Šta je novo?

Anime

Koliko vas je čitalo Gyo od Junji Ito-a? U pitanju je poduža horor (donekle) manga, atipičnog crteža koji više vuče na zapadni stil crtanja neko na ono što možemo videti u većini japanskih stripova. Meni se jako dopala, čak bi rekao da je malo dublja nego što se čini na prvi pogled.
 
Poceo i sve mi se cini da ce Kurosaki dobiti opet po tamburi od Ulkiore :d
Meni je to postalo smesno, Ichigo prvo dobije batine:smackbum:, pa onda dobije jos batina :smackbum:, pa tek kad je maksimalno prebijen :bottle: pocinje da se siba :mad: i onda istambura :smash: svog protivnika.
Jedino ga ovaj no4 sa zajebanim imenom bije do kraja.
Videcemo da li mu je konacno Ichigo dorastao i hoce li ona koza opet nesto da usere :wall:.

PozZ
 
Koliko vas je čitalo Gyo od Junji Ito-a? U pitanju je poduža horor (donekle) manga, atipičnog crteža koji više vuče na zapadni stil crtanja neko na ono što možemo videti u većini japanskih stripova. Meni se jako dopala, čak bi rekao da je malo dublja nego što se čini na prvi pogled.

Rado bismo procitali ako okacis neki link da ne lutamo po google prostranstvima :)
 
borba sa ulquiorom(ili kako vec) je vrlo razocaravajuca. necu pisati spoilere, ali ono, ne ocekujte bas puno. i ostale borbe su malo upropastili. problem je sto su leteli sa jedne borbe na drugu pa skoro nista nismo videli.
 
Nije valjda da i dalje neko Bleach shvata ozbiljno? Od Death Note-a nisam video da neko ovako na silu pokušava da ukomplikuje zaplet i produži izdavanje.
 
Normalno da ne shvatamo :) pa nismo deca ... Ima vise razloga zasto i dalje gledamo Bleach ... ili slicno ali to nije deo ovog topica :) Ali kad je izasao " Avatar " svi su pojurili u bioskope .. opet ima puno razloga ... Ako nemozes da shvatis sacekaj da ti vreme donese odgovore
 
Vreme je i odnelo većinu odgovora, tačnije devet godina. U suštini gledajte ali ako neko skoro počeo čisto da zna da ne očekuje nešto iole čestito
Nisam rekao da ga shvatate za ozbiljno kao život i da se okolo dernjate po ulici ban-kai :D
Pitao sam se ko ga još ozbiljno shvata kao mangu/animu.
 
Poslednja izmena:
http://www.onemanga.com/Gyo/1/01/

Počinje gotovo komično a kasnije prelazi u nešto sasvim drugo. Nije mnogo strašno ali može delovati uznemirujuće, zavisi od osobe do osobe.

Poceo sam da citam i iznenadio se prijatno idejom o onim " ljudskim otvorima u kamenu " :)

Hvala sad imam materijal za pauzu na poslu i slicno, inace sam ljubitelj stripa al ne more covek sve povatati :)
 
Poceo sam da citam i iznenadio se prijatno idejom o onim " ljudskim otvorima u kamenu " :)

1205615445037.jpg
:D

Ja sam se totalno navukao na te boleštine, evo čitam jednu priču za drugom. Gyo plus te dve bonus sam pročitao pa sam skoro završio Uzumaki (Spirale). Mogu ti reći da je ta sa ljudskim otvorima u kamenu verovatno najbolj iako je bonus priča i jako kratka. Gyo je onako malo uznemirujuć i na momente odvratan (meni ne naročito ali verujem da ima ljudi kojima bi mogao biti poprilično). Uzumaki za razliku od Gyo, ne prati jednu priču kroz celu manga (pitanje je koliko je manga pošto se čita sa leva) već jedan deo čine iscepkane episode koje se drže zajedničke premise. Sam početak i kraj su vezani a ovo ostalo landara kao i Dosije Iks. Zapravo cela manga podseća na serije poput Dosije Iks i Tvin Piks. Bavi se jako zanimljivom temom mada je meni i Gyo zanimljiv zbog nekih gadnih stvari koje sam čitao o Japanu.

Takođe sam ljubitelj stripa i čitanje mangi ovog autora me nekako vraća u vreme kada sa čitao Marti Misteriju (one stvarno misteriozne sveske) samo sa više horora, boleština tj. na način kako to samo japanci umeju.

Inače najbolesnija stvar do sada nije iz Gyo već tog drugog Uzumaki i nema veze sa ubijanjem i uobičajenim strašnim stvarima. Recimo da me je kao heteroseksualnog muškarca koji se inače grozi skrnavljenja ljudskog tela (jako pristuno u mangama ovog autora) naprosto zgrozila jedna epizoda Uzumaki mange. Baš je ono twisted i to na više nivoa odjednom što moram priznati da nisam često viđao.
 
procitao Gyo. Nije bio los, a i kraj je za nasu mastu...tako da, nije lose bilo..:)


Inace, odgledao Samurai Champloo..8/10. Ko voli malo komedije i hip-hop neka gleda (naravno ima i dosta akcije i malo drame.)
 
Ja sam se totalno navukao na te boleštine, evo čitam jednu priču za drugom.

Posto smo presli na mange ... mene je Gyo podsetio na "Island" (Manhwa).
Takodje skoro sam citao "Bokko" - neuobicajena manga isto nije los, samo sto su uzasno smorili na kraju.
 
Posto smo presli na mange
+1
malo, malo neko prica o manZi. aj preimenujte temu u manga/anime. da ne pravimo off topic
--------------------
zna li neko kada izlazi novi hellsing ultimate
 
Ja mislim da hellsing ide na 3 ili na 6 meseci... (pre na 3 meseca)... pa ti vidi..:)
 
poklanjam DBZ HQ (engleska sinhronizacija) 291 epizoda,svi zainteresovani na PM
 
Gledam i ja animee... Naj su mi mozda Samurai champloo, naravno Monster koji je neverovatno ozbiljan anime sa jos neverovatnijim zapletom (mada je kraj mogao biti malo bolji)... SC takodje odlican spoj hip hop tj. moderne kulture i samurajske tradicije i borbe... Welcome to the NHK je super, mene se svideo, mada su misljenja podeljena (ovde je kraj morao biti DOSTA bolji, ali nije mi nesto pokvario utisak)... Death note je spominjan - jeste, super je, ali ja mislim da je bilo tu nekih nepotrebnih epizoda, recimo
posle smrti L-a mi postaje smor
Naravno, DB, DBZ (mada Buu saga je malo smarala pri kraju, ali svejedno to je extra anime), GT sam poceo, ali me je nesto mrzelo da pogledam do kraja...
 
Monster manga je ista, jako duboka i interesantna celim tokom da bi kraj bio nekako mlak.

Doduše, postoji dobar razlog zašto je to tako. Monster je ozbiljnija manga/anime a u takvim delima svet je uvek realističan (koliko postavka sveta to dopušta) i nema heroja/negativaca i klimaksa na kraju već se priča završava nekako spontano i obično.
 
Ja ne volim kad je "happy end", naprotiv... volim da kad se desi nesto strasno, nepravedno i tragicno jer to odaje utisak realnosti... Ali kraj kao kraj mi se nije svideo, mogli su to uraditi malko bolje.
Malo mi je bezveze taj kao masakr. Ni sam ne znam kako bih ga promenio, ali moglo je da bude kao da su uhapsili i osudili Tenmu, Dietera poslali u neki dom (novi Kinderheim?), Johan nastavio svoje planove itd. Onaj masakr mi je bio nekako previse... ne znam kako da objasnim. Kroz celu animeu nije bilo mnogo ubistava tj. pucnjave, sad ga malo preterase sa celom varosi pobijenom...
 
Da li ima negde - lepo slozeno i sa normalnim opisima - sta je izaslo od novih Anime serija npr. 2010 i 2009 godine?
Gde god sam gledao ne mogu da se snadjem...

btw: Da li neko cita Noblesse? (topla preporuka)
 
E, da ne zaboravim da pitam. Jel moguce da nekako smanjim velicinu fajla (epizode), a da kvalitet ne opadne mnogo?
 
Od onih koje sam pogledao, preporucujem (od svega po malo, za svakog po nesto):

-Code Geass. Slicno Death Note-u po "Anti-heroj" glavnom liku. Dosta Mecha borbi i akcije. Tu su naravno i (hax) supermoci, kao i strategijsko i takticko napucavanje. Dva razlicita pogleda na pitanje:"What do you do when there is an evil you cannot defeat by just means? Do you stain your hands with evil to destroy evil, or do you remain steadfastly just and righteous even if it means surrendering to evil?". Ima dve sezone od kojih mi se prva malo vise svidela. Druga sezona je imala uspone i padove, s time da bih neke stvari voleo da su se odigrale drugacije, neki likovi da su dobili vise "air time-a" i sl. ali kraj (Re; ) je u velikoj meri popravio utisak, cak iako mislim da akt glavnog lika u zavrsnici nije imao smisla gledajuci na duzi vremenski period, no bez obzira na to bilo je odlicno- pa makar na to gledao samo kao njegov (ne)sebicni poslednji akt.

