Šta je novo?

Foobar2000 - Saveti

Imas dva nacina, dodas u context menu "open containing folder". ili ako koristis tc skines foo_run komponentu i u run services dodas novi servis, recimo opet with TC a za path upises ovo
"putanja do total commandera" /O /T "$substr(%_path%,0,$strrchr(%_path%,'\'))"
i zatim dodas run services u context menu. Ili im jednostavno dodas neku precicu, recimo ctrl+o. Po meni bolja je opcija preko tc. :)

@kicba odes na deviantart i u pretragu kucah foobar, imas tamo xy configa, skinova...
 
Poslednja izmena:
Nego, instalirah ovaj font a nešto i ne vidim neku razliku?
Da li se može namjestiti da u root folder nekog izvođača postavim sliku artist i da odatle povlači za sve podfoldere (tj. albume) tog izvođača? Mada nije problem ni ubaciti u svaki folder ali eto ako već može malo lakše što da ne.

Normalno da može, definiši jedan folder, recimo "_Artist" (zbog sukoba sa script constantama, može i drugačije samo da nije baš "artist"), definiši u elplaylisti Settings > Filed definition > ART.PATH > C:\putanja\_Artist\%artist%
Još ako ti radi biografija sa last.fm, a vidim da radi, desni klick na sliku i save u folder _Artist, ili ako je slika albuma u folder sa trackovima kao front.jpg

Vidi za to i za font više na onom linku prethodnom što sam dao...

Ima li igdje opcija da dođem u folder trenutno slušane pjesme?

Zar nemaš u context meniju komandu "Open containing folder" ?
 
Poslednja izmena:
Ok, hvala.

Ubacio sam prečicu na tastaturi, radi super.
 
Po meni, ovo je najprecizniji peakmetar koji sam viđao do sada, tačno se vidi kad je neki track prenabudžen, to jest clipuje
psuczf.png


mada ni spectrum nije loš u ovom stilu ;)
cs7hbj.png
 
U gratkim crtama, skineš komponente sa linkova ovo gdje piše "The archive contains the following components"..
Ekstraktuješ ih i postaviš u folder Components koji se nalazi u direktorijumu gdje je instaliran foobar (C/program files/foobar/components). Znači tu nalijpiš sve ove dll komponente.

Takođe skineš odmah s lijeve strane DarkOne izvršni fajl i instaliraš.

Pokreneš Foobar i izabereš ColumnsUi. Odeš u Preferences, ColumnsUi i imaš tamo dio koji se zove FCL importing and exporting i importuješ fajl koji se nalazi u C/program files/foobar/DarkOne.

To je onako ugrubo!
 
Ne mora da skine, u novom DarkOne skinu su sadržane te komponente.
 
E radi mi skin nego mi nije srednji deo isti kao vas, ti fontovi i to. Kako to da namestim? I da search mi ne radi i bele je boje?
 
font...
Za onog ko nema pravilne fontove, a instalirao je darkone.ttf, možda da pogleda da mu DPI setting u windowsu nije stavljen na 120, umesto na default 96. Možda da se smanji veličina u scriptu kod $font(Arial Black ili $font(DarkOne...

quicksearch...
Preferences → Media Library → Quick Search Toolbar → Frame style → None
- use custom bitmap (DarkOne16\Images\QS.bmp)
- custom bitmap includes mouseover images
- text Color (192-192-192)
- background (0-0-0)
 
Poslednja izmena:
Nikako ne mogu da postignem efekat koji zelim.
Imam dosta greska, tipa vertikalni scrollbar, kada pusta neke OST ne sortira mi playlistu kako treba, i generalno playlista ne izgleda kao kod vas...
Oci su mi vec ispale od experimentisanja.

krsticu pomagaj :D
 

Prilozi

  • Foo.jpg
    Foo.jpg
    300.7 KB · Pregleda: 141
Poslednja izmena:
Klikni na označeno mjesto na slici!

Onda ako hoćeš u pozadini sliku izvođača, klikni na sliku iz biografije pa Save picture... i snimi je pod nazivom Artist.
A za sliku s lijeve strane valjalo bi da još imaš Front, Back,CD.. u folderu koji slušaš. Sliku Albuma možeš downloadovati kada pustioš pjesmu s albuma pa desni klik/Utilities/Get Album Art.
 

Prilozi

  • Foo.jpg
    Foo.jpg
    294.8 KB · Pregleda: 96
Poslednja izmena:
Hvala, mislim da sam sve pohvatao.
Ima jos samo jedna stvar:
scrollbar na playlisti! Kako ga eliminisati?


PS: sto se tice ovog problema sa grupisanjem, predpostavljam da negde treba da podesim da grupise po albumu a ne po izvodjacu?
 
Poslednja izmena:
Mislim da je po defaultu podešeno da sortira po albumima. Kako ti to pravi problem?
A za scrollbar, kod mene ga nema na ovom prikazu plejliste kao što je gore označeno.

Edit: Ipak je podrazumjevano grupisanje po izvođaču:

2.8.1 Grouping and sorting
The playlist is set up to group by Artist, Album and – if there is more than one disc and the files are correctly
tagged – discnumber by default. If none of the above tags is present in the files, they are grouped by the
name of the folder they are stored in.

Imaš upustvo u dark one folderu, može se mjenjati redosljed sortiranja!
 
Poslednja izmena:
Mislim da je po defaultu podešeno da sortira po albumima. Kako ti to pravi problem?
Pa npr. na onoj slici sto sam okacio se vidi kako pravi problem. Pustio sam OST Pulp Fiction, ali umesto da stoje na jednoj gomili on ih je pobacao po svakom izvodjacu posebno. Sad sam na poslu pa nisam u prilici da proverim kako se to manifestuje na ovom drugom (lepsem) prikazu playliste. Mozda je tu ok.

A za scrollbar, kod mene ga nema na ovom prikazu plejliste kao što je gore označeno.
Ah da, nisam ni primetio ni kod mene ga nema, tako da to vise nije problem.

Imaš upustvo u dark one folderu, može se mjenjati redosljed sortiranja!
Pa videcu kako funkcionise na drugom prikazu, ako i dalje bude problema, onda cu se sa ovim pograti.
 
Pa npr. na onoj slici sto sam okacio se vidi kako pravi problem. Pustio sam OST Pulp Fiction, ali umesto da stoje na jednoj gomili on ih je pobacao po svakom izvodjacu posebno.

To je nešto kao kada imaš Various Artist, recimo neki the best of 80's i sl. Ja to rješavam tako što selektujem sve pjesme/desni klik/properties, pa im dam naziv Various Artist (ili ti u svom slučaju Pulp Fiction) u dijelu Album Artist. Sve se vidi u prilogu šta se dobije. Inače, muziku sam tako svu sredio, a ovo je primjer sa one koju rjeđe slušam i to još nisam odradio.
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    107.6 KB · Pregleda: 116
  • 2.JPG
    2.JPG
    228.3 KB · Pregleda: 124
  • 3.JPG
    3.JPG
    113.6 KB · Pregleda: 120
Klikni na označeno mjesto na slici!
A za sliku s lijeve strane valjalo bi da još imaš Front, Back,CD.. u folderu koji slušaš.
Da, mada ja praktikujem da sliku albuma embedujem u mp3. Na taj način se vidi svuda kako treba (photoframe, wdtvlive...) :eyebrows:
 
Jeste li probali Big Cover View? :zgran:
 

Prilozi

  • Image11.png
    Image11.png
    390.9 KB · Pregleda: 154
To je nešto kao kada imaš Various Artist, recimo neki the best of 80's i sl. Ja to rješavam tako što selektujem sve pjesme/desni klik/properties, pa im dam naziv Various Artist (ili ti u svom slučaju Pulp Fiction) u dijelu Album Artist. Sve se vidi u prilogu šta se dobije. Inače, muziku sam tako svu sredio, a ovo je primjer sa one koju rjeđe slušam i to još nisam odradio.


Ovaj metod funkcionise.

Foobar je dobio jednu totalno novu dimenziju sa ovim skinom! Sredjujem muziku vec 3 sata, ali vredi!
Namestio sam da mi sve lyricse automatski skida u jedan folder, i jos gomilu zanimljivih sitnica.

Preporuka svima.
 
Ako slušate radio i uključena vam je automatska statistika, ako prestane stream nakon 1 minuta... čekirati:

Preferences > Tools > Playback Statistics Custom > Other settings > Only tracks in the media library...
 

Prilozi

  • Image5.png
    Image5.png
    85.1 KB · Pregleda: 88
Ljudi pomagajte :type:

Imam dosta albuma koji su na 2 diska ( imaju u sebi pod folder CD1 i CD2 ) , e sad Foobar to ne vidi kao jedan album nego kao 2
:smash:

1zw0r5e.png




Kako to da iskljucim ? Ajde neko ko zna da pomogne :wave:
 
Poslednja izmena:
Jeste li probali Big Cover View? :zgran:

Probao sam ovo a tek sada skontah da se plejlista premjestila u lijevi donji ugao. Super stvar.

Ljudi pomagajte
Imam dosta albuma koji su na 2 diska ( imaju u sebi pod folder CD1 i CD2 ) , e sad Foobar to ne vidi kao jedan album nego kao 2

Možeš jedino da prebaciš oba u jedan folder ali tada ćeš imati 2 puta redne brojeve pjesama. Ja to nisam radio i ne smeta mi što prikazuje 2 albuma, fino piše CD1 i CD2 tako da se zna. ;)
 
Promeniš da bude isto ime albuma, selektuješ pesme sa prvog diska, desni klik, properties, u Disc Number upišeš 1, u Total Discs 2, selektuješ pesme sa drugog diska, desni klik, properties, u Disc Number upišeš 2, u Total Discs 2 i onda će lepo poređati pesme.
 
^radi, super!
 
Ne radi super , a ne pada mi na pamet da pa prebacujem 100 albuma iz foldera u folder :d

Jos i ne prepoznaje da imam covere u folderu :smash:


Hvala lepo ali vraticu se na Winamp gde sve lepo radi :wave:
 
Poslednja izmena:
Kako da se skine lyrics za ceo album odjednom?
 
Da li je moguće namestiti da čita bilo koju artist sliku? Imam uz svaki album po nekoliko slika ali se skoro nijedna ne zove front, back,... Znam da sam u nekim ranijim verzijama fb2k ovo rešio tako što sam "negde" dodao da čita sve slike sa imenom *.*, ali nikako se nikako ne mogu setiti gde se to podešava!?
 
U ovim novim verzijama ne moze, mora da bude front, back i sl.
 
Nazad
Vrh Dno