Šta je novo?

Anime

Bebopa ću sigurno, to je nešto što ću da gustiram narednih dana u slobodno vreme. Death Note možda jednog dana probam ooet. Baš davno sam počeo i posle treće, četrvrte epizode sam odustao, šta znam.
Sada mi treba nešto od filmova, nešto što će posle gledanja od sat i po, dva, ostaviti krajnji utisak. Možda Angel's Egg, ako ga budem našao.
 
Monster, ako se odlucis za seriju.
 
Stavio i Monster i Vexille, nisam ih zapazio. Za sada je dosta, neću brzo odgledati ova tri, četiri naslova. Zahvaljujem ;)
 
Monster +1000
Od filmova, uzmi Satoshi Konova dela (posto si gledao Perfect Blue i Paprika, odgledaj i ostalo).

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Visions of Escaflowne (serija), Full Metal Alchemist The Brotherhood (jer je vernija i bolja adaptacija), Psycho Pass, Ergo Proxy, Texnolyze, Claymore, Made in Abyss, Grand Blue/Prison school (ako volis uvrnut humor), Drifters (sezona 2 konacno ove godine)..

+edit

Jormungand, Black Lagoon, Gangsta, Blood+ (old but f-ing gold, totalno prolazi ljudima ispod radara), wolf's rain, Hellsing Ultimate (ako se ne varam kompletniji je od starijeg), Gurren Lagann, Patlabor 1/2.

Ima sigurno jos podosta, ali mi mozak zakucao... :p


Cisto da znas, ovo nisu predlozi vec obavezna lektira ako vec hoces da se druzis sa nama... :)
 
Poslednja izmena:
Ima sigurno jos podosta, ali mi mozak zakucao... [emoji14]


Cisto da znas, ovo nisu predlozi vec obavezna lektira ako vec hoces da se druzis sa nama... :)
Nemoj više molim te :D, shvatam da ovde još ni osnovnu nisam završio. Ako je sve to obavezna lektira, eto mene za jedno 5 godina da prodiskutujemo :)
 
Samo ti pocni vikendom da bindzujes, samo ce to da se odgleda... :p

Uglavno sve sto sam dao kao predlog je (osim FMA), po meni idealan format od 12-24ep, sto se vrlo lako da ogledati za par dana... Hbg, starije serije nisu bile toliko razvucene ali je kvalitet storytelling-a u tih 12/24 epizoda po meni bolji nego sada - sto bi rekli "all killer no filler".

E da, sto se sportskih anime tice Hajime no Ippo - jeste da je o boksu ali izvrstan anime. Uz njega preporuka ide i za onaj o Go-u, zaboravih ime, ali je malo poduza...


Ako moras da srezes - pocni sa nekom od: FMA: Brotherhood, Claymore , Drifters i Blood+, Hellsing Ultimate (ako volis fantasy, poslednja 2 ako ti je legao Vampire H.D).
Za akciju Black Lagoon, Cowboy Bebop (sto rece kolega) i Gangsta... Ovo ostalo po nahodjenju.

+edit
e da Parasyte, Darker Than Black i Stein's Gate su isto dobre sci-fi/mystery serije.

@jurodivi

Dobrodosao i pazi gde sedas, imamo par devijanta u temi... :p
 
Poslednja izmena:
Da, Hellsing Ultimate je prakticno remaster i bonus na original, obavezno tu verziju gledati :)

Cudi mi da niko nije preporucio Rurouni Kenshin, meni je to bruka serijal.


Odgledao prvu epizodu "To the Abandoned Sacred Beasts", obecava, videcemo hoce li biti valjano.
Skinuh i 500GB One Piece 1080p od prve, do sadasnje 891. epizode radi sidovanja, odgledao prvih 10ak bzvz, kako me lepo dirnulo i vrnulo u detinjstvo :)
 
Poslednja izmena:
gungrave je dosta dobar meni bio
blame je isto bitan
od filmova imaš i vampire hunter d. Inače mi je taj univerzum izgledao prilično primamljivo i čudi me da ne postoji brdo materijala.

generalno, prvo gledati sve stare kultne pa onda prelaziti na nove. Ima tu i manje popularnih tipa bublegum crysis, noblesse
 
Samo Yojimbo je nabrojao gomilu. Koji je od svega ovoga stari kultni film (ako može brzi hint, na poslu sam pa ne mogu sada da istražujem)? A od bindzovanja nema ništa, ipak sam ja porodičan čovek željan da se povremeno vrati u mlađe dane :)
 
Samo Yojimbo je nabrojao gomilu. Koji je od svega ovoga stari kultni film (ako može brzi hint, na poslu sam pa ne mogu sada da istražujem)? A od bindzovanja nema ništa, ipak sam ja porodičan čovek željan da se povremeno vrati u mlađe dane :)

svi navedeni su kultni. sve to staro je na tom glasu upravo zbog kvaliteta i to se ne sme zaobići.
 
Sve je praktično kultno "nažalost"... :) vidi samo šta ti tematski najviše odgovara pa to odgledaj prvo (sve što sam nabrojao su serije, koliko vidim naginje čovek više filmovima)
Ne znam samo koliko će moći da te vrati u detinjstvo jer su to sve stvari koje smo mi gledali kao tinejdžeri...

Uf kako se samo najezim kada se sedim tjuna I spota King of my castle (I kada sam skapirao da je to u stvari deo iz "crtanog filma"
 
Poslednja izmena:
Ne znam samo koliko će moći da te vrati u detinjstvo jer su jer su to sve stvari koje smo mi gledali kao tinejdžeri...

Uf kako se samo najezim kada se sedim tjuna I spota King of my castle (I kada sam skapirao da je to u stvari deo iz "crtanog filma"
Na to sam mislio, tinejdžerske dane. Isti trip i za King of my castle.
 
Hahaha, tako sam ja upao anime svet.
Na metropolisu su puštali spotove i neki od njih su bili AMV (što je za mene tada bio totalno nepoznat pojam kao i sam anime).
cradle of filth - hallowed be thy name (ninja scroll). ovime sam bio raspamaćen. ti prizori do sada neviđeni, nasilje... drugi svet skroz od vitez koje

posle toga je sve krenulo svojim putem
 
High scool inari tamamo chan, kako opustena manga :)
 
Vinland Saga krenula danas. 3 epizode iskocile.
Makoto Yukimura stoji iza mange (Planetes) - iz hard sci-fi presao u hard viking krljacinu. Manga je izuzetna, tj pocetak je vrh ali drugi arc gde je akcenat na razvoju likova je bas spor. Ja sam doduse stao kod 6/10 hardcover 2in1 izdanja.
 
Danas odgledao prvu epizodu, deluje mi malo dosadno...

Skinuh sada Goblin Slayer BluRay uncensored verziju, ali ne znam sta su cenzorisali inace?
 
Danas odgledao prvu epizodu, deluje mi malo dosadno...

Skinuh sada Goblin Slayer BluRay uncensored verziju, ali ne znam sta su cenzorisali inace?

Odgledaj prvu sezonu pa onda baci misljenje... ;)
Ja bas razmisljam da uzmem jos 2 mange, taman posle 7. se zavrsava Ketil farm arc (koji je bas smor) i ponovo krece krljacina :)
 
MookHyang - Dark Lady
Svidja mi se crtez, prvih par chaptera su bili WOW, posle OK ali opet bolje od proseka. Vredi krenuti citati.

Ovo su mi trenutno mange/manhwe koje koje pratim redovno:
Act age
MookHyang - Dark Lady
Samurai 8: Hachimaruden
Tensei Shitara Slime Datta Ken
Solo Leveling
Pearless Dad
Tensei Shitara Slime Datta Ken
Burning Effect
 
Izasao je film Youjo Senki, koji se direktno nastavlja na seriju gde se zavrsila. eliuna prevod je sasvim korektan.
 
A mislio sam da sam video sve, a onda sam otvorio mangu: the ride-on king
vredi probati :):):)
 
Izasao je film Youjo Senki, koji se direktno nastavlja na seriju gde se zavrsila. eliuna prevod je sasvim korektan.

Skinuh, moracu da pogledam kada stignem, serija nije bila losa a steta sto nije bilo nastavka. Izasla isto kada i Drifters, a cini mi se i Re-zero.

Odgledao 8 epizoda Demon Slayer-a (Kimetsu no Yaiba), krece lagano i naivno a onda postaje vrlo krvavo. Rekao bih uz Vinland Sagu najbolji anime ove sezone...

@Xepoj87

Prva epizoda, sto rece kolege scene kasapljenja (goblincica), uneredjivanja, scene silovanja... Mislim da je bilo i kasnije par epizoda ali ne toliko dramaticno kao prva.
 
Poslednja izmena:
Nisam video igde da ima cenzurisana verzija, isto je kao sto sam strimivao sa Kissanimea i skinuo sa torrenta.

Dobar je Senki film, bas kao i serija.

Pratim Kimetsu No Yaiba otpocetka i zaista fenomenalan anime.

Fire Force je isto jako dobar ove godine.

DanMachi mi se razvodnio u drugoj sezoni, mozda krene nabolje

Dr. Stone mi je takodje zanimljiv za sada.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^
Zaboravih za Dr. Stone i Fire Force, mislim da sam samo prve 4-5 ep. odgledao (isto kao i Kanata no Astra), verovatno su dogurali do 10-11 epizoda vec.

Dr. Stone je delovao interesantno (zavrsicu u cugu kada izbace sve), a FF mi je bilo malo genericno odradjen, nista sto bi me zaintrigiralo da nastavim dalje da gledam.

E da, Mob Psycho je siroko nahvaljen i nikako to da zapocnem da gledam, a sada je 2. sezona aktuelna...


Inace je Demon Slayer bas ubo u centar (barem meni), Meiji period, demoni i katane, krvoliptanje na sve strane a pritom prelazi iz naivnog u ozbiljniji ton. Art style je takodje fenomenalan, mislim da je prvi put kompjuterska animacija primenjena odlicno, cak za neke kadrove fenomenalno implementirana (par scena iz prvog lica i kadriranje preko ramena), tako da ne odskace uopste od celokupnog stila.
Sto se mene tice mogu da voze seriju dokle god zele ako kvalitet bude ovakav do kraja.
 
Mob Psycho sam cak odgledao i real adaptaciju na Netflixu :D
Dobar je, u nekom svom fazonu.

FF postaje bolji vremenom takodje, ali jeste solidno genericki.
Slazem se za Demon Slayers, super spoj zezanja i ozbiljnosti u jednom, animacija super, story progressing i pace su bas dobri, mislim da mi ni u jednom trenutku nije bila dosadna serija.
 
Gotov Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba.
Zna li se nesto o release timeu druge sezone?
 
Nazad
Vrh Dno