Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

To nešto za pp nalog povezan sa SAD-om?
Ne bi ti to tražili ako ti je srpski pp nalog.
 
  • Like
Reagovanja: M J
To nešto za pp nalog povezan sa SAD-om?
Ne bi ti to tražili ako ti je srpski pp nalog.
Srpski je, ali ima povezan Payoneerov US bank account. Da ga uklonim, mozda ce resiti problem?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ma to traze prakticno za sve servise koji imaju veze sa online placanjem i koji se koriste u Americi. Hoce kao da sprece Amerikance koji bi da utaje porez, pa im se mora dokazati da nisi americki drzavljanin, i dok im se to ne dokaze, zadrzavaju iznos poreza.

Za Tax ID ukucas JMBG, jer na osnovu njega placas porez ovde (tako sam bar ja informisan).
 
Evo malopre sam usao na pc i prijavio se na PP, stiglo obavestenje da trebam updateovati settings, usao, dobio opciju da izaberem da li sam US drzavljanin ili nisam (naravno i da spadam pod US zakone i poreze....), isao da nisam, posle potvrdio i to je bilo to. I ovo mi je stiglo na mejl.
Iako ja nikakav broj nisam uneo. Valjda mi nece praviti problem.
Guglajuci sam nasao da ovo traze kad se prodju 200 transakciia i 20000$, transakcije sam mozda i prosao (mada ne verujem) ali 20000 nisam sigurno, i nema sanse toliko da predjem.
f060c7b3ae4a6d5d6e2cce5a5e06060b.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
We’re removing the variable rate pricing for sending money to friends and family members who have PayPal accounts in a country other than the United States when you send money using PayPal balance or your bank account and introducing a new flat fee of $2.99 or $4.99 per transaction depending on the recipient’s country. However, when you send money using your credit card, debit card, or PayPal credit you will be charged the new flat fee per transaction depending on the recipient’s country + 2.9% of the transaction amount + a fixed fee based on the currency.

https://www.paypal.com/us/webapps/mpp/ua/upcoming-policies-full

PP počeo iskusno da dere :d
 
Nisam pogledao novi agreement, ali po ovome je to pomak, jer smo mi do sada placali veci %.
NAravno, ako je ispod 100$, iskusno dranje :d
 
PayPal (*FAQ u prvom postu)

Evo jos jednom da se oglasim vezano za 1150e sto sam poslao za DE a stiglo 1096e, da mi je sa kartice skinuto 126937din + 132e = 1200e. Brate ovo je zestoka pljacka, bankrotirali da bog da
 
  • Like
Reagovanja: M J
Evo jos jednom da se oglasim vezano za 1150e sto sam poslao za DE a stiglo 1096e, da mi je sa kartice skinuto 126937din + 132e = 1200e. Brate ovo je zestoka pljacka, bankrotirali da bog da
Сам си крив што си слао са динарске, то ти је најскупља варијанта.
 
Evo jos jednom da se oglasim vezano za 1150e sto sam poslao za DE a stiglo 1096e, da mi je sa kartice skinuto 126937din + 132e = 1200e. Brate ovo je zestoka pljacka, bankrotirali da bog da
Kako dinari plus evri? Cija kartica?
A za provizizju, jesu deraci, gori nego banke :(
 
PayPal (*FAQ u prvom postu)

Ljudi otisao sam u bankomat i uplatio 1500e u eurima, racun mi je i devizni i dinarski. Ja ne znam sta oni komplikuju sa tim euri+dinari forama.. ne znam za sta je 132e. Ne znam pise isto sto i za ovih 126 000din

dcfd922f132964f49978e3722122faf9.jpg
 
Poslednja izmena:
Sta ti pise konkretno za tih 132e, a sta ti pise na Paypalu?
Da je povuceno 126.000RSD ili xxx EUR?
 
Konkertno za 132e eura pise da je povuvao paypal. Isto kao i za 126000rsd. Na paypalu pise ovo:

87baf17cdabc4a38a72c9538ae07d405.jpg
 
Ако сам све добро схватио, за целокупну суму прво је повучен износ у еврима а потом са динарске картице допуњен динарима који су претворени у евре.
 
Mada gore piše da su iznos dinari. Tu je bilo neke konverzije samo je pitanje kolike i u kom iznosu.
 
To si se ono zeznuo sto nisi izabrao da banka radi konverziju, nego PP provizija...
Ali zasto ti je povukao evre i dinare posebno...
 
Prvi put u životu treba da naplatm nešto a da mi je jedina opcija PP.
Jedini način da budem siguran je da mi taj neko pusti uplatu kao donaciju pa onda da mu šaljem rad?
Mislim, jedino tako ne može da me prevari ili grešim?

Sent from my TA-1021 using Tapatalk
 
Prvi put u životu treba da naplatm nešto a da mi je jedina opcija PP.
Jedini način da budem siguran je da mi taj neko pusti uplatu kao donaciju pa onda da mu šaljem rad?
Mislim, jedino tako ne može da me prevari ili grešim?

Sent from my TA-1021 using Tapatalk

Ja bih poveo računa oko te uplate kao donacija odnosno gift. PP te transakcije ne voli jer na njih nema provizije (jer su poklon jelte), pa može doći do blokade sredstava i dopune dokumentacije preko PP servisa kako bi se transakcija proknjižila. Najsigurnije je da mu pošalješ pravi PP račun pa da on uplati (i plati proviziju razume se).
 
Donacija nema fee? Sve ima neki fee. Sigurno ima ako se placa sa kartice, sta god da je, inace bi PPa to kostalo.

Nemas mogucnosti da ispadnes fer i da sigurno dobijes novac :(
 
To važi valjda samo za US naloge, nema provizije ako šalješ prijatelju, a uplata je direktno sa balansa ili bankovnog računa.

Ne znam kolika je razlika u proviziji za non-US naloge.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Potpitanje: donaciju / gift nije moguće povući?

Sent from my TA-1021 using Tapatalk
 
Humanitarne su nesto drugo, to mogu iskljucivo proverene dobrotvorne organizacije preko PP-a. Slican je %.
 
A sra se radi tim parama onda??
@SS, a da posalje kao F&F?
 
Prvi put u životu treba da naplatm nešto a da mi je jedina opcija PP.
Jedini način da budem siguran je da mi taj neko pusti uplatu kao donaciju pa onda da mu šaljem rad?
Mislim, jedino tako ne može da me prevari ili grešim?

Sent from my TA-1021 using Tapatalk
Најбоље би било да ти друга страна уплати тражени износ (увећан за провизију уколико је ти плаћаш) па да онда ти испразниш налог и подигнеш новац и онда пошаљеш тај уговорени производ.
 
Mislim da to i ne moze, novac ne moze valjda da se povuce bez kojeg dana cekanja? (nikad nisam probao odmah, pa ne znam da li moze)
A nece klijent da ceka toliko ;)
 
Nazad
Vrh Dno