Šta je novo?

Anime

LMS ima i light novel, ima to covece da tera i tera i tera.. Tipa Manhwa je za sad porkila tipa 2-3 volume-a? Eventualno 5-6 ne secam se vec - ja sam citao do 32 vol. msm, jer dotle je negde i bilo prevedeno -
[/spoiler]

I ja sam se bacio na ligh novel LMS posto sam se navukao na manhwu :)
 
Završi se i Mobile Suit Gundam : Iron-Blooded Orphans. Kraj u stilu Zeta i 0080, ali sa srećnim krajem u budućnosti. Iako ima rupa u drugoj sezoni, definitivno vrijedi pogledati.
 
^ Ja sam MSG: IBO batalio negde oko 20. epizode... Ali me je zato MSG: Thunderbolt odusevio, kratak ali j***tacan...

Da li je neko ispratio mangu za Attack on Titan i kako vam se cini - hoce li biti nesto od druge sezone ili pak vise deluje da ce biti flop? Ili anima ide paralelno sa mangom?

Da znam da ne zajasem na talasu hajpa jer se na tu drugu sezonu cekalo toliko da su ljudi i digli ruke od cekanja...


Edit
@panther

Videh sada tvoj post. Vredi li ili je ipak "mweh" posle fenomenalne prve?


Btw. Kada je u planu S2 za One Punch Man?
 
Poslednja izmena:
Vredi, po meni barem :-D
Mnogo vise desavanja ce biti u s2, ne smem da napisem zbog spoilera, ako ti se ne zuri, pocni da citas nakom zavrsetka s2, cisto da ne spoil

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Meni ova 26. epizoda (prva 2. sezone) je bila, onako,meh. A i mnogi, koji su citali mangu, kazu da je anime onako, prosek.
 
Заплет је одличан али ликови и квалитет дијалога нису на нивоу неких озбиљнијих јапанских цртаних серија.

Није "Напад Титана" једино што се може пратити ове сезоне, наставља се и "Берсерк" :)
 
izasle 2 epizode nove sezone berserka, gledam radi reda, valjda ce jednog dana uraditi neku ozbiljnu adaptaciju :smash:
 
^ Prica je bolja, tj arc je interesantniji nego originalna serija...Ali animacije tj art style... :wc:
Ali mislim da je jedina manga koju bih kompletno posedovao u papirnom izdaju.

Mene je Drifters odusevio, barem sto se tice animea od prosle - jesenje sezone. Nadam se da ce sezonu 2 izbaciti sada u prolece.

Takodje sa nestpljenjem ocekujem i drugu sezonu 7 Deadly Sins.

Tu je takodje i Gangsta (Il je on bese bio proslog leta) koji verovatno nece videti drugu sezonu jer je studio puk'o...

Btw.

Ima li negde na netu da se isckopa Monster u 720p verziji? Cekam da bonkai77 izbaci neku hevc varijantu ali nista za sada...
 
izasle 2 epizode nove sezone berserka, gledam radi reda, valjda ce jednog dana uraditi neku ozbiljnu adaptaciju :smash:

Ajde animacija standardno, ali sad su i zvuk zeznuli :/ borba na pocetku zvuci kao da se mlate olucima, a ne macevima
 
Btw.

Ima li negde na netu da se isckopa Monster u 720p verziji? Cekam da bonkai77 izbaci neku hevc varijantu ali nista za sada...

Pogledaj rutracker (nisam siguran al msm da ces naci tamo).
Inace, jesi gledao Monster ili ne?
 
^ gledao odnosno jesam zapoceo (i to pre 10 godina), mozda prvih nekoliko epizoda ali nikada nisam zavrsio... :)

U krajnjem slucaju ako se ne strpim tu je 480p verzija...

Izgleda da je to "boljka" sa starijim naslovima, tu i tamo nesto se pojavi u 720p ali uglavnom je tesko naci osim u 480p
 
Obavezno odgledaj ceo anime.
Odlican je. Odusevio sam se.
Potrazicu ti ja neku 720 verziju, ako je uopste ima. Ja sam gledao neku dobru verziju, ukupno 49gb je bilo ali sad ne mogu da je nadjem na netu. Ko zna odakle sam je skinuo :D
PS: Nasaooo sam. Ipak je na rutracker, samo treba malo da se potrazi. :D
Max je 960x720. Saljem ti na PM.
 
Poslednja izmena:
Jel citao neko LMS light novel
"As a result, I found the records of the Serbian Ice Witch."
...
"Well, I hope the expedition takes out the Bone Dragon and acquires the Broken Beads of the Serbian Witch."
wtf? :)
 
Ja citao ali se ne secam toga, davno bilo. Mozda je trebalo Siberian a misle ljudi da je isto? :d Ko ce ga znati.
 
Zna li neko gde mogu da nadjem Blame?

Uporedio sam ono sto se lako nalazi sa originalom, i prvo sto mi smeta je sto je invertovano. Ne znam ko se igrao i zasto, ali sad su svi levoruki i moram da citam sa leva na desno sto vise ne umem kada vidim mangu.
Drugo, pojavio se neki remaster, ali nema novih skenova.

Mislim, procitacu ovako, nije bas strasno, ali bih bas voleo nesto bolje.

Moram to sto pre da odradim kako bih se bacio na film.
 
Serbian witch broken bead je nesto jako hladno, odgovorno za promenu klime :S
Jos ja nisam pazljivo citao pa sam utripovao da pise krevet :D
Inace, u istom vol ima i dark spear (frankestajn) i dulahani i svi monsteri su iz heroes 3. :)
 
Berserk odličan, iako ova priča zaslužuje mnogo bolju tehničku izvedbu. Doduše CGI ima neke prednosti, kada treba dočarati efekte magija i slično. Svaki kadar je na mestu.

Za razliku od Berserka, Attack on Titan ne može izvući ni crtana grafika jer su scene i dijalozi bezveze. Baš je velika razlika u tom pogledu u odnosu na Berserk. Čak i kada se dešava neki preokret, bitan momenat u AoT ja sam u yawn fazonu dok sam Berserk pročitao mangu pa mi je svejedno uzbudljivo pratiti priču iz anime.

Da je Berserk rađen kao prethodnik i sa starim kompozitorom, ovaj nastavak bi bio bolji od prve sezone od pre 20 godina. Jer je ova priča zanimljivija nego Golden Age Arc.
 
Poslednja izmena:
Attack on Titan

Uzeo sam da gledam ovo zbog hype-a i odusevio se, samo da bih shvatio pred pocetak druge sezone da ce ova serija opasno patiti od LOST sindroma (hajp na konto misterija koje nece imati zadovoljavajuca objasnjenja) i da nas ocekuju shitty reveals i deus ex machina plotovi pred kraj

Mangu sam pokusao da citam (chapter 42) i razocarao se kvalitetom crtanja jer WIT i Madhouse zaista jesu najbolje Anime kuce i sve sto oni pretvore iz stripa u film postaje fenomenalno, pogotovo muzika koja mnogo znaci. Manga je necitljiva za ovakav plot, pogotovo jer i manga poseduje podosta flash-back-ova koji samo mogu da zbune citaoca a autor mange odbija da ukrasi to mnogo lepse. Konkretno mislim na razgovor koji sledi u sledecoj anime epizodi, u mangi deluje toliko random i bezveze da sam cak pomislio da je neki fan art.
 
Mislim da vrlo gresis za objasnjenja. Poslednji chapter mange je 93 i mnooogo toga je objasnjenjo, skoro sve zapravo. Da li ima logike ili je na silu, u to necu da ulazim.
Slazem se da je autor mogao da uradi bolji posao u prikazivanju perioda. Flashbackovi i timeskipovi su skoro pa nasumicni i neobjasnjeni pa se nadjem da ne znam sta sam upravo procitao. Na srecu, dovoljno je malo mozganja ili citanja komentara da bi shvatio gde se nalazis i sklopio jasnu sliku.

Mislim da odluke nekih likova nisu bas logicne uvek, ali dobro, ne moraju svi da misle kao ja.
 
Mangu nisam citao, anime,pa onako, pratim,radi reda, ali nisi ni prvi ni poslednji koji je rekao da je anime/manga prosek.
 
