Šta je novo?

Foobar2000 - Saveti

@OCz "2. Preference/Media Library/Album List/Events/DoubleClickAction/AddToCurrentPlayList ? " ovo radi jedino kad dodajes muziku iz ALbum Lista.

A ako dodajes muziku iz explorera onda jedino da naparvis jednu playlistu i podesis da samo u nju da dodaje, mislim da drugacije ne moze.

 
Kako da namestim da mi u Simple Playlist + Tabs layoutu negde piše ukupna dužina pesama u plejlisti (kao što ima u Winampu na dnu plejliste)?
. . .desni klik na donju traku playliste.. "Show total time of selection".. prikazivace ti time track-e koja trenutno ide, ili koliko god track-a da selektujesh njihovo ukupno vreme trajanja..

edit: .. da skuckam neshto na temu.. koristim foo oko 4 godine.. zashto? zbog malog footprinta, pogotovu kad se minimizuje u tray.. pri prelasku sa track-a na track ne dovodi nidokakvog sttuter-a(osobina koju sam na pochetku jako cenio.. sada, zbog napretka hardvera, i ne mnogo bitna :) ), ni pri igranju igara.. dopada mi se kombinacija minimalizma i funkcije koju ima, i rechi autora, koji stavlja njegovu funkciju kao audio player-a ispred izgleda.. ko, zaboga, provodi vreme zagledajuci player??? (jedino shto mi nedostaje od Winampa su vizuelizacije.. ume da bude zabavno :D ) jedan je od prvih koji je od pochetka imao bit-exact playback.. sve te priche o "kakvoci zvuka" u zavisnosti od player-a, ako isti imaju dekoder konformantan sa standardom, su smeshne.. chak i autor ne favorizuje reprodukciju foo-a u odnosu na druge player-e.. u startu podrzhava dosta razlichitih audio formata, dok se podrshka za dodatne lako dodaje u formi sitnih dll komponenti..
. . . .moj neki layout je minimalan.. uglavnom slusham lossless formate, tako da sam dodao par komponenti za reprodukciju wv-a, tta-a, alac-a.. kernel streaming pod XPom se podrazumeva.. resample na 48KHz, 24-bit(uz pomoc njegovih internih DSP algoritama).. replay gain koristim kada slusham mp3, i to samo da sprechim clipping.. ne koristim EQ, iako ima jedan od najkvalitetnijih softverskih (free :D ) EQ..
. . .foo, takodje ima jako dobar dialog za konvertovanje, u lanac se takodje mozhe ubaciti i njegov jako dobar DSP(koji sadrzhi upmix, downmix, resampler, convolver, remapiranje kanala, limiter, crossfader...).. komandni LAME, i vozi.. takodje ima jako zanimljivu "alatkicu" za "blind test" track-a..
. ..sve u svemu, jako dobra kobinacija, bez bojenja zvuka, koja, po mom mishljenju, nema alternativu...
 

Prilozi

  • foo.jpg
    foo.jpg
    120.5 KB · Pregleda: 103
Poslednja izmena:

Prilozi

  • foobar.JPG
    foobar.JPG
    226.8 KB · Pregleda: 154
@dextz
Jesi probao XMPlay? Posto kazes da Foobar nema alternativu.:)
 
. . . .as a matter of fact, jesam :) i to pre foobar-a :D
 
. . . .as a matter of fact, jesam :) i to pre foobar-a :D
Sve ono sto si naveo za Foobar vazi i za XMPlay, s tim sto je dosta toga i bolje uradjeno. :)
Doduse, u trenutnoj verziji nema mogucnosti visestrukih plejlista, sto je ujedno i najveca mana. Mada uskoro izlazi verzija 3.5 koja ce to ispraviti.
 
