenikom nemačke carine... Pa valjda na nemačkom. Odlično zna nemački, tamo je već 10-ak godina. Što pitaš?
 
Meni burazer iz Australije pošalje novac za pola minuta, samo ga nekako šibne sa telefona. Meni, na intesin devizni račun, to legne i za manje od dva dana. Dao sam mu samo IBAN.

Ne razumem se mnogo, možda i grešim, ali logično deluje da je tako direktno, sa računa na račun, najpovoljnije slanje - bez ubacivanja u kolo nekakvih kartica, PayPal-ova isl?

Jednom sam ga (burazera) pitao koliko mu provizije uzmu - rekao je otprilike 10-ak € za npr. 500€ ili tako nešto, sa sve konverzijom iz AUD u €. U stvari, valjda je i manje bitno koliko novaca šalje, jer veći deo provizije mu je neka fiksna naknada... A možda me je i slagao, tj. možda je provizija i veća, jer zna koliko me nerviraju ti što žive od provizija, kamata, rentiranja itd... tj. od tuđeg rada.
 
Jer se ger sluzbe ne vare sa stranim jezicima.
Iz prilozenog je paket stigao u Ger, trebalo bi da pise koji aerodrom je u pitanju.
Ima poseban broj za pozive kod carine kada imas problem, ne znam koga je zvao sin drugara.
Paket ne moze da nestane ako je uopste poslat.
Bas dosta stvari sam narucivao sa bang, gear, aliex, ebay da ne spominjem i nikada problem nisam imao sa PP, uvek su u moju korist resavali problem.
Jedino ako ih bas briga za Srb korisnike, jer u Ger gledaju da ti olizu zadnjicu jer negativna reputacija ih skupo kosta.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Meni burazer iz Australije pošalje novac za pola minuta, samo ga nekako šibne sa telefona. Meni, na intesin devizni račun, to legne i za manje od dva dana. Dao sam mu samo IBAN.

Ne razumem se mnogo, možda i grešim, ali logično deluje da je tako direktno, sa računa na račun, najpovoljnije slanje - bez ubacivanja u kolo nekakvih kartica, PayPal-ova isl?

Jednom sam ga (burazera) pitao koliko mu provizije uzmu - rekao je otprilike 10-ak € za npr. 500€ ili tako nešto, sa sve konverzijom iz AUD u €. U stvari, valjda je i manje bitno koliko novaca šalje, jer veći deo provizije mu je neka fiksna naknada... A možda me je i slagao, tj. možda je provizija i veća, jer zna koliko me nerviraju ti što žive od provizija, kamata, rentiranja itd... tj. od tuđeg rada.
Mislim da je swfit skuplja opcija od wu i mg.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
@ stefanbg
Iz kanade slanje preko WU 500 CAD (cca 37000 din) provizija 5 CAD. Poenta je što ima račun u banci koja ima direktan ugovor sa WU, inače po raznoraznim kioscima provizija je 25-30 CAD. Ako je taj fazon i kod tvog bate biće izgleda ono Bato, Bato ajde prošetaj se na svakih 15 dana :D
Inače ovde poslato preko WU možeš podići u DIN, EUR, USAD i čini mi se CHF te ako je poslat EUR, USD ili CHF nemaš nikakve konverzije.
 
Poslednja izmena:
Jer se ger sluzbe ne vare sa stranim jezicima.
Iz prilozenog je paket stigao u Ger, trebalo bi da pise koji aerodrom je u pitanju.
Ima poseban broj za pozive kod carine kada imas problem, ne znam koga je zvao sin drugara.
Paket ne moze da nestane ako je uopste poslat.
Bas dosta stvari sam narucivao sa bang, gear, aliex, ebay da ne spominjem i nikada problem nisam imao sa PP, uvek su u moju korist resavali problem.
Jedino ako ih bas briga za Srb korisnike, jer u Ger gledaju da ti olizu zadnjicu jer negativna reputacija ih skupo kosta.

Ti si sad u Nemačkoj, tamo živiš? Pa ajde ih ti sutra okreni telefonom, ako te ne mrzi? Odvoj par minuta i pitaj ih o čemu se radi?

Ovo su sve informacije koje ja imam: https://postnl.post/tracktrace - RU686006857NL
... i mogu ti ovde na PP ostaviti drugarove podatke, tj. adresu na koju je paket trebao biti isporučen?

Častiću te svih 172€, samo da ne ostanu zlikovcima, ako ih ikako i ikada dobijem nazad zbog bilo kakve informacije koju bi ti mogao dobiti?

Mada, sad sam pogledao, ne može se otvoriti još jedan "case" na PayPal-u sa istim razlogom - nisam dobio paket. Može samo zbog drugih razloga, tako da od toga nema ništa. Možda mi uspe nešto kod GearBest-a, pojma nemam.

Kako god, okreni ih ako te ne mrzi?
 
Necu nikog zvati jer niti imam sve informacije jer sta god da me dodatno pitaju sam u ofsajdu, niti imam vremena.
Sin tvog prijatelja zna jezik i sve informacije su na net strani nemacke carine, ali bukvalno sve na tacni sta kako i gde ako imas xyz problem.
Ja i dalje ne vidim sta je tu PP kriv i zasto treba da ti vrate pare kada je tehnicki tvoj paket jos uvek na putu.

Primera radi, bio sam prosle nedelje na Frankfurtskom aerodromu i carina je preopterecena + su osakaceni zbog korone, bas otezano rade a posla vise nego ikada.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Jel moze neko da mi potvrdi da uspešno prebaci novac sa pay pal na visa clasic debit karticu koja je povezana za deviznim računom u intezi? Pay pal napiše da ne može na tu karticu, a u banci mi rekli bas tu da izvadim?!?

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
pre mesec dana sam na tu zelenu intezinu visa karticu uspešno prebacio novac sa paypal-a
 
Prije ned dana legle pare na nju. Zelena visa classic intesa banka. Eur racun.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Da li vam se dešava kad šaljete novac nekome, opcijom "Send money", da traži autentifikaciju, bilo slanjem SMS poruke sa kodom ili preko opcije "let us call you"?
Ne sećam se kako je bilo ranije ali zadnja 3 puta kad sam slao novac na isti account svaki put mi je tražio autentifikaciju!
 
I moj račun je u eur, registrovana kartica na PP uspešno, sa kodom onim što pošalju, ali napiše da nije moguće na tu karticu da se prebaci?!? U čemu je fazon, nemam pojma, pisaću PP da vidim sta ce reci . Zvao banku, oni proverili, sve je ok sa njihove strane.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Šta se dešava kod sledećeg scenarija:
Treba da kupim nešto po ceni od 25 €. Na PP imam svega 15 € i na povezanoj kartici imam 15 € (u dinarima, naravno). Da li je kupovina moguća tako što će da uzme sa PP i doda automatski sa kartice ostatak ili će da prijavi da nema sredstava? Pitanje je hipotetičko, da ne bih dobio odgovor "pa probaj" :)
 
Ako je valuta na PP balansu ona u kojoj je plaćanje onda će prvo da povuče sa balansa i ostatak sa kartice. Ako nije, sve ide sa kartice.
 
Šta se dešava kod sledećeg scenarija:
Treba da kupim nešto po ceni od 25 €. Na PP imam svega 15 € i na povezanoj kartici imam 15 € (u dinarima, naravno). Da li je kupovina moguća tako što će da uzme sa PP i doda automatski sa kartice ostatak ili će da prijavi da nema sredstava? Pitanje je hipotetičko, da ne bih dobio odgovor "pa probaj" :)

Teorijski, moras da odaberes prvo placanje sa balansa, a za razliku ce te pitati ako imas vise kartica da odaberes jednu sa koje ce biti skinuta razlika. Trebalo bi da na kartici podesis/ako vec nisi, da se novac obracuna po banci/kartici a ne pp. Tako dobijas to sto si naumio.
 
Da li ne prolaze i dalje placanja na Ebay preko PP ?

Mene su danas opet handrili za 16€ i morao sam karticom da platim na ebay.

ZAŠTO nece da radi placanje sa PP za ebay? :(
 
Pozdrav,
Ne znam da li je već raspravljano o ovome.... Znam da sam ranije imao opciju kod slanja/plaćanja da mogu da pošaljem novac prijatelju/porodici, sada vidim da mi automatski bira da plaćam za stvari/uslugu i ne mogu to da promenim. O čemu se radi? Nisam dugo koristio PayPal, da li je nešto do mog naloga ili su se izmenili PayPal uslovi?
 
Da li ne prolaze i dalje placanja na Ebay preko PP ?

Mene su danas opet handrili za 16€ i morao sam karticom da platim na ebay.

ZAŠTO nece da radi placanje sa PP za ebay? :(
Контактирај подршку на Ebay - у, врло често је проблем до продавца и његовог налога, а проблеми на релацији Ebay - paypal су свакодневница, такође ако покушаш више пута да платиш у року од 24 часа, PP ти блокира уплату јер то региструју као неки покушај преваре, шта више они све живо региструју као "suspicious activity"

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
Jedno pitanje, posto nisam nikad koristio pay pal za to. Ujak hoce da mi sa svog PP prebaci novac na moj PP, onda ja da ga povučem na karticu, kakva je situacija sa oporezivanjem novca koji se sa PP povuče na karticu tj devizni račun? Da li se oporezuje, da li banka salje poreskoj to, da li mozda šalje preko nekog iznosa, limita?



Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Par desetina il neka stotina $, € i sl. iznos nije problem, na to niko nece gledati i nece ni oporezovati ali vise hiljada ili desetina hiljada neke "cvrste" valute ce sigurno biti proveravane odakle su, ko salje, kome salje... i ako prekoracuju iznos za naplatu poreza na prihod ce biti kad tad oporezovana. Postoje i neke prvoizije za slanje para od ujke tebi pa od tvog pp na tvoju karticu, pa mozda i od strane tvoje banke za prijem i konverziju iz $ u € i sl medju valutno menjanje ako ga ima (samo € leze kao €, inace $ i druge valute se prebacuju u € da bi legle, sem dinara sto takodje postoji kao opcija, proveriti!).
 
Problem je u sledećem, ujak u državi u kojoj živi, je redovno sve platio porez na prihod na novac sa PP, on je link-ovao karticu iz naše Inteza banke, ali PP mu ne dozvoljava da prebaci novac, valjda što je PP nalog otvoren u toj državi, ne znam. Pa im piše jel moze na drugi PP nalog da prebaci, što bi trebalo da moze, pa je zato mislio meni da prebaci, posle ja njemu uplatim to na njegov devizni, I to je to. Ali to je već okolo naokolo, pa može da se tretira da je to moj prihod, a nije, a on je već platio porez na to u državi u kojoj živi. Problem je i što država gde je, nema devize, devizne racune, samo racune u toj valuti mozes da imas, plus kurs i provizija koju uzimaju banke da se prebaci iz USD, je nenormalna, a on hoće da prebaci ovde, za penziju jednog dana kad se vrati.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno