Šta je novo?

Mobilni operateri u Grčkoj - FAQ u drugom postu

bbK1ng

Čuven
Učlanjen(a)
15.09.2002
Poruke
2,543
Poena
725
Putujem za par dana u Grčku i imaću potrebu da budem dostupan.

Hteo bih da trošak te dostupnsti da prebacim na pozivaoca, odnosno da kupim jednu prepaid SIM karticu na koju će da me zovu dok sam dole.

Ima li neko iskustva? Za koliko najmanje para moze da se kupi takva kartica?

Destinacija je Tasos, ako je bitno.
 
Vodafone à la Carte za 5Eura,CosmOTE i Wind tj. bivsi TIM.

https://www.bonbon.hr/touristshop/buy
Porucis, pozoves 0970366366 kada je dobijdes (da bi aktivirao karticu, poziv je besplatan), dodas je u Moj Bonbon profil, kupis bon (prepaid dopuna) po potrebi i aktiviras dodatak po zelji.
27/06/2017: Trenutno se dobija 50% popusta na prvi aktivirani paket, ukoliko registrujete karticu. Registracija moze preko sajta, ali najbolje ih kontaktirajte preko Facebook-a!

Internet na bonbonu na lte mreži će vas zezati sve dok ne promenite APN. Pretpostavljam da am je većini u upotrebi stari APN "web.htgprs" koji dozvoljava spajanje na 2g i 3g internet, dok je uvođenjem 4g promenjen APN na "internet.ht.hr". Dosta proizvođača ima u podešavanjima stari APN. Jednostavno promenite u podešavanjima i ne bi trebalo imati problema. Jedino u slučaju da koristite 3g net sa starim APN i mob pronađe lte I spoji se, tada ćete dobiti izlaz na net pri prelazu 3g-4g
b45de63cd1e05b4e8ae8713adef7d5ed.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Ako su ti vazne poruke tj. hoces dosta da saljes obavezno kupi Frog. Poruke su citava 3 CENTA.

Kartica kosta 5 evra (sa 1 evro kredita) a dopune su 3 i 8 evra.
 
I mene ovo interesuje, ali da koristim GPRS/3G preko "grcke" sim kartice???
Ima li neko iskustvo sa ovime???

Hvala!

edit:
na onim linkovima nisam pronasao nista o transferu podataka....
 
Poslednja izmena:
Meni je, baš na Tasosu (jug ostrva), pucala GPRS veza na Vodafone mreži (doduše, telenor kartica u romingu). Cosmote je, rekao bih, bolje pokrio Tasos (njihov GPRS nije pucao).
 
Putujem za par dana u Grčku i imaću potrebu da budem dostupan.

Hteo bih da trošak te dostupnsti da prebacim na pozivaoca, odnosno da kupim jednu prepaid SIM karticu na koju će da me zovu dok sam dole.

Ima li neko iskustva? Za koliko najmanje para moze da se kupi takva kartica?

Destinacija je Tasos, ako je bitno.

Obrati samo paznju na (mislim) VODAFONovu navlakusu,kupis pripejd broj sa 15e "kredita" a ustvari to podrazumeva da svaki mesec imas po 1e besplatnog saobracaja narednih 15 meseci.
 
BUMP
Treba mi grcka prepaid kartica za GPRS samo, imate li iskustva, gde se kupuju (na trafikama, mesarama, postama)
nesto oko podesavanja?
 
Mene takodje zanima grcka pripejd kartica i kako najlakse da podesim gprs za istu?
Ako je neko imao iskustva sa tim,bilo bi lepo da ovde napise kako sta,bio bih mu zahvalan.
Trazio sam nesto po netu i jedino sto sam nasao je ovaj link,na kome nema odgovora na moje pitanje,ali je vezan za temu i mozda ce nekom biti od koristi:
http://www.putovanja.info/forum/index.php?showtopic=4275
 
Probao vodafone i wind. Kartica je 5 eura sa 1 euro kredita. Oba provajdera imaju los signal u polihronu, tako da najbolje uzmi cosmonte.
Gprs je jako skup i ne isplati se.
 
Preporuka za WIND operatera (bivsi TIM) paket ADSM 7 (7 dana/7GB za 14e).
 
Postoji i cetvrti, virtuelni, operater, Q telecom ali on ne pokriva oblast Atine - provereno u Pireju, Peaniji, na Aerodromu, Centru, Glyfadi, Vouliagmeniju...a on je navodno ubedljivo najjeftiniji u Grckoj.

ja za svoje potrebe koristim Vodafone prepaid broj. Vodafone ima stranicu dostupnu i na engleskom pa koga zanima moze da se informise na vodafone.gr.

Nisu tako jeftini, ali im je mreza ubedljivo najbolja. Recimo, u Vouliagmeniju i Cosmote i Wind imaju jako los signal, dok sa Vodafone mrezom nema problema.
 
Poslednja izmena:
uglavnom Vodafone je najgori, njega izbegni
 
Poslednja izmena:
bila sam u atini pre 2 nedelje i slazem se sa konstatcijom da vodafon treba izbegavati...deru!
 
Ako moze opsirnije o iskustvu u Atini, konkretne informacije bi koristile svima :)
 
Cosmote je najbolji... a ako imate MTS karticu obavezno selektujte Cosmote jer OTE poseduje 20% telekoma pa stalno imaju neki popust za MTS korisnike u roamingu.. :)
 
I mene zanima jedna Grcka sim kartica samo za GPRS/3G (I <3 Skype SMS + Net)

Usput oni Huawei 3G modemi se strava lako otkljucavaju za sve mobilne providere - ali nemojte da zaboravite na otkljucavanje pre polaska na put/letovanje. Ja cu poneti E1550, zgodan izgleda kao stariji flash ima i microSD slot pa radi i kao flash/citac kartica.
 

Prilozi

  • e1550.png
    e1550.png
    211.6 KB · Pregleda: 218
Poslednja izmena:
jel moze kartica za vodafone ili neki drugi mobilni operator da se kupi na trafici?
 
Vodafone sim kartica, 500mb 6e, 1gb 10e. Radi Viber, Hangouts i probao sam klasičan voip
https://play.google.com/store/apps/details?id=finarea.MobileVoip
Na žalost nisam pitao za minute pošto me to ne zanima, samo net. Prošle godine bilo je 200 minuta ka svim grčkim brojevima. Inače kartice koliko ja znam se kupuju samo u specijalizovanim radnjama, pasoš obavezan. Ne treba sekač, nove su kartice u svim veličinama. Na Atosu ful signal.
 
zasto pasos za pripejd?

I ja sam razmisljao da uzmem pripejd samo zbog neta,a onda mi drugar rece da imaju vise wifija nego mi u Bgu i vecina je otvorena.Realno,idem na odmor,jos mi samo tamo net treba...

Kad mi bude zatrebao,sescu u kafic,popiti bice i koristiti wifi...
 
Vodafone sim kartica, 500mb 6e, 1gb 10e. Radi Viber, Hangouts i probao sam klasičan voip
https://play.google.com/store/apps/details?id=finarea.MobileVoip
Na žalost nisam pitao za minute pošto me to ne zanima, samo net. Prošle godine bilo je 200 minuta ka svim grčkim brojevima. Inače kartice koliko ja znam se kupuju samo u specijalizovanim radnjama, pasoš obavezan. Ne treba sekač, nove su kartice u svim veličinama. Na Atosu ful signal.

Da li se uz novu karticu koja kosta 5e dobija i 5e kredita? Onaj 1e vise je nesto sto placam dodatno samo pri inicijalnoj kupovini sim kartice, tako? Ukoliko je tako onda za 6e dobijem karticu sa 5e kredita, ukljucim onaj Surf & Email 100 dodatak pre 31/08/2014 i dobijem 500MB koje mogu da koristim sledecih mesec dana.

Link: http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10881&menuId=11240

Bez te promocije koja traje do 31/08/2014 bi dobio samo 100MB u punoj brzini a svaki sledeci dan u manjoj brzini bi kostao 1e.

Paket od 1GB ne vidim, mozda 2x 500MB u ovoj promociji?
 
Da li se uz novu karticu koja kosta 5e dobija i 5e kredita? Onaj 1e vise je nesto sto placam dodatno samo pri inicijalnoj kupovini sim kartice, tako? Ukoliko je tako onda za 6e dobijem karticu sa 5e kredita, ukljucim onaj Surf & Email 100 dodatak pre 31/08/2014 i dobijem 500MB koje mogu da koristim sledecih mesec dana.

Link: http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10881&menuId=11240

Bez te promocije koja traje do 31/08/2014 bi dobio samo 100MB u punoj brzini a svaki sledeci dan u manjoj brzini bi kostao 1e.

Paket od 1GB ne vidim, mozda 2x 500MB u ovoj promociji?


I ja mislim da je taj 1e zbog nove kartice. I jeste neka fora 500+500,
uploadfromtaptalk1404966291457.jpg
nisam našao na sajtu nego mi je snajka u radnji ponudila. I ne bih se zjbavao sa kucanjem tih poruka/kodova sam pošto engleskog nema nigde, lepo oni sve aktiviraju i doviđenja.
Netko je napisao ima wifi gde hoćeš... brate 6 evra i nema rizika!?
Jedino ako ideš busom onda je možda problem naći radnju.
 
Poslednja izmena:
i ja bih najradije karticu,al poenta je sto niko nista o tome ne zna i svi nesto nagadjaju,a i ko zna kakav je prijem tamo gde idem...ovako wifi kad se bas uzelim neta i dosta
 
Jel se zezaš!?
Pročitaj samo post pre tvog ako već nećeš jučerašnje.
 
Poslednja izmena:
Ja čekam tamo u temi, a grecia ovde preseljaena...


Onda da radim CopyPaste mojih postova odgovori za DATA pakete, i da pitam, dal se neko vratio iz grecie i da li ima karticu na zajam :) :)


vodafone odgovor:

Dear Mr P,

Regarding your e-mail, we would like to inform you that since you already have a USB modem, you can purchase a “Vodafone Kartointernet” connection pack. With Vodafone kartointernet, you don’t have to sign a contract as you recharge your internet sessions with special scratch cards. You only have to buy the connection pack from a Vodafone store. The initial package costs 20 euro and includes a free access card to the internet for 15 days (there is a limit of 2GB use). After the first 15 days (or the 2GB) are over you will need to buy sessions of internet access. You can purchase special scratch cards with prepaid session time from any Vodafone store.

For information about how the service works and the available sessions, please visit the link below:

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?request_locale=en&pageId=8638



We are unable to send packs to a foreign address, so you will need to visit a Vodafone store. Keep in mind that you need to have your ID card or Passport with you, as all new prepaid connections need to be registered before activation, according to the current legislation. Here is a useful link for you:



Store Locator:

http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/selectCounty!selectFromMap.action?request_locale=en



Thank you for contacting us

At your disposal









Vodafone


Stavroula Tselekidou
VODAFONE WEB CARE
Email: [email protected]


vodafone.gr


WIND

Dear Customer,





In response to your e-mail, regarding your request about WIND Mobile Broadband, we would like to inform you that as you are interested in occasional internet usage, without one year commitment you may activate WIND Mobile Broadband with card.

In addition to this, regarding the tethering connection all you need is a WIND Internet Stick, unless you already have one, and a WIND Prepaid SIM card, F2G or WIND card, which you can buy from a WIND Store. (We would like to inform you that we only dispatch Wind products and terminals around Greece)

For further information you may visit our website http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-*****i/kiniti/mobile-internet/mobile-internet-gia-to-kartokinito/.

http://www.wind.com.gr/gr/wind/katastimata-wind/katastimata-wind/.



Remaining at your disposal for any clarification.









Kind Regards,



Stella Zioga

Customer Service Department

Treći operater se nije ni javio.
 
U Vodafonu GR trenutno je neka akcija. Prepaid kartica je dzabe, uplati se 10€ i dobije se 500MB za internet + 500MB bonusa. Onda se za 6€ od onih 10€ kupi jos 500 MB. Tako se za 10€ dobije 1.5GB i ostane jos 4€ za ostalo (pozivi, SMS, ...).
Pozdrav
 
U Vodafonu GR trenutno je neka akcija. Prepaid kartica je dzabe, uplati se 10€ i dobije se 500MB za internet + 500MB bonusa. Onda se za 6€ od onih 10€ kupi jos 500 MB. Tako se za 10€ dobije 1.5GB i ostane jos 4€ za ostalo (pozivi, SMS, ...).
Pozdrav
Sličnu akciju je prošle godine imao Wind :)
 
Nazad
Vrh Dno