Šta je novo?

Anime

Poceo preksinoc Great Teacher Onizuka, vec presao 30+ epizoda, odlican, preporuka.
 
Jel moze neka preporuka za animirane japance neko peglanje al da nije preterano apstraktno da se covek sasvim pogubi.
Moze nesto kao Gantz.
 
Poslednja izmena:
Ghost in the Shell, Ninja Scroll, Akira, Sword of the Stranger, Vampire Hunter D, Blood: The Last Vampire...

Sve su akcione anime, doduse sa razlicitom tematikom. U zanru Gantz-a najblize su Ghost in the Shell i Akira...

Inace opus dei Hayao Miyazaki-ja je "osnovna lektira" za anime...


+Edit:
Ako ti akcioni leze probaj i sa serijama poput: Black Lagoon, Cowboy Bebop, Gangsta, Attack on Titan i Drifters... Ima ih jos zaista dobrih ali bih morao da upalim hdd i prelistam...

Nemoj da nas opet "vozas" sa utiscima...
 
Poslednja izmena:
Ihh kad ga oplete po tvojim preporukama [emoji23]

Inače stavljam i ja na listu preporuke.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
^ sta sam opleo?! :p

Pitaj svakog ozbiljnog fana anime-a, ispreslisali bi me ovde samo tako jer nisam ni zagrebao povrsinu... :p
 
Mislio sam na Tozu posle gledanja tvojih preporuka [emoji3]
Inače nisam ih ni ja gledao ali planiram.
Tozin review je najbolji nebitno od žanra i priče [emoji5]

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Ja njega zamisljam sa flajkom u ruci dok kuca one "utiske"... Kad stigne do poslednjeg cuga pogleda u praznu flajku/limenku i bude u fazonu "f-it, nista to ne valja"... :)
 
Ja od poslednjeg javljanja odlegao Onizuku, odlican.
Odgledao Hajime no Ippo, odlican.
Odgledao OVA, sad gledam ovaj iz 2009, New Challenger.
krastavac, ne znam za vas, ali meni mnogoooo vise prija stariji nacin crtanja, animacija i sve to. Mnogo me to vise privuce. Kad sam poceo Onizuku, odmah me to podsetilo na nesto dobro.
Evo sad gledam 1. ep toj Hajime no Ippo iz 2009, i brate, ****no mi fake izgleda ova nova animacija. Jeste to ''HD", vidim da se trude, npr kod animacije vode, i nekih stvari, da izgleda "HD" i smooth i slicno, ali brate, kao da sam u nekoj igrici a ne anime.
Sve ja fake nekako, smesno mi izgleda u poredjenju sa starijim animeima, jos kad videh Aokijevu kosu, padoh od smeha.
Poceo ove novije, izgledacu ih jer sam video dobre ocene, ali cisto sumnjam da ce biti na istom nivou kao original.
PS: Izgledao prvu ep, i hmm, lose, dosta lose, ali idemo dalje :D
 
Poslednja izmena:
^ ja skroz zaboravio kako ide redosled...

Ima originalna serija od 70ak epizoda, 1 ili 2 filma posle toga ("ova" champion road ili tako nesto) i jedno 2 sezone novije generacije?

Ako ti nije mrsko baci redosled ovde ili na pm.
 
^ ja skroz zaboravio kako ide redosled...

Ima originalna serija od 70ak epizoda, 1 ili 2 filma posle toga ("ova" champion road ili tako nesto) i jedno 2 sezone novije generacije?

Ako ti nije mrsko baci redosled ovde ili na pm.

Da, ide prvo original, 75 ep, pa onda specijal 76 ep, pa onda 2 filma, Champion Road i Mashiba vs Kimura, i onda 2 nove sezone.
Znaci ovako:
Hajime no Ippo
Hajime no Ippo: Boxer no Kobushi (ovo je specijal, 76. ep)
Hajime no Ippo: Champion Road
Hajime no Ippo: Mashiba vs. Kimura
Hajime no Ippo: New Challenger
Hajime no Ippo: Rising
 
^ thx, sila si! :)

Znam da sam i ja malo njakao oko tih novijeg datuma jer su mi bili previse cisti, ali koliko se secam bili su dobri. A ako dobro pamtim odgledao sam originalnu seriju pre oko 10ak godina, mozda malo manje, tik pre nego sto se jedna od tih pojavila.
Iskreno meni Ippo spada u najbolji anime sa sportskom tematikom (ako ne racunamo Hikaru no go)
 
Odlican je, svako ko gleda anime treba da gleda i Ippoa. I Onizuku takodje :D
Posle Ippoa, planiram da gledam dela Satoshi Kon-a.
 
Perfect Blue i Paprika ako se ne varam... Probao oba da odgledam i nisu mi legli... Dosta su "karakteristicni" za gledanje. Mozda pokusam ponovo u skorije vreme.
 
Neo Yokio anime kakve su bile krajem 80tih, na netflixu. ^_^ osvezenje u odnosu na cgi


devilman cry baby isto netflix, 18+
Ovo izgleda nastaje novi zanr:americki anime za netflix :cool:
Prvo mi se nije svidelo posto nije klasični anime, ali vredi probati pogledati.
 
^ Thx za predlog. Bacio sam ga da se skida (nisam znao da je vec izasao a inace mi stojao na listi).

Od prosle sezone mi stoji Inuyashiki i Ancient Magus Bride u standby-ju, tj odgledao prve 2 epizode ali ostavljam za kasnije (btw. AMB daje odlican vajb Ghibli Studios-a).

