Šta je novo?

Ako je nekome potrebno tecno srebro a ne zna gde da ga kupi.

Učlanjen(a)
27.02.2002
Poruke
183
Poena
619
Ja sam ga kupio u firmi Felix Tim u ulici 29.novembar br. 81 tacnije preko puta botanicke baste. Ovo koje sam ja kupio proizvodjac je Loctite a uz tecno srebro sam dobio cetkicu za nanosenjene na doticnu povrsinu povrsinu. :wave;
 
Jos samo da si nam rekao koja je cena i o kojoj kolicini tecnog srebra se radi bilo bi fino...
 
uh bre, pa cini mi se nesto da je to skupo... ranije su pominjali cenu od 300din, ipak nisu rekli koja kolicina...

koliko je to 2g? koliko bi moglo procesora da se otkljuca?
 
Miroslav je napisao(la):
uh bre, pa cini mi se nesto da je to skupo... ranije su pominjali cenu od 300din, ipak nisu rekli koja kolicina...

koliko je to 2g? koliko bi moglo procesora da se otkljuca?

Sa tim mozes otkljucati bar 30-ak procesora, mada moze i jeftinije da se nadje.
 
Alexandar je napisao(la):
Sa tim mozes otkljucati bar 30-ak procesora, mada moze i jeftinije da se nadje.

Gde?
 
kada kupis titan D5TB dobijes i spric sa tim srebrom i sve to kosta manje od 600 din....verovatno ima i drugih kulera uz koje ide isto...........
 
Floyd je napisao(la):
kada kupis titan D5TB dobijes i spric sa tim srebrom i sve to kosta manje od 600 din....verovatno ima i drugih kulera uz koje ide isto...........

Ne verujem da su tecno srebro za otkljucavanje procesora i termalna pasta (na bazi srebra) isto ;)
 
Floyd je napisao(la):
kada kupis titan D5TB dobijes i spric sa tim srebrom i sve to kosta manje od 600 din....verovatno ima i drugih kulera uz koje ide isto...........
provodljivost te termalne paste je ravna nuli tako da se ona ne moze upotreblajavati u doticne svrhe. to sto je ona srebrne boje, to je nesto drugo
 
Floyd je napisao(la):
kada kupis titan D5TB dobijes i spric sa tim srebrom i sve to kosta manje od 600 din....verovatno ima i drugih kulera uz koje ide isto...........

Gde? :p
 
izvinjavam se,termalna pasta i tecno srebro ne mogu nikako biti isto,nisam ni provalio da se radi o otkljucavanju proc...
 
Da li sa tecnim srebrom moze da se premazu "gumeni dugmici" daljinskih kod kojih je doslo do skidanja onog provodnog grafitnog sloja, pa daljisni vise nece da "prima" komande preko dugmica?
 
E svaka ti cast na dizanju teme od pre 9 (i slovima: DEVET) godina...
 
Ne, za daljinske upravljace je zgodniji grafit sprej. Mada to ima smisla ukoliko je daljinski specificne namene, u suprotonom je cesto jednostavnije dodati jos koji dinar i kupiti neki univerzalni daljinski upravljac.
 
Damn ja se zacitao :(
 
@Astmario: Verujem da se i on nanosi kao i svaki drugi sprej..... Samo razmisljam da li je "delotvoran" - tacnije, da li ce da se taj grafit "zalepi" za gumu gde je nekada bio.....

@CAR: Pa? Neki problem?
 
@CAR: Pa? Neki problem?

Da, problem je... ali to tebi ocito nije jasno.

Ali kada ti vec nije jasno, evo ja cu se potruditi da ti NACRTAM:
Pod jedan - glupo je i besmisleno. Nemam sta vise da dodam tu, sve je jasno.
Pod dva - zbunjujes ljude... evo ti bar jednog koji se upecao, Wahad, koji se, kako sam rece, "zacitao". A od tih informacija, koje su bile aktualne davne 2003., tesko da moze da ima koristi. Istom logikom, ne bi me zacudilo da se javi jos par ljudi koji ce da se zalete, i, ne gledajuci datum, krenuti da se raspituju gde je ta firma Felix Trim (za koju ne verujem da je opstala)... pa gde to ima 2g tecnog srebra za 720 dinara... ili pak gde kupiti pomenuti Titan D5TB cooler.

Jel' ti to bilo dovoljno jasno, ili, pored crtanja, treba i da ti sricem?
Tesko ti bilo da otvoris novu temu i pitas sta te interesuje, nego si resio da povampirujes staru, koja je totalno irelevantna u 2012-oj godini...
 
Hvala druze na ovoj korisnoj informaciji....
 
Univerzalni daljinci nisu dobro rešenje kao originalni daljinski... Nije to to.
Problemi sa kontaktima se uspešno rešavaju i besplatno ako te ne mrzi da seckaš male kružiće :). To radi perfektno i pouzdano, ja sam moj nokia daljinac tako reparirao davno i radi još uvek odlično.
Folija obavezno da bude ona od cigareta (a ne ona kuhinjska kao od čokolade) jer je s jedne strane papir pa super lepak jako dobro uhvati.
 
Da, problem je... ali to tebi ocito nije jasno.

Ali kada ti vec nije jasno, evo ja cu se potruditi da ti NACRTAM:
Pod jedan - glupo je i besmisleno. Nemam sta vise da dodam tu, sve je jasno.
Pod dva - zbunjujes ljude... evo ti bar jednog koji se upecao, Wahad, koji se, kako sam rece, "zacitao". A od tih informacija, koje su bile aktualne davne 2003., tesko da moze da ima koristi. Istom logikom, ne bi me zacudilo da se javi jos par ljudi koji ce da se zalete, i, ne gledajuci datum, krenuti da se raspituju gde je ta firma Felix Trim (za koju ne verujem da je opstala)... pa gde to ima 2g tecnog srebra za 720 dinara... ili pak gde kupiti pomenuti Titan D5TB cooler.

Jel' ti to bilo dovoljno jasno, ili, pored crtanja, treba i da ti sricem?
Tesko ti bilo da otvoris novu temu i pitas sta te interesuje, nego si resio da povampirujes staru, koja je totalno irelevantna u 2012-oj godini...

moram da kažem da si se jako ružnim tonom obratio čoveku i da nije ništa strašno u tome što je podmladio temu. ponašaš se kao da ti je brkno u oko
 
Univerzalni daljinci nisu dobro rešenje kao originalni daljinski... Nije to to.
Problemi sa kontaktima se uspešno rešavaju i besplatno ako te ne mrzi da seckaš male kružiće :). To radi perfektno i pouzdano, ja sam moj nokia daljinac tako reparirao davno i radi još uvek odlično.
Folija obavezno da bude ona od cigareta (a ne ona kuhinjska kao od čokolade) jer je s jedne strane papir pa super lepak jako dobro uhvati.

Najgore sto sam vec pokusavao da na slican nacin sredim jedan daljinski, al sa polovicnim uspehom.... Koristio sam kuhinjsku ALU foliju, ali sa lepkom nisam imao srece... tu i tamo mi se odlepi po neko dugme, pa ostane "pritisnuto". Nisam pokusavao sa folijom od cigareta :) ali mi ovo tecno srebro "obecava". Stavise, imam jos jedan daljinski koji je tek specifican (Grundig), nema gume, vec na nekoj plastiti su naneseni grafitni kontakti.... Tu mi tek nije nista padalo na pamet - kako da to resim.... No, mozda ce tecno srebro biti resenje - samo ako se bude "lepilo" za podlogu i ne bude otpadalo... Valjda nece....
 
Ni ja ne vidim problem dizanja teme iz mrtvih....uradi covek search, ako ima slican problem, bolje da je sve na jednom mestu, ionako nije tema od 100 strana
 
Ne vidim zasto je bolje da informacije gde se tecno srebro moglo kupiti pre 9god i danas budu u istom threadu?

btw nisam znao da to moze posluziti za sredjivanje daljinskog... probacu za koji dan :)
 
Dobro je, ipak je neko pronašao aktuelnu ponudu tečnog srebra, meni konkretno je ovo zatrebalo za "lemljenje" SMD komponenti. Komponentu koja je širine 1 milimetar i dužine 2 milimetra je mnooooogo teško zalemiti lemilicom ručno i umesto tog mogu se špricem naneti dve male tačkice tečnog srebna, onda se komponenta nalepi na to i na kraju se kontakti kapnu sa (providnim UV) epoxijem i to je rešena stvar :D
 
Mislim da je lakše lemilicom, a još lakše duvaljkom koja je namenjena za smd. Ova tvoja varijanta može da bude problematična kad komponenta treba da se skine.
 
Nazad
Vrh Dno