Šta je novo?

1 Monitor - 2 Racunara

Raksa

Slavan
Učlanjen(a)
16.10.2005
Poruke
388
Poena
319
Dakle zanima me posto sad imam 2 racunara (komp iz potpisa) i stari komp Tualatin 1.2GHz koji mi sad sluzi kao sat. tv station mogucnost povezivanja istih na jedan monitor. E sad imam monitor koji ima mogucnost da se povezu graficke sa DVI i sa AGP izlazom. Ja na novom kompu imam Sapphire HD2600XT i ona mi je trenutno povezana na Samsungov monitor 940BF preko DVI izlaza e sad me zanima jel moguce da povezem i moju drugu GC sa starog kompa a u pitanju je Gigabyte FX5500 koja ima DVI ali i AGP (koristio bih AGP izlaz). Da li postoji takva mogucnost da obe graficke povezem i da li bi tako mogao da imam na monitoru i oba prikaza? Nisam probao jer se plasim da nesto ne pokvarim pa sad ako neko zna da li je to moguce nek mi odgovori! Dakle jedan monitor a dve graficke a prvenstveno me zanima sta bi se desilo kad bih upalio prvo nov komp sa DVI opcijom a zatim i stari komp sa AGP opcijom!?!
Hvala unapred...
 
Ako na monitoru imas i DVI i D-Sub (analogni) port, verovatno imas i taster SOURCE, kojim prebacujes sa jednog na drugi. Prikljuci oba kompa bez frke, nije bitan redosled paljenja ako imas taster kojim menjas ;)
 
То ти нема везе са графичким картама него са монитором, да ли подржава тако нешто или не, а мислим да тај твој не подржава... ја користим Компак 21" ЦРТ који има два Д-СУБ улаза и то одлично ради, напред имам прекидач којим регулишем хоћу ли кеца или двојку... мислим да постоји нека варијанта свичева којима се то решава... значи два компа у свич(на њему је и регулишеш који комп ће ти имати приказ) а из њега један кабл у монитор...ако нађеш тако нешто јави...
 
Ovo sto Jovandeka preporucuje se zove KVM switch (keyboard-video-mouse).
 
Ovo sto Jovandeka preporucuje se zove KVM switch (keyboard-video-mouse).

Da, postoji takav switch i vidjao sam ga ali bio je samo za analogne monitore tj monitore sa analognim ulazima. KVM switch kod druga je sluzio da poveze 4 racunara s 1 monitorom i sve je funkcionisalo perfektno. Naravno bile su opcije i da se poveze mish i tastatura ali kazem bio je samo za analogne monitore. Na mom monitoru u opcijama imam auto source i mogu da mu kazem auto ili manual. Ne znam, probacu. Ako nadjem onaj switch ali za DVI monitore javicu naravno... Hvala na pomoci! :wave:
 
Ej ljudi pa to radi :D
E nisam ni znao i sad sam kao malo dete kao kad dobije cokoladu i to milka od 300g :banana:
Znaci opusteno radi a da to nisam ni imao pojma da to moze! Ja bih sad ganjao neki KVM switch i dzabe bih bacio pare.
E nek mi neko kaze koji ce ti DVI monitor bacas samo pare a sve to moze i preko analog :p
Auto source sam mu stavio manual a "enter" dugmence na mom monitoru je u stvari taj kojim birate koji racunar tj graficki izlaz zelite da koristite.
Znaci strava :guitar:
A ja se 2 nedelje patim i sve preko Tv pokrecem na drugom kompu :d
Sad mu jos podesim gateway, pa net za sat keys, pa gde mi je kraj :eyebrows:
Hvala jos jednom na savetima jer stvarno nisam znao da ovo moze a pogotovo na mom monitoru. Hvala svim benchasima na savetima jer stvarno da nije vas ne bih nikad naucio neke stvari!
Hvala jos jednom :)
 
Vidis, zaboravih skroz da ima i opcija auto. To sam odmah podesio na Manual i na dugme Source menjam :)

Bitno da je problem resen i izbegnuti dodatni troskovi :wave:
 
ja trenutno koristim dell 21" (dok ne stigne 22" wide) koji ima na sebi switch,ali ga ne koristim,jer onda mi treba dva misa i dve tastature.kvm je zakon,imam intex manual koji radi extra,sem ponekad kad ga ploca ne prepozna
 
Slazem se da je KVM switch mnogo bolji jer onda koristis jednu tastaturu i jednog misha za oba kompjutera :)
 
Nazad
Vrh Dno