Odgledao sam Kekkai Sensen & Beyond (dobar ali ne na nivou prve sezone) i Overlord (odlican, bio mi je duze u backlog-u).

Za ovu predstojecu sezonu/nalet sam nestrpljiv za (konacno!!!) sledecu, drugu sezonu 7 Deadly Sins (Nanatsu no Taizai), Overlord II i Violet Evergarden.


Takodje nisam znao koliko je Madhouse dobrih stvari izbacio do sada (a dosta sam ih odgledao ne znajuci da je o njima rec). Svaka preporuka za bilo koji anime od njih.
 
Probacu Overlord tnx.

Odgledao sam Grancrest Senki 1. epizodu meni je OK.
KokKoku 1 epizodu, dosta interesatno, ali ako misle svaku epizodu da zavrse tako necu ni gledati :/
Citrus 1 episozodu nije bas moj zanr ali barem nema ubijanja :D
 
Pregledao sam Overlord s01 i 1.ep s02, nisam se odusevio, ima potencijala ali kao da je svaka epizoda za sebe, rastrzano u svim pravcima.
 
Sto se tice Devilmana, prvo mi je bio odbojan jer je Netflix :D
Ali msm da na njemu radi Masaaki Yuasa, pa se mora pogledati ;)
 
^ dobar je, ali me taj stil jednostavno odbija. Stigao sam do polovine ali odgledacu do kraja jer anime tog tipa nikako ne bi prosao u Japanu bez vece cenzure.

Ancient Magus Bride - odlican. Ima poprilicno slican vajb (makar u prvih 8 epizoda koje sam odgledao) kao Mushi-shi, ali dosta mracniji sa tragicnijim pricama.
+art style koji me podseca na Ghibli studios.
 
Ova sezona:
Grancrest Senki 1. i 2. epizoda meni je sasvim OK 3+
KokKoku 1 i 2. epizoda, dosta interesatno, ali kliffhanger na kraju svake epizode, 4+
Death March kara Hajimaru Isekai Kyousoukyoku ima nekog potencijala videcu nakon 2.epizode
I to je to, ostalo batalim.
 
^ Violet Evergarden + 7 Deadly Sins s2 ;)
 
Odgledah Devilman Crybaby... Bas tezak krs od kraja, tj cele zavrsnice (poslednje 2 epizode)

Nadam se da ce makar Violet Evergarden (i mozda Nanatsu no Taizai) da bude vredan gledanja u ovoj sezoni...
 
Jel gledao ko prve 4 epizode serije Castlevania , ja pogledao i dosta dobar utisak su ostavile , sad ne znam kad ce 5. epizoda , ali ovo sto sam video onako dosta dobro deluje.
 
Odgledah Devilman Crybaby... Bas tezak krs od kraja, tj cele zavrsnice (poslednje 2 epizode)

Nadam se da ce makar Violet Evergarden da bude vredan gledanja u ovoj sezoni...


onda necu ni gledati dalje devilmana, tnx.
Violet nisam mogao da gledam ni 5 minuta, nije za mene.
Odgledao sam ovih dana Spice and wolf. Prva sezona je ok 4ka jaka, a drugu su baaass smorili, pitao sam se na 5min pre kraja zadnje epizode kako uopšte misle da završe i jos jedan tezak krs od kraja :)
 
Ja cu ga mozda odgledati, videcemo, uglavnom izbegavam novije naslove.
 
Inuyashiki +1

Cak i za Anime je brutalan :) Necu da kvarim ugodjaj

Ancient Magus Bride - odlican. Ima poprilicno slican vajb (makar u prvih 8 epizoda koje sam odgledao) kao Mushi-shi, ali dosta mracniji sa tragicnijim pricama.
+art style koji me podseca na Ghibli studios.

Dobar ali nije mracan toliko :) i steta to je " ongoing " bar ANime :)
 
Poslednja izmena:
Devilman Crybaby nisam gledao, ali posto vidim da je radjen po Devilman mangi, koju sam citao, onda, ako hocete koliko toliko zaokruzenu pricu mora da se procita nastavak, a to je Devilman Lady.
Bitka izmedju Satana i arhangela Mihaila :eyebrows:

Tu je i Amon: The Darkside of The Devilman koji se desava izmedju dva, a trebalo bi da pojasni i poreklo Satana i Amona, ali je samo dodatno iskomplikovano i otvoreno jos dosta pitanja.

Inace ne citam mange, ali posto se Kentaro Miura za svog Berserka ugledao i na Devilmana izmedju ostalog, onda nisam imao izbora :d

Naravno, Berserk je bolji, a Devilman prica je ok, puno dobrih ideja, ali realizacija onako, i sama prica je nezaokruzena, previse repova.
 
Poslednja izmena:
^ rekao bih da je sa ovom Netflixovom iteracijom Devilman Crybaby itekako zavrsen. Ako si gledao poslednje 2 epizode, odnosno poslednju ne vidim gde bi isli dalje od nje osim neki reset univerzuma i nova identicna prica....
 
:d:d:d


Ja sam bio nezadovoljan krajem Devilmana, pa sam nastavio da citam i shin i Violence Jack, pa njegov shin i ostalo, pa The Darkside of The Devilman, i samo sam se dodatno pogubio, sve je bilo bezveze, dok nisam procitao Devilman Lady i tek tu sam bio koliko toliko zadovoljan :guitar:



Prosle su godine i godine od tada i sad vidim da od 2014 izlazi izlazi 3 deo, Devilman Saga, odo da prelistam to.
 
Poslednja izmena:
FullMetal Alchemist u prodavnicama :) Movie
 
Nazad
Vrh Dno