Šta je novo?

GSM Modem - koriscenje u dve aplikacije istovremeno?

Twix

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
18.12.2001
Poruke
2,695
Poena
679
Ajde da probam da pojasnim koliko mogu :S:

Na serveru imam GSM modem koji koristi aplikacija CoreTalk, koja inace sluzi da terenci mogu da dobijaju SMS-ove od Servis Centra (gde da idu,sta da rade), i kada terenci odrade da mogu na isti SMS broj da posalju poruku da je intervencija zavrsena tj. da zatvore poziv...

E sada, to radi super (glavni servis je na server-u, a onda je aplikacija instalirana kod ljudi iz Call centra na racunarima)....

Taj servis "drzi" taj modem pod svojim...

Imam jos jednu aplikaciju (ActiveXperts Network Monitor Manager) koja proverava stanje moje mreze i servera sve ukupno...
Ta aplikacija ima mogucnosti i slanja SMS-ova (kada neki servis osine, kada se ponovo uspesno pokrene,itd...), i probao sam je i radi fantasticno ALI - samo kada iskljucim CoreTalk servis....

Znaci meni trebaju da dva programa istovremeno koriste isti modem (koji je na COM3, inace je nakacen na USB)....

E sada, gledao sam programe za emuliranje null-cable modema, i Com emulatore i cuda, ali se nisam usrecio ni sa jednim od njih :S:


Moze li neko da da neku pamentnu na sve ovo?

P.S.Naravno, pod pametnu ne podrazumevam "kupi jos jedan modem" ili "batali sve to" :d

:wave:
 
Taj servis "drzi" taj modem pod svojim...


E znam da ne ocekujes bas neki pametan odgovor od mene... s obzirom da ste mi ti i salac resavalim moju puno jednostavniju muku.... al ajde reko mozda sa par pitanja razmrdam neciji mozak.

Daklem, dal ti ova izjava znaci da je program non stop na vezi sa SMS ljudima?

Ne razumem kako on to drzi modem? Ocigledno je to problem da on ne dozvoljava drugom programu da koristi resurse?!?
Ako je to tacno onda treba videti zasto. Tj dal su ga oni tako isprogramirali ili je nesto drugo prob...

I zasto ne kupiti jos jedan modem? Nije valda da u Joburgu nemaju para za modem? :d
 
Pa ti modemi se prakticno dobiju, a ono sto firma uzima je SIM karticu sa ugovorom (bundle oko 10.000 SMS poruka mesecno), a taj ugovor je na 24 meseca...

Taj glavni program, kada radi, ovaj drugi ne moze da pristupi datom modemu...

Za sada sam samo uspeo da ga napravim da se taj program za kontrolere sam gasi u 18h (kada svi odu kuci), a onda ova moja aplikacija preuzme i radi kako valja, a opet ovaj se pali sledece jutro u 7, a ovaj moj se onda "ladi"....
 
Nazad
Vrh Dno