Šta je novo?

Kompjuterski sto - uradi sam

@Ryo,

Ја бих ти радо рекао моје мишљење о цени, пошто бих и сам узео нешто тако... али нигде ниси навео тражену цену. :)

Milan je napisao već 97.18 je velikoprodajna-rabat+pdv, a ostatak je velikoprodajna 107.98, velikoprodajna-rabat 80.99.
 
Pozdrav svima,

radim radni sto, i odradio sam u 3D-u kako će to da ispadne itd. Sada dok sam listao ovaj topik, naišao sam na sajt metal river i video ovaj radni gde fioke prelaze gornju ivicu stola i može da služi za razne namene. Meni je palo na pamet, da možda tako i ja odradim moj sto, samo proširim fioke i da tu stavim svoje kućište? Šta mislite o tome, da li je dobra ideja ili ne?

Ovo je moj radni sto prikazan u 3D-u.

10321081_10203032915016643_1344237546000988199_o.jpg

A ovo je radni sto koji proizvodi rival metal.

3.jpg
 
Meni su obe varijante jako lepe.
 
Jesu one lepe. Ali ne znam sada sta da radim. :)

Metalnu konstrukciju za moj sto sam vec odradio, ostalo je jos samo da narucim gornju tablu i ivericu za fioke, pa sada sam u dilemi sta raditi.
Radna tabla ce biti 2000x800, i ako sada dodam jos ovaj mali deo za kuciste na fiokama, da nece biti preveliki?
 
Dal ce biti prevelik, to ti najbolje znas.
 
Pa neće biti prevelik, kad ti je soba toliko velika, i potpuno nenameštena. :d

Inače, super si ga osmislio, više mi se sviđa nego onaj sa druge slike.
 
Meni je to neprakticno resenje, jer si osudjen na kutiju da bi sto bio upotrebljiv. Pre bih izabrao "klasican sto" sa kutijom na tockovima.
 
Poslednja izmena:
Pa neće biti prevelik, kad ti je soba toliko velika, i potpuno nenameštena. :d
Jesi ti čuo nekad za 3D? :)
Sto je rađen u 3D-u i posle je uzeta slika neke hale, tako da to nije moja ''soba''. :)


Meni je to neprakticno resenje, jer si osudjen na kutiju da bi sto bio upotrebljiv. Pre bih izabrao "klasican sto" sa kutijom na tockovima.
Meni se baš ovako sviđa, jer da sam hteo klasičan ne bih se ni cimao da ga konstruišem u 3D-u itd.

Evo još par slika:

10005900_10203032515646659_4861647910998907893_o.jpg 10296087_10203032517046694_4479344113869777426_o.jpg 10296443_10203032889055994_905493284694032311_o.jpg 10317718_10203032517486705_1525161170047676464_o.jpg
 
koliko bi koštalo ovako nešto da se napravi?
 
Najskuplji je okov, i pitanje da li baš ovakav može da se nađe.
 
Ram sam pravim, i vec sam ga napravio, samo sto ja koristim obicnu cevku 30x30 i uzeta je ova okrugla metarska i sekao sam je po 5cm. I to me izaslo oko 1000 dinara.

Posle toga ide na plastificiranje.


Gornja tabla dve debljine iverica sa sve kantovanjem i cnc secenjem izlazi oko 7500 dinara. Plus postarina da mi posalju plocu sigurno jos 1000 dinara, posto u Krusevcu nema CNC masina.

I za fioku nisam jos uvek nisam video koliko ce da me izadje.

Plus klizaci za fioke, plus rucice...nadam se da nisam jos nesto zaboravio :)
 
Jesu one lepe. Ali ne znam sada sta da radim. :)

Metalnu konstrukciju za moj sto sam vec odradio, ostalo je jos samo da narucim gornju tablu i ivericu za fioke, pa sada sam u dilemi sta raditi.
Radna tabla ce biti 2000x800, i ako sada dodam jos ovaj mali deo za kuciste na fiokama, da nece biti preveliki?
Napraviš model ploče od kartona i držiš u sobi par dana pa vidis. Mada po meni preveliko.
 
Što 7500 dinara ploča? Iverica ili medijapan? Pa koliko je kvadrat te iverice? ti imaš 1.6m2, to mu dođe 5k m2?
 
Napisao sam gore da je u pitanju iverica dve debljine (3,6cm) i u tu cenu je uracunato CNC krivolinijsko secenje i ABS kantovanje. U pitanju je neka firma iz Panceva koja mi je ponudila tu cenu, i jos par firmi preko 8-9-13k itd. Ako znas nekog ko bi to mogao da mi uradi jeftinije, slobodno ostavi ovde neki kontakt.
 
Pozdrav svima,

radim radni sto, i odradio sam u 3D-u kako će to da ispadne itd. Sada dok sam listao ovaj topik, naišao sam na sajt metal river i video ovaj radni gde fioke prelaze gornju ivicu stola i može da služi za razne namene. Meni je palo na pamet, da možda tako i ja odradim moj sto, samo proširim fioke i da tu stavim svoje kućište? Šta mislite o tome, da li je dobra ideja ili ne?

Ovo je moj radni sto prikazan u 3D-u.

Pogledajte prilog 144375

A ovo je radni sto koji proizvodi rival metal.

3.jpg


Da li ovi rade po meri jer bi nešto slično ali da ovaj gornji deo bude pokretan i da može da se zarotira prema tim policama tj. da se sto po potrebi "složi" i zauzima manje postora.

I zna li neko odgovor na pitanje kako se lepi staklo za metal tj drrvo a da se neprimećuju uopšte tragovi lepka
 
^Silikonom

Što 7500 dinara ploča? Iverica ili medijapan? Pa koliko je kvadrat te iverice? ti imaš 1.6m2, to mu dođe 5k m2?
Teško da će neko da ti proda pola table iverice. Jedino ako negde u ćošku ima parče koje tebi odgovara, a ovako mora cela tabla da se uzme.
 
Poslednja izmena:
^^ providni lepak, imas raznih a ja sam koristio neki würtov u tubi kao za silikon i lepi kao lud a ako skines visak posle spajanja ne vidi se nista. Moze i silikonom ali je ovo jace. Meni je konkretno sluzilo da lepim staklena gazista stepenista za metalnu konstrukciju i s obzirom da sam morao nekoliko puta da skidam i stavljam zbog nekih prepravki probao sam oba i silikon se neuporedivo lakse skida (raspredenom sajlom, samo nit, i prodjes njom na spoju...)
 
Teško da će neko da ti proda pola table iverice. Jedino ako negde u ćošku ima parče koje tebi odgovara, a ovako mora cela tabla da se uzme.
Meni na par mesta sekli od čitave table onoliko koliko mi treba. Pretpostavljam da većina tako radi.
 
Da li moze neko da mi preporuci gde moze to da se odradi? Dve debljine iverica, CNC krivolinijsko secenje i ABS kantovanje? Da narucim to ovih dana.
 
^Uzmes oglase, ili izguglas firme u tvojoj blizini. Okrenes ih redom I vidis ko je najpovoljniji.

Meni na par mesta sekli od čitave table onoliko koliko mi treba. Pretpostavljam da većina tako radi.
Retko ko tako radi, gotovo niko.
 
Poslednja izmena:
^Uzmes oglase, ili izguglas firme u tvojoj blizini. Okrenes ih redom I vidis ko je najpovoljniji.


Retko ko tako radi, gotovo niko.

Nema nigde u mojoj blizini tj u Krusevcu..Uglavnom sam nalazio Beograd, Pančevo i Novi Sad. I najpovoljnija cena koju su mi svi ponudili je bila ova od 7,500 dinara.

Mislio sam da ima negde jeftinije, pa sam vas zato pitao da li imate nekog da preporucite.
 
Pozdrav svima,

radim radni sto, i odradio sam u 3D-u kako će to da ispadne itd. Sada dok sam listao ovaj topik, naišao sam na sajt metal river i video ovaj radni gde fioke prelaze gornju ivicu stola i može da služi za razne namene. Meni je palo na pamet, da možda tako i ja odradim moj sto, samo proširim fioke i da tu stavim svoje kućište? Šta mislite o tome, da li je dobra ideja ili ne?

Ovo je moj radni sto prikazan u 3D-u.


A ovo je radni sto koji proizvodi rival metal.

http://www.rivalmetal.rs/storage- system/3.jpg

Ja cu da se vratim na tvoje prvobitno pitanje. Gde bi inace drzao kuciste? Negde si morao da ga isplaniras. Samo vidi da li ti je lepse da bude u kutiji ili da se vidi. Sama kutija ce ti oduzeti 30cm u odnosu na ono sto bi zauzelo kuciste (jer bi trebalo da ostavis lufta). Tako da ne bi izgubio mnogo prostora, odnosno, ne bi bilo preveliko ako ti trenutni plan nije preveliki.

Licno, ja bih se drzao originala. tebi su fioke nize. kod ovih se moze smatrati produzetkom stola jer je razlika izmedju radne povrsine i fioka mala. Ti bi imao preveliki pad da bi to bilo upotrebljivo na isti nacin.
Mogao bi to da uradis ako bi na taj deo stavio stampac npr. ako imas neki MFU, lepo bi mogao da legne na taj produzetak
 
Nema nigde u mojoj blizini tj u Krusevcu..Uglavnom sam nalazio Beograd, Pančevo i Novi Sad. I najpovoljnija cena koju su mi svi ponudili je bila ova od 7,500 dinara.

Mislio sam da ima negde jeftinije, pa sam vas zato pitao da li imate nekog da preporucite.
Ja sam u par navrata uzimao veće količine (sečenje, i kantovanje) u firmi agacia, uvek su bili korektni. Oni se nalaze na batajničkom drumu. Imaju sajt sa kontaktom i cenama.
 
Ja cu da se vratim na tvoje prvobitno pitanje. Gde bi inace drzao kuciste? Negde si morao da ga isplaniras. Samo vidi da li ti je lepse da bude u kutiji ili da se vidi. Sama kutija ce ti oduzeti 30cm u odnosu na ono sto bi zauzelo kuciste (jer bi trebalo da ostavis lufta). Tako da ne bi izgubio mnogo prostora, odnosno, ne bi bilo preveliko ako ti trenutni plan nije preveliki.

Licno, ja bih se drzao originala. tebi su fioke nize. kod ovih se moze smatrati produzetkom stola jer je razlika izmedju radne povrsine i fioka mala. Ti bi imao preveliki pad da bi to bilo upotrebljivo na isti nacin.
Mogao bi to da uradis ako bi na taj deo stavio stampac npr. ako imas neki MFU, lepo bi mogao da legne na taj produzetak

Mislio sam da kućište bude uz unutrašnju desnu stranu stola, ali posle kada sam video ovaj model, mnogo mi se svideo i odma mi je pala ideja da tu mogu kućište da stavim. Imam CM 932 Advanced i širok je 23cm, a fioke su planirane da budu 700cm dužina x 400cm širina i levi nogar od stola je trebao da se stavi na sredini, kao što je prikazano na slici. Pa sam sada mislio da to pomerim, da ne bude na sredni, već kao na drugoj slici kao što je to odradio rival metal i da ostavim mesta za kućište oko 30cm. Ako mi to bude nekada zasmetalo, lako mogu posle da ubacim na to mesto neki štampač, koji isto imam u planu da uzmem.

Ja sam u par navrata uzimao veće količine (sečenje, i kantovanje) u firmi agacia, uvek su bili korektni. Oni se nalaze na batajničkom drumu. Imaju sajt sa kontaktom i cenama.

Agacija mi je preskupa i samo za gornu tablu mi traži 11.724,61 dinara što je previše!

6eedd840bd98fc5d3a0e6046ddf5d79b.png
 
Probaj u Jabuci, ja tamo uvek secem sve sto mi treba.
 

^^ providni lepak, imas raznih a ja sam koristio neki würtov u tubi kao za silikon i lepi kao lud a ako skines visak posle spajanja ne vidi se nista. Moze i silikonom ali je ovo jace. Meni je konkretno sluzilo da lepim staklena gazista stepenista za metalnu konstrukciju i s obzirom da sam morao nekoliko puta da skidam i stavljam zbog nekih prepravki probao sam oba i silikon se neuporedivo lakse skida (raspredenom sajlom, samo nit, i prodjes njom na spoju...)

Hvala za info. Znaš li tačan naziv tog lepka? Imaju li više različitih ili samo taj jedan za tu namenu? A što se silikona tiče koji tačno i koji proizvođač?
 
Jesu one lepe. Ali ne znam sada sta da radim. :)

Metalnu konstrukciju za moj sto sam vec odradio, ostalo je jos samo da narucim gornju tablu i ivericu za fioke, pa sada sam u dilemi sta raditi.
Radna tabla ce biti 2000x800, i ako sada dodam jos ovaj mali deo za kuciste na fiokama, da nece biti preveliki?

Aj ako ti nije problem, pusti sliku konstrukcije. Baš me zanima kako si uradio.
Ja tako nešto slično planiram (imam slike na papiru doduše) i hoću taj sjajni efekat, a ne znam na koji način da ga dobijem :)
 
Nazad
Vrh Dno