Šta je novo?

Kompjuterski sto - uradi sam

Gde da kupim u Srbiji te lajsne koje mogu stavit, zalepitii na sto kao cable menagment?
 
Pre nekih 7 godina sam uradio ploču za sto (kao privremeno rešenje) od duple iverice. Ukupno 3.6 cm. Ploče su šrafljene i kantovano je duplom trakom (u pitanju je obična bela boja ploče).
Stajalo je tako do pre dva meseca na dva reda betonskih blokova koji su služili kao nogari.
Od pre nedelju dana je u Beogradu jer sam dao sinu koji je počeo da studira. Kupio sam u IKEA obične nogare bele od po 550 RSD (tanji model) i pričvrstio.

Ništa ne mrda, ne ljulja se, nema problema sa bilo kakvim uvijanjem... Nema nikakvih ojačanja - obična bela ploča i 4 nogare.
 
Hteo bih da sklepam neki sto ako je moguce.
Trebaju mi neki saveti i informacije ako neko ima iskustava sa materijalima.
Mislio sam da uradim plocu oko 120x70-90cm ali je sama ploca skupa ,pokusao bih iz dva dela ako je moguce
Ne umem da objasnim ali pokusacu.
Deo gde ide ekran da bude dubina taman da moze ekran da stane,izmedju nemora da ima nista,a napred neka ploca (sto jeftinija,ne razumem se u materijale ali bukvalno da izdrzi tastaturu i misa samo.
(Malo jace od kartona😁)
 
nacrtaj u paintu sta mislis
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    91.6 KB · Pregleda: 218
Ovako nesta.
Onaj deo gde ide ekran moze da bude sirina samo 30 tak cm a drugi deo moze cak i od obicne gipsane ploce,ako mogu da se usrafe nekako.
Najbolje bi bilo kad bi mogao klizeci deo da napravim ili nekako vizeci,kad me nema da sklonim tastaturu,soba mi je mala.


25-best-ideas-about-computer-desks-on-pinterest-asian.jpg
 

Prilozi

  • hjhjj.jpg
    hjhjj.jpg
    45.9 KB · Pregleda: 92
  • sto.jpg
    sto.jpg
    83.8 KB · Pregleda: 75
  • da4b7ccf27221bbd0ceb3a1fcdc11b32.jpg
    da4b7ccf27221bbd0ceb3a1fcdc11b32.jpg
    32.6 KB · Pregleda: 156
Uskoro uzimam novu ploču za radni sto. U pitanju je univer ploča dimenzija 140x70x3.6.
U igri su dve ploče Egger i Kronospan.
Dizajn kod Kronospana mi se više svidja, dok za egger smatram da je kvalitetniji.

Sa druge strane, smatram da je razlika jako mala i da bih verovatno trebao da odem na opciju gde mi se dizajn više svidja.
 
Koji modeli ploce ako nije tajna? Kakve su one u poredjenju sa ikeinim kuhinjskim koje sam video na nekim preporukama?
 
Nije problem naravno, dvoumio sam se izmedju Ikeine sa fotke i ove dve iz salona. Lično sam video sve tri ploče. Ikeina je okej, ali mi iskreno deluju puno kvalitetnije ove kronospan. Na kraju sam se odlučio za karamel boju i spojio 2 ploče da bih dobio 36mm. Dimenzije 140x70.
Ispalo je 7000..
 

Prilozi

  • PXL_20231023_134436810.jpg
    PXL_20231023_134436810.jpg
    313.7 KB · Pregleda: 117
  • PXL_20231023_090314997.jpg
    PXL_20231023_090314997.jpg
    164.9 KB · Pregleda: 175
pozdrav svima, potrebna mi je konsultacija u vezi radne ploce stola. ima li vajde da se radi urez/kontura/notch na ploci, kao sto je npr na ikea gejmerskim stolovima (tipa fredde)? hvala puno
 
Rupe za kablove i solje mozes sam. Sto se ureza za stomak tice, to ima smisla i meni se bas svidja jer laktovi i ramena lakse dolaze u bolji polozaj. Ja sam mrsav pa bi mi to odgovoralo, a tek za deblje ljude koji inace moraju da ispruze ruke do misa i tastature. Umesto da ti samo dlanovi budu na stolu, dobijas prostor i za ruke (ne bas laktove, ali je bolje). To naravno nista ne znaci bez dobre ergonomije ostatka stola i stolice, ali je pocetak.
Sve u svemu, takvo secenje ne bi trebalo da bude preterano skupo, mada ne bih znao cene u ovo vreme.
 
pozdrav svima, potrebna mi je konsultacija u vezi radne ploce stola. ima li vajde da se radi urez/kontura/notch na ploci, kao sto je npr na ikea gejmerskim stolovima (tipa fredde)? hvala puno
U NS znam bar dve firme koje ovo uslužno rade kada kupiš materijal kod njih.
Bukvalno možeš doneti šta god hoćeš, napisati šta ti treba i koje su dimenzije i biće isečeno, okantovano i sl...
Za BG ne znam...
 
Isto je i za BG. Jedna firma na autokomandi recimo besplatno seče ako su materijali kupljeni kod njih, naplaćuju samo kantovanje.
I to može i kasnije da se donese materijal, ako se setiš nečeg drugog posle.
 
Neće besplatno ako nije ravno, ali ako im nacrtaš ne košta previše da iseku. Ja sam dosta zadovoljan kako je moje ispalo, mada se upravo razmišljam da zamenim ploču i da dodam još veću konturu.
 

Prilozi

  • IMG_0671.jpeg
    IMG_0671.jpeg
    236.7 KB · Pregleda: 108
Mislim da napravim sto od masiva, orah ili hrast. Treba mi da ploča ima isečak 50x50 za kablove sa zadnje strane. Pretpostavljam da nije problem, ali pošto nisam vidjao, bolje je da pitam. Ne bih da radim kružno bušenje.

1713527010478.png

Koja debljina ploče je optimum? Da li je 40mm preterivanje? Planiram DxŠ 1400x600.

Kao noge stola sam zamislio da bude Ikea Olov, jer mi treba tačna, a nestandardna visina, pa su podesive potrebne. Našao sam da je nosivost jedne 13kg, a masivne ploče umeju da budu baš teške, te ne znam je li to dovoljno. Koje još podesive nogice preporučujete, a da su ovako pojedinačne?

Naravno, saveti u vezi sa nabavkom i obradom na teritoriji Novog Beograda i malo šire su dobrodošli, može i na PM.
 
Poslednja izmena:
Mislim da napravim sto od masiva, orah ili hrast. Treba mi da ploča ima isečak 50x50 za kablove sa zadnje strane. Pretpostavljam da nije problem, ali pošto nisam vidjao, bolje je da pitam. Ne bih da radim kružno bušenje.

Pogledajte prilog 438930

Koja debljina ploče je optimum? Da li je 40mm preterivanje? Planiram DxŠ 1400x600.

Kao noge stola sam zamislio da bude Ikea Olov, jer mi treba tačna, a nestandardna visina, pa su podesive potrebne. Našao sam da je nosivost jedne 13kg, a masivne ploče umeju da budu baš teške, te ne znam je li to dovoljno. Koje još podesive nogice preporučujete, a da su ovako pojedinačne?

Naravno, saveti u vezi sa nabavkom i obradom na teritoriji Novog Beograda i malo šire su dobrodošli, može i na PM.
Ja sam sklopio sto od Ikea KARLBY radne ploce i 6 Olov nogara. Dimenzije ploce 186x63.5x3.8. Podesavanje nogara mi je bio najtezi deo posla, posto cak i kad su bili namesteni na istu visinu, negde mi se klatilo. Verovatno je do ploce, tj. njene duzine. Moguce da kod tebe nece biti tih problema. Narucio, kad su mi doneli do vrata posle nekoliko dana, izbusio rupe za nogare i montirao ceo sto u istom danu.

Super izgleda, a garancija na plocu 25 godina. Sad vidim da kosta 23k, ja je bio platio 20k din.
 
Nazad
Vrh Dno