Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Ако можеш отвори рачун у Рајфајзен банци, тако можеш да подижеш новац лакше. Или ако ти неко близак има картицу Рајфајзен банке отвори нови Пејпел налог на његово име и вежи ту картицу. Након тога можеш да подижеш паре са том картицом без провизије.
Mogu, ali necu da se zezam sad, jer Paypala nema na Kosovu. Verovatno bi i proslo, ali necu da rizikujem.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Mogu, ali necu da se zezam sad, jer Paypala nema na Kosovu. Verovatno bi i proslo, ali necu da rizikujem.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Ако већ питаш овде онда послушај шта ти други чланови саветују, јер скоро сви који овде помажу новајлијама имају искуства и не пишу напамет. Према томе кад нешто не знаш немој да тврдиш супротно.
 
Ако већ питаш овде онда послушај шта ти други чланови саветују, јер скоро сви који овде помажу новајлијама имају искуства и не пишу напамет. Према томе кад нешто не знаш немој да тврдиш супротно.
Nisam nista tvrdio, rekao sam mozda i verovatno.
Ono sto mogu da tvrdim jeste to da Paypala zvanicno nema na Kosovu i to je cinjenica koja se lako proveri. Hvala vam na savetima, mnogo mi znace. Izvinjavam se ako sam nesto lose rekao ili uvredio nekoga.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nisam nista tvrdio, rekao sam mozda i verovatno.
Ono sto mogu da tvrdim jeste to da Paypala zvanicno nema na Kosovu i to je cinjenica koja se lako proveri. Hvala vam na savetima, mnogo mi znace. Izvinjavam se ako sam nesto lose rekao ili uvredio nekoga.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Ни у Србији није био доступан пре неколико година па су га људи успешно користили. Све што сам написао је проверено истина, можеш и сам да се увериш. Рекао сам ти и како. На крају избор је твој.
 
Ни у Србији није био доступан пре неколико година па су га људи успешно користили. Све што сам написао је проверено истина, можеш и сам да се увериш. Рекао сам ти и како. На крају избор је твој.
Da, slazem se. Zvanicno se i PP i Payoneer ne mogu povezati, ali ja mogu da dokazem da moze (barem kod mene). Hvala na savetima, razmislicu o svemu tome.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da li imate iskustva sa povlacenjem "vecih" iznosa preko PayPala na Intezu? :)

Neki prijatelji su prodali polovnu stvar koja ide za inostranstvo, a preko mene naplatili. Zapravo je kupac platio na PP

Pa treba da im povucem sad 1000+ dolara, cisto da vidim da li da povlacim odjednom ili iz 2x :)
 
Da li imate iskustva sa povlacenjem "vecih" iznosa preko PayPala na Intezu? :)

Neki prijatelji su prodali polovnu stvar koja ide za inostranstvo, a preko mene naplatili. Zapravo je kupac platio na PP

Pa treba da im povucem sad 1000+ dolara, cisto da vidim da li da povlacim odjednom ili iz 2x :)
Слободно повуци све одједном, требало би све да буде у реду. Евентуално провери Интези да ли наплаћују неку посебну провизију за веће износе (мени су раније наплаћивали око 20 центи за прилив - повлачење са Пејпела).
Иначе са Пејпела сам највише одједном повлачио нешто мање од 2500 долара на картицу Рајфајзен банке. Пејпел је наплатио стандардних 5 долара за повлачење новца, банка није узела ништа а новац је стигао истог дана.
 
Hvala lepo :)

Nije ni bitno za tih 20 centi, samo da je "veci" iznos u redu sto se tice korisnika i banke :)
Ja koristim mesecno, ali nisam imao nesto vise iznose pa zato pitam
 
Jel moze neko da mi ovo objasni,sta treba da se radi,izvrsen refund:

We received your payment for the purchase assistance. However, we don't accept unverified payments. Please get the paypal account verified by linking it to a bank account(using bank account & routing number). Then let us know once it's verified and we can send you another invoice.
 
Moras da verifikujes pp sa karticom nadji na net


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zavrsio sam, trebalo je da ubacim 4 broja inace placam direktno sa kartice a sada preko paypal-a.
Sad mi stoji refund i pending za placanje,da li ce oni to da odrade ili da kontaktiram paypal.
 
Sta je ovo: "We received your payment for the purchase assistance."?
Platio si neku pomoc pri placanju?
 
Placanje usluge forwarderu za asistiranu kupovinu i stoji refund i pending za placanje.
 
Refund ce ti biti vracen an karticu, sa koje je placeno.
A pending ce verovatno ostati kao neplacen, dok se ne otkaze (ne secam se da li obe strane mogu da otkazu). Nista on nece biti automatski naplacen, ako te to brine.

Pozovi ih da ti posalju novi invoice, tako su rekli :)
 
Hvala alfa.
Stigo novi invoice i on je na pending,ja sam mislio da mi ne vracaju na karticu nego taj iznos sa plate za novi racun.
 
Jedno pitanje za poznavaoce.
Da li je prilikom povlačenja novca sa paypal balance na karticu, potrebno imati povezan i bankovni račun ili je dovoljno da je povezana samo VISA kartica?
Vidim da je moguće povezati samo bankovni račun iz USA, čak i kada je paypal nalog otvoren ovde za Srbiju, pa mi nije jasno o čemu se tu radi, tj čemu sve to služi?
Ako nije moguće upisati broj računa banke u Srbiji, već samo iz USA, mala je korist, a opet ako je za povlačenje primljenog novca, dovoljna samo linkovana kartica, onda mi nije jasno čemu to vezivanje računa uopšte služi?
Izvinjavam se ako je odgovor već bio, pročitao sam samo faq, a vidim i da ljudi povlače novac sa paypal balance bez problema, a niko ne pominje ovo linkovanje računa, pa ako može neko da mi objasni.
 
Povlačiš pare na račun vezan za karticu tj "na karticu". Obično ona ebankingom prebaciš na običan devizni i podigneš u banci ili trošiš sa kartice kako ti volja [emoji14]

Računi su samo za USA i truli zapad ne za nas [emoji39]

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Jedno pitanje za poznavaoce.
Da li je prilikom povlačenja novca sa paypal balance na karticu, potrebno imati povezan i bankovni račun ili je dovoljno da je povezana samo VISA kartica?
Vidim da je moguće povezati samo bankovni račun iz USA, čak i kada je paypal nalog otvoren ovde za Srbiju, pa mi nije jasno o čemu se tu radi, tj čemu sve to služi?
Ako nije moguće upisati broj računa banke u Srbiji, već samo iz USA, mala je korist, a opet ako je za povlačenje primljenog novca, dovoljna samo linkovana kartica, onda mi nije jasno čemu to vezivanje računa uopšte služi?
Izvinjavam se ako je odgovor već bio, pročitao sam samo faq, a vidim i da ljudi povlače novac sa paypal balance bez problema, a niko ne pominje ovo linkovanje računa, pa ako može neko da mi objasni.
Samo povuci novac na karticu vezanu za nalog i onda možeš da ga podigneš na šalteru svoje banke.
 
Hvala lepo.

Ako može još jedno početničko pitanje.
Trenutno nemam novca na kartici, ali mi je stigao neki refund na paypal balance.
Da li mogu taj novac da uplatim drugom licu na njegovu paypal adresu ili moram prvo da ga povučem na svoju karticu, pa onda da mu pošaljem?
 
Ako si plaćao karticom pare će biti vraćene na karticu!!!

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Možeš odmah da ga pošalješ. Ako nemaš dovoljno sredstava na PP nalogu onda se vrši dopuna sa kartice.
 
Zasto iz dana u dan imam utisak da je ovaj "alfaunits" robot neki. Svaka ti cast majstore nema nekog pdfa gde nisi pomogao ili strucno odgovorio

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Ma, mi smo 200 ljudi u stvari, svako za razlicite teme, zar nisi primetio razlicit temperament :D
Ali "pdfu" - vrh ;)

Tnx!
 
Sta bese ove PP derikoze uvode od 23.04.,negde procitah,sad ne mogu naci?
 
Pozdrav ljudi, da li moze neko da mi kaze da li mogu da primim novac na paypal ako nisam linkovao tj. povezo karticu sa nalogom?
Imam nalog vec dugo godina ali ga nisam nikako koristio i sad treba neke pare da mi se refundiraju.
 
Mislim da može ali će ti ostati zaglavljen kao "Balance"... ne znam tačno, uvek mi je nalog bio povezan sa karticom, drugačije nema smisla koristiti ga...
 
Kako si placao, tako ces i dobiti nazad. Ako si platio balance-om, vratice se na balance, ako je karticom, na karticu.

Kartica je potrebna samo ako zelis taj novac kod sebe licno ;)
 
Možda mu je neki kinez (ili neko drugi) ponudio uplatu na paypal, kinezi sa alija to često nude (sudeći po komentarima ovde na forumu)...
 
Taj nalog i nije aktivan čim nema vezane kartice.
Ne može refund na neaktivan nalog, niti može da bude refund na nalog sa koga nije plaćeno

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno