Šta je novo?

Primanje novca iz inostranstva

Ја сам пре неког времена добио уплату из Америке. Њихова банка ми је узела 10 долара а наша Војвођанска 1% оног што је легло.
 
Kod SWIFTa je zeznuto ako u transakciji postoji mnogo banaka posrednika.

Moze se zamoliti onaj koji salje novac da naglasi da on ide COVERom a na SERIALom.

Naravno, odmah ce mu u banci reci da li oni tako rade ili ne.

COVER je jeftiniji nego SERIAL.


(Takodje moze da se bira da li ce troskove platiti posiljalac, primalac ili ce podeliti trosak)
 
Poslednja izmena:
Hi gospodo. Nov sam, procitao sam sve sto ste ovde ispisali, ali sam neandertalac, recimo za ove stvari. Hteo bih da se nadovezem sa pitanjem. O cemu se radi... Radi se o tome, da, ja imam otvoren tekuci racun u vojvodjanskoj banci, dinarski, devizni, i deviznu stednu knjizicu. Sve zajedno sa podatcima o bankovnom racunu, swift kodu, i sve zajedno... Ali... Imam problem da hocu da zapocnem neki mali, nebitan poslic na netu. Problem se sastoji iz toga, da na moj postavljen site, recimo, posetioc, oce da kupi moj ebook, ili mp3 file, ili dvd, ili nebitno sta je to sto se nudi, taj doticni posetioc ili posetilac, nece sigurno ici u banku, dok sedi popodne sa svojom kafom i konta kako da trosi kesh preko neta, nece sigurno ici u banku, placati transakcije, provizije, ispunjavati uplatnice, stajati u redu, ili ne znam ni ja sta vec sve mora da odradi. Taj lik, ili osoba, musterija, ce izvaditi svoju kreditnu karticu, i uneti broj svoje kartice. naravno ko i svaki lenjivac. Ko sto i mi koji sebi mozemo to da priustimo radimo. Zar ne?
E, tu lezi srz mog problema: Kako ja da napravim neki internet racun... nesto... neki vrag, koji ce da primi kesh sa njegove kartice, i da ga prosledi do mene? do mog racuna u banci? Probao sam da napravim account na "ClickBank" problem sa njima, da kad narucujes nesto, kad kupujes, onda ima u listingu sa ostalim informacijama o kupcu i "Country: Serbia" To moz proci... ali kad oces da napravis account kod njih, onda Serbia nema gde da se nadje... sobzirom da je drop meni, ne moze se upisati Serbia. Ista stvar i sa PayPal-om... Pre nego sto odem u banku, i napravim imbecila od sebe, molio bih nekog, bilo koga ko ima vishe informacija na ovu temu da mi pruzi pomoc, ako je to ikako moguce

flipper
 
ako ti odgovara da primas preko paypala, odgovarace ti i moneybookers, kod njih je podrzana srbija, sve sto ti treba je devizni racun u banci na koji ces prebaciti novac sa moneybookers naloga.
 
Ne bi ti u banci napravio imbecila od sebe jer mislim da ni oni ne bi imali predstavu kako da ti pomognu!
 
Procitah sve ovo i ne nadjoh resenje (ili mozda nisam razumeo).
Jel postoji neki nacin da se primi novac sa paypala. Tj sta ako je jedina opcija za uplatu paypal?
 
Evo ja mogu reci moje iskustvo.Iz Kanade sa racuna na racun Rajfajzen banke moga brata na 100$ uzimaju 30$ preko je..nog SWIFT-a tako da ziveo Western union koji uzima 14$ na svakih 100 i mirna Backa.
 
Ako ti brat iz Kanade posalje u Raiffeisen RF ti uzima 30$ na 100$? Neko je tebe tu zeznuo, a to nije RF! (na mnogo vece cifre se placa toliko)
 
SWIFT se placa provizija nezavisno od iznosa, dakle SWIFT koristiti za vece iznose.

