Šta je novo?

Anime

Nemate sta da imate osecaj, jeste losija. Postoji analiza trailera na netu za 2. sezonu, vec se vidi da nisu mogli da uhvate "esenciju" mange kao sto je Madhouse mogao.
Nisu hteli da cekaju na Madhouse jer su prebukirani, uzeli JC a njihov CV dovoljno govori...
 
Dobro, MadHouse su ipak najbolji u poslu, ali mnogo mrace sa one timerima.
Naprze te na neki brutalni anime i onda batale u sred :)

JCS imaju jako dobre anime serije iza sebe, tako da ne verujem da ce upropastiti, samo nece biti na nivou s01, sto bi meni bilo prihvatljivo.
A i realno, S01 je uvek najbolji, jer te uvodi u pricu, tu uvek bude najvise lozenja :)

Odgledah Onihei na Amazonu, jako prijatno iznenadjenje.
 
Poslednja izmena:
Ostaje da se vidi, nisam citao OPM mangu, ali mi je S01 (tesno pracena od strane AoT i Made in Abyss) anime bila najbolja u poslednjih 5+ godina, ako ne i duze, barem sto se serija tice...

Grand Blue Dreaming odgledaj (odlican slice of life/comedy). Banana fish, Dororo i Inuyashiki mi stoje u queue (sve su u sklopu prime-a)
 
Odgledao Inuyashiki i Dororo, obe dobre na svoj nacin, pogotovo Inuyashiki.

Grand Blue Dreaming mi je poznato, pogledacu.

Nikako da odgledam Made in Abys, a videh da je animacija bas dobra i detaljna.

Uzeo sada prvu epizodu Fairy Gone da odgledam, obecava.
 
Poslednja izmena:
Jel je odgledao ko ovaj Boogiepop sto je isao prosle sezone, valja li cemu?
 
Ja poceo, 4/5 epizode odgledao nije me nicim privukla i batalio sam...
 
Ja odgledao par epizoda i zaboravio da postoji, nije vredno vremena.

Izbindzovao sam Akatsuki No Yona u par dana, odusevio sam se, velika steta sto nema druge sezon.

Upravo odgledao OPM s02e01, navali narode :D

Super pocetak, animacija takodje.
 
Poslednja izmena:
Ima li sta u ovom delu godine/sezone da vredi ispratiti?

Ako neko preporuci OPM s2 - po meni je razocarao. Madhouse je umeo da uhvati "momenat" u svakoj epizodi (dok podizu napetost+animacije su "izuvale"), dok je ovo od JC Staff-a pretvoreno u losiju kopiju jer jednostavno studio nije tog kalibra.
 
Poslednja izmena:
ja jedino sto gledam sada je dororo, jojo part 5 i aot. nakon par odgledanih opm epizoda sam se razocarao, necu ga ni gledati dalje, ionako citam mangu.
 
One Punch Man, The Rising of the Shield Hero, Dororo, Blade of Demon Destruction, Attack On Titan, Bungou Stray Dogs, Fairy Gone bataljujem, Magi's Grandson me je razocarao, mislim da cu da batalim.
Standardno, Fairy Tail, One Piece, Black Clover...
 
Thx, skroz zaboravio na Dororo, iako sam poceo da gledam sezonu. AoT i Bungou Stray Dogs krenule nove sezone?!

Mislim da su i za Drifters trebali da izbace novu sezonu ali izgleda nista od toga.
 
Velika greota za Drifters.
Da, nastavak AoT i 3. sezona Bungou.
 
Erhm, krenuo sa AoT s3 - jesam li se ja nesto pogubio ili mi deluje kao da je radnja "preskocila" nesto?!

Prve 2-3 epizode deluju kao neki recap, a ako se dobro secam 2. sezona se zavrsila sa otkrivanjem origina protagoniste u onoj "pecini", odnosno rojalne linije?
 
Ne, zavrsilo se sa otkrivanjem identiteta drugih i kako pricaju o pocetku ovoga sto se sada desava :)
Zato je ovo part 2 iste sezone.
 
Btw, procitah Solo Leveling mangu, odusevljen sam za sada, dosli do 74. chaptera.
 
AoT s3 - au, ova druga polovina sezone izuva...
Morao sam da odgledam par zadnjih epizoda iz prve polovine da bih se podsetio, ali ovo za sada je na nivou prve sezone ako ne i bolje.


+edit
Da li se zna koliko arc-ova ima jos do kraja ili ima u planu? I gde se trenutno nalazi 3. sezona u poredjenju sa mangom?

Videh da je Miura izbacio vol. 40 za Berserka pre koju nedelju i da je najavio da radi na poslednjem arc-u tj da ulazi(mo) u zavrsnu fazu price...
 
Poslednja izmena:
burning effect: odlicna manhwa, neuobicajen crtež
 
saru lock, znaci,ne verujem, xxx nije cenzurisan, a cenzurisano je kako otkljucati bravu ili lokot bez kljuca. Samo u japanu :D
 
Relativno aktuelan i malo poduzi intervju sa K. Miuorom za jedan francuski list.
Izgleda da je donekle blizu kraju da privede Berserk kraju i koliko mi se cini otvoren je za (kvalitetniju) anime adaptaciju na Netflixu. (o kojoj je bilo price pre koji mesec)

Nisam uopste znao da je interesovanje za Berserk "puklo" posle Golden age arc-a i da je tek kasnije ponovo poraslo. Mada sa druge strane, Golden age arc je mozda i dalje najbolja prica koju sam procitao u "stripovima"
 
Hm Netflix, ne svidja mi se to.
Mada ne mora da bude nista lose, njihov novac + pravi tim ljudi i moze to biti super.
Ali opet, Netflix...
 
Nije puklo interesovanje za Berserka nego je pukao Miura psihički.
A to poglavlje je 2. u priči, i završeno je još 90-tih.
 
Bilo je price da je interesovanje za njegovu mangu opalo posle 2. arc-a/poglavlja (koja jeste vanserijska) jer ljudima nije odgovarao pravac u prici za koji se Miura odlucio - fazon da nikad nece dostici vrhunac storytellinga kao sa Golden Age. Naravno tu su i velike pauze.
Ako se ne varam posle one anime iz 98 ili 97 je bas bio veliki hajp i prakticno od tada samo opada. Ne pamtim da sam 2000tih ista interesantno o njemu cuo/citao osim da ide na pauzu i da fanovi umiru. (bukvalno)
Meni iskreno Ghost in the Shell, Akira i ta Berserk anime serija (iako ne bas kvalitetna ako gledam sada, jos uvek je "najbolja" anime adaptacija) bas leze srcu jer su prve anime sa kojima sam dosao u kontakt. Berserk prva manga.

Na projektu za Netflix adaptaciju stoji lik koji je odradio Castlevania i Devilman crybaby... Imate klip na yt-u, kada je pricao o Berserku, mislim da ne bi odradio half-assed posao kao dosadasnje adaptacije jer se vidi da je bas veliki fan. U smislu ostao bi max veran mangi. (sto Miura i zeli)
 
Netfliks je preterano sjw, tako da ne znam na šta će ličiti Berserk, one najave za Vešca su horor, a Beserk je mnogo mnogo gori po pitanju sjw-a. Od američkih produkcija bi jedino FX ili možda Sundance to uradili kako treba, od ovih velikih HBO.


Što se tiče broja poglavlja, Berserk ih ima samo 5 . Conviction je baš u duhu prva 2, i po Miurinim rečima, inspirisan je Ekovim 'U ime ruže' .
 
Ljudi, dugo nisam gledao neki dobar Anime, pa molim za predloge. U spoileru je lista šta sam sve odgledao, pa ako vas ne mrzi...
Od studija Ghibli sve
Berserk
Akira
Ghost in the Shell
Apple Ceed
Paprika
Cowboy Bebop: the Movie (nisam seriju)
Ninja Scroll
Vampire Hunter D: Bloodlust
Perfect Blue
Lupin III: Casle of Cagliostro
Street Fighter
Blood: The Last Vampire
Metropolis
Sword of a Stranger
Samurai Champloo
Afro Samurai
Tekkonkinkreet
Escaflowne
Cyber City Oedo 808
Steamboy
Wolf Children
When Marnie was There
The Boy and the Beast
The Girl Who Leapt Through Time
Sky Blue
Your Name 2016
Anime serije kao što su Dragon Ball i Death Note mi nešto ne privlače pažnju.
AoT mi je zanimljiv, ali ništa specijalno, mislim da sam na pola prve sezone.

Nisam gledao i deluje mi obećavajuće:
Redline 2009
Wicked City 1987
Neo Tokio 1987
Angel's Egg 1985
Short Peace 2013
Summer Wars 2009
Dallos 1983

Ukusi su različiti, ali svaki predlog je dobrodošao.
 
Nazad
Vrh Dno