Šta je novo?

Kompjuterski sto - uradi sam

Evo jedan primer, ako prostor nije problem onda bolje sa obe strane po jedan nosac.

https://youtu.be/IxBim4oh19Y

@bakara sta u tom slucaju, vracaju novac ili daju neki zamenski model?

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Šta onda?
Pa nista ili kupiš drugi ili imaš oštećeni sto kao ja sad, oljustila se gornja ploča, to je običan karton, 150€ koštao sto
To vam je Ikea...

Probao sam da farbam, ne može da drži farbu jer je dole karton, probao da prelepim folijom, isto ne može jer je podloga karton, na kraju ostaje da se ploča zameni sa univerom ali mi se to ne čini isplativo jer je polukružna ima nadogradnju i više mi se isplati da napravim potpuno novi sto

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Haha pa dobro. Pomislio sam da je u garanciji pa da si reklamirao.


Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Probao sam da farbam, ne može da drži farbu jer je dole karton, probao da prelepim folijom, isto ne može jer je podloga karton, na kraju ostaje da se ploča zameni sa univerom ali mi se to ne čini isplativo jer je polukružna ima nadogradnju i više mi se isplati da napravim potpuno novi sto

Jesi li probao kant traku da upeglas?

EDIT:
Ili da maskiras oko rupe krep trakom, sastruzes malo fine drvene prasine, pa pomesas sa drvofixom. Malo osmirglas kasnije... To treba da primi boju kasnije
Ima i git za drvo da se kupi
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna gde se mogu naci fioke za sto koje se montiraju na plocu odozdo?

Nesto ovako, samo da jeftinije... Moze i od plastike...
 
ne, ne, treba mi jedna fioka koja se kaci na plocu stola... kao sa linka koji sam postavio

ili ovako nesto:
Untitled1.jpg
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
U uradi sam imaju bukove ploce od slaganih letvica ali samo do 60 cm dubine sto je meni premalo za plocu stola. Da imaju 80 cm bilo bi idealno. Cena je dobra ali ploca i nije nesto preterano debela tako da bi mozda moglo da se kombinuje, neka daska od jele ili bora ispod u dimenziji koja nam treba a preko iseci i nalepiti ove bukove ploce tako da se uklope. Mada meni je debljina samih bukovih ploca zadovoljavajuca ali nije preko 30 mm tako da nece svakog zadovoljiti. Ploce izgledaju super sirove, mogu misliti kako ce biti kada se premazu nekim uljem ili lakiraju.

Ko planira sto na sklapanje sa ovim makazama, njemu je 60 cm ionako maksimum dubine stola tako da je to to. Takodje je opcija sto iz dva dela, gde je jedan uzi fiksiran na zid a drugi sa makazama se podize i spusta.
 
Poslednja izmena:
Ko planira sto na sklapanje sa ovim makazama, njemu je 60 cm ionako maksimum dubine stola tako da je to to. Takodje je opcija sto iz dva dela, gde je jedan uzi fiksiran na zid a drugi sa makazama se podize i spusta.

Kako ces sa makazama koje se srafe u zid? Za to trebaju drugacije, a njih nisam nasao za sada
 
Kutija se srafi u zid a u nju makaze. Mada bi trebalo barem cetiri makaze za drvenu plocu, ipak je to puno drvo. Ili neki robusniji sistem podizaca. Ideja je da kutija ujedno bude i polica za ekran i kuciste za kompjuter.
 
Kutija se srafi u zid a u nju makaze. Mada bi trebalo barem cetiri makaze za drvenu plocu, ipak je to puno drvo. Ili neki robusniji sistem podizaca. Ideja je da kutija ujedno bude i polica za ekran i kuciste za kompjuter.

Ima tih "makaza" koje imaju nosivost od 70+ kg, od 1000+ rsd pa na vise

Ova tvoja zamisao nije losa uposte, ali je komplikovanija od "daske" nosacima.

Treba da se napravi "kutija" nekakva koja se srafi u zid s 4 srafa , pa na nju "daska" i nosaci.. A ta kutija treba da bude bas jaka i cvrsta da to sve izdrzi na dugo koriscenje..
Ali nije rdjava ideja uopste :wave:
 
Prošao sam manje-više kroz temu, imam ideju šta mi treba, ali bih ipak da mi neko da savet ako je moguće. Treba mi radni sto za kojim mogu da rade istovremeno dve osobe, ali bi se u 90% slučajeva koristio samo za jednu osobu. Stajala bi dva kompjutera ispod stola (jedan je NAS bez ikakvih periferija, drugi je klasičan desktop), dva monitora, i kada su obe osobe prisutne još i laptop. Ograničavajući faktor je prostor, da li je 180x80cm dovoljno za ovu namenu? Da li će biti previše zbijeno sedeti tako?

Pošto je i dimenzija prevelika, da li stavti 6 nogu? Ili neka ojačanja dodavati ispod? Važno mi je (kao i verovatno svima) da sto bude čvrst i stabilan. Zamisao mi je da ploča bude dupla iverica, i neke noge bih uzeo da su spojene (zbog čvrstine-može predlog).
 
Prošao sam manje-više kroz temu, imam ideju šta mi treba, ali bih ipak da mi neko da savet ako je moguće. Treba mi radni sto za kojim mogu da rade istovremeno dve osobe, ali bi se u 90% slučajeva koristio samo za jednu osobu. Stajala bi dva kompjutera ispod stola (jedan je NAS bez ikakvih periferija, drugi je klasičan desktop), dva monitora, i kada su obe osobe prisutne još i laptop. Ograničavajući faktor je prostor, da li je 180x80cm dovoljno za ovu namenu? Da li će biti previše zbijeno sedeti tako?

Pošto je i dimenzija prevelika, da li stavti 6 nogu? Ili neka ojačanja dodavati ispod? Važno mi je (kao i verovatno svima) da sto bude čvrst i stabilan. Zamisao mi je da ploča bude dupla iverica, i neke noge bih uzeo da su spojene (zbog čvrstine-može predlog).
Dimenzije su dobre. Ja imam nešto manjih i koristili smo i supruga i ja sto. Ona na desktop-u (ili knjige/sveske), a ja na laptopu (sa eksternim mišem).

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Ćao ljudi,

Potrebne su mi nogare za sto kao na slici .
Dakle jedne klasične sa strane i jedne kao oboreno slovo "П".

Inače radna ploča je 4cm debljine, orahovina, 120x70cm.

Hvala
 
To je lako. Mi u Jagodini idemo na metalni odpad, ili u Trifun. Verujem da u Beogradu ima dvadest puta više firmi koje to rade. Verovatrno i po većoj ceni, jer na odpadu nam naplaćuju po kilogramu a u Trifunu 60% od materijala. Inače nije nikakva nauka da se napravi.
 
Hvala vladat1, jel može preporuka za neku radnju gde se mogu izabrati ovi profili (ili barem naziv kako se zovu da znam šta da tražim)?
 
Nogare su u "П" lii u latinicom, ne samo jedna, samo suprotno postavljene

Kutijasti profili 10x10 cm
 
Poslednja izmena:
Pronašao sam profile.:)

Dok sam sklpao sto i pitao neke majstore,zanimljivo mi je bilo da su neki stolari potpuno prešli na univer/ivericu, niko neće puno drvo da radi..
Neki pak pokušavaju da podvale "sirovo" drvo koje nije za obradu ili "srce"stabla.
 
Pronašao sam profile.:)

Dok sam sklpao sto i pitao neke majstore,zanimljivo mi je bilo da su neki stolari potpuno prešli na univer/ivericu, niko neće puno drvo da radi..
Neki pak pokušavaju da podvale "sirovo" drvo koje nije za obradu ili "srce"stabla.

To je manje više normalno. Dobi stolari se preporučuju. Ja imam jednog iz sela Dragovo kod Rekovca, ali je veliko cimanje za transport.
 
Ma za masiv se samo uzme gotova ploča, to sad ima svuda. Samo je iseku, obruse i lakiraju. Ništa komplikovano.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Zapravo vrlo malo je mesta gde mozete naci dobre ploce od punog drveta(za ok cenu, za prodaju na malo)Kvalitetnog drveta kod nas ima veoma malo.Ploca je najbolje lamelirana, sa sto je moguce vecim lamelama.Sve to zahteva da imate dobro, suvo drvo i da to dobar majstor odradi.Mnogo je nazovi majstora i svi oni prihvataju posao, a malo ko od njih ima svoje drvo, nego kupuju, krpe sta imaju i to vam prodaju. Dobar masiv, kosta dosta, ali izgleda veoma lepo i osecaj je odlican.Jos kad ga premazete sa npr. osmo topoil natural.
 
Jos kad ga premazete sa npr. osmo topoil natural.
da, i ako ga uflekas ili ogrebes, da li znas kako se to popravlja ?
ulje ti je - drzi vodu dok majstori odu.

@vatrogasac, za nogare ne idu profili sa stovarista vec posebni za namestaj (nekad i aluminijumski), mada ti je najjednostavnije da kupis neke od gotovih nogara.
 
Aluminjumski profili nema šanse ni za milion godina da drže onakav sto (onaj sa slike, crnu nogari u P cirilicno, položeni) bez savijanja.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
kod mene vec preko 30 godina stoji veliki kancelarijski sto na 2 aluminijumske noge, a ima ga preko 150 kila.
 
Za onkav sto ja nikada ne bih stavio aluminjumski profili. I šta fali profilima sa stovarista rađenim po meri. Svakako su kvalitetniji nego fabrički.
 
Nazad
Vrh Dno