Šta je novo?

Za cega su ovi kablovi?

Rusi

Slavan
Učlanjen(a)
06.01.2006
Poruke
2,031
Poena
390
Izvinjavam se ako sam promasio temu.

Nasao ih u kutiji sa komponetama pa ne znam koji je za cega?

SP_A0254.jpg

1. Ima kockaste ulaze.
2. Ima rebraste ulaze (10tak). Ovo za HD..?
3. Rebraste na kraju. Ako je za napajanje kratak je bas...
4. Ima red pipaka pa sa strane jedan veliki i oko njega jos 4 pipka.


:wave:
 
1.lici mi na audio kabl za cd uredjaj
2.sata kabl
3.kabl za napajanje sata hdd
4.dvi adapter
 
Poslednja izmena:
1. Sta radim sa tim kablom?
4. Za TFT monitore? Tj digitalni ulaz?
Ok, ovo mi ostalo mi je jasno sta je sta.

Koja je razlika izmedju sata i IDE HD-ea? Vidim da sada uglavnom pise "sata2" za h. diskove.
 
Poslednja izmena:
1. mozes da ga prikljucis na cd i na plocu, mada neznam cemu to( valjda se to nekada koristilo na starijim platformama kao neki audio, nisam siguran neka neko potvrdi)
4. da

Razlika je u brzini pisanja i citanja, ovaj tvoj kablic je sata 2.
 
Poslednja izmena:
1. Jeste.
 
1. mozes da ga prikljucis na cd i na plocu, mada neznam cemu to( valjda se to nekada koristilo na starijim platformama kao neki audio, nisam siguran neka neko potvrdi)
4. da

Razlika je u brzini pisanja i citanja, ovaj tvoj kablic je sata 2.


Koji je onda bolje imati? Sata2 ili IDE HD? Posto imam u planu da uzmem jedan od 320GB a sada trenutno imam od 120GB koji je IDE
 
Pa sata, naravno...
 
Hvala na odgovoru.
Samo jos jedno pitanje i to je to :). Jel velika razlika u performansi? Onako u procentima kolko bi to bilo?
Moja je ploca MSI K8N Neo-FSR necu imati nikakvih problema?
 
Ljudi jako me zanima jos odgovor na ovo:"Jel velika razlika u performansi? Onako u procentima kolko bi to bilo?" u vezi ide i sata2 diskova.
 
rounded IDE :S: ne znam sta je to...


krastavac, to znaci da cu morati ponovo Win da istaliram ako hocu da mi sata bude master i da OS radi preko njega :wall::crash:
 
Hvala, malo stajlirani kabel :).

Nisam ljubitelj reinstalacije win-a. Gomila stvari sledi posle. Meni je sve zivo podeseno po mom ukusu, programi i sve to..
 
E sad, kao nema neke razlike u performansama u ata/sata?
Kod mene situacija izgleda ovako:

Kada izmedju 2 ata(ide) diska prebacujem avi fajl, transfer je izmedju 30 i 40 mb/sec
Kada izmedju 2 sata2 diska prebacujem avi fajl, transfer je izmedju 65 i 75 mb/sec

Znaci, razlike ima. Mozda se u nekim situacijama ona ne oseti ali pri kojekakvim manipulacijama po hardu - itekako. Espešali izmedju 2 harda.
 
Tacno je , ali samo u tom slucaju koji si naveo, veliki fajlovi (pretpostavljam da si drndao filmove za probu). Kad to isto uradis sa puno malih fajlova razlike skoro i da nema.
 
E sad, kao nema neke razlike u performansama u ata/sata?
Kod mene situacija izgleda ovako:

Kada izmedju 2 ata(ide) diska prebacujem avi fajl, transfer je izmedju 30 i 40 mb/sec
Kada izmedju 2 sata2 diska prebacujem avi fajl, transfer je izmedju 65 i 75 mb/sec

Znaci, razlike ima. Mozda se u nekim situacijama ona ne oseti ali pri kojekakvim manipulacijama po hardu - itekako. Espešali izmedju 2 harda.


Hvala!!!! Ovakav odgovor sam ocekivao. Neko poredjenje.


Meni sa particije na particiju prebacuje oko 20tak MB/s :S
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno