Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Ne postoje izvodi debitnih kartica, samo kreditnih.
Budi uporan samo da je normalno da ne pises nase kukice i kvakice jer "ne znas kako", a znas da prave drugima problem na stranim sajtovima (ovo drugo je tacno, a ovo prvo je mozda i istina ;)).

Ime oca objasni da je ime oca, ako zezaju cimaj opet.... to je demokratija i free-market economy, budi spreman na to. I ovde ti nije daleko od toga, samo sto ima opasnsto da nekog uvhatis za gusu ako pricas sa osobom uzivo ;)

Ne znam zasto onda meni traze taj izvod gde se vidi broj debitne kartice koji se zavrsava tim i tim brojem o_O

Uradio sam im blizu dvadeset screenshot's ne znam sta vise hoce :D

Cekam jos taj odgovor sta ce reci za ove kvakice i za ovo 'srednje' ime, ime oca, pa cu i to ediotavi nece mi biti problem :D

Da li postoji neki operater na PayPal da se moze srpski pricati sa njim, ne ovo na engleski ko da pricam sa robotom u pm!

Au brale, nisam nikad čuo da je PP nekog tako driblao.
Ja bi odustao, i probao da otvorim nalog na nekog ukućana, brata/sestru/kevu/ženu koga god imaš.
I onda paziš na kukice i kvačice, i očevo ime isl, sve da se poklapa kako je na dokumentima našim, da bi se poklopilo ako budu tražili da se šalje slika.

Najvecu sam gresku napravio bio prosle godine, kada sam slusao neke osobe koje misle da znaju a u stvari nisu imale pojma kako da se prikaci kartica na PayPal, pa sam onda bio uklonio karticu i sada sam opet resio da pokusam da ubacim karticu ponovo ali eto naisao sam na taj problem gde su mi trazili ama bukvalno sve sto sam naveo od fotografije licne karte, broja pasosa koji sam navodno vec ubacio kod njih, ove izvode i ne znam sta jos nisam dostavio, licno me vise i sramota :D

1. Pošalješ izvod banke za decembar, jer se na izvodu vide tvoji podaci.

2. Za januar skineš spisak svih transakcija u PDF i to pošalješ. Te dve stvari, ako nisu zakerala, to dokazuju. Na PDF listi transakcija za januar ne vidi se nijedan tvoj lični podatak (ime, prezime), ali tu se vidi PayPal šifra ("code") koja ti je poslata. Na žalost, ovde nema broja (identifikatora) transakcije po kojem mogu da vide da je to upravo ta transakcija, zato kažem, ako nisu zakerala, (skoro) sve se vidi. Ovo im lepo napiši.

Eventualno možeš da im pošalješ i screenshot ekrana koji se dobije kad klikneš na Kartice u TB. Prvi ekran. Na njemu se vidi tvoje ime i prezime i broj kartice (8 cifara, dovoljno).

Ovo iz stavke 2) dobijaš tako što odeš na spisak svih transakcija i u dnu ekrana imaš tri opcije za export: PDF, XLS i CSV. Klik na PDF i odmah će ti skinuti PDF dokument.

To je to! Javi kako je prošlo! :)

p.s. Nije sve tako striktno, za PP nalog imam zakačenu karticu koja se vodi na tuđe ime i drugu adresu, pre neku sedmicu sam obnovio karticu i opet sve prošlo ok. Mislim da je najbolje kada im sve to pošalješ da napišeš da ukoliko i dalje ima problema da te pozovu na tvoj kontakt broj iz PP profila (jer više nemaš šta da im pošalješ).

Sve sam to poslao, pre neki dan, poslao sam im od prosle godine od Januara, Februara, Marta i Decembra IZVODE, sada od Januara 2018 nisam, jer mora (valjda?) u februaru da se to obracuna da bih dobio izvestan, ali imam poslednjih pet transakcija gde stoji da ta tranaskcija gde je uplaceno od 180RSD i gde stoji taj PP***CODE...
Citirao sam iznad u postu, oni mi zahtevaju da se u IZVODU vidi broj debitne kartice, lepo sam im poslao sve te izvode ali debitni broj nema nigde na izvodima vec smao broj kartice to jest racuna....
 
Poslednja izmena:
Napišeš i lepo email:
I sent you : i onda listu šta si im sve poslao, navedeš baš sve, ako si dva tri puta slao nešto staviš u listu 2 ili 3 puta istu stavku, može i 4 da bude duža lista, i onda dodaš:
what else do you want me to send, do you require a sample of my hair, blod, urine and shit samples because I do not know what else I could send you! Or should I come personally to your headquarters so you could do a DNA analysis by yourself?

