Šta je novo?

8800 GTX Bios!

PCBeast

OC Guru
Učlanjen(a)
30.11.2006
Poruke
7,073
Poena
585
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Postoji li mogucnost softverski (iz biosa) da podignem voltazu GPU a time da dobijem mogucnost za visi clock?Trenutno karta radi na ovim taktovima 630/1100.Znaci memoriju vozim lagano na 1100 dok GPU nemoze da mrdne ni sa jednim driver-om preko 630!Skinuo sam program Nibitor pa pretpostavljam da sa njim moze nesto slicno da se uradi.Napominjem da ja to nisam nikad radio i zato trazim savet i uput da nebi nesto za__bao!Sta bi se desilo kada bi fleshovao neki drugi bios od nekog drugog proizvodjaca?
 
Poslednja izmena:
Iako ne mogu da ti pomognem, moram da te pitam. Zasto? Imas karticu koju ima mozda 1% clanova foruma, klokovao si je super, a sad oces i da modujes... Ne izvlacis 10k+ FPS u Minesweeperu??? :)

NHF
 
možeš sa poslednjom verzijom nibitora, zar ne vidiš i sam? Ona može da ti učita postojeći bios iz Windowsa, i onda ga moduj, pa u DOS i flashuj ga. Samo polako i pažljivo. I bilo bi korisno da na njega staviš vodu, pošto se karta ionako prilično zagreva...
 
Evo ovako: ja sam flešovanje biosa na video karti, svojevremeno, radio sa serijom 6, tj. u MSI-jev model sam ubacivao biose drugih kartica, čak sam od 6800GT modela uspeo da napravim Ultru, što nije bila nikakva mudrost... Na ovom sajtu imaš sve moguće alatke i biose koji mogu da ti zatrebaju, pa polako.

Ako bi hteo da dižeš voltažu kartice možda ne bi bilo loše da isprobaš neki 8800 Ultra bios... Znam da je jedina razlika između GTX-a i Ultre u voltaži, sve ostalo (klokovi) je isto.

Pre bilo čega, sačuvaj stari bios obavezno. Takođe, pre bilo kakve akcije pregledaj novi bios u Nibitor-u, da bi znao šta stavljaš u mašinu.

'Ajd, pa srećno.
 
@byMax, jel to za poslednju verziju nibitora vazi samo za 8800 seriju ili za sve?? Moja je 6800gs.. :)
 
Ma za sve...
 
Auuuuu pa ne mogu da verujem da to stvarno shljaka.... Hahahah sacu sprzim karticu taman dok mi garancija nije istekla! :d
 
pozz.

Da li bih dobio na performansama kada bih na svoju ASUS 7600GS 512MB SILENT flasovao bios od ASUS 7600GT 512MB Silent?

Izvinjavam se za off.
 
pozz.

Da li bih dobio na performansama kada bih na svoju ASUS 7600GS 512MB SILENT flasovao bios od ASUS 7600GT 512MB Silent?

Izvinjavam se za off.

Neeee, najverovatnije bi dobio to da bi "uspavao" karticu, tj zbog flasha pogresnog bios-a karta bi ti postala neupotrebljiva, muku bi namucio da je povratis.
 
Neeee, najverovatnije bi dobio to da bi "uspavao" karticu, tj zbog flasha pogresnog bios-a karta bi ti postala neupotrebljiva, muku bi namucio da je povratis.

A sta mislis od koje bih mogao da fllasujem bios tj. od kojeg proizvodjaca?

PS. Jednom sam na 6600 flasovao pogresan bios, pa sam morao naslepo da vracam stari:d
 
Pa ne treba da fleshujesh sa biosom od druge kartice vec da je fleshujesh sa biosom u kome si pojachao malo voltazu.. Prochachkaj na netu shta kazu kolko smesh da pojachash voltazu svoje kartice. :)
 
Poslednja izmena:
Pa ne treba da fleshujesh sa biosom od druge kartice vec da je fleshujesh sa biosom u kome si pojachao malo voltazu.. Prochachkaj na netu shta kazu kolko smesh da pojachash voltazu svoje kartice. :)


Jel mislis da je pojacam pomocu nibitora?
 
A gde mogu da skinem bios za moju kartu, pa da ga onda prepravim u nibitor-u tj. mislim da povecam voltazu?
 
Izgleda da su vam dosadile kartice pa trazite rijesenje da ostanete bez njih.
 
Traba mi bios za moju karticu, kojem je pojacana voltaza, ili se moze pojacati?

Unapred hvala
 
Probao sam da cackam po Nibitoru i moze da se napravi drugi bios.Pitanje je samo da li GPU moze da gura te klokove.Ja sam recimo za novi bios stavio 660-1100 ali nisam jos fleshovao jer se plasim da nesto ne za_e_em!Na ovaj sajt http://www.mvktech.net/ sam vec bio i za moj slucaj nije bio nesto od koristi.Ja sam hteo da ufleshujem bios od Ultre ali nigde ne mogu da ga nadjem!Pozdrav.
 
Evo probaj ovaj:
 
Poslednja izmena:
E hvala ti.Probacu,nadam se da necu nista zeznuti.Sad sam naprvio novi bios :
Core:640
Shader :1500
Memory :1100

Da nisam mnogo podigao GPU i Shader posto mi regularno ne moze preko 630 da se digne clock na GPU?
 
Poslednja izmena:
Evo sad sam nasao i ovaj.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno