Šta je novo?

Kompjuterski sto - uradi sam

kUdtiHaEX

Super ridža
Administrator
Učlanjen(a)
18.07.2001
Poruke
18,055
Poena
1,365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i5-9500F, NZXT Kraken Z63
GPU
Asus GTX 2070 Super
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 1 TB
Kućište
NZXT H210i
Monitor
LG C2 42"
Miš & tastatura
Logitech G502, Keychron K8, Nuphy Air75, Ducky TKL One 2
Ostale periferije
Glupi HP štampač
Laptop
Apple Macbook Pro 14" M1
Tablet
Apple iPad Pro 11"
Mobilni telefon
Apple iPhone 13 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Posto ovo ne spada ni u jednu od soba, stavicemo je ovde.

Resio sam da malo reorganizujem prostor u kojem zivim i radim. Posto su se za to stekle finansijske mogucnosti, prvo sto bi moralo da se menja je, naravno, kompjuterski sto,
posto trenutni nikako ne zadovoljava moje potrebe po svakom pitanju (a i vreme mu je da ide u daske).
E sad, nisam stigao da se podrobno pozabavim ovim pitanjem. U prevodu, nisam stigao da obidjem sve prodavnice namestaja kako bih sagledao ponudu. Medjutim, na nekoliko mesta sam video manje-vise isto ******, koje mi nikako ne pashe. Ja celu pricu zamisljam tako da sto nema nogare vec da bude na nosacima na zidu (ili samo 2 stranice na zemlji ako je bas neophodno) i pozicioniran u uglu sobe (otprilike bi zauzima 2.5 metra na jednom i oko 1.5 metar na drugom zidu).

Ono sto mene zanima je da li se neko okurazio da se upusti u ovakav projekat i st ami preporucujete od materijala, koje radnje (cene) ili neku prodavnicu koja ne prodaje klasicne, 3 police gore, 2 noge dole, stolove za kompove?
 
Poslednja izmena:
Ja sam moj sto sam isprojektovao prema tadasnjim potrebama i stolar mi je napravio! Imas sliku u kakva je soba u kojoj vam je komp ako te interesuje pa baci pogled. Mislim znam da nije takav kakav si planirao, ali nista nije nemoguce. Cak po meni je upravo bolje kad sam sebi napravis, posto 99% neces nigde naci bas ono sto si zamislio. Kako god bilo to sto si zamislio nebi trebalo da je nemoguce.

Samo napred i baci slike kad zavrsis.

P.S. Samo nemoj da preteras kao ja pa da 4 čoveka moraju da ga unose :S:
 
Pa sitan nisam :) tako da unosenje nije problem :D
Btw, nema te u onoj temi?
 
Poslednja izmena:
Tema ali ona starija pre 2007... no da se nemucis evo iskopao sam tu sliku od nekad! ;)
 

Prilozi

  • Nasa sobica.jpg
    Nasa sobica.jpg
    258.3 KB · Pregleda: 2,945
Nema tu nikakve velike mudrosti ...pogotovo kad znas sta ti treba (prvo nacrtaj)

sem toga, dobices tacno onoliki sto koliki ti treba, sto nigde ne mozes da nadjes

jeste da sam pravio bazicni sto (dve bocne nosece ploce, dve manje pozadi, i gornja, pogledaj u zadnjoj temi o sobama)

Nikako nemoj praviti od 18mm, vec to cini bar sa 25 (ja sam bocne radio sa 18, jer da sam hteo 25 morao bi uzimati celu plocu (plocu od 25 kupujes do pola, ili do cele, jbga)

Ucvrscuj elemente drvenim tiplama i lepkom za drvo, da bi busio rupe koristi modlu - letvu sa rupama .. posle mozes jos malo L profila da krknes (ja jesam), mada nije obavezno.

Moj drugar je pravio tako nesto ugaono sam, i rezultat je izuzetan, zamolicu ga da uslika i posalje mi.
 
Samo napred

Pogledaj ono što nudi Idealni oblik-forma (na italijanskom) - da ih kao ne reklamiram, dizajn je stvarno inventivan, pogotovo ako bi svojim nacrtom mogao da ga doteraš, jedino, upotrebljeni surogat drvetu je katastrofalan i oblepljen samolepivom folijom - parodijom na drvenu šaru, pa je samim tim ceo "projekat" njesra u velikoj meri - da nije male cene kojom ga vade u svemu. LM, da li ćeš naći ono na šta sam mislio - a to je vrlo genijalno smišljena forma "za u ćoše", svojevremeno mi ju je pokazao ortak, kada sam morao da priznam kako je stvarno na izuzetno maloj kvadraturi moguće upakovati monitor, periferije, kućište, skenjač i štampač, a da se sve ne sruči na glavu kad neko nesmotreno zalupi vratima. Ja ti predlažem da vidiš šta nude - tu ugaonu varijantu, i da onda lepo nacrtaš šta tebi i u kojim dimenzijama treba, odeš kod stolara i to naručiš. Ja bi to pravio sam... u dobroj meri, osim varenja, jer preferiram metalnu konstrukciju.
 
Tema ali ona starija pre 2007... no da se nemucis evo iskopao sam tu sliku od nekad! ;)

Poznata mi ona podloga a i tastatura ;)

Dove?? :d


Kutijo, imaš u nekom od threadova informacije o programima za krojnu listu pa se igraj malo, unosi dimenzije, računaj koliko ti materijala treba. Znaj da te neće izaći mnogo jeftinije ali ćeš bar imati sto po svojoj zamisli i merama. Što se tiče spajanja elemenata, moj predlog je iver-vijak (ali onaj debeli, što se zavrće imbusom, mislim da je dimenzija 7x50). Što se kantovanja tiče, obavezno neka bude ABS, bar na prednjim stranama. Ako budeš radio sa 18mm pločama, gledaj da ne praviš velike površine ploča koje će biti vodoravne, zbog krivljenja. Što se boje tiče, najzahvalnija za održavanje (najmanje se vidi prašina :D ) je Aluminium, mat naravno.
 
25mm kant ima samo ABS, na tu debljinu ne ide onaj tanki krs... i zaista i neka ne razmislja o tanjem od toga
 
Ех, сад ми криво што остадох без фотоапарата па да ти усликам ово што сам ја направио...
Радио сам баш то што и ти хоћеш. Поручио сам да ми исеку универ плочу на комаде које сам претходно осмислио (сто + полице)...Сто ми је на "Г", дужа страна је 220цм Х 85цм, а краћа 175цм Х 50цм и наравно сместио сам га у ћошак. Причвршћен је на зид помоћу носача које сам направио од металног "Г" профила (или латинично Л). Типловао сам дванаестицама, за сваки случај. На сто сам ставио полице за штампач, скенер, цд-ове, звучнике, алат и прибор, кљиге и још што-шта. Наравно, на столу ми је и комп+монитор, а они заједно теже бар 40-45кг... Не мораш стављати странице да би имао ослонац на патосу. Права је милина возати се на столици са точкићима дуж целог стола.
Саветујем ти да не кантујеш универ тракама. Ја сам нашао у гвожђари (верујем да има у свим боље снабдевеним гвожђарама) некакву пластику која се навлачи преко ивице плоче а јако је чврста и отпорна на ударце.

Ових дана ћу пазарити апарат па ћу до викенда сигурно ставити фотке на форум... па ако ти није фрка сачекај да видиш...
 
Sto kaze coek, u svakoj gvozdjari, farbari ili uradi sam radnji imas one Г metalne nosace koji se srafe u zid i nosecu plocu. Svaka ina nosivost od xx kila, izracunas koliko ti toga treba i to je to. Od materijala kao sto vidis u 99.9 % slucajeva radi se iverica, izaberes boju, debljinu (ja imam 25mm, nije mrdno). Cak mozes da uzmes druge boje ABS ili kant traku u odnosu na plocu.
A formalnu ideologiju ne spominjite vise molim vas, jer vece kinesko G nisam video. Skoro sve rade na 16 mm iako za sve to isto imaju atest na 18 itd. Po meni , sta god radis bolje je da se iscimas i sam da radis nego tamo da kupujes. Poz.
 
hmm ja imam takav sto kako si opisao
bez jedne noge na pod :d
08042007ae4vn3.jpg


sve je uradi sam
na kraju me izaslo
oko 100-110e
sve
ploca je od medijapana
duzina 2.0m
sirina 80cm
 
Poslednja izmena:
evo stola koji sam ja pravio za devojku, znam da je izaslo znatno jeftinije nego da sam kupio vec gotov ili zaposlio nekoga da mi napravio ovakav.
steta je sto nemam sliku skroz sklopljenog stola, jer kao sto se vidi fali par stvari (prednja maska sa fioke sa leve strane, "drzac" za noge :D)
 

Prilozi

  • sto 21.jpg
    sto 21.jpg
    170.1 KB · Pregleda: 3,956
moj sto je jako prost,
ali funkcionalan,
ustavri to je jedna velika ploca 160 x 140 cm
koji sa leve unutrasnje strane
ima jednu "policu" na kojoj je kuciste

meni je potrebno da se laktovima oslanjam na sto
i zato je sirok 140,
sad sam u bg tako da ne mogu da okacim fotku,
sve sam nacrtao u Cad-u i odneo u jednu firmu gde su mi iskeli
ja sam kantovao i sastavio
 
Poslednja izmena:
Odesh u jabuku ili lhc [kod bivsheg ktitora], trazish jednu shper plochu odgovarajucish dimenzija po izboru i za ostatak uzmesh daske bilo koje boje, jer idu ispod te velike ploche. Spojish te 2 ploche i dobijesh debiljinu od 4-5cm, posle sledi abs kantiranje da se ne vide spojevi te 2 daske i onda na sve to kupish nosece ploche. 3 stola sam promenio na taj fazon [svi su chitavi i sluze svrsi]i nikad vishe od 5k me nije ispalo sa sve nogarima i rukama ukupno.

Ako hocesh da ugao ide po luku, opet ti savetujem slichan fazon poshto je znatno jeftiniji i trajniji.
 

Prilozi

  • sto.JPG
    sto.JPG
    30.5 KB · Pregleda: 901
Pravio ja prosle godine i ispalo je relativno dobro, nacrtas kako hoces izvuces delove i dimenzije odneses na stovariste univera (iverice) da ti iseku spojis to sve lepo i kraj:) Cena univera je 550-800 dinara po kvadratu zavisno od boje...
Ah da nemas potrebe da koristis univer od 25 mm to je previse i bice pretesko...
 
a jel ima negde da rade custom metalne delove? nogare i sl. ne mora da bude ni fensi izuvijano, moze i coskasti profil.
i ja se cimam oko stola i izmedju ostalog necu da mi kuciste bude u "kutiji" od iverice, nego da bude otvoreno sa strane da bi mogao da vrsim intervencije bez vadjenja kablova i izvlacenja. ima da stavim i big ass sijalicu dole da ne corim! kako god to nacrtam od drveta deluje glupo i komplikovano.
inace koristim sketchup za crtanje.
 
Тамо где сам наручивао иверицу имали су и ногаре (округлог профила, као хромиране) и ручкице, подупираче и слично... прогуглај мало по гвожђарама, тамо ћеш сигурно наћи то што ти треба... има свега, мала привреда је чудо...
 
Baš pravim jedan sto. Pošto sam megaloman i volim prostor a spratove nikako (police iznad i sl.), naručio sam ivericu, tamna bukva dim: 250 x 80.
Dve strane se šrafe na zid, tj postolje od metalne cevi 40x20mm, tako da će mi trebati samo jedna noga sa suprotne strane od zida.
Do nedelje bi trebalo biti gotovo, u koliko nadjem radnu snagu pošto izlomih par koski pa tražim robove za rad :p
 
A jel postoje razlike izmedju proizvodjaca univera u zavrsnoj obradi? Nisam bas upucen u terminologiju ali valjda se to zove furnir:d? Koga preporucujete?
 
Svaka firma koja drži do sebe, odradi to fino. Posebno kantovanje.
Nisam primetio neke razlike u kvaliteti iverice, univera il kako god.
Savetujem svima da uzimaju po merama koje su sami dizajnirali pa da posle sami i sklope jer je cena onda mnogo manja ;)
 
Ne, sve ti je to isto... imas oplemenjeni univer to ti je onaj u boji, sa raznim teksturama, a furnir je nesto sasvim drugo (tanki listovi drveta kojima se oblaze ne oplemenjen univer i medijapan). Sklapanje i nije bas tako naivno... pogotovo ako nemas nekog iskustva.
 
Poslednja izmena:
Inače...cene univera se kreću:
25mm = ~ 880din/m2
18mm = ~ 670din/m2
ABS (za kantovanje,25mm) = 150 din/m
ABS 18mm = 80din/m
 
@ Kutija - javi se pa da ti organizujem neshto :)
 
Ok, hvala na informacijama :)
Saznao sam sve sto me je zanimalo, manje-vise. Sad samo da se bacim na crtanje :)
 
Ево, усликах... Носаче сам сам варио и офарбао у боју коју сам имао...јбг не изгледају најбоље али се и не виде...битно је да носе!
Ево ти и слика оне пластике за кантовање, мислим да је цена око 60 дин/м.
А ево слика и читавог стола...
Е, па, нек ти је срећан рад домаћине!
 
Poslednja izmena:
ma najbolje ti je da napravish ovako nesto:
 

Prilozi

  • VelikoSpremanjeKablova.jpg
    VelikoSpremanjeKablova.jpg
    211.1 KB · Pregleda: 1,069
Znaci rešenje je extra. samo deo kod kablova ako se ne otvara dugo, pošto nije zatvoreno sa svih strana može da nabije 10 kila prašine...
 
Lepo resenje koje, naravno, iziskuje i lepu sumu novcanih sredstava vise...

Zasto? Ona zadnja ploca ne kosta bog zna kolko, u krajnjem slucaju ne mora da se preklapa, dovoljno da moze da se skine, i par vecih exera koji bi drzali kablove, par rupa vise i eto ga.
 
Evo stola koji koristi moj buraz. Dovoljno je velik da obojica sedimo za njim bez da se guramo :D

inache da nema PC ne bi ni imao onu hrpu kablova ispod stola - imao bi samo dva kabla. jedan od iMaca a drugi od Airporta (crvenim sam ih obelezio)...

a kad vec imash gomilu kablova najbolje je da budu dostupni; da moze lako prasina da se ocisti; da se nesto novo ubode, zameni ili ishcupa - za dve sekunde :) zato tako i stoje u cosku iz kucista.
inache za ovaj sto mogu da se dokupe posebne kanalice (drzaci...) za kablove ali, po meni, to samo komplikuje stvari - ja poludim kad treba da izvlacim jedan kabl od trideset iz jedne kanalice....
 

Prilozi

  • sto01.jpg
    sto01.jpg
    159.3 KB · Pregleda: 966
  • sto03.jpg
    sto03.jpg
    213 KB · Pregleda: 1,250
Nazad
Vrh Dno