Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Ako povezes dinarsku, nece biti dodatne konverzije, samo PP konverzija (kurs im je uzasan). Koliko ti pise na PP kad ides da povuces novac, toliko ces i primiti (naravno ako banka nema neku proviziju il slicno).

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pukli su sa Ebayom pa moraju negde da nadoknade taj gubitak.
 
Kurs je 112, 76.

To su zločinci!

Poslao sam im, jedan bogougodan email, bumo videli.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Malo? Sa ovom konverzijom ako nesto prodas preko pp uzmu ti 10% minimum. Stinis vjerovatno

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
Pa niko nas ne tera da koristimo njihove usluge.
Probaj da usetas u neku postu u nemackoj i posaljes pare u srb preko western uniona... da vidis sta je pravo dranje. Ili iz banke u banku.
Svi deru...
Kao sto kolega rece, od kako su se odvojili, samo dizu provizije.

... over mobilfunknetz ...
 
evo da odgovorim sebi: stigao mail posle 3 sata. a sada sam proverio na bankomatu i novac je na racunu. kurs je bas dobar za usd - 105. cudi me da nisam dobio sms ali alfa banka tj sada aik je imala neke fore da ne salju poruke posle 8 uvece - da ne uznemiravaju kako su mi nekada rekli. tako da je mozda to razlog.
Da li si dobio kurs na Paypalu , pre potvrde za prenos, ili si pravi kurs saznao ,tek kada su ti pare legle.
Mozda je kurs bolji sa dinarskom karticom?


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Da li si dobio kurs na Paypalu , pre potvrde za prenos, ili si pravi kurs saznao ,tek kada su ti pare legle.
Mozda je kurs bolji sa dinarskom karticom?


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Druze nema tu veze kartica, tebi paypal izbaci prije slanja para koliko ce dinara da ti posalje, sad kako ces ti da ih primis tj koja ti je kartica to je do tebe.

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Po tome ispada, da je trenutno bolji kurs za USD , nego za EUR, ako kartica ne igra ulogu.
Devizna kartica, ima jednu konverziju vise, jer ako na nju prebace dinare, devizna bi trebala da te dinare, prebaci u evre?
Dinarska nema taj problem.
Negde mora da postoji razlika, izmedju kartica, po pitanju kursnih gubitaka, nakon odluke da se strana valuta, moze povlačiti samo u dinarima.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Po tome ispada, da je trenutno bolji kurs za USD , nego za EUR, ako kartica ne igra ulogu.
Devizna kartica, ima jednu konverziju vise, jer ako na nju prebace dinare, devizna bi trebala da te dinare, prebaci u evre?
Dinarska nema taj problem.
Negde mora da postoji razlika, izmedju kartica, po pitanju kursnih gubitaka, nakon odluke da se strana valuta, moze povlačiti samo u dinarima.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Upravo to, ako ti je dolarska ici ce eur-din-dolar
Ako je eur onda ce ici eur-din-eur

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Ako je dinarska, ici ce eur>din?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nisam ispratio...
Ne mozes na Mastercard MTS banke da povuces novac?
Video sam na fb-u spominju da s nekim Mastercard karticama imaju probleme. Nekima rade, nekima ne.
Ja sam povukao juce na dinarsku Mastercard AIK Banke, prosao je transfer, cekam da legne novac. Pa cu videti da li ce uopste da legne i ako legne, da li ce da legne bez nekih dodatnih konverzija banke.
 
Poslednja izmena:
@thx1138 Ne razumem kako mislis da je dobar kurs 105 za dolar, kad je kupovni 108.47!?

Ako se jos igras i sa FX i ubodes dan kad je USD/EUR razlika jos veca onda si pobedio.

Ovako na konkretan dan povlacenja izracunao sam da bi izgubio 8000 dinara, na nesto sto do juce nisam moram da platim.

Cekam odgovor od supporta za promenu na staro, a ako ne bude bilo nista onda alternativa...
 
Malo je pp cini mi se korigovao kurs za dinar, meni racunali 113.8

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Nisam pratio ovu temu ali pre 2 nedelje sam povukao novac po starim uslovima, ocito pp nas drzi po nekim grupama i da im treba vremena dok se to primeni na sve.

@alczaty Ako su ti tako racunali onda si ti dobro prosao ja sam i dalje na 105.5...

2020-05-18_13-45-40.png
 
Ispao sam... :d
 
Na 113.82, gubim tačno 32 evra.Samo da napomenem , da je provizija preko banke 20 evra.
Kriminalno ponasanje nase NBS, koja nam je lepo zakuvala čorbu.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Na 113.82, gubim tačno 32 evra.Samo da napomenem , da je provizija preko banke 20 evra.
Kriminalno ponasanje nase NBS, koja nam je lepo zakuvala čorbu.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Koje banke provizija 20e ? Ne znam o cemu pricas sad

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Bankarske provizije, za transakcije u stranoj valuti, su oko 20 evra u vecini banaka kod nas.
Kod paypala je, kada placate, provizija mala ili je nema, ali je zato kod podizanja, sa ovim diskriminatorskim kursom, ta provizija velika.
Drugim rečima, NBS je naterala paypal, da za Srbiju posluje isključivo u RSD , ostaje pitanje, ko odredjuje kurs.Poslao sam vise pitanja paypalu, da mi decidno napisu, ko odredjuje kurs, i zasto je on van svih zvaničnih kursnih lista, odnosno, da se u takvoj situaciji, korisnicima pojavljuju skriveni troskovi, sto nije fer poslovanje.
Svaki put, mi neko drugi, pise odgovor, i ne odgovara na pitanja, nego sve, kao kisa oko Kragujevca.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ti si nesto opasno pobrkao. Kakvih 20 eur provizije i paypal?! Ovo skoro da nema veze sa NBS.
 
Ko ima devizni račun u nekoj od domacih banaka, i zeli da obavi bilo kakvu transakciju, sa inostranstvom, provizija, po jednoj transakciji ,je oko 20 evra.To su placanja sa računa, ne sa kartice.To je čisto primer, da se uporedi sa provizijom paypala.
Da, ova odluka je nastala pod direktnim uticajem NBS, koja je od dolaska paypala u Srbiju, bila zaduzena za davanje dozvola i saglasnosti za rad paypala.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To je za placanje preko swifta i to nema veze sa paypal.

NBS nije nista menjala od 2014. po ovom pitanju.
 
Naravno, poredim samo provizije.

Kod na primer Intese, radi se o trostrukoj konverziji.
PP vrsi konverziji sa Eur u Rsd.Visa konvertuje Rsd u Eur, i na kraju Banka konvertuje Eur u Rsd.
Ovde se izgubi bezmalo 7% od vrednosti transakcije, sto je apsolutno suluda provizija,i prevazilazi bilo koju SWIFT proviziju.

Ostaje da se vidi gubitak ,kod iskjučivo dinarske kartice.



Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Aik banka, dinarska Mastercard, bez dodatnih konverzija banke. Koliko posalje PP, toliko legne. Isprobano.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kakva je situacija za OTP Banku? Prema onoj tabeli deluje kao da su najbolji.
 
Nazad
Vrh Dno