Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Najmanje cimanja je da nađete nekog ko već ima paypal nalog povezan sa nekom od naših kartica i da vam on/ona svuče pare. Častite čoveka neki dinar za cim i mirna bačka. Jeste, uzeće paypal svoju proviziju za prebacivanje na drugi paypal nalog, plus posle kada se budu svlačile pare na karticu isto opet koji euro... ali tako je kako je, nema kod nas friend and family opcije nažalost.

Inače, taj devizni račun kojeg rođak ima i račun koji je vezan za kreditnu karticu nisu isti, zato i ne može prebacivanje sa paypal-a na njega (plus je potrebna i kartica jer paypal za našu državu ne nudi direktnu uplati na račun).

U principu, ako je one-time-deal, uradite ono gore, ako verujete tom čoveku. Ako ne, onda u istoj toj Intezi neka uzme Visa Classic Debit karticu. Ne plaća se izdavanje, dobije se odgovarajući devizni račun uz nju i posle se ta kartica poveže sa paypal-om i na račun te kartice svuku novci. Na izdavanje kartice se čeka od 10 do 20 dana, po izdavanju iste se čeka 24h na aktivaciju i uplatite odmah makar 5 eura na račun povezan sa karticom jer da biste napravili paypal nalog i verifikovali isti, mora biti neki euro na računu jer paypal će da povuće 1-2 eura da proveri da li je kartica aktivna (biće vraćene te pare kroz nedelju-dve).
 
Poslednja izmena:
Izvadice onda tu Visa karticu, trebaće mu, posto redovno ima priliva, a stranci iz nekog razloga hoce na pay pal da mu plaćaju. Jedino što mu se ne svidja, rekli su da moze sa tom karticom da plaća sve, da diže pare na bankomatu, ali ne može da digne keš na šalteru?!? A ako diže na bankomatu, onda diže dinare, njihova konverzija, pa posle opet vracaj u eur ili usd.. Taj deo mislim da su zakomplikovali iz svoje koristi, i da to nema veze sa pay pal-om. Koja je razlika dizanja kesa na šalteru npr u eur ili usd u zavisnosti koja je valuta i dizanja na bankomatu? Jedino korist od konverzije.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Naravno da moze da podigne na salteru. SAMO EUR, a nikako racun u USD (zbog duple konverzije).
 
A što rodjak ne poveze svoj pp sa nekom karticom i racunom u tom inostranstvu gde zivi i tamo dize svoje novce u eur ili usd (zavisno da li je u Evropi ili USA?
Sto to hoce (mora, treba) da radi u Srbiji?
 
Hoce u Srbiju zbog toga što živi u Južnoj Africi, gde ne postoje devize, gde ne postoje niti može da se ima devizni račun, svaka uplata iz bilo kojeg dela sveta ide na jedan račun i prebacuje se odmah u Rande, njihovu valutu. Druga stvar, ni jedna država ne voli da se iznosi novac, ali Južna Afrika pogotovo, a želi ovde da kupi nekretninu, pa hoće da mu taj novac sa PP odmah ide ovde, kad već onaj koji zaradi u Južnoj Africi moze teže da prebaci. Tj može, ali uzmu toliki porez, skoro isti iznos koji hoces da izneses, plus je konverzija njihova dosta nepovoljna.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Jel mu srpski Paypal?
 
Ne, na Južnu Afriku je registrovan.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Greška, na USA je registrovan.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Naravno da moze da podigne na salteru. SAMO EUR, a nikako racun u USD (zbog duple konverzije).

Јел сам те ја добро разумео да ако имаш повезану Интесину Visa Classic Debit картицу за свој (Српски Пејпал) и повучеш доларе , имаш дуплу конверзију? И које конкретно конверзије се ту врше да би ти легли долари на рачун?
 
Јел сам те ја добро разумео да ако имаш повезану Интесину Visa Classic Debit картицу за свој (Српски Пејпал) и повучеш доларе , имаш дуплу конверзију? И које конкретно конверзије се ту врше да би ти легли долари на рачун?
Mislim da to ne moze, nego ti visa obracuna kurs i pretvori dolare u eur. Barem mislim da tako ide.

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
trebao bi $ da ti legne onda.

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk

Да али зато питам да ли има конверзије ако се вучу УСД са Пејпала, типа УСД у РСД па РСД у УСД како би коначно легло на мој рачун?
 
Да али зато питам да ли има конверзије ако се вучу УСД са Пејпала, типа УСД у РСД па РСД у УСД како би коначно легло на мој рачун?
Ako idemo logikom kako je za eur racun, kad prebacujem s paypala na eur racun u intesi, legne koliko sam poslao.
Predlazem ti da pozoves banku sjutra pa neka ti daju pojasnjenje konkretno za to.

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Персонални на персонални пп налог?
И јел си слао са баланса или са картице закачене на пп?
Privatni pp prebacio je sa bankarskog racuna.
 
Visa je vezana samo za EUR i sve što stigne u USD se pretvara u EUR pa ako podižeš neku drugu valutu ponovo konverzija. Mastercard obično radi EUR, USD i CHF, pogledaj MTS račun plus gde dobijaš mastercard pa nek se igra sa limitiranjem plaćanja ili neka prebacuje na drugi račun. U bilo kojoj banci gde dobijaš mastercard uz tekući račun otvaraju ti se i devizni za EUR, USD i CHF
 
Nije baš tako - Komercijalna konvertuje plaćanja Master karticom u drugoj valuti u EUR. Ne otvaraju se posebne partije za ostale valute automatski. A i ako imaš druge partije za njih ne koriste se kod plaćanja Master karticom. Nisam siguran kako ide za priliv ali refund ide isto u EUR.
 
Poslednja izmena:
@ tiha
Zavisi šta ti piše u ugovoru. Unicredit daje i navodi koje valute se koriste preko deviznog računa a sve ostale valute se konvertuju. Kod refunda ne znam jer koristim Visu Intesa i uvek kad je moguće biram opciju placanja u EUR. PayPal izbegavam jer je u opticaju samo USD
 
I onda ti kod plaćanja Master karticom skida tačan iznos sa devizne partije u toj valuti, bez ikakve konverzije (recimo USD)? Ranije je bio neki propis da sva plaćanja karticama moraju da idu u EUR.
 
Privatni pp prebacio je sa bankarskog racuna.

Хвала на одговору, ево ортак из УСА ми је послао слику шта њему нуди пп од фф опције (слика у атачменту).

Гледао сам раније постове у овом триду и скроз су ми се помешале конверзије и провизије па ћу да поставим опет пар питања овде да би могао себи да разјасним (ако могу), циљ је дакле имати најмању провизију од транскације из УСА до подизања кеша овде у нашој банци....

1. За почетак отварам наш пп, верификујем га и шаљем ортаку не моју пп емаил адресу него paypal.me/mojnick ? Ако сам добро разумео за фф трансфер треба овај paypal.me линк?

2. Пошто имам 2 девизна рачуна у интеси (ЕУР и УСД рачун) и 2 Виза картице, једна је Виза везана за зај ЕУР друга за УСД рачун, коју картицу треба да закачим и верификујем на пп? Ортак шаље лову у УСД, овде сам видео неки докуменат да се строго избегне УСД девизни рачун због неке тродупле конверзије???

3. Коју валуту ставити као примарну на пп баланс, ако то уопште има нек везе? Као што напоменух, треба да ми легну УСД

4. Да ли је уопште могуће повући УСД са пп-а на интесин девизни рачун (УСД) преко Виза картице и да легне сума умањена за 1% колико они узимају провизију за повлачење или мора да се конвертује у ЕУР за мању провизију?

5. Губо на суму послату преко фф из УСА од $100, $4,99 узима њему пп, мени леже $95,01, кад повучем на Визу пп мени клепа 1% што му дође ~$94, е сад шта се дешава даље, Колко клепају Виза и банка у зависности да ли повучем на Визу (ЕУР) или Визу (УСД) рачун?
 

Prilozi

  • paypal_Fees.PNG
    paypal_Fees.PNG
    69.2 KB · Pregleda: 75
Evo ti moj primer: EFG ti uradi konverziju po svom kursu, sakle konvertuje EUR u RSD po 115 RSD/EUR kursu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
e mogu uopste da koristim privatni nalog a da primim vise od 100$, ja pre kad sam probo pre jedno 5plus godina nisam mogao pa sam promenio na biznis nalupo tamo neke podatke, mada bi vise voleo da mi stoji normalno private
 
Da li.neko moze da.mi.kaze mogu li ja.novac koji mi.je na.paypal- da prebacim na.moju mastercard koji.je takodje povezan na taj paypal.nalog

P.S. paypal nalog mi.je na.U.K
Hvala

Sent from my SM-A307FN using Tapatalk
 
Najbolje bi bilo da probaš ili da pitaš direktno paypal.
Ako se ne varam bilo je rači da ne može na master da se povlači novac, a možda sam se i prevario, svakako u UK možda drugačije funkcioniše pa zato najbolje probati.
 
Najbolje bi bilo da probaš ili da pitaš direktno paypal.
Ako se ne varam bilo je rači da ne može na master da se povlači novac, a možda sam se i prevario, svakako u UK možda drugačije funkcioniše pa zato najbolje probati.
Moze na mc ali ne moze na svaku banku.
Na mc je bio problem oko valute pri isplati.


Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Ja imam povezan paypal preko mobi bank apk....i sad ima opxijanda prwbacim na racun banke ali na karticu direktno nece....

Neznam sta je u pitanju, zato pitam

Sent from my SM-A307FN using Tapatalk
 
Probao sam poslati 3e u Bosnu (paypal) fizickom licu
Ispisuje mi Sorry this paymant can not be completed due to regulations
Probao i sa koleginog naloga isti slucaj.
U cemu je problem ?
 
Jel imao neko slucaj da mu PP trazi nekakvu telefonsku verifikaciju, tj daju kod koji treba da im das kada te pozovu na telefon? Pokusavam da uzmem nesto na ebay-u i svaki put mi ide ta PP verifikacija i prijavi gresku kada krene da poziva. Najgore sto nece ni placanje karticom da prihvati, i tu ebay kao prijavi neku PP gresku.
 
Ja takav problem nisam imao, ali su od mene tražili potvrdu identiteta pošto sam se prilbližio nekom limitu. Poslao sam im dokumentaciju i sada su potvrdili da je sve ok.
 
Ma uzimam nesto za par evra, a nisam kupovao neko vreme, tako da sigurno nisam ni prisao bilo kakvom limitu. I iskreno me dovodi do ludila.
 
Nazad
Vrh Dno