Šta je novo?

Anime

Meni nista jasno nije u Tokyo Ghoul a gledam od kad je krenuo anime. Kao da je S04E01 zapravo S03E11.5 tj. dogadjaji koji su prethodili finalu prethodne sezone. Jedino prva valja, koren iz A je bezveze kao i Re. Cas Kaneki ima belu cas crnu kosu i to isti time frame samo drugacije epizode, mislim da oni nemaju pojma gde udaraju.

potpuno isti osecaj. Odgledao danas epizodu i ništa mi nije jasno. Nije bilo ni u prethodnoj sezoni šta, kako zašto, ali kao sam nešto povatao. Ovo sada, ko sa marsa da sam pao.
 
Meni nista jasno nije u Tokyo Ghoul a gledam od kad je krenuo anime. Kao da je S04E01 zapravo S03E11.5 tj. dogadjaji koji su prethodili finalu prethodne sezone. Jedino prva valja, koren iz A je bezveze kao i Re. Cas Kaneki ima belu cas crnu kosu i to isti time frame samo drugacije epizode, mislim da oni nemaju pojma gde udaraju.

Ni meni nije nista jasno zasto te moderacija tolerise iako si banovan vec par puta i opet imas vise naloga i vracas se na forum da trolas jaci nego ikad... :)
 
Tensei Shitara Slime Datta Ken je donekle zabavan :)
 
potpuno isti osecaj. Odgledao danas epizodu i ništa mi nije jasno. Nije bilo ni u prethodnoj sezoni šta, kako zašto, ali kao sam nešto povatao. Ovo sada, ko sa marsa da sam pao.

Moram da kazem da je prva epizoda aktuelne sezone najrazboritija od do sada izaslih, ako tako mogu da se izrazim. Tu sam koliko toliko i nesto pohvatao, druga je vec bila ozbiljan izazov i slabo sta sam skapirao ali je treca apsolutno zbunjujuca i obzirom da nisam obnavljao gradivo pred nastavak gledanja u potpunosti sam zaboravio na mnoge sporedne likove pa sam bio u zbunu kada su se pojavljivali kao na traci jedan za drugim. Najveci je problem sto je estetika mnogih likova u potpunosti promenjena i to mi najvise problema stvara u provaljivanju ko je lik koji se najednom pojavljuje.

Na redditu sam procitao da su oni valjda preskocili deo price iz mange pa su onda sabili mnogo dogadjaja iz mange u ove tri epizode koje su izasle do sada. Nevidjeno brzo se sve desava, jedva da ima vremena za razgovore medju likovima.
 
Jel gledao neko Golden Kamuy? Pogledao sam prvu epizodu deluje mi odlicno, ovaj, vrlo dobro?

Takodje sam pogledao 2 epizode Gurazeni, deluje dosta interesatno, kao klasicne anime iz pocetka 2000tih.
 
Znam da je tema posvecena animeima (japanskim animiranim serijama) ali se ne secam da je bilo predloga za USA serije sa nesto "ozbiljnijim tonom"...

Pre svega mislim na "stare" animirane serije poput: Batman The Animated, The Pirates of the Dark Waters, Gargoyles, Spawn, The Tick, Robotech (iako je u sustini anime), Mighty Ducks, The Maxx, Mighty Max...
 
Citao sam skoro par solidnih mangi/manhwi/kineskih pa da ih nabrojim:
-Solo leveling
-Tensei Shitara Slime Datta Ken
-Martial King's Retired Life
-Nozomanu Fushi no Boukensha
-Maou no Ore ga Dorei Elf wo Yome ni Shitanda ga
 
Zavrsio se Noblesse!!!
Prve 2 sezone su bile vrhunske, a posle sam citao/gledao iz navike.
 
Čekaj, manhwa ili anime? Bez neta sam a dok sam imao čitao sam manhwu. Za anime gledao sam samo onu jednu epizodu u koju su sabili nekih 30-tak manhwa izdanja.
 
Manhwa se zavrsila.
Napisao sam gledam posto zadnjih par sezona nisam citao, samo gledao slike, koliko su smorili :)
 
Idi bre u peršun [emoji14] Ma znam, malo ga razvukli i nekako im sve ide copy/paste ali me Frankenštajn uvek oraspoloži pogotovo kada ih bije :D
 
Kao ljubitelj Gokua ( dragon ball ), ogledah ovaj novi film i meni nije nesto, glupost.... nisu se drzali dragon ball super serije...
Može link na pm?

Gracias unapred. :)

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
The Rising of the Shield Hero je jako dobro poceo, jedva cekam da zvanicno krene :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Jesi siguran da si ti gledao ovaj novi film? [emoji2]
PS: Imam osecaj da si pomesao nesto.[emoji2]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Vise ni ja sam ne znam sta gledam :)) kako sam pukao.... ali nema veze za mene je i ovaj dio nov, nisam gledao :)
 
Deluje fino, ova je fokusirana na akciju :)

 
Kad nece niko, ja cu...



Ovo se cekalo, od kreatora (mangake) PLANETES, za anime je zaduzen studio koji stoji iza The Great Magus bride.

Manga jos uvek ide (ali je na zavrsnom arc-u), moze da se podeli na 3 vece celine/arc-a - prolog (koji je mozda rame uz rame sa Berserkom po krljacini i generalno samom kvalitetu mange), farmland saga (nesto slabija i fokusirana na razvoj likova) i war saga (trenutno aktuelna).

Imam hardcover izdanja (2in1) prve 4 knjige (sve do farmland sage, knjige 5-7, posle je war saga arc, knjige 8-10) i manga tu prosto sabija. Inace je inspirisana stvarnim likovima iz evropske/nordijske istorije - odnosno vikinsko otkrivanje Amerike (Vinlanda jel'te).
 
Poslednja izmena:
Animacija deluje super, kao i atmosfera, nadam se dobrom animeu.

Shield hero krenuo jako dobro, a sada se polako pretvara u neku loli/harem splacinu.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
^ Yep, bice odlican ako se drze mange (studio obecava), ali ocekujem pad interesovanja sa pocetkom farmland arc-a jer je prilicno veliki twist u samom pristupu serije.

Inace dosta dugo sam se odupirao da nabavim Berserk mangu (jer su u pitanju tpb izdanja), ali ovom deluxe hardcoveru necu moci da odolim. U EU je ~40e,a inace je 1 manga u tpb-u ~10/13e, sto dodje na isto (HC je 3in1 volumes)

 
Dobro sam se nasmejao mangi ^_^
The Hero is Overpowered but Overly Cautious

Ima i anime u najavi
 
Otkrio sam danas: A Post-Apocalyptic Journey
je kineska manga, brutalna je kao berserk!
Za sada ima samo 12 chaptera.
Obavezno stivo za sve ljubitelje!
Ulepsala mi je dan :)
 
Poslednja izmena:
^Osim Vagabond (zbog neverovatnog art style-a) tesko da ista bilo sta moze da se poredi sa Berserkom... :)

Ja se bacio na Gundam Origin, originalni stvaralac '79 anime serije, Yasuhiko Yoshikazu, je odradio "retelling" price (ispeglao neke rupe i prosirio originalnu pricu)... Covek sve crtao iz prve (baci pogled na netu)... :)

Procitao prve 4 knjige (naleteo u mint izdanju za smesnu sumu),cekam da stignu sledece 3 (Vertical izdanje, kvalitet poveza i stranice su bruka). Takodje ima na netu full colored edition nekoliko prvih izdanja, pa ko voli nek iskopa. :D

Takodje od mene preporuka za 20th century boys i PLANETES... :)

Vinland Saga (5-10) i BLAME! su u queue...
 
Probaj postapokalipsu stvarno je dobro, mesavina anime i zapadnog stila, ima na readmanga today.
I The Hero is Overpowered but Overly Cautious je zanimljiva ideja, vredi probati :)

20century boys sam citao davnu, odlicna je ideja i pocetak, ali pri kraju preterase sa ponavljanjem.

Od japanskih underated mangi Act age ima interesantu ideju.
 
^ The Hero is overpowered but cautious je vrh, jedva cekam anime.

Poceo je Blade Of Demon Destruction, prva epizoda pokidala.
Nadam se da se nece razvodniti posle, poput Goblin Slayera.

I nikako da se nacekam One Punch Man S02, prekjuce opet izbindzovah prvu sezonu :)
Nadam se da novi studio nece upropastiti animaciju.
 
Poslednja izmena:
I ja imam neki osecaj da ce animacija biti losija.
 
Nazad
Vrh Dno