Šta je novo?

Anime

preporuke za vinland saga s2, ko jos nije pogledao neka gleda.
ja sam citao mangu pre druge sezone i odlicno su preneli u anime vecinu stvari.
 

Upalio my animelist da bacim pogled ima li sta vredno odgledati od prosle jesen/zimske sezone...
Videh predlog za anime koji je kolega @vladimirus - 'ladno zauzima prvo mesto na all-time listi

Da li je zaista toliko dobar anime? Ne pamtim uopste da je neki od skorijih odmah iskocio na prvo mesto a bilo je sasvim solidnih u poslednjih 5-6 godina. (Made in the Abyss, Chaisaw Man, Jujutsu Kaisen, Demon Slayer, pa cak i Shingeki no Kyojin)

Pritom je i kriterijum poprilicno pao, obicno i bude kao sa imdb-em, realno je za ocenu manje...

Btw. preporuka od mene za

Skroz ok mecha anime (jos nisam odgledao novi Gundam), mada nista nsiam gledao od Gundam Thunderbolt koji je od-li-can.

TLoU vajb.

+edit
Da li jos neko prati Bungou Stray Dogs?
Prva sezona je bila odlicna, ali tu sam i stao i zaboravio, u medjuvremenu su stigli i do sezone 5. (upravo zavrsena sa emitovanjem) + film
tengoku je dosta dobar. plot twist je dobar i ceka se druga sezona.
bungo je BIO stvarno dobar. cak i druga sezona gde pratimo pocetke mafie, zapravo je to najbolji deo u celom serijalu. Posle toga krece nizbrdo. Ovo poslednje sam jedva odgledao i necu ni pokusavati narednu sezonu.
 
Frieren je nešto pozitivno, normalno, neobično za anime. Nije ko te splačine (koje i sam gledam btw) poput Demon Slayer, Jujutsu Kaisen i u određenoj meri i SNK. Više je kao Mushishi, odmara i leči dušu.

Kome je do klinačke fajt anime poput My hero academia, Frieren to nije.

86 je vrh na početku ali malo smara pred kraj
Tengoku Daimakyou je onako prosek.

Bungou Stray Dogs sam gledao dve sezone i prva je klasični shonen, izuzev onog dela kada se vraćaju u prošlost u drugoj sezoni što je 10/10.
Treću sezonu zabatalio, ne sećam se na kojoj epizodi. Kažu da je kasnije dosta drugačije i mnogo ozbiljnije nego početak anime, ali mi se neda da nastavim.

Trenutno su mi najbolje Frieren i imperatorova apotekarka, mada ova druga malo ulazi u kolotečinu. Shield Hero sam odgledao treću sezonu, bolje da nisam, koja generika majko mila, ni ni za 6/10 realno. Skoro ko da gledam Emincence in Shadow ali to je težak krindž pa sam batalio.

Evo šta se poslednje gledalo:

1705496510990.png

Američke serije ne mogu više pa da mi platiš :D

Čekaju se nastavci dobrih isekai, brat perverznjak Rudeus i njegov pobratim super slajm. A može i Overlord da prođe ako ga nastave. Sve samo da ne gledam onog što plače za Emilijom...
 
@Envoy
Kao da sam ja pisao.
86 sam pogledao npr. samo prvu epizodu, stoje mi skinuta oba dela sezone, nikako da se nakanim da pogledam.
Ista mi je situacija i sa Odd Taxi, Sabikui Bisco (nju cu vrlo verovatno da batalim), Fumetsu no Anata e (druga sezona), Anohana, Mahoutskai no Yome (druga sezona), Goblin Slayer (druga sezona).
brat perverznjak Rudeus
(y)

Od usporenijih Girls' Last Tour (Shoujo Shuumatsu Ryokou) mi je bila odlicna.
 
Goblina sam batalio totalno jer je ubio u pojam koliko je dosadan. Imali jednu scenu sa malo krvi i to je to, inače sporo i bez akcije.
 
Krenula je i 5 sezona Kingdom.
 
Trenutno su mi najbolje Frieren i imperatorova apotekarka, mada ova druga malo ulazi u kolotečinu.
Da ne misliš možda na ovo:
The Apothecary Diaries
Takođe bih dao preporuku, solidan istorijski anime, bez fensi borbi i mega, ultra op likova, sa simpatičnom i pametnom junakinjom koja me malo podseća na Šerlok Holmsa u Kini, jeste malo usporen anime ali meni se dopao.

Dodao bih za Frieren da počinje isto prilično lagano i da u početku podseća na Slice of Life smešten u fantazi svet, ali to se menja posle dve-tri epizode, priča i svet se produbljuju, karakteri postaju interesantniji itd. Pročitao sam sve što je izašlo od mange i buduće epizode i sezone će biti isto super ako se budu držali glavne priče.

Trenutno sam bacio oko na ovo:
https://myanimelist.net/anime/52701/Dungeon_Meshi?q=delicious&cat=anime
...ali čekam da izađu sve epizode pa da odgledam, od istog je studija koji je napravio Cyberpunk: Edgerunners.
 
Sousou no Frieren - bo'me i vise nego "slow burn", pre ce biti "poprilican drag" od serije u prvih 5, mozda i 10 epizoda dok nije "kliknulo"...
Mislim da mi je tih prvih 5-10ep bilo zadnji put ovoliko kilavo sa Stein's Gate od koje sam 2x dizao ruke, ali se na kraju ispostavilo kao velika greska

Nije "najbolja ikada" ali sigurno medju boljim fantasy anime sa odlicno napisanim likovima i pricom, dobar world building (spor doduse) i svakako joj vredi dati sansu.

Videh i za Apotechary Diaries ali me opis zapleta i setting ne privlace nesto.
Isto kao i Spy X Family, nahvaljena ali nije islo i ne vredi siliti...

Pritom u backlogu stoji materijal za jos godinu dana:
Kingdom, Banana Fish, To Your Eternity, i Baccano (od starijih)
AoT finalna sezona, Dr. Stone (S3), Golden Kamuy (S3-4), Legend of Galactic Heroes New Thesis, Gundam TWfM, RE:Zero s2, Pluto...
 
@Yojinbo baccano je jedna od boljih koje sam gledao, nisam ni znao da postoji remake legend of galactic heroes, dobar ti je novi avatar postovalac sam lika i dela i uticaja na sigurnost gradjana :)
 
Ko jos ne voli "Master Ken's Privates"?! :ROFLMAO:
 
Izasao je ninja kamui na hbo max. Dobra je prva epizoda. Animacija je dobra, borbe zanimljive, ali kratke. Navikao sam na jap audio pa mi ovo malo strci. Nije toliko ni jezik, koliko mi neki glasovi ne leze. Takodje su previse van prostora u kome se nalaze, nevezano za ambijent.
In any case, super izgleda, rado cu pogledati ostatak.
 
Deluje mi da su stavili akcenat na estetiku i atraktivnost da bi privukli što više zapadnjačke publike. Nadam se samo da priča nije stradala u tom poduhvatu. Nije valjda da nema japanski audio? Ne idu mi nindže i engleski nikako.
 
I blue eye samurai je na engleskom, ali je audio odlican. sve je vrlo prirodno
 
Ne sumnjam da je kvalitet na nivou. Svakako ću pogledati oba samo da nadjem vremena.
 
Večna mu slava. Uz njega smo odrasli, na njegove karaktere se ugledali.

:cry:
 
Trenutno:
  • Sousou no Frieren
  • Kusuriya no Hitorigoto
  • Ore Dake Level Up na Ken (bonus poeni zbog Sawano Hiroyuki OST)
  • Ninja Kamui
 
Za prljavi shonen, Ragna Crimson je skroz ok.
Za zumere i kome se svidela manga, Mashle moze da se gleda. Maltene je copy/paste. I zanimljiva je muzika u uvodnoj spici.
Nozomanu Fushi no Boukensha meni je super.
Ore Dake Level Up na Ken (bonus poeni zbog Sawano Hiroyuki OST)
Cisto prevod za one koji su citali manhvu, u pitanju je Solo Leveling.
Nije rdjav.
 
Solo leveling je spor da ubija. Razmisljam se da batalim i sacekam batch cele sezone, mada mi se nekako cini da se svakako uskoro kraj pa pauza od 2 godine
 
^ bolje manhwu procitaj, realno ko ce da ceka da animiraju sve :D
meni licno vise odgovara manhwa kad poredim sa ovom animacijom, doduse ja sam nedeljno citao dok je izlazila, drugog puta kad sam citao sam tek primetio koliko je zapravo spor pocetak.
 
I meni je manhva vise legla. Mada sam je citao isto na nedeljnoj bazi, ali kada sam krenuo izaslo je bilo vec npr. 60-ak komada. Nisam siguran. Davno je bilo.
Ono sto me je iznenadilo je sto mi je i vizuelno bila lepsa manhva nego anime.
Ako se cita online, posto Koreanci je realno nisu pravili za stampano izdanje nego za format ekrana mobilnog telefona najbolje je citati ili na nekom ogromnom telefonu/tabletu ili na racunaru sa vertikalnim monitorom. Da moze samo da se skrola.
 
Nazad
Vrh Dno