Šta je novo?

Kompjuterski sto - uradi sam

Ja bih ti dao 500 dinara i limenku coca cole zero.

Zabranjeno je traziti procene na forumu.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
hahahhaha :)
 
Zna li neko gde se mogu nabaviti metalni profili (sipke pravougaonog oblika)? Zelim da napravim stojeci sto, i potrebne su mi sipke za noge... Mehanizam ce biti obican, rucni, kao npr. sprava za cucanj u teretani. Ovako nekako:

stajaci sto.jpg
 
Mogu da ti zavare šipke. Imaš u Beogradu sigurno firme koje rade to. Kod nas se var naplaćuje 60% od materjala + mogu da ti ofarbaju kompresorom.
 
Te teleskopske metalne profile("Telescopic Square Tubing") teško je naći u svakom stovarištu, iako ima pitanje da li bi prodavali na malo. Za to treba ovako nešto:

yhst-59118648745518_2272_144695019
 
Poslednja izmena:
@vladat1
Busenje rupa, farbanje i zavarivanje mogu da obezbedim sam. Materijal ne znam gde da nadjem...

@a c a
Bravo, to je to sto mi treba.

@Rick
Ovo bi bilo idealno, ne bih morao sam da busim rupe... A i ne bi bilo lufta sa strana kao kad bih sam pravio. Npr. nasao sam profil 45x45 i 50x50, ako ubacim ovu od 45 u 50 opet ostaje po 2,5 mm a svake strane... Mozda da oblozim to plastikom? Ne znam, videcu.
Koji je domaci naziv za "Telescopic Square Tubing"? Trazio sam "teleskopske metalne profile", ali ne rezultata...
 
Treba da znas unutrasnje dimenzije metalne kutije tj. debljinu zida kutije. Vrlo moguce da ta 45x45 ne moze ni da stane u ovu vecu ili ce biti bas knap. Uzmi u obzir da moras nekako i da zastitis taj metal da bi licilo na mesto tj da ofarbas barem pa mu i to doda malo debljine.
Ako vec hoces sam da pravis pogledaj i Inox kutije/cevi. Skuplje jeste svakako i komplokovanije za rad, ali mozda ti odgovara.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
@ milanlaki
Uh da, totalno sam zaboravio da uracunam i debljinu metala u sirinu profila :)
Ok, u tom slucaj ako je debljina 1,5-2mm, 45 bi bila skoro idealna za 50.
Inox mi deluje ok (pogotovo sa estetske strane), cene su vece za 30-ak% sto mi je prihvatljivo jer ne kupujem veliku kolicinu...
Hvala
 
Vidi od Inoxa barem unutrasnju kutiju da uradis jer ce se ona izvlaciti/grebati, spoljnu mozes ofarbati kako zelis. Najbolja opcija plastificiranje, ali to isto nosi vecu cenu. I obavezno "precku" izmedju nogara jer ona drzi plocu kao i nogare da se "ne sklope" u jednu stranu od tezine :)
Tosin bunar, blizu raskrsnice 11.april, imas radionicu pa se mozes raspitati kod njih za gotov proizvod ili da ti iseku na meru pa sam da varis, busis, sklapas...

Koji raspon visine zelis da dobijes? Recimo u Ikei imas nogare sa podesavanjem od 65-85cm, u beloj i crnoj boji, 10000 din pa se mozda uklopis u to.
Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
@milanlaki
Oko 105-110cm

edit: Hmm, Ikea Gerton ima do 107 cm visine, i cena mi je OK. Pogledacu i to, mada su mi njihovi proizvodi nekako klimavi. Metalni profili su mnogo tezi i imaju bolju stabilnost.
 
Poslednja izmena:
Nista onda... kreni u akciju, cekamo slike gotovog proizvoda :)

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Piše u temi. Bilo je povoljno u wobyhausu, ne znam jel imaju još uvek. Ne piše nosivost. Video sam još u nekoj firmi ali je bilo 4000 dinara jedna ali velike nosivosti. Ne sećam se imena firme. Našao preko gugla.
 
Nije isti nosac (preklopna konzola) ovaj i iz woby hausa

I meni treba ovakav, da ima mini policu pa tek onda da ima za spustanje (kao na slici)
 
Poslednja izmena:
Pre ce da popuste te "makaze" nego onaj najjednostavniji sistem kao sto je kod Ikee :)
Uz malo alata i volje mozes sam napraviti taj Ikea fazon, ima na netu DIY varijanti.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Pa baš i nije tako
Fizički je jači trougao od pravog ugla, plus je metal jači od ikeionog "drveta"

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Moze Ikein fazon, ali sa trouglom, drvenim ili vec.
 
Jeste bolji trougao, ono sto sam hteo reci da na Ikeinom nema sta da se pokvari, a ovom drugom moze da zariba mehanizam. Smajli na kraju inace znaci da se malo salim. Taj sto i nije namenjen da drzi neki teret pa ce obe varijante trajati uz minimalnu paznju.
DIY varijante od drveta inace i jesu taj trougao fazon, ako hoces da bude jace/stabilnije onda na svaku stranu po jedan.
Skoro sam bas gledao pa ako pronadjem link postavicu ovde. Planiram jedan slicam da postavim na terasu pa cu verovatno od drveta i praviti, barem plocu. Mehanizam nebitan, verovatno ove makaze iu wobija i sl.

Edit: inace na ovom Ikein stolu ta konstrukcija je od metala, nije drvo. Ploca je samo neka iverica, sta vec oni stavljaju.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Dobro bar je od metala...ali Kod ikee je i metal slab[emoji23]
Ne znam šta ih je koštalo da naprave trougao, na taj sto se ne bi smeo popeti,
dok ovaj mehanizam iz okova ili wobija teško da će da se slomi ili zariba, pre će ploča stola da se raspadne nego taj mehanizam.

Ali ok suština je da metalni ili drveni trougao može biti jednostavno i praktično mehanički pouzdano rešenje za uradi sam sto na sklapanje.




Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@bakara
Kako mislis zasto nisu stavili trougao? Pa usteda na tom jednom delicu je 0.05$ pa pomnozi sa ko zna koliko prodatih primeraka [emoji16] ih to je Ikea filozofija.
Off - Ali kad nesto rikne samo ti traze sliku dela i odmah salju drugi. Meni neke sarke sa usporivacem riknule posle par meseci, prijavio preko sajta i posle dan dva me pozvali i kulturno zamolili za sliku ili snimak. Posle 3 dana 2 sarke stigle na adresu.


Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Pominjao sam pre par dana ploče od punog drveta u Uradi sam, bio sam za vikend pa sam iskoristio priliku da slikam
 

Prilozi

  • IMAG3555.jpg
    IMAG3555.jpg
    1 MB · Pregleda: 220
  • IMAG3557.jpg
    IMAG3557.jpg
    977.1 KB · Pregleda: 204
  • IMAG3556.jpg
    IMAG3556.jpg
    880.6 KB · Pregleda: 186
Off - Ali kad nesto rikne samo ti traze sliku dela i odmah salju drugi. Meni neke sarke sa usporivacem riknule posle par meseci, prijavio preko sajta i posle dan dva me pozvali i kulturno zamolili za sliku ili snimak. Posle 3 dana 2 sarke stigle na adresu.
Moze dok je model aktuelan u proizvodnji, inace ne moze.
ja trazim plocu micke ugaonog stola koja mi je ostecena i ne moze da se nabavi.
 
Nazad
Vrh Dno