. . ..ne znam shta je to bolje odradjeno u XmPlay-u? :D
. . ..i'm a foo kind of bloke :D
 
. . ..ne znam shta je to bolje odradjeno u XmPlay-u? :D
. . ..i'm a foo kind of bloke :D
Recimo, manji je, trosi manje memorije, ne instalira se pa ne ostavlja tragove u registry-ju, podrzava vizuelizacije (mada ja to ne koristim), podrzava Winamp pluginove...
Hocu da kazem da Foobar itekako ima alternativu.:)
 
Poslednja izmena:
. ..err, ovako.. rekao sam da foo, za mene, nema alternativu.. a XmPlay ne uzimam u obzir iz sledecih razloga: softver star preko 2 godine koji se u startu profilira kao mp3 player, u opis stavlja nekakav "better sound quality than winamp and f2k".. wtf??? sam pogled na DSP sekciju je smeshan, da bi se editovali tagovi, treba ti x plugin-ova za svaki od audio formata.. negde se pominje Replay Gain kao dodatak, ali mislim da jedino foo ima opciju njegovog brisanja iz fajla, i ponovno skeniranje.. zatim, foo ima i opciju editovanja Cue Sheet-a... razloga je mnogo.. jedino shto je XmPlay stvarno "malo stopalo" od programa, ali ne treba ici iz krajnosti u krajnost :D
 
. ..err, ovako.. rekao sam da foo, za mene, nema alternativu.. a XmPlay ne uzimam u obzir iz sledecih razloga: softver star preko 2 godine koji se u startu profilira kao mp3 player, u opis stavlja nekakav "better sound quality than winamp and f2k".. wtf??? sam pogled na DSP sekciju je smeshan, da bi se editovali tagovi, treba ti x plugin-ova za svaki od audio formata.. negde se pominje Replay Gain kao dodatak, ali mislim da jedino foo ima opciju njegovog brisanja iz fajla, i ponovno skeniranje.. zatim, foo ima i opciju editovanja Cue Sheet-a... razloga je mnogo.. jedino shto je XmPlay stvarno "malo stopalo" od programa, ali ne treba ici iz krajnosti u krajnost :D
Otkud ti da je XMPlay star 2 godine? Zadnji build je star par dana.:)
Gde si procitao da se XMPlay profilira kao mp3 player?:trust:
Ako si gledao DSP sekciju u tom 2 godine starom XMplayu verujem da je smesan. Ali u 2 godine se mnogo toga promenilo. ;)
Sto se editovanja tagova tice, XMPlay dolazi go bez icega (300KB), posle toga ostaje da se doda ko sta zeli. Jedina razlika je sto Foobar vec dolazi sa nekim ubacenim stvarima.
Negde se pominje Replay Gain kao dodatak? :trust: XMplay podrzava replaygain.
Za editovanje cuesheeta moze da se koristi bilo koji text editor, mislim totalno je nebitna stvar ionako cuesheet editor u Foobaru nema nikakve opcije.:)
Meni ta filozofija koju gaji XMPlay odgovara, dobijes go plejer bez icega i dodajes sta ti treba, slicno kao Firefox.:)
 
Poslednja izmena:
. . .uu, pa to je onda veliki pomak :D

version 3.4 - posted on Apr 05, 2007

* No further details available

version 3.3 - posted on Dec 28, 2005

* No further details available

version 3.2 - posted on Feb 14, 2005

* No further details available

version 3.1 - posted on Nov 30, 2004

. . .u pravu si, ipak je on MOD player po defaultu :)
..hmm, i dalje od DSPova ima samo reverb(wtf??) i 9band EQ..
..i dalje stoji da foo mozhe da radi svashta sa tagovima :D
.. mislim da XmPlay mozhe samo da ischitava Replay Gain.. evo, sad gledam i to je to... foo ipak mozhe da skenira i upisuje RG u fajl..
...foo mozhe ne samo da edituje Cue, nego i da ga embedduje u fajl..
. . .shto se tiche mp3-a, foo mozhe da: fix header, edit gapless playback info, rebuild mp3 stream..
. ..XmPlay jeste malen player, ali ni sa svim dodacima ne mozhe biti na nivou f2k-a, koji takodje ima gomilu custom dodataka i komponenata.. ako ti treba programche samo za playback u najosnovnijem, onda da.. za nekoga ko hoce vishe u smislu organizacije, obrade, tweak-ovanja i izvlachenja maksimuma u skladu sa ostalim karikama u lancu reprodukcije zvuka koje poseduje.. jednostavno f2k :D
 