WU ide na procenat, i to skoro 15%.
Ali zato postoji Moneygram koji uzima 15% za today transfer ali zato samo 5% za 2-3 days transfer ;)
 
WU uzima 30 eura fiksno do cifre od 600 eura
preko toga je vise
 
Meni se cini Moneygram kao najbolje resenje.. Volksbanka je partner.
 
DALEKO najbolji (a dostupan nama) je Moneybookers, ako strana koja ti salje pare hoce da otvori Moneybookers i salje ti preko njega.

Upload (novca) - 1.9%
Slanje - 1% (POLA EVRA maksimum!)
Download - 1.8 evra fiksno
 
SWIFT se placa provizija nezavisno od iznosa, dakle SWIFT koristiti za vece iznose.

Ma njemu je RF banka za PRIMANJE uzela 30$ na 100$. Sem ako njegov brat nije rekao "moj brat placa SVE troskove" to nema smisla. Kazem, toliko ne uzima TF ni na mnogo vece cifre.
Ali ako se svi troskovi uzmu u obzir, slanje 100$ se nikako ne isplati wire-om, naravno.
 
Poslednja izmena:
Ako ti brat iz Kanade posalje u Raiffeisen RF ti uzima 30$ na 100$? Neko je tebe tu zeznuo, a to nije RF! (na mnogo vece cifre se placa toliko)

Pogresno si razumeo.Ja saljem iz Kanade i meni uzimaju 30$ u mojoj banci.Poredjenja radi za Autraliju uzimaju toliko na 2000$.
 
E to je nesto drugo ;)
 
meni nikako ne ide u glavu kako banka NE ZNA koliko uzima njena intermediate banka sa kojom posluje za na primer swift doznake. Posto mi je Pro credit otela na 115$, 10$ ino banka posrednik, a 5$ oni, i pritom me zavlacili ko je tu uzeo pare, u Intesi takodje ne znaju koliko ce da uzme banka koja se inace zove Intesa sanpaolo New York! Kako je to moguce???
 
Jos jedan glas za moneybookers, leglo mi je na 300evra koje su mi stigle iz japana, mislim da ni 10e ukupno nije uzeto na provizijama, sto njih sto banke.. :)
 
Zato sto banke ne primaju svaki transfer posebno nego po turu (>50K, ili jednom dnevno barem, mislim - nesto tako). I na tu turu je fixan trosak, ali ne znaju da li ce tvojih 100$ biti 1% ili 10% te ture.
Mada je generalno stvarno *****ski da nas deru intermediary banks samo zato sto smo u Srbiji :(

meni nikako ne ide u glavu kako banka NE ZNA koliko uzima njena intermediate banka sa kojom posluje za na primer swift doznake. Posto mi je Pro credit otela na 115$, 10$ ino banka posrednik, a 5$ oni, i pritom me zavlacili ko je tu uzeo pare, u Intesi takodje ne znaju koliko ce da uzme banka koja se inace zove Intesa sanpaolo New York! Kako je to moguce???
 
Za uplate iz inostranstva savjetujem da nabavite Payoneer karticu. Bit će vam otvoreni receiving accounti sirom svijeta i moći ćete primati novac na njih, a pristupate novcu preko te kartice koja vam bude dostavljena na kućnu adresu. Sve detalje o kartici možete saznati na sljedećem linku: http://freelance-payoneer.tk/

PREDNOSTI PAYONEER PLATNE KARTICE:
Neograničena mogućnost plaćanja na internetu
Mogućnost primanja novca na Payoneer karticu
Mogućnost povezivanja Payoneer kartice sa online servisima.
Mogućnost podizanja gotovine na bankomatima širom sveta.
Mogućnost plaćanja na POS terminalima bez provizije!
Payoneer MasterCard kartica ne zahteva otvaranje bankovnog računa.
Bonus za novoregistrovane korisnike od 25$ na prvih 1000$ uplate.
 
Nazad
Vrh Dno