Šta je novo?

Anime

Koliko sam bio nalozen kada sam prvi put gledao SNK, bio ubedjen da je u pitanju jedan od najboljih anime-a, da bih sad po izlasku trece sezone skapirao da mi se uopste ni ne gleda, koliko je prica usr*ana i koliko je autor iste upropastio

ovaj deo price evoluira na spijunsku krimi dramu i jos neko vreme se titani nece mnogo javljati.
Jos malo i onda krece nekoliko epic borbi, a onda opet nesto novo i drugacije.
Meni manga uopste nije bila nezanimljiva u ovom delu jer mi se svidja prica o taktikama, pronalazenju novih stvari... ali da nije SNK, nije.


BTW, izasao novi Godzilla deo iz planet of monsters serijala. Dobar mi je kao i prvi. Vuce mnogo na Knights of sidonia.
Svidja mi se sto su hintovali i Gidru, kao i u godzilla 2 filmu
 
Poslednja izmena:
Ukoliko imas slobodnog vremena, a nisi do sada pratio One Punch Man, preporucujem ti, kao najbolju mangu koju sam ja ikada citao

Ljudi nisu ni svesni koliko je to dobra stvar. Ceo hype koji je bio zbog Anime-a (12 epizoda koji pokriva 1-36 chaptere) i interes koji je izazvao nije zapravo ni desetina kvaliteta i razvoja dalje price. (trenutno chapter 94)

ONE je covek nevidjeno kreativan (lik koji je autor web-comic-a i odgovoran za plot) a Murata (lik koji crta mangu) je jednostavno Bog crtanja.

Kao neko ko se bavi crtanjem, mogu samo da kazem da ono sto radi Murata ne moze nijedan artist na svetu. Postoje zasigurno bolje uradjene mange i crtezi koji oduzimaju dah, ali takvi autori (Boichi, Takehiko, naprimer) rade mange po nekoliko godina i to je 10 chaptera u najboljem slucaju. Murata je blizu tog nivoa, a izbacuje chapter jednom u dve nedelje (za lakse razumevanje, bar 4x brze od bilo kog manga artist-a)

Na ceo taj kvalitet mange ide cinjenica da je prica (u ovom trenutku) prosirila Lore na otprilike Warcraft nivo sa preko 150 likova, a story telling je toliko dobar da ih sve pamtis i svako ima kvalitetan character development. Vanserijski kvalitetno i zanimljivo, postoji od fan-base-a ogroman broj teorija sta je sta i ko je ko (Kuseno, Organization, ko je Blast, sta je/ko je Psykos, Mad android, Garou, Orochi, Metal Knight, ko je God, kako/zasto je Saitama OP, itd)
 
na listi je.
Treba da zavrsim SNK, onda blame, i onda OPM pa onda tek da pocnem noblesse.
Svasta sam nesto spremio, ali nikako.
 
javi utiske kad stignes. Meni je OPM rame uz rame sa Marvel-om, koji postoji dobrih 70 godina a koji citam od kako znam za sebe i ni sam ne znam koliko imam skenova i stripova, e toliko je OPM dobar.
 
Uz brojna anime remek djela iz prethodnih decenija... sumnjam.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Svakom svoje, ja imam ogroman respect za dela iz 80ih, pogotovo dijalozi u tim manga/anime

Sto ser OPM-a tice , specificna je situacija:

Anime je zasigurno jedan od najbolje odradjenih anime-a. Niakd u istorijiAnime-a nisu takvi ljudi radili na jednom projektu, kakav je bio skup ljudi u Madhouse-u u tom trenutku, Natsume i ljudi oko njega, najbolji animatori u tom trenutku u Japanu. Sve je leglo ko kec na deset, pa cak i opening song koji je tako catchy postao da su se ljudi zarazili kao da je neki internet mim

Manga je savrsena, i pored cinjenice da je Madhouse radio prvu sezonu, Murata je toliko dobar da je po mom misljenju jedini artist koji prenosi pricu BOLJE u mangi nego sto Anime moze da docara

Genos VS Elder Centipede je uradjen tako da citajuci strip razumes svaki pokret, svaku kretnju a u pitanju je robot velicine coveka protiv skalamerije velicine jednog omanjeg sela
 
Pa da, svakom svoje. Ko voli baš taj specifični podžanr vjerovatno mu je najbolje ikad. Meni nije ni u pedeset.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Što se mange tiče meni lično :
1. Akira - zbog uticaja koja je imala za Japansku kulturu i probijanja na zapad
2. Berserk (lično meni #1) zbog samog artwork-a, priče i f-ing epicness-a
3. Vagabond - treba samo baciti pogled i samo će vam se objasniti


Naravno da ima još minimum 10ak (20ak) koje bih morao da navedem ali kada bih morao da svedem na 3 to bi bilo to...
 
Koliko sam bio nalozen kada sam prvi put gledao SNK, bio ubedjen da je u pitanju jedan od najboljih anime-a, da bih sad po izlasku trece sezone skapirao da mi se uopste ni ne gleda, koliko je prica usr*ana i koliko je autor iste upropastio

Prica je interesantna ali je razvlace ko Zeljko Mitrovic tursku sapunicu.
 
Manga je savrsena, i pored cinjenice da je Madhouse radio prvu sezonu, Murata je toliko dobar da je po mom misljenju jedini artist koji prenosi pricu BOLJE u mangi nego sto Anime moze da docara

Meni je anima bila ok, ali nista posebno, ponavljanje price.
Mangu sam citao kad je pocela sad sam se malo ohladio ne pratim zadnjih godinu dana. OK je, odlicna je, ali to vise pokazuje da im je industrija u krizi kada nema nista bolje.
Ima i orginalna OPM manga nije ni ona losa :)

Meni je u zadnje vreme bila interesantna:
-kineska manga The Magic Chef of Ice and Fire, ali crtač je preminuo, a ne mogu da svarim sasvim drugi stil koji je nastavio. Ima romani na engleskom ali mi nije nesto islo citanje.
-The Legendary Moonlight Sculptor manhwa, prva sezona je bila jedan crtač po meni odlično, a drugu sezonu drugi osrednje a pri kraju lose. Tu sam se napalio pa sam citao i romane, stigao sam do Vol28 dok nije pocela malo da se ponavlja prica.
-Soul land kineska manga isto mi je bila super na pocetku, posle kad su promenili stil sam malo oladio.
-Berserk mislio sam da necu doziveti da stignu u zemlju Elfova :) Ovo posle stvaarno ne mogu da svarim.

Meni je najbolja manga ikada bila One Piece, ali sam se isto ohladio posle Whitebeard
Death
...previse karaktera su uveli u pricu
 
Poslednja izmena:
Svidja mi se treca sezona Attack On Titan, bas gledam sa uzivanjem.

Sto se tice najboljih Animea, ne bih mogao da se odlucim, previse dobrih ima i dosta su dobri na drugaciji nacin.
U poslednjih par godina sam poceo i kineske da gledam, i tu ima jako dobrih.
I to ne da ne bih mogao da se odlucim za najbolji, nego bi mi bilo bas tesko da izaberem i top 10, menjao bih listu verovatno 10 puta :)

Berserk je prvi anime koji sam odgledao pre fazon 15 godina i od tada sam navucen.

I zar ne vazi generalno pravilo na forumu da se ne koriste skracenice za imena filmova i serija?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sinoc sam odgledao drugu epizodu trece sezone, solidna je. Konacno idu dogadjaji koje cekam da se dogode vec 15 epizoda. Druga sezona je meni bila cist promasaj.

Steins Gate se nastavio posle mnogo godina, jedva sam pohvatao likove jer nisam obnavljao gradivo. Jako zanimljivo ali bas su ga zapetljali, nemam pojma u kom smeru ide. Valjda ce biti 24-25 epizoda i u ovom delu, sada je na 15 i cekamo 16-tu.

Steins Gate je naravno znacajno bolji od Attack on Titan, kao sto je oduvek i bilo. To se nije promenilo sa novim epizodama.

Tokyo Ghoul novi sam pogledao i otprilike je kvalitet kao i koren iz A, pomalo bezveze ali gledljivo. Tu negde kao Titani po kvalitetu i svemu ostalom, kao sto je i ranije bilo.
 
Poslednja izmena:
Pa da, svakom svoje. Ko voli baš taj specifični podžanr vjerovatno mu je najbolje ikad. Meni nije ni u pedeset.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Ovaj, to vec nije ni stvar ukusa, vec cistog inata. Nije da sam zapeo da branim mangu ali si preterao sa "nije ni u pedeset". Upravo jedan od najvecih kvaliteta OPM-a je sto je raznovrstan, sto je pun akcije a opet sustina price nije u akciji vec u poruci, moralnim implikacijama, pogledu na zivot, itd .. Nihilizam koji prozivljava Saitama, Genos-ova transformacija karaktera iz mladog lika zejnog osvete u disciplinovanog borca i sve vise coveka, kontrast King-ove besmilenosti kao heroja i njegovog level-headed stava u svetu kompletnog ludila, i tako dalje, bukvalno svaki lik u mangi prolazi kroz neke veoma teske trenutke i formira se na dobro ili lose, covece Siryu koji je filler (u odnosu na originalni webcomic) ima vise character development-a nego Light u celom Death note-u.

sve to zacinjeno sa ovakvim crtezom:

44d3108c6ad3b097bbae0cf351dee8e8.png


na temi sa serijama ima ljudi koji se seku na arrow i flash, i ljudi koji smatraju da je to apsolutni deebilizam, ali OPM nije "podzanr akcija" vec mnogo vise od toga. Kad jedni Toriyama i Eiichiro Oda kazu za to sto radi Murata sa OPM da je nikad-vidjeno i fenomenalno, jednostavno ne mozes da kazes da je lose.
 
Ne sporim kvalitet i uticaj i probijanje žanra, ali je anime ipak definisan žanrom. Apsolutno mi ništa ne znače naslovi tog tipa, bili oni djetinjasti, ozbiljni, dekonstrukcija, *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*no nacrtani ili fenomenalni. Ja preferiram anime s elementima sf, cyberpunka, epske fantazije, i staviću nesavršene primjere iz tog žanra iznad OPM jer mi više znače.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Fora je sto ti celo vreme pricas za anime, a lik iznad koji je odusevljen prica za mangu.
Uglavnom, mangu citao nisam, anime gledao jesam. Dobar anime, ceka se druga sezona, ali dalekooo od najboljeg animea ikada. ;)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Vrlo pažljivo sam u svakom postu na temi "anime" napisao da mislim na anime. ;)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Vrlo pažljivo sam u svakom postu na temi "anime" napisao da mislim na anime. ;)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Ti da, ali za ovog drugog lika mislim da sve vreme pise za mangu, takav osecaj imam.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Boku No Hero Academia je kao HunterXHunter, bas mi leglo. Binge potencijal na maks.
 
Hataraku saibou (Cells at Work!) - a mislio sam da sam video sve sto postoji :)
 
Preporuka od mene za Grand Blue i Banana Fish iz aktuelne letnje sezone.

Uopste nisu ono sto sam ocekivao, kupile su me obe posle prve epizode.
 
I, kakav je film? Jel moze gore od anime? Pogledao sam anime, minus filer epizode i moram reci da nesto gluplje i duze jos nisam gledao (Dragon Lopte i Naruto Nindze nisam gledao, hvala Zevsu). Sve sve, ali zasto nisu stali kada su trebali nego su krenuli u neku nebulozu od zapleta i stali na samom pocetku... poceo sam mangu da citam ali je jednako grozno glupava kao i anime, barem u anime gledam zabavnu akciju za razliku od citanja stripa. Bleach jeste zabavan, ali brate logike manje ima nego u glavi prosecnog srpskog biraca. Najbolja stvar u Bleach je lik sa @vkozomar avatara, jedan od retkih koji nije opasan smarac. Plus onaj sto je najpametniji i sto im kroji sudbinu iz prikrajka.

Osim toga kao pratim Akademiju Mladih Heroja i pocinje opasno da smara jer promovise skolu gotovo jednako kao sto to radi Vojna Akademija sa armijom sto ide na RTSu. Ne volem tu vrstu propagande. Anime je bio dobar dok nije postao My School Life and Why is School Awesome, Kids?

Jel ima nesto dobro da ne burgija mozak kao gorepomenuti naslovi, da malo uzivam?
 
Goblin Hunter obecava, i ako je u drugoj epizodi smanjen gore u odnosu na prvu, koja je vrhunska.
Pocela je i poslednja sezona Fairy Tail-a, mislio sam da ih vise necu videti.
3. sezona Sword Art Online je pocela mlako, previse su otisli u neki mistery thriller, prva sezona ostaje jedini pravi SAO.
Isto i Tokyo Ghoul 4. sezona, mlako za sada, vise se fokusira na neke "ajmo vece, ajmo jace" fazone, nego na odnose i razvijanje sveta, kako je to bilo u prvoj i drugoj, a treca je totalni omasaj po mom misljenju, ubacili cisto da bi ubacili.
 
Poslednja izmena:
Meni nista jasno nije u Tokyo Ghoul a gledam od kad je krenuo anime. Kao da je S04E01 zapravo S03E11.5 tj. dogadjaji koji su prethodili finalu prethodne sezone. Jedino prva valja, koren iz A je bezveze kao i Re. Cas Kaneki ima belu cas crnu kosu i to isti time frame samo drugacije epizode, mislim da oni nemaju pojma gde udaraju.
 
Nazad
Vrh Dno