Šta je novo?

Foobar2000 - Saveti

Treba ti file operations (foo_fileops) plugin, mada mislim da on dolazi sa instalacijom foobara.

Хајд окачи ако ти није проблем из компонентног фолдера тај длл, да не бих реинсталирао безвезе поново фубар. При инсталацији нисам одабрао комплетну инсталацију изгледа.
 
Kako da podesim da na taskbaru prikazuje naziv pesme i d apostoji opcija premotavanja stopl play u slično
 
Kako da podesim da na taskbaru prikazuje naziv pesme i d apostoji opcija premotavanja stopl play u slično
prvo: file - preferences - default user interface
tu podesiš "window title", pa ono šta ti bude naslov, to će se i videti u taskbaru

a drugi deo ne razumem... naravno da postoje te opcije :) koji plejer ih nema?!?
 
I meni je ovo kupusijada, ja nekako volim minimalniji izgled sa što manje epilepsija boja, kasnije ću postovati moj config.
 
Da,jbt,vidi stvarno i ja tek sada vidim da je pretrpano :p
:-devil-:

Nema nista od configa..toliko o tome koliko poznajete foobar..kad bi moglo,svi bi tako:banana::eyebrows:
 
Meni Foo2k radi na Columns UI -u samo... :D

Mada svidjaju mi se neki od tih vashih skinova... sta mi otp. sve treba? :D
 
Izaberi skin odavde pa ću ti napisati kratko upustvo kako da ga namestiš ako se ne snađeš sam.
 
Meni je najbolji DarkOne:
 

Prilozi

  • f1.jpg
    f1.jpg
    342.2 KB · Pregleda: 123
  • f2.jpg
    f2.jpg
    330.7 KB · Pregleda: 88
  • f3.jpg
    f3.jpg
    305.2 KB · Pregleda: 77
@nekoime
Hvala ti i može li pomoć oko sintakse tj. koje ostaviti zagrade ako želim recimo samo izvođača i naziv pesme (ovo je trenutni -"originalni" Window Title:
Kod:
[%album artist% - ]['['%album%[ CD%discnumber%][ #%tracknumber%]']' ]%title%[ '//' %track artist%]

Što se ovog drugog tiče hteo sam da dodam kontrole na taskbaru (npr. play, stop itd) ali možda je ovo i elegantnije rešenje:

http://wintense.com/plugins/foo_w7shell




@RumbaKing
Koristio sam taj skin ali je Foobar posato nestabilan uz info da je skin je Columns UI nekomatibilan sa novom verzijom pa sam skinuo sve


@G@W
Da li je odličan skin koji si preporučio MonoLite Plus kompatibilan sa verzijom 1.03
jer što zbog ličnog iskustva koje sam naveo a što zbog ovog pitam:
MonoLite Plus 0.4.3
KNOWN ISSUES
1. Sometimes crash on closing foobar2000, not frequently, i'm still working on it, it's welcome if someone can work it out.
2. Sometimes you get random freezes on track change. If it's annoying, try to delete foo_uie_lyrics2.dll.
 
Poslednja izmena:
video i bacio pogled ali i hteo da izbegnem proučavanje iste:type:
 
Da li je odličan skin koji si preporučio MonoLite Plus kompatibilan sa verzijom 1.03
jer što zbog ličnog iskustva koje sam naveo a što zbog ovog pitam:

Trebao bi biti kompatibilan kao što bi 99% skinova rađenih za 1.0 trebalo biti kompatibilno sa najnovijom verzijom. Tek ako dođe do drastične promene kod pluginova ili samog foobar-a možeš očekivati nekompatibilnost.

Inače 0.4.3 je stara verzija (januar). Poslednja verzija je 0.5 ili Monolite Plus Mod v5 iz marta. U pitanju je nešto modifikovani skin ali je većina stvari ista kao u standardnoj verziji.
 
Hvala na pojašnjenju
 
i meni se svidja jako...i zelim :D

evo moj
 

Prilozi

  • foo1.jpg
    foo1.jpg
    63.4 KB · Pregleda: 129
  • foo2.jpg
    foo2.jpg
    61.6 KB · Pregleda: 99
  • foo3.jpg
    foo3.jpg
    117.6 KB · Pregleda: 90
Nemam pojma koji je skin, našao sam ga odavno na netu, pa sam ga preradio da odgovara mojim potreba, možda jednom uzmem da sredim temu za release. :)
 
Video sam da je izasao dark one v2.1, probao i razocarao se?

1.Nema vise opcija da se tekst pesama skida automatski sa neta, kako se pusti pesma.
"The Lyrics Show Panel used in previous DarkOne versions is now replaced with a WSH Panel mod with
limited functionality. This strategy was necessary because the Lyrics Show Panel as well as its successor Lyrics
Show Panel 2 is very unstable and caused foobar2000 to crash/freeze on many systems."
Ne znam, meni je sve lepo radilo gde god sam stavio?

2. Gde god kliknem na setting iskoci java script config umesto normalnog configa.

Pa sam vratio na stari 1.6. :/
 
Kod mene odavno sve lijepo radi na v2.1. Samo iskopiraj stari dodatak za lyrics i ručno podesi kao prije; radi!
 
Koji file treba da iskopiram?
 
Mislim da nije problem u file-u vec u podesavanju dark one 2.1 da radi sa njim, dosadilio mi je da trazim kako - pa sam odustao.
 
Kada ubaciš fajl u components onda bi trebalo da imaš opciju u podešavanjima foobara, kao na slici. Vrlo jednostavno, mislim da sam samo to odradio.
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    89.4 KB · Pregleda: 74
Komponenta je tu stalno.
Mislim da u 2.1 treba da zamenim desni panel, a to ne znam kako.
 

Prilozi

  • Clipboard01.jpg
    Clipboard01.jpg
    123.6 KB · Pregleda: 88
  • Clipboard02.jpg
    Clipboard02.jpg
    132 KB · Pregleda: 76
U pravu si. Sad si me podsjetio da sam nešto podešavao u ColumnsUI/Layouts, ali nema sile da se sjetim kako sam to podesio.
 
Sjetio sam se kako sam namjestio Lyric Show panel.

Desni klik dole desno (gdje se nalazi PL, AL, FIl...) pa Add panel-->Panels-->Lyric show.

Onda, kada se pojavi panel desni klik na podesavanja pa namjestiti boju pozadine RGB, 19,30,38, Font Segoe UI i jos podesiti boju slova (ne znam sada tacno RGB).
Desni klik, dole skroz na dno (gdje se malo vide PL, AL...)-->settings pa u Lyric Show namjestiti Forced Layout, preimenovati Lyric Show u 3 slova.

Onda ponovo otići u globalna podešavanja (ctrl+p) -->ColumnsUI-Layout pa izbrisati prvi odozdo WHS panel mode (nalazi se negdje blizu Biography) - to je u stvari stari Lyric panel. Eventualno još pomaknuti gore (move up) da bi došao na staro mjesto. To je to.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno