Šta je novo?

Foobar2000 - Saveti

Ok, facepalm for me. Skapirao sam da iTunes ne podrzava APE, vec postoji ALAC. Sto li sam mislio da je to isti djavo, pojma neam. Uglavnom sam se bavio FLAC-om do sada.
Izvin'te na zabuni.



edit: http://fb2k.net/?p=127
Na ovoj adresi sam pronasao malo uputstvo kako direktno iz flaca u ALAC (ako nekome bude trebalo).
 
Poslednja izmena:
Kako sortirati plejlistu u foobaru po rejtingu/zvijezdicama?
 
Dodas novu kolonu (colums>more) i za patern stavis $pad($repeat(★,%rating%), 5,✩)
 
A lej zna neko neku lepu vizuelizaciju za Foobar???
Samo hoću da ima nešto da mogu da pustim lepo na fulskrin na primer ili jel ima neki emulator od Winampovih vizuelizacija molim vas ako neko zna neka mi da linkove ???
 
Evo izasao novi skin http://br3tt.deviantart.com/art/Xch4nge-216397917 , ima i prozorce za winamp vizualizaciju, milkdrop cini mi se, ja ne koristim doduse, treba malo cackanja oko podesavanja skina, ako se snadjes dobices sta ti treba jer je skin potpuno prilagodljiv, svaki prozor se podesava za sebe, a moze da ima i samo jedan prozor sto tebi treba.
 
ja sam ubacio ovaj foo_vis_shpeck plugin za visuelizaciju od winampa ali mi radi samo jedna vizuelizacija piše u upustvu ovo
'Available plugins

This area contains a list of visualisation plugins detected in the folder chosen above. Each DLL can contain several different visualisation modules, hence the names are in form "Plugin name / Module name". Buttons on the right allow to configure or start currently selected module, stop the running one (if any) and refresh the list.

If some installed plugins don't appear in the list, it might be because of their unresolved dependencies. For example, "MilkDrop 2" or "NSFS" plugins need file NSCRT.DLL from Winamp installation to run. Both the folder with plugin itself and directory with "foobar2000.exe" is searched, so copying the library to either place should help. '

Ali ja taj NSCRT.dll fajl ne mogu nigde da nađem jel zna neko gde je ili kako se pravi zbog njega mi ne rade milkdrop i ostale vizuelizacije iz winampa grrrrrrrrrr
 
Prvo pozdrav svima :)
Pre nekoliko dana sam instalirao foobar, tj. stavio portabl verziju malo da je testiram i mogu vam reći samo, oduševljen sam foobarom! Odavno koristim računar, kako Windows tako i Linux, tako da mogu "skromno" reći da spadam u napredne korisnike :D, elem poenta mog uvoda je da sam isprobao i koristio masu plejera, ali foobar me je baš oduševio :happy: . Za ovaj program znam odavno, ali me je njegov "spartanski" izgled po malo odbijao da ga još ranije počnem koristiti. Dugo sam koristio Winamp, pa onda MediaMonkey koji je definitivno bolji od Winampa (prvenstveno zbog kvaliteta zvuka, ostale opcije mi nisu toliko bitne mada su i one poprilično bolje odrađene), ali kad sam se konačno pre nekoliko dana odlučio da ispitam foobar definitivno je po mojim kriterijumima i zahtevima izbio na prvo mesto. Prvo boljim kvalitetom reprodukcije čak i od MM-a, a potom neverovatnom prilagodljivošću potrebama korisnika. U njega sam ubacio potrebne plaginove i iskonfigurisao ga onako kako meni paše i takav zauzima manje prostora od MM, a što je još važnije ima i mnogo brži odziv.
Ovde sam ispratio većinu postova koje ste postavili i neki su mi baš dosta olakšali sređivanje mog foobara :), zato sam sa vama i hteo da podelim svoje oduševljenje ovim programom. Nisam želeo da ubacujem skinove i ako ima baš dobrih, jer činimi se da bi sam program malo izgubio na brzini pri pokretanju, a i zadovoljan sam mogućnostima defoult skina. Evo kako izgleda moj fujbar :)
 

Prilozi

  • 2011-07-12_122717.jpg
    2011-07-12_122717.jpg
    145.6 KB · Pregleda: 174
Poslednja izmena:
Prvo pozdrav svima :)
Pre nekoliko dana sam instalirao foobar, tj. stavio portabl verziju malo da je testiram i mogu vam reći samo, oduševljen sam foobarom! Odavno koristim računar, kako Windows tako i Linux, tako da mogu "skromno" reći da spadam u napredne korisnike :D, elem poenta mog uvoda je da sam isprobao i koristio masu plejera, ali foobar me je baš oduševio :happy: . Za ovaj program znam odavno, ali me je njegov "spartanski" izgled po malo odbijao da ga još ranije počnem koristiti. Dugo sam koristio Winamp, pa onda MediaMonkey koji je definitivno bolji od Winampa (prvenstveno zbog kvaliteta zvuka, ostale opcije mi nisu toliko bitne mada su i one poprilično bolje odrađene), ali kad sam se konačno pre nekoliko dana odlučio da ispitam foobar definitivno je po mojim kriterijumima i zahtevima izbio na prvo mesto. Prvo boljim kvalitetom reprodukcije čak i od MM-a, a potom neverovatnom prilagodljivošću potrebama korisnika. U njega sam ubacio potrebne plaginove i iskonfigurisao ga onako kako meni paše i takav zauzima manje prostora od MM, a što je još važnije ima i mnogo brži odziv.
Ovde sam ispratio većinu postova koje ste postavili i neki su mi baš dosta olakšali sređivanje mog foobara :), zato sam sa vama i hteo da podelim svoje oduševljenje ovim programom. Nisam želeo da ubacujem skinove i ako ima baš dobrih, jer činimi se da bi sam program malo izgubio na brzini pri pokretanju, a i zadovoljan sam mogućnostima defoult skina. Evo kako izgleda moj fujbar :)

kako si ubacio ovaj lyrics prozor i ispod njega ovaj grafički gain signal ???

Ma fujbar je zakon
 
@jogurtmen Odličan raspored. Ali, da tebi malo ne klipuju pesme? Bar mi tako izgleda na slici koju si postavio. Bolje ubaci Advanced Limiter u DSP kao poslednji plugin (ako koristiš još neki pre toga) ili smanji preamp.
 
@ilidan
Hvala na informaciji, nije bilo nekih problema, ali je bolje sa Advanced Limiterom.

@Levčanin

za lyrics evo uputstvo:

http://dan.hersam.com/2011/03/15/a-new-way-to-show-the-lyrics-in-foobar2000/

a što se tiče ubacivanja Peak Meter-a ni to nije neki problem samo uključiš Layaut editing mod i izabereš gde ćeš da ga postaviš, tj. desni klik na prozor gde hoćeš da ga postaviš i pod opcijom Replace UI Element izabereš Spliter koji ćeš da staviš (vertikalni ili horizontalni), kad postaviš spliter ponovo desni klik na novi panel koji se napravio i ponoviš postupak , samo umesto splitera ubaciš Peak Meter ili VU meter ili ... , ima dosta mogućnosti. Ja sam pod opcijom Quick setaup postavio da mi bude Visualisation+Cover Art+Tabs i na toj osnovi sam izgradio ovakav raspored. Naravno mogućnosti ima dosta, samo treba malo eksperimentisati.
 
Moze pomoc.... Skinuo sam foobar, ovo je mozda vec 5 put da ga instaliram, ali ovo sa ubacivanjem skin-ova je previse komlikovano... Te nisu kompatibilni, te nece, stalno neki eror-i :))

Jel moze neko reci sta je najjednostavnije da se uradi, koju tacno verziju foobara i koji skin da se u njemu sve nalazi, ili bar vecina stvari koje su potrebne za instalaciju datog ....

Znam da vas verovatno ovo nervira kada neko tako pita, ali namucih se i ne uspevam nikako da bar nesto vizuelno da napravim ....

Hvala unapred
 
@don hose, a zasto ne bi napravio skin po svim potrebama? Odes na File -> Preferences -> Default User Interface -> Enable layout editing mode

Potom odes i pobrises sve sto ima na ekranu pa desni klik i prvo splitujes ekran da bi napravio prostor za elemente koje ces da ubacis, pa potom krenes da dodajes elemente koji ti odgovaraju.

Evo i ja da okacim svoj interfajs:
7ec95.jpg
 
Fala druze na brzom odgovoru, moracu tako ;) ako sta zashkripi eto mene :)
 
Kako da obojim "okvir" to nikako ne mogu, ostane mi ona boja, sta god da promenim..... Znaci izdelio sam sve, obojio u crno ....
 
@don hose, File -> Preferences -> Display -> Default User Interface -> Colors and Fonts
 
Konačno da i ja stavim screen. Otprilike uvek pravim ovakav raspored na svakom foobar-u.

 
Poslednja izmena:
Ae da okacim i ja moj... Ovako izgleda vec sigurno 2 godine.

hd-tune-pro-460cr.png
 
@Tetsuo

Hajde malo detaljnije kako si ovo zveo

I zna li neko odgovor za ono da li je moguće isključivati lyrics omote i slično tj podesiti d ase skidaju samo po želji tj d as efoobar nekači na net bez dozvole


@OCz
Sviđa mi se funkcionalni minimalizam
 
Evo mog configa:
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    135.5 KB · Pregleda: 83
  • 2.png
    2.png
    51.7 KB · Pregleda: 74
  • 3.png
    3.png
    68.3 KB · Pregleda: 74
  • 4.png
    4.png
    236.1 KB · Pregleda: 66
@Kritika

Kad ubaciš podršku za lyrics možeš li potom da biraš kad želiš da ova opcija bude uključena a kad ne tj. preciznije kad foobar da s ekači na net a kad ne (a ne samo da ne vidš a on da i dalje u pozadini skida tekstove)

Fujbar kod mene ne skida automatski lyrics, a mislim i da ne može automatski, već samo ako ti to zahtevaš, tj. desni klik na pesmu i tražiš da ti skine lyrics.

Evo jo još jedne kombinacije koja mi se trenutno najviše sviđa i odgovara :)
 

Prilozi

  • 2011-08-03_102854.jpg
    2011-08-03_102854.jpg
    196.8 KB · Pregleda: 68
Poslednja izmena:
KPy1Fl.jpg


Biography view je za tab Bio. Skida info o izvođaču/albumu sa last.fm-a. DiscoGS tagger, je kao što ime kaže, tagger, koji skida informacije sa discoGS (ne bih mogao da živim bez njega :D). Lyricshow panel je za lyrics tab. Sam skida lyrics i smešta u h jedan folder na hdd. Po potregbi se taj lyric može i ubaciti u tag. Http control i playback statistics su neophodni kako bih kontrolisao foobar sa androida.
Samo layout je modifikacija originalnog.
Playlist tab je isto spisak playlisti, a search je pretraga biblioteke.
 
Kako vratiti stare ikonice za foobar fajlove? Postoji li neki automatski proces ili se mora sve peske?
 
Nazad
Vrh Dno