:d
 
^ Haha, na žalost botovi pišu te odgovore. Zato stalno ukazujem na važnost da se čujete glasom i raspravite. Radio sam to.

Poslali su ti unapred napisan odgovor.

Posalji im tu jednu stranu za januar, taj PrintList.PDF jer se tu vidi code (šifra).
Posalji screen shot prve strane kad kliknes na Kartice u TB. Tu pise ime i prezime i broj kartice i to traže.
Napisi im da te pozovu telefonom, pozvace.

Ako to ne ide, otvori novi PayPal nalog na novu email adresu, trazi dodatnu TB karticu na ovlascenje na clana porodice i novu karticu povezi sa novim nalogom. Ne vredi ako se inate. ;(
 
Cekam odgovor koji ce mi poslati povodm nekih pitanja koja sam im postavio pa cu videti sta dalje o_O
 
We're sorry, but we cannot restore full access to your account until we receive additional information. Please provide a copy of each of the following items:


- Your monthly statement for the credit card ending in XX77. The statement must show your name, address, and account number exactly as they appear in your PayPal account.

Ja nemam ideju sta da im posaljem koji izvod da bi oni videli... da li moram da pricekam februar pa da im posaljem izvod od januar meseca 2018, ali svakako tu ne stoji nigde broj debitne kartice smao broj racuna...

a vec sam u prethodnom e-mailu dobio da se ime ne poklapa, iz razloga sto u izvodu u sredini stoji ime roditelja...

Izabao sam Personal Name Change (incorrect at signup or minor name change) i kada pokusam da promenim ime na i da dodam sve kvakice Ć ć. Š š, Đ đ to mi je nemoguce jer jer ne mogu upisati da li bilo ime ili prezime sa 'razmakom' Ime (ime oca) Prezime

Untitled.png

Onda dobijam ovu sledecu ponudjenu opciju, ali ne znam koji dokument da tu uploadujem, da li da uploadujem izvod gde stoji moje ime (ime oca) prezime pa ce oni posle preimenovati ili?

Untitled1.png
 
Poslednja izmena:
^ Lepo pise, "you can open a new PayPal account". Ovde ne vredi, a nisi im poslao screen shot menija Kartice iz TB gde se vidi ime i broj kartice na istoj strani, kao ni PrintList.PDF sa kodom! Dajemo ti savete...

Na žalost, tu karticu nećeš više moci da zakacis za drugi nalog, izvadi karticu za ovlašćeno lice TB i otvori PayPal nalog na to ime, na clana porodice. Ovo ce proci samo ako sve dobro uradis iz prve, ako ti traze dodatna dokumenta - propao si, jer izvod je na tvoje ime, a kartica ovlascenog lica na drugo ime i to neće ići.

Ja imam svoju karticu vezanu za drugarov nalog gde se nista ne poklapa, logicno. Sve radi. A imam i svoj PayPal sa drugom svojom karticom.
 
Hello *,

Our review is complete and we have restored your account.

We appreciate your patience and thank you for your help in making PayPal the safest and most trusted online payment solution.

Thanks,

Posle duzeg vremena konacno da su mi uklonili limit taj :)
Zahvaljujem se clanu @owim na OGROMNOJ pomoci i strpljenju!...

p.s. Nije samo resenje napraviti novi account :]
 
Nije, ali je 10000x prostije :D Sve dok ti ne bude trebalo da povuces sa racuna novac, e onda nije ;)
 
Sta se desava sa paypalom...pokusavam da kupim nesto i izbacuje mi sorry we can't process your payment....a kada probam direktno sa kartice samo mi skine novac i istog trena vrati...

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
^ Probaj kasnije, sutra - univerzalni savet. Pa, onda, polako. ;)
 
Sta se desava sa paypalom...pokusavam da kupim nesto i izbacuje mi sorry we can't process your payment....a kada probam direktno sa kartice samo mi skine novac i istog trena vrati...

Pa ako probaš direktno karticom da platiš i ne uspe ti to onda sugeriše da nije do pp već do sajta na kom pokušavaš da platiš/kupiš nešto... Zar ne!
Plaćanje direktno karticom nema veze sa PP a ne funkcioniše ti kako treba tako da, probaj neki drugi šop!
 
  • Like
Reagovanja: M J
Pa ako probaš direktno karticom da platiš i ne uspe ti to onda sugeriše da nije do pp već do sajta na kom pokušavaš da platiš/kupiš nešto... Zar ne!
Plaćanje direktno karticom nema veze sa PP a ne funkcioniše ti kako treba tako da, probaj neki drugi šop!
Ebay u pitanju

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Sad sam probao drugu stvar za 1$ i proslo je. Ovo sto sam prvobitno mislio i dalje nece, a jedan clan sa foruma nije imao nikakvih problema da poruci...sta li bi mogao biti problem

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Imam jedno pitanje. Da napomenem da nisam često koristio paypal.
Kupovao sam neki proizvod preko neta 15eur + 4 eur dostava. Porudzbina je iz nekog njihovog razloga ponistena još isti dan ali su pare sa paypal-a povukli. Sutradan su mi vratili 15eur (leglo mi na račun u banci) dok su mi i ova 4eur vratili posle žalbe. Međutim ta 4 nikako da mi legnu na račun u banci. Na paypalu vidim da su refundirana pre 5 dana. U čemi je problem?
 
^ Ebay i PayPal su pod istim "kišobranom".
Nisu vec neko vreme, barem zvanicno.

@Dwayne, malo po malo neka grupa iz Srbije ima problema sa PayPalom. Smaraj ih na podrsci, nece se resiti samo od sebe.
 
Je li moguce prebaciti pare sa PayPala na karticu i kako?
Ja pokusavam ali mi zahteva "You'll need to add a bank account" gde mi samo trazi bankovni racun za U.S., koristim MasterCard (Telenor banka)!...
 
^ Dobro, al' moze i međunarodna loro doznaka (wire transfer) za prenos sa PP stanja na račun? Nisam radio al' videh opciju (ili važi samo za USA)? Bilo je reči, zaboravih. Naravno, skupo.

Bese PP ballance ne može na Intesa Visa Internet, ali moze da se povuce na Intesa Visa Electron? ;)
 
Poslednja izmena:
Kod nas PP wire transfer ne radi (za bilo koju karticu) koliko sam ja upućen.

PP balance može na Visa internet tj. račun povezan sa njom. Standardne pp tarife za povlačenje važe. I u Intezi se obično čeka do 5 radnih dana, u najgorem slučaju 10.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Nisu vec neko vreme, barem zvanicno.

@Dwayne, malo po malo neka grupa iz Srbije ima problema sa PayPalom. Smaraj ih na podrsci, nece se resiti samo od sebe.
Testirao sam sa nekim orderom od 1 dolar i radi, ovo i dalje nece....nerealno mi je

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Nema pravila, cimaj PP podrsku.
Previse cesto smo imali problema u PayPal/eBay/Srbija kombinacijama.
 
^ Jedina moguća opcija - cimaj svoju banku!

@dzonihsv: hvala!
 
Pokusao sam i direkt preko kartice nista paypal, skine mi 1$, iznos porudzbine i sve to istog trenutka vrati...

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Контактирај банку и затражи скидање лимита потрошње у току једног дана са картице. Из безбедносних разлога у зависности од банке по стандарду дневни лимит потрошње је 10€. Има и друга опција да контактираш Виса корисничку подршку, кажеш износ они ти на 20 минута или 10 минута омогуће трансакцију и после поново закључају.

Свако ко има проблем са трансакцијама нека прво провери са својом банком да ли је Виса картица лимитирана на износ од 10€ дневне потрошње. Такође није исто подизање са банкомата где је лимит зависно од банке до банке по једној трансакцији 40 хиљада динара и плаћање неке услуге.
 
Poslednja izmena:
Izvinite sto upadam. Ja sam dole na Kosovu. Kad sam pravio Paypal, stavio sam Srbija i uredno verifikovao sve. Ono sto mene interesuje, da li cu moci da povezem karticu koja je povezana za racun koji je otvoren dole na Kosovu? Tipa u Raiffeisen Banci, ovoj Kosovskoj? Ili cu morati da otvaram racun gore u Srb?
 
Ako PP nudi Kosovo kao državu, napravi novi nalog sa drugim e-mail, adresom na Kosovu, i kosovskom karticom. PP ne nudi promenu države, ja imam dva naloga, norveški i srpski.
 
Srbija jedva dobila posle svega i svačega a ti očekuješ da Kosovo ima??

Teraj tako ne bi trebalo da ima problema. Ja imam recimo madjarski sa našim karticama [emoji41] već duže od 10 godina a imam i naš sa istim tim karticama i za sada oba funkcionišu kako treba [emoji14]

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Nase kartice si povezao sa madjarskim PP-om i ISTE te kartice imas na jos nekom nalogu?
 
Nazad
Vrh Dno