Šta je novo?

Da li ima neko ovu stolicu?

S obzirom da i ja imam 2 metra, 130+ kg i sedim 12 sati za racunarom u proseku bio bi jako zahvalan ako se javite sa resenjima za egronomsku stolicu. Ima li nekih preporuka? Slozicemo se da je ovaj Herman Miller mnogo skup ali ima li alternative? Ako nema gde ima da se nadje u BG? Nijedan kinez me nije izdrzao duze od 6 meseci. Pucaju tockici, pucaju osnove, sve puca. Sedim u nekoj stolici staroj 20 godina (drvena sa presvlakom i spuzvom od 1cm bez ikakvih podesavanja i tockica) i pravo da vam kazem jos je i dobra kakvi su kinezi bili. Doslo vreme da se pobrinem za ovo parche hardware-a inache u 40-oj ima da imam grbu.
 
A da probas da se sportski aktiviras i skines koju kilu, za pocetak? :D
 
@all ne znam firmu, ali cu se raspitati... Ja u NS najvise sto sam dobio je da dobijem je da legnem na dusek na krevetu... U ostalim radnjama su duseci uglavnom bili na patosu, u prljavom najlonu itd ili su me zblanuto gledali kad sam rekao da bih da PROBAM dusek... u svakom slucaju definitivna preporuka je prirodni latex

@skot, obzirom da smo slicnih gabarita, razumem te...
Mislim da za 200eu mozes da nadjes stolicu sa metalnom osnovom, bar 1+ godinom garancije na 150kg... ALi grba nema veze sa stolicom vec sa ergonomijom ostatka radnog prostora... ako ti je sto nizak, monitor pod losim uglom, nemas gde da drzis laktove itd, imaces grbu, bolove u ledjima i u rukama...
 
A da probas da se sportski aktiviras i skines koju kilu, za pocetak? :D

He he - radim i na tome, ali to ne menja cinjenicu da cu i dalje da provodim 12 sati dnevno za racunarom (krenuli smo zena i ja na brzi hod po kosutnjaku i keju - mnogo dobra stvar i moram da priznam da se odma vidi - posebno na meni trutu).

@danijel00 Gde ima tih celicnih stolica. Sve sto sam ja do sad video ima kineska postolja i nikakve garancije za visinu i tezinu. One stolice u Simpu i slicnim vecim nasim salonima namestaja su kinezi. Dzaba meni dobar gornji deo kad je ocekivana osoba u toj stolici kinez koji je na svaki nacin duplo manji od mene. Inace sto se tice egronimoje celog prostora i na tome planiram da radim ali moram poceti od stolice da znam sta mora da se ispravlja. Kad smo vec kod toga, jel pordaje neko VESA postolja za monitore :)

Inace, u US su Cello stolice oko 750$. Te pare bi i dao jer sam na dva kineza koja su mi trajala godinu, godinu i po dao isto toliko.
 
VESA nosače za monitore imaš i u Megastores Electronica i u TechnoMAX-u, ma imaš ih svuda...“
 
Skot, ja sam uzeo stvarno vrhunsku stolicu na sajmu nameshtaja pre 3-4 godine. U pitanju je firma Ecolinea. Moja stolica tj. fotelja izgleda ovako: http://www.ecolinea.co.yu/Stolica_detail.asp?StolicaID=25&tip_ID=4& ali je materijal teleci box -koza (sve u komadu - shto je mnogo bitno), sa mnogo lepshim (hromiranim) osloncima za ruke itd. U svakom sluchaju izgleda vrhunski a i ok je za rad ali sigurno nije toliko razmishljano o ergonomiji vec vishe o izgledu. Znachi nije da je losha, ali nije da nisam sedeo i na boljim stolicama. U svakom sluchaju pogledaj sajt i kontaktiraj ih, vidi gde imaju salon pa sam probaj.

Inache ova na slici i ne izgleda neshto ali je ova moja crna vrh vrhova!
 
Skot, ja sam uzeo stvarno vrhunsku stolicu na sajmu nameshtaja pre 3-4 godine. U pitanju je firma Ecolinea. Moja stolica tj. fotelja izgleda ovako: http://www.ecolinea.co.yu/Stolica_detail.asp?StolicaID=25&tip_ID=4& ali je materijal teleci box -koza (sve u komadu - shto je mnogo bitno), sa mnogo lepshim (hromiranim) osloncima za ruke itd. U svakom sluchaju izgleda vrhunski a i ok je za rad ali sigurno nije toliko razmishljano o ergonomiji vec vishe o izgledu. Znachi nije da je losha, ali nije da nisam sedeo i na boljim stolicama. U svakom sluchaju pogledaj sajt i kontaktiraj ih, vidi gde imaju salon pa sam probaj.

Inache ova na slici i ne izgleda neshto ali je ova moja crna vrh vrhova!

Mene niko ne razume ... smrc.

Problem te stolice iz Ecolinea-e je sto taj donji deo oni kupuju od kineza. Ne moze da kosta 200E ako taj deo nije kupljen za 30E od kineza. Taj deo ce da traje cirka 3-6 meseci pod mojim velikim dupetom ili do prvog slucaja nerviranja. Moja zena visoka 183 i 70 kila teska je na takvim kineskim postoljima uspela da slomi tocak i da se lim iskrivi (to je posle godinu i po dana normalnog koriscenja), a morate se sloziti da je to sasvim pristojna tezina i nista preterano. Uduplajte sada tezinu i dodajte 17 centimetara visine i shvaticete sta meni treba. Nije stvar izgleda, stvar je egronomije ali napravljene od celika, titanijuma ili sa garancijom za moju tezinu. Ne postoji trenutno kod nas kinez koji podrzava tu specifikaciju. I nije meni gornji deo stolice toliki problem vec ovaj doe deo gde su tockici i sredisnji nosac. Jadan se savija kad ga pogledam...
 
Skote jel ti skakuces na njima? |))

U ns sam stolice uzimao u Office LIne-u i u Vizoru... Ove iz office line su bile jeftinije i skrckao sam par tockica, ali sam ih jednostavno zamenio (red velicine 200 din tockic)... imam dve i traju oko 3 godine...

ova iz office line-a ima jedno 5 godina i sem sto sam je isprljao na par mesta (vecito jedem, pijem itd na njoj), bas joj nista ne fali...

Edit: kucali smo u isto vreme... probaj stvarno manje da se nerviras...
I razmisljam jos nesto... donji deo moje stolice zaista izgleda dosta drugacije od ovoga sto sad prodaju i nije iskljuceno da to vise nije tako kako sam ja napisao, ali moje stolice traju toliko koliko sam napisao... mogu da potrazim racune da ti kazem tacno koliko je koja stara...
 
Poslednja izmena:
Skot bash i ne bih rekao. Gledao sam sve specifikacije i tako to i zvezde su italijanske kao i tochkici - za sve su imali ful kataloge, specifikacije i tako to. Pazi, verujem da si upravu ali veruj i ti meni pa proveri ;) Kvalitet je stvarno kako treba! Imam skoro pa duplo manje kg ali pogledaj ih makar ako imash negde u blizini.
 
Bash cu da pogledam. Hvala drugari.
 
Sedeo sam u ovoj stolici proteklih 7 meseci, moj drugar poseduje dve, jednu sa plasticnim naslonom za ruke drugu oblozenu sa nekom tkaninom. Jako je udobna stolica tu nema diskusije, ali cena bas i nije...

Meni je na stolicama bitno da se sediste moze oboriti a ne naslon, naslon moze, u stvari mozda je i pozeljno da je fiksiran za sediste ali bitno je da se cela stolica moze zavaliti. Pored ovoga, nisam siguran da li postoji bilo kakva druga funkcija koja opravdava ovakvu cenu. Stolica ko stolica, posle izvesnog vremena postaje neudobna.

*edit*

E da, drugar koji je ima i koji verovatno zaradjuje mnogo vise nego bilo ko u Srbiji sedi 12 sati ispred kompjutera, kaze da je ni u ludilu ne bi kupio novu, ili po ovim cenama. Na ebay-u se ona moze naci za nekih 500 dolara.
 
Poslednja izmena:
U kancelariji u kojoj radim ima jedan takav aeron, nazalost ne sedim ja na njoj vec moja sefica :( . Naravno, posto sam cuo za njih pre nego sto je stigla u kancelariju prvom prilikom sam smestio pozadinu u nju i moje licno misljenje je da ne postoji nista slicno tome. Ja sedim na poslu 9h za racunarom i onda kuci jos 5-10h i takodje imam svu silu problema sa ledjima (sa ovakvim radnim vremenima nema bas mnogo vremena za sport). I stolica na poslu i kuci su relativno kvalitetnije stolice po ovdasnjim shvatanjima (200+ eu, visoki nasloni, podesavanja visine, tilt itd), medjutim sedenje u aeronu je nesto sasvim drugacije. Razumem ljude koji se bune oko cene ali pretpostavljam da je jednostavno nisu probali, ili da nemaju kombinaciju bolova u ledjima + obavezu da sede 15+ sati dnevno. Inace ova kod mene u kancelariji je kupljena 2005 za direktora i kostala je 156.700 din (cuvam fakturu u ormaru kao turisticku atrakciju posto mi slabo ko veruje za ovu informaciju).
 
Ipak je najveća zabluda ovde ako neko zaista misli da SAMO stolica može nekome da spasi kičmu.

Pa naravno da ne moze. Ali moze da pomogne da kicma ne ode previse brzo u q. Protekle sedmice sam radio na nekom projektu u zajtnoti u kucnoj radinosti i bukvalno boravio ceo dan u drvenoj, staroj, kuhinjskoj stolici sa naslom pod 90 stepeni. Sav sam se ukocio. Mnogo je lakse i ugodnije bilo raditi u stolicu u kojoj sam radio na poslu (ne bas herman miller, ali je bila kozna...), razlika je nebo i zemlja.

Mogu da potvrdim Haludzinu tvrdnju da ideje "samo idu" kada je boolja dobro smestena, za razliku od obicne stolice gde svakih 30 min morate da se pomerite jer zulja na sve strane. Da ne spominjem ukocenost - trebace mi bar dve nedelje treninga da se vratim u formu posle ovog projekta. Uf...

Ne opravdavam cenu od >2k evra, ali zdravlje nema cenu. Koliko bi kostalo saniranje posledica nepravilnog sedenja? Mnogo, mnogo vise...
 
Inace ova kod mene u kancelariji je kupljena 2005 za direktora i kostala je 156.700 din (cuvam fakturu u ormaru kao turisticku atrakciju posto mi slabo ko veruje za ovu informaciju).


Divota, samo pet puta skuplje nego u Americi... Ono sto nikada necu shvatiti je, kako tamo firme, koje imaju astronomski obrt za nase pojmove, ne mogu stalno da priuste da kupuju ovakve stvari, ili recimo neki besan hardver, a kod nas je "stolica od $3k? nema problema!"
 
Da bas pogledah cene kad ono jeftinija varijanta $799 a najskuplja cini mi se ispod $1000... a kod nas skoro $3000... Jelasic, kada je setao gradom i hteo da kupi plazma tv a video cene, lepo rece da mu cene vredjaju inteligenciju!
Necu vise... u suprotnom pocecu da :mad: i na kraju otici u off
 
Sad sam dosao iz galerije Progres u Knez Mihajlovoj ulici gde je Nitea izlozila dosta stolica iz Herman Miller programa kao i drugih dizajnera. Samo da vas obavestim da su sve stolice tamo na popustu od 40%. Najskuplje Aeron stolice su obe prodate (1300E i cini mi se 800-900E osnovna verzija) kao i jedna Vitra Headline koja je 660E. Izlozba traje jos samo danas i mozda sutra tako da ako iko zeli da ode tamo i sedne u jedan Aeron toplo preporucujem da to odmah uradite. Boolja mi se potpuno zaljubila i prosto je u fazonu da peva poeme o Aeronu - novcanik je umro od smeha doduse. Da je ovakva cena stalno pa jos i da covek se odluci - na godinu dana da se otplacuje preko kartice ili nesto pa da i uzmem u obzir jer se time resava to pitanje sledecih 10 godina a i fabricki su pravljene da izdrze velike ljude. Na zalost samo te dve stolice koje su vec prodate i koje se nalaze tamo u Progresu su po toj ceni. Iznenadjujuce prijatno iskustvo u svakom slucaju - pa makar in na par minuta.
 
Ja sam dobio obavestenje o toj "izlozbi" direktno iz Nitea firme jer sam im poslao mail i postavio 3 konkretna pitanja i zamolio da mi odgovore jer ne mogu da ih pozovem telefonom a ne isplati mi se da prelazim pola grada da bih saznao odgovore na ta pitanja. Kao i svaka azurna firma u nas, povratni mail sam dobio 5 dana kasnije ( sta je 5 dana u odnosu na odgovor koji sam dobio jednim prilikom od Google za manje od 30 ( trideset ) sekundi ) i taj mail nije sadrzao ni jedan odgovor na postavljena pitanja, ali me je doticna dama obavestila i toj "izlozbi" kao i da se stolice narucuju a rok isporuke je 7-9 nedelja.
Hvala dovidjenja i prijatno. Zbog ovakvog odnosa prema potencijalnim musterijama ne pada mi na pamet da stolicu kupim kod njih.
Igrom slucaja imam rodbinu u USA i jedna od HM prodavnica je u njihovom komsiluku, i uz konsultacije zaposlenih u prodavnici i sa mnom, stolica ce biti kupljena i donesena ovde. Doduse, za to cu morati "malo" da sacekam, ali ja nigde ne zurim.
Dici cu ovaj thread iz mrtvih i odraditi review stolice kad tad :d
 
ma HERMAN MILLER je dobra firma....ali bre za te pare....mada najbolje stolice mogu i da kostaju mnogo....pre neki dan sam sa glavnim arhitektom bio u ROOM interior design consulting firmi....odlepio sam sa kojim kompanijama saradjuju i kakav odnos imaju....radi sa najprestiznijim proizvodjacima namestaja....imaju i FRITZ HANSEN....to mi je omiljena kompanija....arh za koga radim saradjuje sa njima....tu trebas i ti i svi da pogledate stolice i sav ostali namestaj....nisu dileri ili neki sverceri...vec direktno pruzaju servis kompanija ....preporuka svim arhitektama.....
 
stolica

NITEA je oduvek imala los tretman prema klijentima,
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno