Šta je novo?

8800GT sreća [utisci, generalije]

Kartica je jekstra :D!

Covece ovo ljusti 8800GTS obe verzije, a za manje para!!! Eto nekad vredi cekati odredjenu graficku da se pojavi!
 
da naravno u inostranstvu vec ima, kad ce kod nas da se pojavi (cena)

extra grafa za crysis
 
Poslednja izmena:
Zaista odlicna karta, medjutim iako je manja potrosnja u odnosu na GTS ovaj single slot kuler nije nesto efikasan.
 
Fantastic G92 NV arhitecture. Nv je sad uradila neshto slichno shto je ATi sa x1x00 serijom kada je ishao sa 3x vishe pixel shadera u odnosu na vertex.

Dodato je 4 pixel a oduzeto 4 vertex procesora, dodato 16 stream-a i potkracena je i mem magistrala za 64-bita i sve to u 65nm a to govore nasfirani clockovi. Ovo sve u odnosu na 8800GTS model.

Rezovi sve govore. Kartica ce biti hit a tek kad ode u sub 200 sa cenom shto bi trebalo da bude kad izadje RV670 aka HD3800
 
Poslednja izmena:
Covece ovo ljusti 8800GTS obe verzije, a za manje para!!! Eto nekad vredi cekati odredjenu graficku da se pojavi!

Sto svi pominjete to manje para kad uopšte nije tako. Takodje što se čekanja tiče možeš početi onda i sa isčekivanjem neke gforce 9xxx serije koja će da izadje za manje od godinu dana koliko je i razlika izmedju gts i gt. Mislim vredi čekati ako si tek sad planirao da kupiš grafičku, ali pojedini su uzeli 8800gts pre više od pola godine.

Da se razumemo da je 8800gt pun pogodak i odlična kartica, ali plaćate tačno ono što i dabijete. Generalno mi se jako nesviđa stok hlađenje (gts mi je daleko kvalitetniji i lepše odradjen fan), ali je prednost što može da se kači zalman vnf700/900 serija a to će pojedini znati da cene jako (još kad se uradi neki vmod na kartici ima da ode u nebesa, i ovako cepa 14k) :wave:
 
Dodato je 4 pixel a oduzeto 4 vertex procesora...

Mislim da je greska na VR sajtu... Mozda su mislili na ROP-ove i na texturne jedinice.
Od kada su poceli da prave GPU sa unified arhitekturom podela na pixel i vertex procesore ne postoji.. Svi rade sve!
 
Čini mi se da će nv sa ovom kartom da uradi lep boom na tržištu.
Još ako bude ispod 200€ biće extra kupovina.
Što se hlađenja tiče ja sam pristalica ovih single slot grafika, samo iz razloga što dizajner matičnih ploča neznaju da rade svoj posao.
Najviše me nervira kad vidim ispod PCI-E slota PCI slot :( Dođe mi da plačem. Sa ovom grafikom uradite SLI i iamte zauzete samo PCI-E slotove i sve ostalo vam je slobodno, milina.
Nije mi samo jasno kako je GT bolji od GTX-a u 3D Mark05??
Takođe u QW u rezoluciji 1920x1200 GT bolji od GTX-a?? WTF
Znači da je i u 1650x1080 GT bolji?

VR-Zone je napisao(la):
The question now is, why should anyone pay more for a 8800GTX/Ultra especially when the performance gap is narrowed down till such a stage? Priced at USD$249, it's ridiculous for anyone to spend a good 300bucks more just for a marginal performance difference at maximum resolutions! Not many of us actually play games on a 30incher and switches on AA/AF at the same time.

Šta više reći. Ko će normalan sada kupovati GTS-a??


Aj kad će mo da spamujemo:
good -> better -> the best

Tako da dođe:
the best buy
 
Poslednja izmena:
A ako cemo bas mnogo da spamujemo nihe happynes vec happiness!

Hoce li moci VF1000 na nju?
 
ili zv9 fatality :smoke:

Yoti kada stize tvoja :wave:
hehehhehe...
 
i kad ce biti kod nas da se kupi
 
@Proday,

Cena ove kartice ce kod nas biti od 200-250 eura, zavisno od proizvodjaca i na kraju od firme kod koje kupis, ali zar to nije manja cena? Mislim da jeste(pa cak i neka je ista cena, opet se isplati, a sigurno ce biti manja).
Ko je kupio pre pola godine to je drugo i to je u redu, ali ko je kupio ovog meseca 8800GTS, pa cak i proslog, hehe... Jer bila je najava za ovu kartica vec neko vreme.
 
Poslednja izmena:
hvala za cenu ali kad da je ocekujem u magacinima
 
bice ista cena kao gts 320 a da bue jeftinija nema šanse,barem moje mišljenje... ali videćemo kad stigne...
 
U magacinima sredinom novembra, a mislim da će je ovde neki ljudi imati u ponudi za nekih nedelju i po do dve.

Nego hteo sam da pitam nešto.
Ovi rezultati na c2q QX9650 i Corsair Dominator PC3-1800C7D 2GB Kit (1333Mhz, 7-7-7-20) koliko su "realni".
Recimo da će mali procenat imati nešto ovakvo u svom računaru u narednih godinu dana, a hteće da igra ove igrice.
Recimo:
c2d E2180 na 3GHz u kombinaciji sa nekom memorijom na 1066 sa podešavanjima recimo 10-10-10-20(recimo neki geil):
Koliko će procentualno ova mašina biti sporija od testirane??
 
Poslednja izmena:
:) To sam i ja hteo da pitam. Kartica je pozicionirana u najvisu srednju ili budzet varijantu visoke klase, a testiraju je na high end mashinama ?! Koliki je gubitak performansi kada se recimo testira na ploci koja ima PCIx 1.0 ili 1.0a, jer karta ima podrsku za 2.0, a i svi testovi koje sam citao su radjeni na PCIx 2.0?
 
Poslednja izmena:
Definitivno će biti primetne razlike, ali recimo da nekih 85% u ovim testovima odrađuje grafički procesor. Ja bih rekao da su oni ovde stavili ovaj CPU samo iz razloga da bih izbegli usko grlo, tj kako bi karte mogle da rade u punoj snazi.
PCI-E 2.0 podrška ima samo veću propusno moć, koja ovde neigra nikakvu ulogu pošto je propusna moć ovih kartica "slična": 9.6(GB/s) za 8800GT 512MB, 10(GB/s) za 8800GTS 640MB i 13.8(GB/s) za 8800GTX.
 
Verovatno taj PCI-E 2.0, je bolji onoliko koliko je 8xAGP bio bolji od 4xAGP, i PCI-E1.0 od 8XAGP. Verovatno neprimetna razlika, ako uopste moze da se kaze razlika, kapitalisticki fazoni.
 
:,,:
 
Ok, ima li nekih proverenih naznaka kolko ce kostati grafa kod nas? +-5% :D
 
Poslednja izmena:
Ja se nadam da će uskoro ove cene da padnu, tj da se spuste ispod 200€.
E onda će da bidu the best buy :)
 
Poslednja izmena:
Vrlo interesantan test. Znaci na svakih 7-8 meseci nVidia izbacuje nove kartice u istom rangu sa boljim performansama.
I sta sada uraditi:
1. Kupiti sada 8800Gt ili
2. Sacekati taj period pa kupiti neku 8900Gts ili
3 Igrati se na 7900Gt dok stvarno ne bude mogla nista vise da pokrene, pa onda kupiti nesto sto tada bude best buy ?
 
Nazad
Vrh Dno