Šta je novo?

Mobilni operateri u Grčkoj - FAQ u drugom postu

Ja sam klasicnu jer mi treba i za pozive, a to na data kartici nije moguce.
 
Mislim da se ova mogućnost nije pominjala na temi, pa da proverim:

Imam mogućnost da pravo iz hrvatske nabavim Internet sim karticu, i prepaid bonove. Ukoliko kupim ovako karticu i bon, mogu li normalno po proceduri iz teme i sa sajta aktivirati karticu i dodatne bonove? Na more idem tek u septembru, pa bih tek tada koristio karticu.
Da li je bitno da li je aktiviram sada, ili to mogu i pred polazak na more?
 
Zasto kad biram internet sim, za dostavu stoji fiksno hrvatska, ne mogu da promenim?
Do ostavim hr i prodjem kroz placanje?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sve laganica BONBONica... Naručena, dostavljena, aktivirana (poziv ka HR broju samo treba da zazvoni... SR ne može samo zato što je skuplje od 20kn koje inicijalno imamo) i sad se kanim da je registrujem kako bih dobio 50% popusta. Jako su aktivni na FB odmah odgovaraju.

Net će mi trebati za GR početkom septembra pa ne bih da preuranim sa tim da mi istekne. Da li uopšte ima neko ograničeno vreme za registraciju ili za trajanje tog popusta od 50% na prvi paket?
 
Mislim da imas 30 dana da aktiviras paket sa tih 50%

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ima neko aktivnu karicu da mu ne treba, ide kolega za vikend na more, pa ne stize da je poruci. Beograd zbog kratkog vremena.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ja sinoć aktivirao broj, registrovao na profilu i vec noćas stigla potvrda da je sve ok. Imam 50% popusta na prvo aktiviranje velikog internet paketa. Izgleda da su ubrzali registracije sada..

Sent from my JY-S3 using Tapatalk
 
Evo jedan mali vodic za sve koji planiraju kupovinu, kako je bilo raznih iskustava prilikom kupovine i aktivacije plus zezancija oko popusta 50% a kako sam bez problema sve odradio resih da napisem svoje iskustvo da olaksam drugima, dakle kartica se porucuje sa https://www.bonbon.hr/touristshop/buy/ , svi vec znamo da kosta 20kn sa 20kn kredita, nakon sto vam kartica stigne ubacite je u telefon i manuelno setujte mts mrezu, nakon toga pozovite broj +385970366366 da biste aktivirali karticu (dovoljno je da cujete par sekundi automat i da prekinete vezu) nakon poziva oko 30min je potrebno da vam stigne poruka da je vas broj uspesno aktiviran, zatim otvarate profil na njihovom portalu i dodajete broj (koristite racunar, nisam siguran da li su sve opcije dostupne preko mobilne verzije), kada dodate broj ukoliko zelite 50% popusta na prvu aktivaciju velikog ili jako velikog paketa izaberite opciju registruj broj i na narednoj strani izaberite opciju da se registrujete kao strani drzavljanin, popunite podatke (potreban vam je broj pasosa) i u roku od 24h broj ce vam biti registrovan, sad vam je dovoljan bon od 11kn da biste za 27,5kn kupili 6gb interneta. Imate 30 dana fore da iskoristite promocuju 50% popusta ukoliko ste registrovali broj i ostvarili pravo na popust, ako ne zelite da ostavljate broj pasosa prilikom registracije jednostavno kupite paket po punoj ceni od 55kn. Paket vazi 30 dana od dana aktivacije. Sve u svemu ja sam za dve kartice sa po 6gb 4g neta ukupno potrosio oko 8,5eur i ova varijanta mi je vise odgovarala nego po Grckoj da jurim karticu (ko je kupovao ko ja zna koliki je to nekada problem narocito u manjim mestima).
 
Sve si lepo rekao, samo bih ja dopunio, nije vam uopste potreban broj pasosa, mozete i broj LK a rekao bih mozete da nalupate brojeve(oni nikako ne mogu da provere to) koje zelite i opet cete i dobiti karticu i registrovati i sve kao da upisete broj pasosa.
Ja sam inace upisao broj LK i sve zavrsio.
Dok god ne morate da im saljete SS pasosa ili bilo kog dokumenta do tada mozete pisati sta vam volja, eto cisto da znate i to.
Jer mene je mrzelo tada da idem u sobu i trazim sosku, a LK mi bila pri ruci pa sam taj broj ostavio i sve normalno stiglo, aktivirao i registrovao sad cekam samo pred put da platim 11 kn i da uzivam u Bugarskoj i Grckoj.

Nego, ako bih uplatio 11 kn uz -50% kad kupim taj najveci net, ostace mi nekih 9 kn, da li to mogu koristiti za voice i koliko je minut u Grckoj kada bih zvao sa tog broja grcki broj, ako neko zna, hvala.
 
Ko je bese koristio BONIBON u Austriji? Da li ste drzali duze ukljucenom?
Ok radi ali cesto nestane data protok skroz ako se predje na wifi i nazad ili ne koristi kartica neko vreme. Recimo ujutru uvek moram da caprkam da bi opet imao net. Nije nikada dovoljno samo data off pa on.
 
U Nemačkoj definitivno najbolje radi bonbon na t-mobile mreži, evo me u Inglostatu i ovde bez ikakvih problema radi LTE+ mreža...

Screenshot_20170721-093944.png
 
Ja danas aktivirao jos veliki net onaj 3gb sa popustom 50%, a pre toga mi bio jako veliki koji sutra istice... Na profilu mi stoji da nisam registrovao broj, mada sam sve odradio, a danas mi poslali poruku da mogu aktivirati novi dodatak sa 50% popusta

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Ili prebaci telefon da NE radi na LTE ili promeni na novi apn.
5b277a63010475caec0f8d8b7513fa90.jpg
 
Poslednja izmena:
Ili prebaci telefon da NE radi na LTE ili promeni na novi apn.
5b277a63010475caec0f8d8b7513fa90.jpg
E sve ja tebe postujem, al ne razumem sta mi to pises, prvo za to znam, drugo nisam tako nesto ni pitao.
A zasto da prebacim da mi telefon ne radi na LTE, ja bas hocu da mi radi na 4G.
Stvarno te nista ne kapiram.
Aj pojasni kakve to ima veze sa mojim pitanjem, koje BTW je glasilo:
"Nego, ako bih uplatio 11 kn uz -50% kad kupim taj najveci net, ostace mi nekih 9 kn, da li to mogu koristiti za voice i koliko je minut u Grckoj kada bih zvao sa tog broja grcki broj, ako neko zna, hvala."

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi da cenovnik ima na njihovom sajtu, ako te smara da kopaš, pošalji im poruku na Facebook

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
E sve ja tebe postujem, al ne razumem sta mi to pises, prvo za to znam, drugo nisam tako nesto ni pitao.
A zasto da prebacim da mi telefon ne radi na LTE, ja bas hocu da mi radi na 4G.
Stvarno te nista ne kapiram.
Aj pojasni kakve to ima veze sa mojim pitanjem, koje BTW je glasilo:


Pozdrav.

Greškom sam te citirao, to ti je valjda bilo očigledno. Neposredno pre tvog bilo je ovo dole pitanje (na koje sam mislio) a to si samo dodao, niko ne zna? Sledeći put se citiraj da znam(o) na šta misliš.

Ko je bese koristio BONIBON u Austriji? Da li ste drzali duze ukljucenom?
Ok radi ali cesto nestane data protok skroz ako se predje na wifi i nazad ili ne koristi kartica neko vreme. Recimo ujutru uvek moram da caprkam da bi opet imao net. Nije nikada dovoljno samo data off pa on.
 
Poslednja izmena:
Greškom sam te citirao, to ti je valjda bilo očigledno. Neposredno pre tvog bilo je ovo dole pitanje (na koje sam mislio) a to si samo dodao, niko ne zna? Sledeći put se citiraj da znam(o) na šta misliš.
Taj post o kome pises kod mene se nije ni video(ocigledno TT zabagovao), vec je poslednji meni vidljiv bio moj, pa mi je bilo glupo da citiram samog sebe a post iznad, to ti je valjda bilo ocigledno?
Svakako bih citirao da sam video da ima neki post posle mog.
 
@MisaLion

Ne uplacujes bonove kada kupuješ prvi put Jako veliki net, nego ides na paket i on ti ga automatski spušta na 27.5 kuna.
Onih 20 kuna i dalje ostaju, pa mislim da mozes sa njima sta hoćeš. Onda mozes da uplatis neki od bonova 11,22... i izaberes neki drugi paket po svojoj meri.
Bar ja tako mislim. Neka me neko ispravi ako grešim.

Inače, nije loša fora sa Unifonom ko ima fiksni kod SBB-a. Iz rominga zoves s fiksnog i trošiš minute koje imas u duo, trio pretplati.

Sent from my JY-S3 using Tapatalk
 
Prvo hvala na odgovoru, drugo, cekaj ja sada na racunu imam pocetnih 20.76 kuna, ja trebam da doplatim do 27.5 kuna.
Neka i idem kako kazes na paket, i nek mi spusti na 27.5, opet moram da doplatim 7 kuna, a tamo vidim da je najmanja dopuna 11 kuna?
I sta sad mene si totalno zbunio.
 
Evo ovako. Upravo sam kupio Jako veliki paket. Prvo sam uplatio bon od 11 kuna (1 kuna provizija), tako da sam ukupno imao 30 kuna na računu, kada sam aktivirao 6gb za 27.5.

Znam da su ljudi pisali da mora da se uzme bon od 44 kuna zato sto on trazi 'treba vam 55 kuna za paket, a imate 20', iako u prethodnom koraku kaze da ti je potrebno 27.5.

Malo konfuzno, ali uplati 11 i miran si. Ne mogu da editujem prethodni post, ovo je sada, najpreciznija informacija. E da, vazi mi do 21.8.

Sent from my JY-S3 using Tapatalk
 
Greškom sam te citirao, to ti je valjda bilo očigledno. Neposredno pre tvog bilo je ovo dole pitanje (na koje sam mislio) a to si samo dodao, niko ne zna? Sledeći put se citiraj da znam(o) na šta misliš.

Tnx. Ja nisam ni shvatio da si meni odg.ali sam ipak probao:)
Prekasno pa ne znam da li je radio bolje jer je sve vreme bio ukljucen. Ali probacu bas u Nemackoj skoro.

Ako nekome treba kartica od sutra moze moju Bonbon dobiti u BG na Dorcolu. Uslov je da plati 8e za tiket meni:) posto sam ga upravo opet aktivirao. 55kn tj.

Imam i Vectone Austria ako neko hoce da proba roaming njihov da li radi van Austrije. Ja cu avgusta u DE tek.
 
Evo ovako. Upravo sam kupio Jako veliki paket. Prvo sam uplatio bon od 11 kuna (1 kuna provizija), tako da sam ukupno imao 30 kuna na računu, kada sam aktivirao 6gb za 27.5.

Znam da su ljudi pisali da mora da se uzme bon od 44 kuna zato sto on trazi 'treba vam 55 kuna za paket, a imate 20', iako u prethodnom koraku kaze da ti je potrebno 27.5.

Malo konfuzno, ali uplati 11 i miran si. Ne mogu da editujem prethodni post, ovo je sada, najpreciznija informacija. E da, vazi mi do 21.8.

Sent from my JY-S3 using Tapatalk
E ovako upravo sam se dopisivao sa Leonom iz podrske, mogu 11 kn da uplatim kad kupim jako veliki paket neta ostaje mi u tom slucaju 4.42 mislim kuna i mogu da ih koristim za voice po Grckoj. Cena minuta iz GR ka mobilnim brojevima ako nemas paket razgovora je 0.88 kn/min, dakle dzaba manje od 15 din po minuti.
Drugo ako bih kupio paket razgovora onda nista ne bi skidali sa racuna osim minuta kad da si u maticnoj mrezi u HR.
I na kraju pitah koliko bi kostalo kad bih zvao Srbiju sa tog broja iz GR kaze 2.27 kn/min sto mu dodje 37 din sto je isto jeftino, pa nasi to skuplje naplacuju sva tri operatera, nisam gledao tacno vec predpostavljam a pogledacu tacno.
 
Inace kome odgovara ima ponudu operatera Wind za 10€ dobijas 15GB neta koji vazi 2 meseca, mora da se aktivira do 31.08.
Akcija se zove giga full summer pa kome odgovara ako nije stigao da kupi bonbon karticu.
www.wind.gr/en/wind/services/gigafull/ pratite uputstva i aktivirajte bundle "gigafull", nije lose za 10 jura.
 
Ako nekom treba sto skorije bonbon kartica neka salje PP.
Imam jednu viska jer sam odustao od Grcke ove godine pa da ne propadne, nije ni aktivirana.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Imam Orange France karticu na kojoj takođe nema rominga u okviru EU ,pa kome treba ,može da se javi na PM.
 
Nema rominga ili nema TROSKOVA rominga?
 
Mobilni internet u Grčkoj je lutrija. Prošle godine mi je Cosmote radio perfektno, a sada nema signala. Trenutno koristim tazamobile i to jedva na 3G. Taza je 5e kartica i za 8.87e imate 8GB za 30 dana + neki bonusi za aktivaciju.
2f8a12e24a0880c0e66d3294762a792f.jpg


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Taza je MVNO, izgleda da oni nemaju uopste prirotet.

Meni je Vectone bio neupotrebljiv u Austriji. Radio je on, i imao OK brzine, ali.... maltene pola puta ne radi Qando app, samo se vrti, a pun 4G signal.
 
Nazad
Vrh Dno