-Death Note. Slicno gorepomenutom po tome sto se "cini zlo zarad opsteg dobra", gde glavni lik polazi iz faze dobrocinitelja (iako mozda pogresnim metodama) do sludjenog coveka opsednutog sopstvenom moci. Licno, mislim da se anime trebao zavrsiti kada je
L umro, samo iz razloga sto sam simpatizer Kire. Kada su se pojavili N i Mello znao sam da je Kiri sudjeno (od strane autora) da propadne.

-Clannad/Clannad After Story. Drama prosarana elementima komedije, fantazije i (High-school) romanse. Ovaj anime je slow-paced, pa se moze nekom uciniti dosadnim, ali mislim da ni ne moze drugacije jer je takva tematika. Glavna heroina je na granici izmedju retardirane i slatkaste (IMO) pa ne bih preporucio onima koji ne vole takve (kontrast glvnoj heroini Toradora!-e na pr.). :p Ima dosta emocija, pa onima koji vole ovakve zanrove ce biti tesko ne zaplakati (posebno na kraju).

-Fullmetal Alchemist: Brotherhood (nisam gledao prethodnu; non-manga ending verziju)

-Hellsing Ultimate OVA (ongoing) (fuckmothering vampire :-devil-:)

-Melancholy of Haruhi Suzumiya. Nije nista posebno (mozda malo previse hype-a oko ovog naslova), no vredi pogledati.

-Toradora! (ako vam se nije svidela heroina u Clannad, ovo je adekvatna alternativa)

-Kanon (2006) (alternativa Toradora!-i i Clannad-u)

-Darker Than Black

-Cowboy Bebop

-To Aru Majutsu no Index/To Aru Kagaku no Railgun

-Elfen Lied

-Tengen Toppa Gurren Lagann

-Neon Genesis Evangelion (kraj NGE je bio WTF?!. Ima sada Rebuild of Evangelion tetralogy (ongoing) koji obnavlja ceo NGE, stari materijal u HD + nove scene/dogadjaji i zavrsetak)

Mislim da je to to sto se tice preporuka za anime i nekih utisaka od mene. Trenutno citam Bleach i Code Geass: Shikkoku no Renya. Oba su ok (Renya je tek nekoliko chaptera pa ne mogu jos da sudim), ali Bleach mi je malo "mlak". :/
 
Poslednja izmena:
Da li ima negde - lepo slozeno i sa normalnim opisima - sta je izaslo od novih Anime serija npr. 2010 i 2009 godine?
Gde god sam gledao ne mogu da se snadjem...
http://www.anime-planet.com/ , Advanced search opcija. Ima i jos nekih sajtova ali mislim da ce ovaj biti dovoljan.
E, da ne zaboravim da pitam. Jel moguce da nekako smanjim velicinu fajla (epizode), a da kvalitet ne opadne mnogo?

MediaCoder, MeGUI i sl. Mozes podesavati opcije u zavisnosti od izvornog fajla zarad sto manjeg gubitka na kvalitetu (imas Wiki stranice za razna podesavanja).
 
Samo prekopiraj [Harth][QTS] u google i nasao si [eng] verziju. Ili tako nesto. :)
 
Samo prekopiraj [Harth][QTS] u google i nasao si [eng] verziju. Ili tako nesto. :)

Skida se, prica je na prvi dah vrlo zanimljiva, videcemo realizaciju :) Taman pomislim da posle odgledanih anime-a ne mogu naci neko osvezenje i pojavi se ovako nesto ...
 
U zadnje vreme ne gledam anime nesto posebno jerbo sam se posvetio mangama/manhwama/manhuama... Nekako su mi zanimljivije plus sto ih nekako ima dosta vise...

Ipak sam gledao neki anime skorije, a to mu dodje -

Densetsu no Yuusha no Densetsu, sto nije bio los anime od 24 epizode, a planira se i nastavak.

I nista skorije... :) Od klasika mogu da preporucim :

Code Geass (R1+R2), Cowboy Bebop, Hellsing, Hajime no Ippo, Great Teacher Onizuka, Elfen Lied, Cromartie High School, Samurai Champloo, Claymore, Berserk itd... Ima ih koliko hoces..

A mange, koje sada pratim :

One Piece
Naruto
Bleach
Hajime no Ippo
Cage of Eden
The Breaker : New Waves

to su neke na nedeljnom nivou

Claymore na mesecnom nivou, kao i razne gotove i iregularne (Liar Game, Berserk etc...)
 
Nazad
Vrh Dno