Šta je novo?

Anime

[YOUTUBE]ixNNLvyCn5Y[/YOUTUBE] - Bleach Movie
 
Glutoni mi ostavio najveci utisak. [emoji846]

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Glutoni mi ostavio najveci utisak. [emoji846]

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

:) Al najbolji ... al da ne kvarimo ostalima .. osakacena je dosta ali opet nek su snimili :-D Nerealno je i ocekivati da se onolika prica stavi u jedan dugometrazni .. bar 3 nastavka bi morala
 
^ Ne znam sta im to treba.
Svi igrani filmovi bazirani na mangi ili animeima su u krajnju ruku prosecni...
 
Prvi anime koji sam gledao u zivotu...Attack on Titan, privodim kraju drugu sezonu, mapalio sam se ko mlad majmun, trazim majce, kupio kisobran ne pitaj :) Dajte sta sledece da gledam slicno :) Kazu mozda full metal alchemist pojma nemam
 
Prvi anime koji sam gledao u zivotu...Attack on Titan, privodim kraju drugu sezonu, mapalio sam se ko mlad majmun, trazim majce, kupio kisobran ne pitaj :) Dajte sta sledece da gledam slicno :) Kazu mozda full metal alchemist pojma nemam

Ako trazis action-fantasy zanr - nema dalje od od Fullmetal Alchemist: The Brotherhood. Dodao bih jos i Vision of Escaflowne (iz '96), Bleach, Gurren Lagan (mada je vise mecha, poput Escaflowne-a, ali isto odlicna akciona krljacina). Eventualno jos Seven Deadly Sins/Nanatsu no Taizai (od novijih) i Drifters (za koju isto cekam drugu sezonu). One punch man (ftw!!)
Berserker isto odlican, mada tu vise ni ne znam sta da preporucim osim mange i verujem da je pisac pogubio konce... Originalni serijal + ovaj novi arc (ako mozes da predjes preko animacije)
Hunter x Hunter ako mozes da preguras prvi arc, jer postaje sve bolji i mracniji (btw najavljena nova sezona za ovu godinu?!)

Mare generalno tesko je naci slicne anime - ali zato imamo poduzi spisak vanserijskih/odlicnih koji mozemo da ti ponudimo. ;)

@vkozomar
Anime je "as far as I can go" sto se tice ostajanju verodostojnosti originalu (+mnogo veca kreativna sloboda)... Igrani film jednostavno ne moze da priblizi tu "magiju". Eventualno ako nije za neke realisticnije (down to earth) anime tipa Ruroni, Monster, Erased, Stein's Gate...


Btw kad ce nova sezona Re: Zero i Drifters?
 
Poslednja izmena:
Prvi anime koji sam gledao u zivotu...Attack on Titan, privodim kraju drugu sezonu, mapalio sam se ko mlad majmun, trazim majce, kupio kisobran ne pitaj :) Dajte sta sledece da gledam slicno :) Kazu mozda full metal alchemist pojma nemam
Hm, Fullmetal da, mozes i oba dela. Mozes sta je @Yojinbo predlozio, Bersek obavezno, imas Trigun, Gungrave,... Ima dosta kvalitetnih animea.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
@Yojinbo

Da budemo realni i posteni, Anime je vec " sakacenje " a film od 90 min tesko moze da isprati nesto sto se emituje po desetinama epizoda i stotinama, takodje vizuelni efekti tesko mogu da prate Anime i Mangu :) Bitno je da ih prave cim pocnu da privlace vise publike bitice bolji .. nadamo se :)
 
Au sunce ti...bar znam koliko ne znam sto kazu. Ajd da vidim taj Full Metal Alchemist to bar ima na Netflixu pa mi zgodno... Hvala na preporukama sad cu malo da prodjem kroz sve
 
FMA je prilicno iskasapljen :-/ Ne more to bez 3 dela nikako ..
 
Bice sigurno..a ako bude kao za Roruni Kensina, mozda vec i ove godine dobijemo nastavak.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Bice sigurno..a ako bude kao za Roruni Kensina, mozda vec i ove godine dobijemo nastavak.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Problem je u konstrukciji price, tesko da ovo mogu da povezu smisleno.. sumnjam al ajd.. mozda gresim
 
the gamer: manga (manhwa), pravo osvezenje sa idejom.
 
ja dosao do 100. chaptera za dva dana :)
 
Odgledao prve dve epizode Darling in the FranXX...

Odlicna mecha anime (ako je suditi po uvodnim epizodama) i baca strasan vajb jedne od najpoznatijih u tom zanru iz 90tih godina sa kontroverznim krajem... ;)
 
ovaj darling je pacific rim x evangelion x god eater x various ecchi x it iz south parka.
Mozda ima elemenata i drugih, ali mi je bas ripoff. Nije los, sta znam. Mozda da bar roboti nemaju sise i seksi poze, a ne bi ih ubilo ni par recenica o istoriji robota i likova, mnogo je plitko sve.
 
A odakle je G.D.Toro "pozajmio" ideju za Pacific Rim? ;)

Ne vidim nikakve slicnosti sa God Eater-om... A malo ecchi-ja nije na odmet... :D (baci pogled tek na Prison School, as in odgledaj je do samog kraja)
 
Ma pacific rim jeste kopija svih mogućih mecha, nego ta sinhronizacija između pilota.
God eater je tu jer se pojavljuju razna čudovišta u različitim klasama koje imaju jezgra, a ljudi koriste specijalne naprave za ubijanje istih. I svi imaju neki svoj skin :D

Prison school sam video da je preperverzan, iskaču mi klipovi po YT. Mada mi nije previše interesantan. Tu je negde i high school of the dead.
 
A malo ecchi-ja nije na odmet... :D )
Meni je interesantan:Death March kara Hajimaru Isekai Kyousoukyoku
Valjda, zato sto ne rade nista i nista ozbiljno se ne desava sto je na neki cudan nacin interesantno:) i ima malo echhi.
Ostale zimske serije sam probao i batalio, trebalo bi da letnja sezona bude bolja, vidim bice u martu nesto sa macevima i na leto novi FMP.

btw:gamer manga s2 nije nesto.
 
Pocela prolecna sezona.
Full metal panic mi je nekada bio jedan od omiljenih anima, sad nisam imao stpljenja da odgledam celu prvu epizodu, ali svakako zasluzuje jos sansi na konto starog.
Megalo Box - onako, osrednje.
Otaku ni Koi wa Muzukashii - ovo deluje interesantno, praticu.
Tokio Ghoul i Steins Gate jos nisam pogledao, da li da se prvo podsetim starog.
 
Pocela jeste, zato ja gledam Ashita no Joe iz 70-ih :d

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Završi se i Digimon Adventure Tri. Ne može se reći da je loš jer su napravili dosta odličnih scene i dobru muziku, ali potencijal odlične priče nije u potpunosti iskorišćen i dosta scena je moglo i trebalo biti daleko bolje odrađeno. Neke nebitne stvari su dobile previše minuta, a bitne premalo sekuni dosta stvari kao da je ostalo nedorečeno. S obzirom da je OVA u pitanju to nisu smjeli da si dopuste. Znam da nije moglo biti na nivou MSG Unicorn, ali opet je tih sat vremena moglo biti dosta bolje iskorišćeno. Jedno biće iz Adventure (nije Digimon) je u Tri dobilo svoje ime, neka druga bića iz Adventure 02 su se opet pojavila na kratko (Chiaki Konaka i njegova čuvena epizoda :d). Ovo drugo je trebalo više da se obradi. Priča prilično odudara od good vs evil klišea iz Adventure i Adventure 02 što je po meni dobro i dijelom je inspirisana Digimon Tamers i Digimon Savers te zbog nije baš 100% pogodna za djecu manjeg uzrasta iako nema ljubavnih scena.
Vidjećemo da li će se na neodgovorena pitanja dati odgovor u Adventure Quad nekad u budućnosti. :d

Ako nekog udara nostalgija, nek slobodno pogleda, mada ako imate 6 sati slobodno možete pogledati i ako vas ne udara nostalgija.

EDIT:
Ne može se reći da je kraj srećan
 
Poslednja izmena:
Mene nostalgija udara kada vidim Ghost in the Shell, Robotech (posebno ovu), Saber Rider, Visions of Escaflowne, Dragon Ball (dok je Goku bio mali bacje), He-Man, Pirates of the Dark Water...

Kakvi crni Digimoni za new age fensere... :p



Jeza i dalje me prodje....
 
Poslednja izmena:
Ilustrativno umjesto riječima...
52a711a9249ae801c1f02a17393743b8.jpg
bc6eede7effa5877361f133ec522d47b.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Cestitke kolega. (sa zakasnjenjem)

Te figurice iz Robotecha/Macrossa sam i ja merkao, ali vecina koje nisu fixne imaju problema, a cena za import i cimanje generalno nije mala.


Btw ima li sta da se pojavilo on novih serija? Totalno sam ispao iz stosa. Odgledao prosli vikend Megalobox (skroz ok, uradjedjen namerno u fazonu 90tih). Ima i odlican opening:

 
Koliko sam bio nalozen kada sam prvi put gledao SNK, bio ubedjen da je u pitanju jedan od najboljih anime-a, da bih sad po izlasku trece sezone skapirao da mi se uopste ni ne gleda, koliko je prica usr*ana i koliko je autor iste upropastio
 
Nazad
Vrh Dno