Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Nije mi to palo na pamet, zapravo ponudio sam prodavcu nešto niži iznos i on je prihvatio pa sam samo iz maila išao na "završi kupovinu"...
Treba uskoro da uzmem neki ključ pa ću probati.
 
Ljudi koji je najjeftiniji nacin da coveku koji je u Austriji prebacim 1170 eura ? Koliko vidim western uzima nekih 6800 din.
E sada preko PP nemam pojma koliku ce proviziju da skine njemu tamo u Austriji, gledao sam nesto ali ovo mi nije najjasnije nesto po zemljama pa fiksna pa procenat zakukuljili su ga sako tako... znaci nije kupovina nikakva nista samo prenos novca..
 
Oko 65-70e.
Pod uslovom da te ne zezne na konverziji PayPal (citaj FAQ), gde bi izaslo 150e :)

Wire ti je jeftinije od toga, samo ne mozes tek nekome poslati wire-om odavde.
 
Znaci cekace 2 meseca dok on ne dodje.. mnogo velika provizija izadje..
 
Skinuce mu tacno 5,2% tj on ce primiti 1.109,16e tj provizija je 60,84e ako saljes sa PP koji je registrovan na Srbiju u EU. Sa EU na EU PP ne skida nista.
 
Da, tako je, cuo sam se sa njim i rekao mu, ne odgovara mu tako velika provizija, dogovorili smo se da sacekamo nesto manje od 2 meseca posto ce ovamo pa ce dobiti novac licno. Hvala na odgovorima.
 
Ako dolazi za tako kratko vreme, stvarno nema potrebe...
Plus posto je u austriji, sedne u auto, bus ili blablacar i trkne kuci za vikend :)

TuturuTu on 6X
 
@ PayPal problem sa prošle strane

Sinoć sam se ulogovao kroz aplikaciju za telefon na PayPal bez problema i sad mi radi i na PC. Konačno, posle tri ili četiri meseca. Probajte i vi tako.
 
Pffff zaboravio sam a ne experimentise mi se...
Kako se ubacuje nova kartica u PP nalog, kako se posle potvrdjuje ili sta vec treba...?

Capture.JPG

Da li ubacujem novu karticu (stara istice krajem meseca) klikom na ono mesto pod 1 i/ili cemu sluzi ono mesto pod 2 ?
Ima parica na racunu (isiti je racun za obe kartice), imam obe kartice kod mene, sta mi je raditi da ubacim novu i zamenim staru karticu s koje ce u buduce vuci novac?
 
Poslednja izmena:
Skinuce mu tacno 5,2% tj on ce primiti 1.109,16e tj provizija je 60,84e ako saljes sa PP koji je registrovan na Srbiju u EU. Sa EU na EU PP ne skida nista.
Od kada je to uvedeno? Mislis kada ima na balansu, ili u smislu da kada saljes FF nema provizije za posiljaoca?
Posto je njemu bitno karticom kada salje, da li bilo koja strana placa.
 
FF izmedju eu zemalja bez obzira na balans nema provizije.
Ne znam od kada je tako, ali vec godinama tako funkcionise

TuturuTu on 6X
 
Ako sa kreditne, preko PPa, saljes nekome u EU nema provizije za obe strane?
 
https://forum.benchmark.rs/showthre...prvom-postu)&p=5817399&viewfull=1#post5817399
Izexperimentisah... uspesno.
Pomogao je i Gugliša https://www.paypal.com/bb/smarthelp/article/how-do-i-add-a-debit-or-credit-card-to-my-account-faq826

To add a card:

Go to Wallet.
Click Link a card in the Credit and debit cards section.
Enter the required information.
Click Save.

You can add up to 8 credit or debit cards to your PayPal account.
When you add your debit or credit card to your account, you may be required to confirm it.
 
Poslednja izmena:
Ako sa kreditne, preko PPa, saljes nekome u EU nema provizije za obe strane?
Ne znam za kreditne, ne koristim ih, placam direkt sa racuna. Takodje meni placali, odakle pojma nemam...

TuturuTu on 6X
 
E, pa u tom grmu lezi zec :) Sa racuna mogu da rade direct debit, to PayPal ne kosta nista bitno.
Ali kreditne/debitne ih kostaju, pa bi bilo itekako cudno da igde moze to free (cak ni u US nije).
 
@ PayPal problem sa prošle strane

Sinoć sam se ulogovao kroz aplikaciju za telefon na PayPal bez problema i sad mi radi i na PC. Konačno, posle tri ili četiri meseca. Probajte i vi tako.

I ja sam upravo uzeo neki ključ, nije me pitao za login podatke već je samo izbacio u istom prozoru (kao onaj na slici što sam kačio) pitanje da li da me zapamti (u smislu da ne moram da unosim šifru za login nego će me samo pitati da potvrdim transakciju i to je jedini karak, to sam mu potvrdio i sve je prošlo najnormalnije!

Mora da je kod ebaya ili paypala bio neki prblem!
 
Otvorio sam devizni racun sa visa karticom u intezi.
Jedno pitanje posto mi je na PP iznos u dolarima kako ide konvertovanje u eure posto mi je racun u intezi u eurima?
Ovaj devizni i kartica se nista neplacaju...

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Otvorio sam devizni racun sa visa karticom u intezi.
Jedno pitanje posto mi je na PP iznos u dolarima kako ide konvertovanje u eure posto mi je racun u intezi u eurima?
Ovaj devizni i kartica se nista neplacaju...

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
Mislim da ti je najbolje da na PPu ostavis dolare, da ih PP ne konvertuje, i da pises PP supportu da ti valuta za withdraw kartice bude u dolarima (default je eur, jer je kartica iz Srbije) i onda ce ti dolari valjda konvertovati po Visa kursu i primices evre na racunu. Mada situacija sa tim dolarima i konvertovanjem nije uvek bila dovoljno jasna.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Vidim da mi je na pp postavito da je dolar podrazumevna valuta.
Samo jes jedno pitanje da li moze novac da se povuce na mastercard debitnu karticu?


Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
jok

ps
tapatalk poludeo. sam sebi odgovaram (avatar)
a6a2782aa23b6a29ff7f5a82a92a1ad6.jpg
 
Poslednja izmena:
E, pa u tom grmu lezi zec :) Sa racuna mogu da rade direct debit, to PayPal ne kosta nista bitno.
Ali kreditne/debitne ih kostaju, pa bi bilo itekako cudno da igde moze to free (cak ni u US nije).

Ne znam, niti znam zasto bi iko unutar EU koristio master kartice za medjusobna placanja...

Evo primer za PP placanje sa Srb na EU nalog:

Screenshot_2019-05-22 PayPal Activity.png
 
Poslednja izmena:
Gle stvarno! Daje opciju da se koristi MC za withdrawal.

Cool!
 
I ja sam to video pre neki dan a do nedavno to nije moglo.
Jos ja pre neki dan otvorio devizni racun u intezi sa visa karticom.

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Upravo povukao na MC i instant leglo, woohoo
goodbye Intesa, welcome Telenor
 
Poslednja izmena:
o da. i naravno ja ne mogu ni da je povežem :wall:

pp.png
 
@ZAP imas novca na njoj?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
imam.

otkrio sam problem. :wall:

isključio sam bio internet u opcijama :-devil-:

nešto se promenilo sa verifikacijom PP

prvo su pokušali da skinu 1$, pa je to stornirano a za verifikaciju kartice su sad uzeli (rezervisali) 1.5€.

koliko se sećam ranije je uvek bilo 1$ samo??? nisam odavno dodavoi kartice :)
 
Nazad
Vrh Dno