Meni je Anime AOT vrhunski, dakle ono sto je WIT uradio od mange vizuelno je zaista neverovatno. Ne mogu sad da nadjem skracenu verziju, ali u dva navrata kada Eren ili Mikasa lete sa 3D opremom, ono je brutalno kako dobro izgleda. Levi takodje i nacin na koji je prikazana upravo razlika izmedju ostalih vojnika i Levi-ja, produkcija AoT-a kao anime je mozda i najbolje vidjeno do sad

Smeta mi cinjenica da sam poprilicno ubedjen da Isijama (Autor price) najverovatnije ne zna gde bije. Ljudi koji citaju mangu govore suprotno, sa druge strane neki domaci Anime recezenti i novinari takodje smatraju da je Isijama neke stvari kasnije u Mangi "izvuko iz duupeta" i bacili su hejt na pricu - ja ne planiram da citam Mangu te cu verovatno 2023ce saznati sta se desilo do kraja (anime chapter 42, manga je aktuelno na chapter 93)
 
Domaći anime šta? :D

Igore, ti uvek uspeš da me nasmeješ :)

Edit and On-Topic: Berserk poslednja epizoda bez akcije, info dump u suštini. Ali nema veze i dalje mi je milion puta zanimljivije da gledam CGI Berserka nego AoT krepić. Gledam i AoT ali uglavnom zevam i krindžujem. Pročitao obe mange btw.

Najavio Bandai Namco neku igricu ala Dark Souls sa glavnim herojem koji izgleda kao cookie cutter anime ninđo. seda kosa i maska preko njuške ala God Eater ili Tokyo Ghoul sa sve okom koje je shebano. Neprijatelji neke karakondžule sa crvenim očima. Jel da jesam đubre što krindžujem na takve stvari, ono fazon anime ekvivalent Arrowa.
 
Poslednja izmena:
Meni je Death Note ubedljivo najjaca anima svih vremena.
Obavezno je odgledam svake 2-3 godine. :)
Inteligentna, sa smislom, ima sjajnu pouku i sto je najvaznije nema previse epizoda- samo 37.

Sent from mTalk from my Lumia 640 XL DS
 
Anime jeste dobar, i to do 20 i neke epizode. Posle je, ono, meh.
Inace, ima i puno boljih animea. Inace, ne znam ni sta si sve gledao. Moras dosta toga odgledat da bi rekao za neki anime da je najbolji.
PS: I nije anima valjda, nego anime.
 
Uvek je anime. Dobar je dn, al opet cowboy bebop, wolf rain, outlaw star, Fullmetal Alchemist... Po meni svi bolji od dn.
 
Meni Ginga Eiyuu Densetsu, Mushishi, HunterXHunter, Cowboy Bebop, Shinksekai Yori. Tim redom. Berserk se još nije završio, ali da je sve rađeno kvalitetnom animacijom na nivou kako rade najbolji studiji bio bi komotno u top 5. Death Note neka srednja klasa, ima još mnogo boljih stvari. Do ključnog momenta je dobar a posle ode mast u propast. Druga sezona je blagi užas. Tu je negde sa Psycho-Pass, Tokyo Ghoul i Bungo Stray Dogs. Jer svaki od njih ima uspona i padova, po tome su slični. Bungo Stray Dogs vadi svega četiri, pet epizoda inače bi bio na dnu sa ostalom anime generikom.
 
Poslednja izmena:
Uvek je anime. Dobar je dn, al opet cowboy bebop, wolf rain, outlaw star, Fullmetal Alchemist... Po meni svi bolji od dn.

+1

Dodao bih jos (neki nisu bolji ali su svakako anime koje se moraju odgledati):

Texnolyze, Visions of Escaflowne, Elfen Lied, Fullmetal Alchemist The Brotherhood, Samurai Champloo, Black Lagoon, Blood+,Hellsing, Neon Genesis Evangelion, Trigun, One punch man, Steins Gate, Baccano, Claymore...

Ima sigurno jos neki koji sam zaboravio... I jos bih jedno dobro tuce dugometraznih mogao da dodam... :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno