Šta je novo?

Kompjuterski sto - uradi sam

jel ima neka fora za racunanje optimalne visine stolice i stola u zavisnosti od visine geeka?
 
e ja sam lagao kao ker
nije mi sto 160 x 140
nego 140 x 100
ja sam hteo veci ali me je cale malo urazumio
evo i fotke
malo je krs ali u sred posla sam :p
 

Prilozi

  • Sto.jpg
    Sto.jpg
    326.1 KB · Pregleda: 972
e ja sam lagao kao ker
nije mi sto 160 x 140
nego 140 x 100
ja sam hteo veci ali me je cale malo urazumio
evo i fotke
malo je krs ali u sred posla sam :p


Najveca fora je bas to dubina stola, da je minimum 80cm zbog laktova, ostalo moze kako oces

@Kibla ti si pricao o laktovima jel tako?
 
evo kako sada izgleda
i o cemu pricam
znaci komotnih 40cm za laktove
 

Prilozi

  • Sto2.JPG
    Sto2.JPG
    130.6 KB · Pregleda: 630
Ja sam moj sto sam isprojektovao prema tadasnjim potrebama i stolar mi je napravio! Imas sliku u kakva je soba u kojoj vam je komp ako te interesuje pa baci pogled. Mislim znam da nije takav kakav si planirao, ali nista nije nemoguce. Cak po meni je upravo bolje kad sam sebi napravis, posto 99% neces nigde naci bas ono sto si zamislio. Kako god bilo to sto si zamislio nebi trebalo da je nemoguce.

Samo napred i baci slike kad zavrsis.

P.S. Samo nemoj da preteras kao ja pa da 4 čoveka moraju da ga unose :S:

pridruzujem se, isti slucaj sa mnom bio pre par godina... ali bukvalno isto.. pa sad to predstavlja mutifunkcionalni deo sobe, a ne sto.. ;)
 
Uzasavam se klimavih i nestabilnih stolova.
Ja sam moj sto uzeo kao polovan kancelariski namjestaj. Kostao me je 130eura, mogu vam reci da mi je to najbolja investicija u sobi.
Dimenzije 165cm x 90cm 80cm
 
Srecom ima dosta firmi koje izradjuju po narudzbini, vi samo date ideju ili nacrt sta zelite.

Evo jedan primer:

Nudimo Vam usluge:

* Izrada namestaja po zelji i meri !
* Secenje po meri !
* Kantovanje !
* Dizajniranje namestaja !
* Kompletna enterijer resenja !
* Izrada i ugradnja !
 
Poslednja izmena:
Sto je gotov, ostale su još neke sitnice, ali i to je u fazi sečenja :)

Slike su tu (izvinjavam se na (ne)kvalitetu, digitalac kod devojke) :S:

Kao što sam ranije naveo, dimenzije su 250x80.
Visina stola je 75cm.
Sto me ukupno izašao oko 6 500din. (univer, 12m cevi 40x20x3mm, 8 šrafova 10-tke sa tiplama, 24 šrafa za drvo, osnovna nitro boja za metal i posle nje metalik boja u spreju).
Sad sam naručio univer za ladice na točkićima, 2 komada po 3 ladice i jedna polica na zid iznad stola.
Nastavak sledi ;)
 

Prilozi

  • 17-09-07_2059.jpg
    17-09-07_2059.jpg
    46 KB · Pregleda: 455
  • 17-09-07_2104.jpg
    17-09-07_2104.jpg
    41.2 KB · Pregleda: 465
  • 17-09-07_2105.jpg
    17-09-07_2105.jpg
    62.4 KB · Pregleda: 476
  • 17-09-07_2058.jpg
    17-09-07_2058.jpg
    54.7 KB · Pregleda: 439
Tako nešto...al ne debele no dve po 50kg :p

Na stolu će biti: 2 x 244T, stacker, CRT 82cm, skener, štampač,pojačalo, sat rec.... ;)
 
Evo stola koji koristi moj buraz. Dovoljno je velik da obojica sedimo za njim bez da se guramo :D

inache da nema PC ne bi ni imao onu hrpu kablova ispod stola - imao bi samo dva kabla. jedan od iMaca a drugi od Airporta (crvenim sam ih obelezio)...

a kad vec imash gomilu kablova najbolje je da budu dostupni; da moze lako prasina da se ocisti; da se nesto novo ubode, zameni ili ishcupa - za dve sekunde :) zato tako i stoje u cosku iz kucista.
inache za ovaj sto mogu da se dokupe posebne kanalice (drzaci...) za kablove ali, po meni, to samo komplikuje stvari - ja poludim kad treba da izvlacim jedan kabl od trideset iz jedne kanalice....

Ovaj sto je XTRA ... gde moze da se kupi ovako nesto ??? :cigar:
 
:laugh:

Brate, sta ces ti da drzis na tom stolu? Mozda planiras neki grupnjak sa debelim zenama:d

Nesto slicno sam i ja hteo da pitam- na ovom cudu opusteno mozes i jednu veliku stegu, Hilti petnaesticu i par dzakova cementa- faktor sigurnosti 20! Svidja mi se... ;)

PS: Sto Te je izasao 6.5k RSD, a nosac?
 
Poslednja izmena:
Kod mene ima dosta postora za laktove :), slike su ocajnog kvaliteta krastavac. :wave:
 

Prilozi

  • Photo_0191.jpg
    Photo_0191.jpg
    468.9 KB · Pregleda: 639
  • Photo_0192.jpg
    Photo_0192.jpg
    448.8 KB · Pregleda: 652
jel ima neka fora za racunanje optimalne visine stolice i stola u zavisnosti od visine geeka?

Pa morash da izmerish spram sebe. Sve u svemu, fotelja da bude takva da su ti oslonjena stopala na patos, kolena pod 90 stepeni, ledja prava, podlaktice oslonjene pod uglom od 90 stepeni na naslone za ruke. Sto u produzetku naslona za ruke. Monitor treba da bude pravo naspram tebe naravno, njegova gornja polovina treba da bude u visini ochiju.

http://www.safecomputingtips.com/ergonomic-chair.html
http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=23283
 
@madman
mnogo si gvozdjurije stavio na mom stolu sam ja(tad je bilo 125kg) lezo i bilo super ni da se makne a ima duplo manje gvozdja.

ps.jesi skrozirao zid?
 
PS: Sto Te je izasao 6.5k RSD, a nosac?

Nosač je uračunat u cenu, cevi mi je zavario ortak za jednu instalaciju win-a :D
Učvršćen je s tiplama i šrafovima 10cm na 8 mesta.
Posle mi palo ma pamet da sam mogao i da probijem zid, urežem navoje od 50cm na šipke, zavrnem i da vidiš krevet za slona:whip:
 
@мадман
'ајде, молим те, усликај тај ЦРТ да га видим само!
 
Poslednja izmena:
Mislio sam na TV....ofkors, ne na monitor :)
 
Ух, а ја помислио да си ископао негде неки вајд попут овога:
 
Poslednja izmena:
Da li kod nas negde može da se nabavi kompjuterski sto, ali ne od drveta već od stakla (gornja ploča) i hromiranog metala (nogice)?

Dakle, treba mi nešto slično staklenim stolovima kakvih ima da se nađe za dnevne sobe, samo bi trebalo da ima dovoljnu visinu i radnu površinu za normalan rad na računaru. I da bude pravougaonog oblika.

Ako je bilo kako moguće drvo bih želeo da izbegnem uglavnom iz zdravstvenih razloga koje ne mogu detaljnije da obrazlažem.
 
Da li kod nas negde može da se nabavi kompjuterski sto, ali ne od drveta već od stakla (gornja ploča) .
Odes u neku firmu koja se bavi obradom stakla, das im crtez gornje ploce i oni ti to zavrse. ,,Sve'' sto moze da se uradi od drveta moze i od stakla. Samo mislim da ce to malo skupo da te kosta, ali to je tvoj izbor. Za ram se snadjes sam.
 
Poslednja izmena:
Odes u neku firmu koja se bavi obradom stakla, das im crtez gornje ploce i oni ti to zavrse. ,,Sve'' sto moze da se uradi od drveta moze i od stakla. Samo mislim da ce to malo skupo da te kosta, ali to je tvoj izbor. Za ram se snadjes sam.

Ma znam da bi tako moglo, ali pošto sam malo nestrpljiv i ne bih da se zezam sa ramom, mislio sam da neko zna radnju u kojoj postoje već gotovi takvi stolovi :) Ako je frka da odgovor bude shvaćen kao reklama, može i na PM.
 
Za te stvari se koristi kaljeno staklo koje je extra jako ( sem na udarce po dijagonali ;) ).
E sad...da li postoji sto za komp tih dimenzija...pitanje.
Imam na svakom stolu gore staklo...i mnogo je praktično ( Staklana Lipik :) )
 
Praktično je samo ako ga brišeš svakih pet minuta, inače prašina i otisci se itekako vide... :)
 
Evo stola koji koristi moj buraz. Dovoljno je velik da obojica sedimo za njim bez da se guramo :D

inache da nema PC ne bi ni imao onu hrpu kablova ispod stola - imao bi samo dva kabla. jedan od iMaca a drugi od Airporta (crvenim sam ih obelezio)...

a kad vec imash gomilu kablova najbolje je da budu dostupni; da moze lako prasina da se ocisti; da se nesto novo ubode, zameni ili ishcupa - za dve sekunde :) zato tako i stoje u cosku iz kucista.
inache za ovaj sto mogu da se dokupe posebne kanalice (drzaci...) za kablove ali, po meni, to samo komplikuje stvari - ja poludim kad treba da izvlacim jedan kabl od trideset iz jedne kanalice....

Koliko te iskostao sto i koje su dimenzije. Sajt Eurosalona je u izradi pa ne mogu da vidim ni katalog proizvoda.
 
Nazad
Vrh Dno