Šta je novo?

Kompjuterski sto - uradi sam

Hahaha, pa zar nije očigledna greška u kucanju. Inače ova metoda reparacije je u principu "uradi sam". U zavisnosti šta voliš (čisto drvo ili čvor) izabereš klasu ParKet a, Bukov, Hrastov. Sam ređaš preko stola, samo kupiš neki malo bolji tutkalo. Kasnije izlakiraš po želji.
 
Na jednom mestu je manje udubljenje, povrsinsko po duzini. A na drugom mestu je udubljenje na manjoj povrsini, samo malo dublje.
Onda mozes da probas samo da izlakiras. Uzmi fini brusni papir da ocistis ogrebotinu i predji lakom. Vidi samo dal je lak sjajni, polu sjajni ili mat.
 
Zna li neko da li ovo može negde da se nabavi? Na mom stolu ima samo ona rupčaga sa strane što mi ne odgovara pa bih prosekao ubodnom testerom od gore i ugradio ovo ako ima negde da se kupi. Nemam ideju gde da tražim.

tmQcG4L.jpg
 
Odlično! Hvala. Mislio sam da je tako nešto teže naći...
 
Imam jedno pitanje pa ako neko zna da mi preporuci to sto trazim.
Elem, pokusavam da pronadjem resenje a da to bude koliko toliko ok, kada sam dosta vremena za racunarom ( a dosta sam ) sto mi nekako hladi mnogo ruke tj podlaktice, pa me zanima nesto cime cu da ''presvucem gornju dasku'' zanima me da li ste vi to radili i cime bi bilo najbolje to uraditi a da ne utice na funkcionalnost, tipa neki materijal koji je jak a opet topao i malo mekanjiji a opet ne dovoljno mekan da utice na tastaturu i misa... Naprimer onaj materijal od podloge za misa samo da moze po dimenzijama da se uzme.
gledao sam one podloge na Aliexpresu 800x400 nije ni to lose kostaju oko 12$ samo se plasim da se ne ispresavijaju mnogo i posle bzvz
 
Neće da se ispresavijaju , samo će da se isprašinjave :)
 
Nisu loše. Meni dve traju oko godinu dana. Moram povremeno da ih prebrišem vlažnom krpom. Imam onu sa mapom.
 
Ma nije problem oko prljanja posto sam jako pedantan za kompom, ne jedem, cak i casu sa vodom/sokom/pivom drzim na podmetacu jer mi je beli sto pa se sve vidi.
Navikao sam na briskanje.
Nista pogledacu malo po radnjama za kucu da li bih mogao nesto da iskoristim za to ako ne nadjem narucujem sa alija tu jednu da probam. Hvala


Sent from my iPhone Xs using Tapatalk
 
Posto nema prikladnije teme od ove, postavicu ovde pitanje.

Da li imate preporuku za neki radni/kompjuterski sto manjih gabarita?

Znaci potrebno mi je da sto ima dovoljno prostora da se smeste monitor laptop, tastatura i mis, da bude normalne visine (nije mi bitno da moze da se podesava po visini) i da ne bude ogroman sto (radi lakseg kasnije transporta prilikom selidbi).

Gledao sam u Ikei, ali nisam zadovoljan onom ponudom. Za 20.000 se ne dobija nista narocito.
 
u Ikei kupi plocu i 4 nogice posebno, nista prostije, ja gledam isto tu kombinaciju jer trenutni sto je dosta sirok a kratak koji imam...ne odg mi dimenzije

ne bi trebalo da te kosta vise od 8000-10000
 
Vidim da imaju nogare pojedinacno na prodaju, ali imaju li i plocu za vecinu pisacih stolova?
 
Nogari bez krute grede nisu srecno resenje
 
Izmerite, nacrtajte, dajte mere da vam iseku univer i posle sami sklopite. Imacete custom sto u boji kojoj hocete sa dimenzijama i izgledom koji hocete a kostace vas manje nego bilo koje drugo resenje.

Tapatalk from Poco loco
 
Najprostija kombinacija, kupljena u ikei. Kupuju se odvojeno nogare, odvojeno daska. Nogare su 1500 komad i to je ja mislim odlicna cena.... daska je 3600. Ako vas zanima i lampa je 1200. Dakle 6600 za sto, mislim da je smesna cena.
e48e2b32b4bef707b05c747f497248f8.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zasto ja ovu sliku ne mogu da snimim kao .jpg vec samo nudi .webp ?
 
Te noge su malo ružnjikave ali verujem da rade posao. Da su jeftine, jesu. Ploča deluje fino, mada u Ikei ima čak i ploča stola od kaljenog stakla da se kupi, isto ružnjikava (dizajn kao pčelinje saće) ali za oko 9000 dinara za gotovu ploču stola od kaljenog stakla zaista nije mnogo. Da imaju klasičniju varijantu to bi kupio i uzeo neke lepše noge. Voleo bih da znam ko još u Srbiji prodaje u maloprodaji te eurolight ili saćaste ploče od 50 mm i rade uslužno sečenje kantovanje?

Sve ovo pišem jer treba i meni novi sto.
 
Imate na Ikeinom sajtu (mislim da nije dozvoljeno da stavljam link) kada odete na stolove sa desne strane pise UREDI OVU KOMBINACIJU i onda izaberete i dasku i nogare....

O ukusima se ne raspravlja, meni je upravo ova kombinacija bila najlepsa, posebno noge, zbog njih sam morao da idem na vecu dimenziju ploce jer za ove nogare konkretno treba ploca da bude sirine minimalno 75cm. Meni to odgovara jer mi je trebao konforniji sto. Inace stolovi se krecu od 4500 ja msm, sto je smesno za jedan sto koji izgleda ozbiljno i lepo....
 
Meni je to krajnje neprakticno. Te nogare previse prostora oduzimaju, presiroke su. Taj prostor moze daleko pametnije da se iskoristi.

Edit: Prvi put nabodes mali prst na nozi o nogaru seti me se :d
 
Poslednja izmena:
Te eurolight ploče iz ikee su očajne

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Za sta su ocajne? Za lupnje mesa cekicem non stop?
Evo moja 8 godina bez i najmanjeg problema
 
Jako brzo i mnogo se habaju.
To je običan ofarbani karton.
Mogu da ti slikam moju.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zato sam ja stavio tu crnu podlogu gde najvise radim...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za 150 evra moze da se kupi dosta kvalitetan sto. Ne znam da li smem da kacim link, samo guglajte "komfort1 kancelarijski sto". Bitno je da im se napomene da li zelite onu rupu za odvodjenje kablova kroz plocu stola ili ne (ja je nisam uzeo). Razlog zasto sam uzeo bas ovaj sto je zbog toga sto sam znao da je dosta kvalitetan (u firmi sam isti takav koristio 3 godine i nije bilo ni najmanjih problema). Biraju se velicina ploce, tekstura ploce i boje nogara. Ja sam uzeo beljeni hrast sa belim nogarama jer mi se najbolje uklapa u sobu.

Verovatno moze da se prodje jeftinije ako sam sebi izradjujes sto kod nekog stolara, ali ta varijanta iziskuje utroseno vreme sa vase strane, pa je pitanje na kraju da li je i koliko je to jeftinije. ;)
 
Za 150 evra moze da se kupi dosta kvalitetan sto. Ne znam da li smem da kacim link, samo guglajte "komfort1 kancelarijski sto". Bitno je da im se napomene da li zelite onu rupu za odvodjenje kablova kroz plocu stola ili ne (ja je nisam uzeo). Razlog zasto sam uzeo bas ovaj sto je zbog toga sto sam znao da je dosta kvalitetan (u firmi sam isti takav koristio 3 godine i nije bilo ni najmanjih problema). Biraju se velicina ploce, tekstura ploce i boje nogara. Ja sam uzeo beljeni hrast sa belim nogarama jer mi se najbolje uklapa u sobu.

Verovatno moze da se prodje jeftinije ako sam sebi izradjujes sto kod nekog stolara, ali ta varijanta iziskuje utroseno vreme sa vase strane, pa je pitanje na kraju da li je i koliko je to jeftinije. ;)

150eur je mnogo. ja sam za toliko napravio sto od 25mm iverice. sto sa kuitojm za komp, fiokama i delom za štampač. Sto se jedva pomera od težine. gornja ploča 180x80.
Inače, 25mm za gornju ploču je sjajn izbor. Mnogo moćno izgleda. Što se funkcionalnosti tiče, nije ništa posebno drugačije od 18mm.

Sledeći stolovi koje budem radio će biti 25mm za gornju ploču i 18mm za ostatak (nikad više korpus od 25mm). Dodatno sam odustao od šrafljenja jer za male pare ljudi mašinski ubacuju ekscentar i tiplove. Uz dobar dizajn, ovakav sto se sklapa za 15 minuta i nema potreba za letvama za pričvršćivanje gornje ploče.
 
Odes u uradi sam i kupise ploce od punog drveta an ne tu ivericu smece, a noge mozes kako oces, realno moze da izadje ispod 50e
 
Meni je to krajnje neprakticno. Te nogare previse prostora oduzimaju, presiroke su. Taj prostor moze daleko pametnije da se iskoristi.

Edit: Prvi put nabodes mali prst na nozi o nogaru seti me se :d

Da, ali sa malom dascicom (trazim sada crnu ili belu) mozes napraviti da ti te nogare budu kao police pa cu npr na jednoj toj nogari da namestim kuciste za racunar, na drugoj cu da poredjam po nesto, sto je 1.5m duzine, tako da nema problema, kad malo porastu deca uzecu jos vecu tablu i ne vidim sto bi mi smetale nogare i opet kazem, o ukusima se ne treba raspravljati, meni su nogare bas lepe a bice i funkcionalne...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
150eur je mnogo. ja sam za toliko napravio sto od 25mm iverice. sto sa kuitojm za komp, fiokama i delom za štampač. Sto se jedva pomera od težine. gornja ploča 180x80.
Inače, 25mm za gornju ploču je sjajn izbor. Mnogo moćno izgleda. Što se funkcionalnosti tiče, nije ništa posebno drugačije od 18mm.

Ovaj koji sam ja uzeo ima plocu 36mm. Ako je 25mm mocnije od 18mm, onda je verovatno 36mm jos mocnije :d
Salim se, ja sam samo naveo opciju za ljude koji nemaju vremena da se sami bakcu oko pravljenja stola. Za tu opciju znam da je dovoljno kvalitetna, jer ako moze bez problema da izdrzi 8 sati rada dnevno tokom tri godine, onda je sigurno dovoljno dobra i za kucne uslove. Neko je na prosloj strani napisao da nije mogao da nadje nista da valja u prodavnicama za 20 000 rsd, pa reko cisto da dam predlog.
 
Nazad
Vrh Dno