Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Pozdrav drugari. Uzeo sam intesinu clasic visa karticu. Verifikovao itd. sve po PS-u.
Prebacio sam novac preko one opcije gde uzimaju fee 1%. Pise bice prebaceno za 1-3 dana.
Koliko to traje kod Intese? U komercijalnoj znam da je uvek bilo 3 dana. Ista situacija je i preko intese ili stigne brze?
Koji je to tip kartice sa 1% provizijom?

Imam mastercard debitnu komercijalne,uredno registrovanu ,i paypal je ne prihvata za prebacivanje uz 1%, niti vidim opciju da uopste mogu na nju bilo sta da prebacim.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
U komercijalnoj moze ali pod uslovom da otvoris novi racun sa debitnom karticom Visa.

Meni su trazili da ugasim u komercijalnoj Prepaid karticu da bih mogao da uzmem visa debitnu i rekli su mi da bi to sve ukupno trajalo 20+ dana.
Ja sam se iznervirao, otisao do intese i otvorio tamo racun.
Tako u poslednje vreme resavam stvari za neke gluposti.
 
Hvala za info.
Istekla mi je Banca Intesa debitna Visa Electron, da li je to ta Intezina karta koja mi treba?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Pozdrav, za koje vreme Rajfajzen odradi da novac legne na račun ako se sa sr.paypala uradi instant prebacivanje
na devizni račun? Kako se ovde vidi na slici ista je provizija sa instant i sa standard tranferom nekih 0.25€?
Capture.PNG
 
Stigla mi je ona uplata za 2 dana u intesi.
Svakako pomak u odnosu na komercijalnu, jos da sam odradio prebacivanje ujutru mozda bi proslo u roku od 24h sto je fantasticno.
 
Kupio sam neku robu na .ebay-kleinanzeigen.de i u dogovoru sa prodavcem platio sam mu preko paypal frend i da mi posalje na adresu u Nemackoj. Posle uplate prodavac se ne javlja niti salje robu. Mogu li sta uciniti da mi vrati novac?


Sent from my iPhone using Tapatalk

ebay-kleinanzeigen.de je deo ebaya samo za Nemacko trziste koliko sam ja upoznat. Kupovao sam tamo dosta i nikada do sada nisam imao problem.
U svakom slucaju pokrenuo sam dispute na paypalu pa sta bude...
Hvala svima


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samo da javim da je moj slucaj pozitivno resen. Ako se neko daleko bilo nadje u slicnoj situaciji.
 
Pozdrav, za koje vreme Rajfajzen odradi da novac legne na račun ako se sa sr.paypala uradi instant prebacivanje
na devizni račun? Kako se ovde vidi na slici ista je provizija sa instant i sa standard tranferom nekih 0.25€?
Pogledajte prilog 290859

Da odgovorim sam sebi, a i ako nekome zatreba...Prebacivanje 10 EUR odrađeno u petak, na RB računu leglo 9,75 EUR u ponedeljak.
 
Kako se ova novonastala hajka oko inostrane on line zarade,odnosi na povlačenje novca sa paypala i poreza???
 
Čitam da su pitanja uglavnom kako svući i podići novac sa paypala, ali nisam primetio da neko pise o porezu na taj iznos?
 
Poslednja izmena:
Čitam da su pitanja uglavnom kako svući i podići novac sa paypala, ali nisam primetio da neko pise o porezu na taj iznos?
Pa ne znam za koji iznos bi tr ganjali ? Za jednokratnu isplatu ili za stalne ? Sta ako je izvrsen povracaj novca npr vratio si proizvod ?

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Da li je kjučno to, da li vam na paypal uplaćuje pravno ili fizičko lice?
 
ja sma isto imao uplate preko paypala zbog refounda al to je sve bilo u domenu 20 30$ ne verujem da ce poreska da cima za to
 
Na pp imam iznos u dolarima. Postavio sam kao primarnu valutu evro. Medjutim sada kada hocu da platim nesto preko pp-a nudi mi sledeci izbor:



Prodavnica i sajt su u nemackoj, valuta je evro. Sta da izaberem kako bih prosao sa najmanje konverzija provizija i ostalih nameta?
 
Koliko vidim ne nudi ti da biraš tip konverzije već samo da li ćeš platiti iz paypal balansa ili će ti to ostati a pare da skine sa master kartice.
Sad, ako na toj kartici držiš evre a ne smeta ti da ti balance ostane nekorišten za neku sledeću kupovinu (u dolarima) onda mislim da je to opcija sa najmanje konverzija!
 
Aha , ja sam mislio da ovo sa karticom on nesto svlaci sa paypal balansa. A zasto mi i dalje prikazuje, ako placam pay palom dolare a ne evre?
Svakako mi zeleo da skinem sa balansa nego da mi ostane tako neiskoristeno
 
PayPal radi samo dolar a sva ostala plaćanja su ti dvostruke konverzije prvo PayPal pa onda tvoja banka, a ovde svi furaju visa znači pretvara ti banka u euro pa računaj. Sva plaćanja radim direkt preko visa i biram euro
 
Hvala ti na odgovoru. Ovako neki generalni savet, da li je bolje da placam sa balansa(uvek je samo evro) ili da taj balans prebacujem na karticu? Sta ce mi se vise isplatiti na kraju?
I u ovom konkretnom slucaju, s obzirom na to da nemam na mastercard-u sredstava znaci da je bolja prva opcija?
 
Meni je na Ali ili BG direkt plaćanje euro ali BG moraš da našteluješ. Jedino ebay mora na PP.
Nisu male kursne razlike pa x2. To je ako imaš visu vezanu na devizni račun a ako plaćaš sa računa za fizička lica (ono gde ti legne plata) ond je PP najzgodniji jer ne može niko da ti utrči na račun
 
Samo da proverim da li je neko pokusavao posle ovog ludila od pre par dana isplatu u Intesi? I da li je ovo istina na slici ispod, ili se to trazi samo sa swift i iban odnosno na direktnu uplatu na devizini racun ili vazi i za PP?



viber_image_2020-10-20_16-15-19.jpg
 
Uvek je bilo da si za bilo koji devizni prliv iz inostranstva morao da potpisujes uzjavu o poreklu novca. I pre 10 god i danas. Sumnjam da mu je banka trazila da plati poreze i doprinose jer to nije njen posao. Zakonski oni ne mogu da obrade priliv ako nema izjave a sad da li ces ti da platis na to porez ili ne to je tvoja stvar. Za prilive sa PayPal-a na karticu se ne potpisuje izjava ali i na to bi trebao da se plati porez i doprinos. Sad koliko neko moze sve to da pohvata iz poreske to je duga stvar...
 
@ qwerty96
Sve banke su povezane sa poreskom upravom a to što traže šifru plaćanja je da li je ostvaren promet od prodaje. Očigledno je da nije račun pravnog lica te si u obavezi da platiš sva davanja od ostvarenog prihoda. Većina platformi je uvela da se priloži PIB uz registraciju da te ne oporezuju oni. PP nalog mora biti otvoren na poslovnu karticu.
 
Koliko provizije uzima Raiffeisen banka za povlačenje sa Paypal računa na Virtuon Visa karticu, tj. na devizni račun?
 
Da li ima neke promene oko refunda i Intesine kartice? Refundirana mi je neka suma pre 5 dana, dobio sam mail od PP sa obaveštenjem da je refund primljen, međutim na kartici još uvek nema tog iznosa.
 
Da li ima neke promene oko refunda i Intesine kartice? Refundirana mi je neka suma pre 5 dana, dobio sam mail od PP sa obaveštenjem da je refund primljen, međutim na kartici još uvek nema tog iznosa.

U intesi moze da potraje od 7-30+ dana...
 
Pozdrav forumaši,

Ne razumem šta se ovo dešava, moželi mi neko pojasniti.

Kada želim da kupim nešto na Ebay ne dozvoljava mi više plaćanje sa balansa već samo kao opciju imam plaćanje sa kartice.. :S:

Da li je ovo moguće?

Pre nedelju dana sam kupovao nešto i plaćao sa balansa.
 
Čini mi se da valuta plaćanja mora da bude ista kao ona na balansu.
 
Nazad
Vrh Dno