Šta je novo?

Ako je nekome potrebno tecno srebro a ne zna gde da ga kupi.

Znam da je tema odavno, ali me zanim par stvari. Da li je moguće tečno srebro ušpricati u kertridž ink jet štampača i štampati PCB na foliji. Znam da postoje provodna mastila, ali su jako skupa i nema ih kod nas.
 
Probaj pa javi kako je uspelo :)
 
ovo sa srebrom bi verovatno ispalo jos skuplje.
ne valja ga koristiti (ni) za daljince, nije elasticno, pa se vremenom ljusti i puca. bolje uzeti nesto od grafita, imaju na ebay bas za popravku tastera.
 
Ja sam moj daljinac popravio sa folijom(zajedno sa onim plasticnim delom) od pakovanja za lekove, evo jos drzi ko da sam juce lepio.
 
Folija od kutije cigareta. Radi daljinac godinama.
 
Za daljince i druge tastature, folija za pakovanje + zumba + bezbojni silikon. Srađujem ih tako već godinama.
 
Ao nekog nemrzi može li u 2-3 rečenice kako
 
Ao nekog nemrzi može li u 2-3 rečenice kako
@kliza. Ima tone starih TVa u upotrebi za koje nema kod za univerzalne daljince.
Za foliju... Otvoriš daljinca, očistiš obadve strane kontakta alkoholom, zumbom iseckaš koiko treba malih kružića od folije za hranu (malo je deblja i čvršća nego sa cigareta ili čokolade i nema papir sa zadnje strane). Uzmeš najređi bezbojni silikon (ima ga i u malim tubama) i čačkalicom naneseš vrlo malo na gumice dugmića i pincetom smestiš svaki aluminijumski kružić na mesto. Iskustvom sam pronašao da silikon najbolje lepi, bolje nego "Crazy Glue" ili kontakt lepak a daje ti dovoljno vremena da uradiš po desetak dugmića odjednom a da se ne osuši. Strašno pipav posao ali ako nema druge onda šta da se radi, ili ga popraviš ili baciš.
Ja lično, ne kupujem ništa što ne mogu da popravim ili napravim pa makar bilo teže ili skuplje.
 
Dobar način za popravku je i uz pomoć samolepivih folija sa tastatura mobilnih telefona. Nokia ima najbolje, sa alu kontaktima. Samo se iseče kako je potrebno i zalepi na štampanu ploču daljinskog. Gumena tastatura pritiska taj kontakt i radi super. Gratis se dobije i klik, kao na mobilnom. :)
 
ovo je i meni padalo napamet, ali nisam bio siguran da bi moglo da upali. ako ta fora radi, to je onda najbolje moguće rešenje.
 
@CountMike
hvala za info
 
Pitanje u vezi tog tecnog srebra ???? nanosi se na procesor kao i pasta ??? da bude sto manja temeratura ili kako ? ako neko moze fino da mi pojasni ???
 
Kada bi kojim slucajem kliknuo na prvu stranu ove teme - inace zapocete 352. godine P.N.E. - mozda bi i sam dosao do tog saznanja... sta je to tecno srebro, te u koje svrhe se koristi.


Finije od ovoga ne moze.
 
Pitanje u vezi tog tecnog srebra ???? nanosi se na procesor kao i pasta ??? da bude sto manja temeratura ili kako ? ako neko moze fino da mi pojasni ???
Jok nije to pasta za processor. to je jako strujno provodljiva substanca, obično se upotrebljava za popravku ili pravljenje novih strujnih vodova na štampanim pločama itd. Čestice srebra nisu dovoljno sitne da se upotrebi kao pasta za procesore itd. Imaš paste za toplotni transfer sa srebrom. Srebro je jedan od najboljih provodnika za struju i toplotu.
 
Jok nije to pasta za processor. to je jako strujno provodljiva substanca, obično se upotrebljava za popravku ili pravljenje novih strujnih vodova na štampanim pločama itd. Čestice srebra nisu dovoljno sitne da se upotrebi kao pasta za procesore itd. Imaš paste za toplotni transfer sa srebrom. Srebro je jedan od najboljih provodnika za struju i toplotu.

zasto ga onda stavljati na procesor ?
 
to ti nama kazi. ti si pokrenuo temu stavljanja srebra na procesor
 
Jok nije to pasta za processor. to je jako strujno provodljiva substanca, obično se upotrebljava za popravku ili pravljenje novih strujnih vodova na štampanim pločama itd. Čestice srebra nisu dovoljno sitne da se upotrebi kao pasta za procesore itd. Imaš paste za toplotni transfer sa srebrom. Srebro je jedan od najboljih provodnika za struju i toplotu.

zasto ga onda stavljati na procesor ?

Pazljivo procitaj.
 
Pa imala je jedna upotreba za processor. koji ono beše stari Athlon pa kad se prespoje tačkice sa donje strane a on otključa množioc ?
 
Ok,mozda sam ja ovo pomesao sa coollaboratory liquid,znam da se ono nanosi na procesor...
 
to ti nama kazi. ti si pokrenuo temu stavljanja srebra na procesor

:D:D:D:D


2 CountMike:
Jeste, ali to je bilo u svrhu otkljucavanja mnozioca, a ne hladjenja. Velika razlika ;)

BTW, Duron (Morgan) u to vreme se otkljucavao na taj nacin, cisto kao primer. Najpre je islo regularno grafitnom olovkom, ali kada su poceli laserski da seku vodove i grafit vise nije mogao, preslo se na tecno srebro.
A u tu svrhu je i napravljena ova tema, davne 2003. godine. Pre 11 godina.
 
:D:D:D:D


2 CountMike:
Jeste, ali to je bilo u svrhu otkljucavanja mnozioca, a ne hladjenja. Velika razlika ;)

BTW, Duron (Morgan) u to vreme se otkljucavao na taj nacin, cisto kao primer. Najpre je islo regularno grafitnom olovkom, ali kada su poceli laserski da seku vodove i grafit vise nije mogao, preslo se na tecno srebro.
A u tu svrhu je i napravljena ova tema, davne 2003. godine. Pre 11 godina.
Ma znam da je bilo za otključavanje umesto olovke, ne za hlađenje, samo sam zaboravio koji processori.
 
Vidim da je tema prilicno van upotrebe, da li bi mogao neko da mi pomogne kako da resim ove prekide na tastaturi, ne rade mi tasteru levo i dole obelezeni na slici zutim strelicama?
20180907_165948.jpg
 
Jok nije to pasta za processor. to je jako strujno provodljiva substanca, obično se upotrebljava za popravku ili pravljenje novih strujnih vodova na štampanim pločama itd. Čestice srebra nisu dovoljno sitne da se upotrebi kao pasta za procesore itd. Imaš paste za toplotni transfer sa srebrom. Srebro je jedan od najboljih provodnika za struju i toplotu.
meni ovo što ovaj lik stavlja liči na čisto tečno srebro, pravo obično za kontakte
a sipa zapravo grizli pastu, sad gledam sastav grizli paste i kažu da je čisti tečni metal?



Our Conductonaut liquid metal thermal compound is designed for applications that require very high efficiency. Conductonaut is recommended for experienced users who are looking for a top performance product with best heat dissipation where temperature ranges are above 8 °C.

a opet tečno srebro kada se stavi, ono se stegne posle i pravi spoj koji ne može da se raskine nikako?
 
Nazad
Vrh Dno