@OCz "2. Preference/Media Library/Album List/Events/DoubleClickAction/AddToCurrentPlayList ? " ovo radi jedino kad dodajes muziku iz ALbum Lista.

A ako dodajes muziku iz explorera onda jedino da naparvis jednu playlistu i podesis da samo u nju da dodaje, mislim da drugacije ne moze.


Odgovara ovako, sasvim je solidno resenje, hvala :)
 
. . .uu, pa to je onda veliki pomak :D

version 3.4 - posted on Apr 05, 2007

* No further details available

version 3.3 - posted on Dec 28, 2005

* No further details available

version 3.2 - posted on Feb 14, 2005

* No further details available

version 3.1 - posted on Nov 30, 2004

. . .u pravu si, ipak je on MOD player po defaultu :)
..hmm, i dalje od DSPova ima samo reverb(wtf??) i 9band EQ..
..i dalje stoji da foo mozhe da radi svashta sa tagovima :D
.. mislim da XmPlay mozhe samo da ischitava Replay Gain.. evo, sad gledam i to je to... foo ipak mozhe da skenira i upisuje RG u fajl..
...foo mozhe ne samo da edituje Cue, nego i da ga embedduje u fajl..
. . .shto se tiche mp3-a, foo mozhe da: fix header, edit gapless playback info, rebuild mp3 stream..
. ..XmPlay jeste malen player, ali ni sa svim dodacima ne mozhe biti na nivou f2k-a, koji takodje ima gomilu custom dodataka i komponenata.. ako ti treba programche samo za playback u najosnovnijem, onda da.. za nekoga ko hoce vishe u smislu organizacije, obrade, tweak-ovanja i izvlachenja maksimuma u skladu sa ostalim karikama u lancu reprodukcije zvuka koje poseduje.. jednostavno f2k :D
To sto si ti postovao su "okrugle" verzije.;)
Zadnja je:
3.4.2.139 - posted on Nov 25, 2009 :)
XMPlay je audio player po defaultu, ne favorizuje nijedan format.;)
Opet ponavljam, kome treba mocniji DSP ima gomiletinu DSP pluginova. ;)
Moze i XMPlay svasta da radi sa tagovima, samo treba dodati zeljeni plugin.
Pa XMPlay je audio player, lepo je to sto Foobar moze RG da upise, ako je to uopste nekom bitno.
Embeddovanje i ostalo sto si naveo za mp3, vise potpada pod obradu a ne playback, tako da ne vidim realnu prednost. Cak sta vise ne volim kada u program trpaju gomilu opcija koje se retko ili nikad ne koriste.
Sto se organizacije, obrade, tweak-ovanja i izvlachenja maksimuma u skladu sa ostalim karikama u lancu reprodukcije zvuka tice, jedino sto vidim da foobar ima neke opcije obrade koje XMPlay nema.
 
Poslednja izmena:
. . .pa, da bi iskoristio RG, isti prethodno mora biti "upisan u fajl".. rekoh, XmPlay ima gomilu pluginova samo za editovanje tag-ova, za svaki audio format ponaosob.. how lame is that.. svaka opcija u f2k-u ima izuzetnu upotrebnu vrednost.. veruj, f2k nije prenatrpan program.. rekoh gore, sve njegove DSP mogucnosti mozhesh ulanchati u proces konverzije, praviti preview-e, upisivati RG, koristiti limiter, down/up sample-ovati/mix-ati, swap-ovati kanale... tvoj izbor.. plus shto ima gomiletinu, manje-vishe, upotrebljivih dodataka, koji su ti ostavljeni na izbor da li cesh ih instalirati ili ne..
.. s'druge strane, XmPlay se ne instalira :D
 
Poslednja izmena:
. . .pa, da bi iskoristio RG, isti prethodno mora biti "upisan u fajl".. rekoh, XmPlay ima gomilu pluginova samo za editovanje tag-ova, za svaki audio format ponaosob.. how lame is that.. svaka opcija u f2k-u ima izuzetnu upotrebnu vrednost.. veruj, f2k nije prenatrpan program.. rekoh gore, sve njegove DSP mogucnosti mozhesh ulanchati u proces konverzije, praviti preview-e, upisivati RG, koristiti limiter, down/up sample-ovati/mix-ati, swap-ovati kanale... tvoj izbor.. plus shto ima gomiletinu, manje-vishe, upotrebljivih dodataka, koji su ti ostavljeni na izbor da li cesh ih instalirati ili ne..
.. s'druge strane, XmPlay se ne instalira :D
Ok to za RG, XMPlay ga cita, ne vidim sta je tu problem.
Zasto je lame? Ima ljudi kojima to ne treba, kome treba editovanje tagova dodace plug-in, u svakom slucaju meni se vise svidja varijanta dodavanja po zelji.:)
Nisam rekao da je foobar prenatrpan, ali recimo ima opcija koje velika vecina nikad ne koristi, kao sve to sto si naveo (praviti preview-e, upisivati RG, koristiti limiter, down/up sample-ovati/mix-ati, swap-ovati kanale) i koje potpadaju u domen obrade. Za veliku vecinu ce te opcije biti suvisne koliko i mogucnost pustanja video materijala u Winampu.:) Zbog toga go foobar zauzima 7MB a XMPlay sa gomilom pluginova i par tema manje od 3MB.:)
 
Foobar i XMPlay imaju različite ciljne grupe korisnika. Fb2k je namenjen naprednijim korisnicima i omogućava gotovo svaki oblik manipulacije muzičkim fajlovima (reprodukcija, konverzija, tagovanje, organizacija). XMPlay je namenjen običnim korisnicima koji žele samo reprodukciju.
Zato, složenost fb2k nije njegova mana već prednost. Kao što jednostavnost XMPlay-a nije mana već prednost. Obratite pažnju na motive, želje i ciljeve autora programa.
 
Foobar i XMPlay imaju različite ciljne grupe korisnika. Fb2k je namenjen naprednijim korisnicima i omogućava gotovo svaki oblik manipulacije muzičkim fajlovima (reprodukcija, konverzija, tagovanje, organizacija). XMPlay je namenjen običnim korisnicima koji žele samo reprodukciju.
Zato, složenost fb2k nije njegova mana već prednost. Kao što jednostavnost XMPlay-a nije mana već prednost. Obratite pažnju na motive, želje i ciljeve autora programa.

Sto se reprodukcije tice foobar nije nista napredniji od XMPlaya, a biti napredan korisnik ne znaci da ti treba konverzija/organizacija.
I nisam rekao da je foobar slozen.;)
 
Ne znaci, ali uvek dobro dodje kad plejer moze da popuni tagove na osnovu imena fajla, preimenuje fajlove na osnovu taga i tako neke sitnice. :)
 
Imam drugove koji i ne znaju šta su tagovi. Samim tim, što reče masamunea, ne znaju ni kako da generišu tagove na osnovu imena fajlova/foldera ili preimenuju i organizuju fajlove na osnovu tagova. Njima je bitno da pesme ubace u listu i kliknu Play (XMPlay). Rename rade u Windows Explorer-u. Oni nisu napredniji korisnici.
Za one egzibicije koje sam naveo, potrebno je znati malo više, i koristiti to, a to te čini naprednijim korisnikom (fb2k).
 
Da dodam, ne kažem da fb2k ne mogu da koriste i oni kojima je potreban samo plejbek. Ali, nema potrebe da se žale postojanjem onih stvari koje njima ne trebaju jer je fb2k dizajniran kao all-in-one rešenje.
A za organizaciju i tagovanje postoje i drugi programi, pa nije smetnja koristiti XMPlay. Recimo, Tagscaner + XMPlay mogu lepo da posluže.
Radi fer poredjenja, mogu se porediti XMPlay i playback komponenta foobara, nikako ceo foobar.
 
Zasto bih tagove generisao u Foobaru? Kad ripujem CD u EACu generisem tagove i imena fajlova. Mada XMPlay podrzava editovanje tagova.
U cemu su ti napredni korisnici napredni? U editovanju tagova, generisanju imena i sl?:)
A korisnici koji ne znaju sta su tagovi i koji zele samo da kliklu na Play koriste Winamp.:D
 
Eto, ti koristis EAC a ja koristim foobar za ripovanje jer i on podrzava SecureRip. Tagovi tako jesu generisani ali, neki od nas "pozajme" muziku sa neta ili od drugova koja nema tagove. Tada ih je potrebno naknadno generisati. Isto vazi i za starije pesme koje sam ja ripovao ali su bez tagova jer nisam znao kako da ih upisem u WMP.
U cemu su napredni napredni korisnici? Pa, u znanju koje poseduju. O muzici (tehnickoj strani) i softveru koji koriste. Napredan korisnik foobara je onaj ko manje-vise detaljno poznaje njegove funkcije i koristi ih.Onaj ko korisi foobar da bi ucitao pesme i kliknuo Play nije napredan korisnik. XMPlay jednostavno nema mnogo opcija. Tako je dizajniran.
XMPlay je, uglavnom, obican, mali plejer. Kome treba samo plejer, XMPlay mu je sasvim dovoljan. Meni, recimo, trebaju jos neke funkcije koje XMPlay nema. Zato ga i ne koristim. Ne zato sto je los. Naprotiv, dobar je za reprodukciju muzike. Ali, kao sto rekoh, meni i jos nekima je potrebno nesto vise od obicnog plejera. Mozemo da koristimo i Tagscaner ili neki slican kao dodatak za organizaciju i tagovanje. Mozemo da koristimo LameXP ili slican konverter za konverziju i EAC za ripovanje diskova. Neki tako i rade. Ja, i mnogi drugi smo odabrali da sve to radimo u foobaru. To je sve.
To sto XMPlay nema ove opcije, ili ih ima u ogranicenoj formi, nije njegov nedostatak jer su njegova ciljna grupa ljudi kojima treba mali, zgodan, jednostavan plejer za pustanje muzike. I taj posao radi dobro.
To sto neko koristi XMPlay, ne znaci da nije napredan korisnik jer moze da koristi druge programe za manipulaciju fajlovima. Ali, ne mogu da nazovem naprednim korisnikom coveka koji samo ucita fajlove u plejlistu i klikne Play.
Zasto neko radi neke stvari na odredjen nacin? Pa, to je njegov izbor. Ono sto tebi ili meni ne treba ili mislimo da je suvisno i glupo, ne znaci da ne treba nekom drugom. To sto ti neke stvari radis na svoj nacin, ne znaci da ne samo taj nacin ispravan. Ne znaci ni da je moj nacin ispravan. Jednostavno, to je nas izbor.
Foobar je stakao popularnost zato sto postoje brojni ljudi kojima su potrebne sve te opcije, ili bar neke od njih. XMPlay je stekao popularnost zato sto postoje ljudi kojima je potreban plejer bez gomile stvari koje ne koriste. Plain and simple.
 
Eto, ti koristis EAC a ja koristim foobar za ripovanje jer i on podrzava SecureRip. Tagovi tako jesu generisani ali, neki od nas "pozajme" muziku sa neta ili od drugova koja nema tagove. Tada ih je potrebno naknadno generisati. Isto vazi i za starije pesme koje sam ja ripovao ali su bez tagova jer nisam znao kako da ih upisem u WMP.
Ako si napredan korisnik, izripuj ponovo, onako kako treba da se izripuje, maksimalnim kvalitetom.;)

U cemu su napredni napredni korisnici? Pa, u znanju koje poseduju. O muzici (tehnickoj strani) i softveru koji koriste. Napredan korisnik foobara je onaj ko manje-vise detaljno poznaje njegove funkcije i koristi ih.Onaj ko korisi foobar da bi ucitao pesme i kliknuo Play nije napredan korisnik. XMPlay jednostavno nema mnogo opcija. Tako je dizajniran.
Mislim da ove dve stvari nemaju veze sa time da li si napredan korisnik.
Ako cemo tako, napredan korisnik ce za svaku potrebu (ripovanje, tagovi i sl) koristiti najbolje resenje, a foobar svakako nije najbolji za ripovanje, a verovatno ni za tagovanje. ;)
Znaci ako sam ucitao dobro ripovanu, tagovanu pesmu sa dobrim cue sheetom nisam napredan korisnik?:D Zar nije cilj slusati muziku a sto manje se petljati sa tagovima i ostalim manje bitnim stvarima?

Ali, ne mogu da nazovem naprednim korisnikom coveka koji samo ucita fajlove u plejlistu i klikne Play.
Kao sto sam rekao, ako je sve sredjeno kako treba jedino sto ostaje je da kliknemo na Play.:) To bi trebalo da nam je i cilj, ako smo pravi audiofili. Sta da kazemo za ljude koji ubace CD u CD plajer, nemaju tagove i ostalo? Da nisu napredni korisnici?

Foobar je stakao popularnost zato sto postoje brojni ljudi kojima su potrebne sve te opcije, ili bar neke od njih.
Ja cak mislim da vecina (90%) korisnika foobara nikada ili retko koristi te neke dodatne opcija. Popularnost foobara je pocela da raste u ono vreme kad je Winamp poceo da postaje bloat, i kad se sirila prica da je foobar izbor za audiofile, da daje bolji zvuk od Winampa i slicno.
 
Poslednja izmena:
Evo najboljeg skina koji sam do sada našao za foobar.
Ko je voleo stare hifi deckove, voleće i ovaj izgled ;)
 

Prilozi

  • Image1.jpg
    Image1.jpg
    138.4 KB · Pregleda: 217
Do sada sam mislio da nema boljeg skina od Xchange ali je ovaj DarkOne definitivno jaka konkurencija, čak mi se i više sviđa.
Perfektan je!
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    210.5 KB · Pregleda: 168
Kako bi ti se tek sviđao da si ga namestio kako treba ;)
-Search polje fali ti crna bitmapa kao pozadina.
-Nemaš instaliran darkone.ttf font, zato ti je display sa Arielom
-Nemaš "Dead Can Dance" artist sliku kao pozadinu ELplayliste
-Nisi skinuo vertikalni scrollbar kod biografije, dole desno

Konačno, ja sam kod mene dodatno merge-ovao channels kod spectrum panela (gore), kao i ubacio komponentu peakmeter spectrum za peakove levo
 
@dkrstic
hvala što si primjetio.

Nego, instalirah ovaj font a nešto i ne vidim neku razliku?

Da li se može namjestiti da u root folder nekog izvođača postavim sliku artist i da odatle povlači za sve podfoldere (tj. albume) tog izvođača? Mada nije problem ni ubaciti u svaki folder ali eto ako već može malo lakše što da ne.

Ima li igdje opcija da dođem u folder trenutno slušane pjesme?
 

Prilozi

  • Capture2.JPG
    Capture2.JPG
    190.9 KB · Pregleda: 96
Bacite neki link-upustvo-nesto kako da nabudzim i ja Foobar ovako kao i vi(dkrstic i gordan84)?
 
Nazad
Vrh Dno