Šta je novo?

Mobilni operateri u Grčkoj - FAQ u drugom postu

Pronašao sam na mifi-u u podesavanjima da možeš postaviti granicu za mesecni limit za koji te upozori.
3dde50b55e5c73aaaec06148c5a597f9.png



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@mihailodj

Onako kako je postavio omtw tako je kod mene s tim što ja to nisam ručno podešavao već je automatski namešteno.
 
Pozdrav svima,
idem na Krit za mesec dana,naoruzao sam se power bank-om e sad da li imaju prepaid pakete kao recimo u cg?
nesto sam trazio ali nista nisam konkretno nasao,citam ovde za taj hrvatski bonbon al niti kapiram niti imam koga u hr da molim.
unapred hvala
 
Pa ne treba niko da ti donosi, naručiš i stigne ti na kućnu adresu

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
i najpovoljnija varijanta za grcku je ova bonbon kartica?
 
Sigurno nije najpovoljnija ali nije ni nepovoljna. Jednostavna je varijanta. Sve zavrsis iz fotelje.
 
Imaš tamo Wind 12e za 10 GB. Vodafone slično nešto. Cosmote nema koliko sam ja gledao.

Bonbon može na sve tri mreže, pa koja ti bude bolja nju izabereš.
 
znaci drugari bonbon izadje 2.7e da narucim karticu + uplata za veliki internet 7.5e? i onda u roamingu se nakacim na jednu od 3 mreze u Gr. i cepaj 6gb dok ne dodje do 0 :)
 
Kartica te ne kosta, tih 20kn (ili 10ln za net karticu) ti ostaje kao kredit ;)
 
Ako može neko da potvrdi, varijanta sa 5gb dnevno je samo sa internet karticom?


Sent from my Samsung G950FD using Tapatalk
 
Yep, sve dnevne su samo na net, a sve nedeljne samo na obicnoj kartici.
 
Pogledajte Comote What's Up? ponudu. Ubedljivo imaju najbolju mrežu, u centru Atine nisam imao domet u Vodafonu. U metrou ako neko priča, znaš da je Cosmote i sl. What's Up? Mislim da nema sajt na engleskom, ali tražite ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ i onda pogledajte šta ima.

Da biste uzeli grčku karticu morate da odete ili kod provajdera ili u Germanos, nisam siguran da stranci mogu da uzmu na ulici i trafici jer mora da se da pasoš.
 
Evo rezultata bonbon Sim internet kartice u Grčkoj sa 3G mifi router. Nalazim se na Karidi beach, Sitonia. Cosmote gr

481c8a7eca97b5ca7cfd17571c6d2570.png


Probao sam da ubacim u tel. J5 2017 Samsung ali nisam imao 4G, probao sam sva podešavanja na njemu ali 4G nisam dobio. Juče sam bio na Lagomandri, Koviu i Kalogria plaži i pokrivenost mreže je očajna na tim plažama. Eto to je moje iskustvo a sutra idem na Orange beach i još jednu pa javljam pokrivenost na tim plažama. Pozz


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
kakva je prica da se kupi pripeid tamo i koje su cene i sta se dobije?
 
Prilično loš ping, znači ne daj bože neki VoIP servis da se koristi [emoji23]

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Prilično loš ping, znači ne daj bože neki VoIP servis da se koristi [emoji23]

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Ja sam mislio da sve svoje dolazne pozive preusmerim na Globaltel broj koji sam dobio preko Globaltel aplikacije, da li bi to sa ovim ping-om mogao da bude problem?

Sent from my Redmi Note 6 using Tapatalk
 
Nije ping toliki problem... bitnije je da nema jittera i lossa.

Na GSM imamo skoro 300ms kašnjenja prilikom poziva mobilni na mobilni, pa već par decenija pričamo bez problema... :)


Sent from my Samsung G950FD using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja koristim Viber poprilicno kada sam u EEA, nisam imao uopste probleme pri radu.
 
Evo konačno dam uspeo da dobijem 4G na J5. Kako ni sam ne znam. Hvala svima na pomoći.
0e1cdb150667fcdf0ded58e2830ae22f.png



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
jel preko bonbon-a?
 
jedno pitanje...
narucujem 2 kartice,i naplacuje mi 40 kn..upisem karticu i sve ostalo,kako onda da aktiviram tih 6gb?
ako moze samo neko da mi objasni malo proceduru,unapred hvala!
 
Jel zna neko može li se u Sartiju, ili negde na Sitoniji, kupiti COSMOTE kartica?
 
Dosta sam dobio korisnih informacija ovde u grupi prošle godine, pa da prenesem neka iskustva sa Bonbon karticom u Grčkoj. Naručio sam u maju dve kartice (klasičnu i internet), registrovao se i koristio promo 50% popusta da aktiviram paket u junu. Sve je savršeno radilo, iskoristio sam nekih 4GB.
Dao sam drugu (internet) karticu prijatelju da koristi sada u Grčkoj, par dana je koristio 5GB za 10 kuna dnevno i to je lepo radilo. Posle toga je uplatio FLAT nedelju dana za 80 kuna, ali mu je nakon par dana stiglo obaveštenje da je iskoristio dozvoljeni roming saobraćaj za EU i blokiran mu je internet. Deca su to junački koristila. Neka naša računica je da su ukupno sa tom karticom potrošili preko 10GB, čisto da znate koliki je limit. Ne postoji mogućnost da promeni operatera, samo se kači na Cosmote (odbija pristup na ostala Vodafon i Wind).
 
Dosta sam dobio korisnih informacija ovde u grupi prošle godine, pa da prenesem neka iskustva sa Bonbon karticom u Grčkoj. Naručio sam u maju dve kartice (klasičnu i internet), registrovao se i koristio promo 50% popusta da aktiviram paket u junu. Sve je savršeno radilo, iskoristio sam nekih 4GB.
Dao sam drugu (internet) karticu prijatelju da koristi sada u Grčkoj, par dana je koristio 5GB za 10 kuna dnevno i to je lepo radilo. Posle toga je uplatio FLAT nedelju dana za 80 kuna, ali mu je nakon par dana stiglo obaveštenje da je iskoristio dozvoljeni roming saobraćaj za EU i blokiran mu je internet. Deca su to junački koristila. Neka naša računica je da su ukupno sa tom karticom potrošili preko 10GB, čisto da znate koliki je limit. Ne postoji mogućnost da promeni operatera, samo se kači na Cosmote (odbija pristup na ostala Vodafon i Wind).

Hm zanimljivo. Na letovanju u grčkoj sam koristio internet bombon karticu dnevno 5gb/10kn i to 15-16 dana i nije štucnuo. Imao sam nekih problema oko podešavanja na tel ali to nema veze sa karticom. Nisam se registrovao jer sam saznao da nema popust 50% za dnevni paket. Možda je tu kvaka.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Niste pazili na času, nekoliko puta je (na)pominjano, flat paket je flat samo u Hrvatskoj. U romingu FUP (fair usage policy) je postavljen na 2,8GB tako da se taj paket nikako ne isplati van Hrvatske.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Otkada to? Do prosle godine sam uvek kupovao njihove Vodafone kartice. Cini mi se jednom bas i Cosmote.
 
Ljudi uzeo sam neku FROG karticu sa 7GB interneta za 10e, nesto minuta i poruka (+5e aktiviranje karte) ali nemam 4G. Max brzina je 7mb uz H+... da li karta ne podrzava 4G ili treba nesto podesiti?

Cosmote provajder, pefkohori. Ni provera stanja (Y na 1314) ne pomaze jer na grckom ne mogu bas nista da provalim..

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno