Šta je novo?

Microsoft Zune 2

Jel neko od vas radio ABX test i tako dokazao da primećuje razliku?
 
Ja sam radio ABX test flac/320kbs na prilično dobrim studijskim monitorima i nisam mogao pouzdano da izaberem koji je mp3. Dosta zavisi od vrste muzike.
 
E to je tacno, da zavisi od vrste muzike. Na nekim manje dinamicnim stvarima sa manje instrumenata nema razlike na ovoj mojoj kombinaciji (iA 7 + PFE) .

I jos nesto, ja razliku nisam mogao da primetim odmah na vecini pesama. Ali uzmi slusaj FLAC pesmu nedelju dana i onda pusti mp3 320 , tako je meni bilo ocigledno.

ABX nisam radio.
 
Možda se tako može primetiti razlika, možda ne - nisam probao. To vrlo lako može da bude i placebo jer znaš kakvi su fajlovi u pitanju.
Pored opreme, bitno je i kakav sluh ima neko. Sa istom opremom i fajlovima, neće svi čuti razliku. Neko ima dobar sluh a neko misli da ima.
Zato, za sada, jedini dovoljno relevantan način je ABX. Sve ostalo je - "moja reč protiv tvoje".
Foobar2000 ima ugradjenu ABX komponentu.
 
Ne mogu da testiram tako jer na kompu imam jadne zvucnike i integisanu zvucnu, tako da to uopste nije merodavno.

Uostalom, zaista nije bitno, meni je super zvuk i sa jednim i sa drugim, cak i ne koristim FLAC toliko, mozda za par albuma koji su mi omiljeni. Moguce je da zato i primecujem razliku, jer to su neke pesme koje slusam svakodnevno, a kao sto ti kazes mozda umisljam.
 
Nazad
Vrh Dno