Šta je novo?

Mobilni operateri u Grčkoj - FAQ u drugom postu

Ne znam može li preko aplikacije, ali sigurno može preko sajta :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Sve sto ima veze sa EU roamingom, a nema veze sa Grckom konkretno ide u temu: Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

Ovde samo Grcka.

Npr. Bonbon i kako on radi u Grckoj naravno ovde, tehnicka pitanja u vezi Bonbon (aktivacija, dopuna, servisi) ide u EU temu gde vec postoji Bonbon FAQ.
 
Poslednja izmena:
Od juce sam u GR i mogu vam reci da bonbon radi savrsenooo ali bukvalno.
U GR imam samo 4G i 4G+, doduse po defaultu je stari APN pa sam imao H+ sve vreme od ulaska u BG gde je takodje sve vreme bio H+ jer opet kazem stari APN je bio a nisam se sa tim petljao sve dok nisam stigao u vilu.
Inace sam pricao preko vibera kad sam bio u BG sa H+ i zvuk je fantastican ne secka nista tako isto i u GR na ulazu kad sam se cuo sa bratom i tastom.
Kod nas mislim da nije tako na H, ne znam jer u Srbiji ne pricam preko vibera.
A da i uradio sam vise puta video poziv na H+ i nista nije kocilo, sve full.
Trosim net kao kad sam u Srbiji ne gasim ga uopste .
Jedini peh sam imao na ulasku u BG sam ga ukljucio i on je umesto BG mreze uhvatio nas mts i kako je bio na netu, skinuo mi je skoro 10 kn u sekundi za 64kb podataka, zajeb.
Nista bolje i jeftinije nema, ja cu drzati "zivu" ovu karticu za sl godinu ako bude sve kao sada pun pogodak.
Evo SS iz apartmana
Screenshot_20170824-082857.png
 
Uhhh, ovo za hvatanje nasih mreza treba dodati u FAQ da ljudi pripaze.
 
Grčki Vodafone je od 1. avgusta ukinuo opcije 1gb na dan za 1€ I 3gb za vikend za 2€, tako da mi grčka Vodafone sim kartica koja traje do sredine septembra ide u kantu za đubre. Aktuelne internet opcije su 600mb za 6€ i 2gb za chat aplikacije za 4,5€ mesečno. Mislio sam da će ukidanjem roaminga malo da koriguju cene, ali izgleda da im ne smeta činjenica da će sa takvom ponudom ove sezone prodati daleko manje kartica nego prethodnih.

Ziveo bonbon! :) [emoji516]

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Mislim da oni i racunaju na to - ne zele da prodaju prepaid kartice strancima od kojih vrlo malo imaju, vec bi radije da njihova maticna mreza isisa iz Grcke novac (sve mreze u Grckoj drze stranci, i to veliki operateri, i verovatno nista ne placaju Grckoj sada za roaming, tj. sve ide maticnoj firmi direktno).
 
Ozbiljan sam bio. U delu krfa sam imao samo h, ostalo 4g+ !

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Na kojoj stranici se nalazi faq za bonbon? Stigla danas kartica pa da odradim ovo oko aktivacije/registracije /dopune.
 
Uhhh, ovo za hvatanje nasih mreza treba dodati u FAQ da ljudi pripaze.
To bih i ja predlozio je u sekundi ti ode 9,15KN ostadoh na 4.
Mislio sam da cu morati da se smaram sa dopunom opet od 11kn, i reko daj da okrenem predstavnika sa te 4kn pa koliko ima ima, pa pricali smo 2 minute i ostade mi jos 2kn, za nepoverovati koja jeftinoca.

Ko kaze da na Kasandri los net taj ili ne zna da ga koristi ili mu ne valja fon znam da je pre metar dana neko kukao na to, ma brate radi sve u 16, svugde full 4G ili 4G+, viber video bez seckanja kao i voice.
Ziveo bonbon.
 
Na kojoj stranici se nalazi faq za bonbon? Stigla danas kartica pa da odradim ovo oko aktivacije/registracije /dopune.
Јел то тражиш?

Internet na bonbonu na lte mreži će vas zezati sve dok ne promenite APN. Pretpostavljam da am je većini u upotrebi stari APN "web.htgprs" koji dozvoljava spajanje na 2g i 3g internet, dok je uvođenjem 4g promenjen APN na "internet.ht.hr". Dosta proizvođača ima u podešavanjima stari APN. Jednostavno promenite u podešavanjima i ne bi trebalo imati problema. Jedino u slučaju da koristite 3g net sa starim APN i mob pronađe lte I spoji se, tada ćete dobiti izlaz na net pri prelazu 3g-4g
b45de63cd1e05b4e8ae8713adef7d5ed.jpg



P9 Lite
 
Poslednja izmena:
Uranopolis bonbon skoro sve vreme na 4g sjajnooooo... a cena sms za npr BiH mizerno mala

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
ma samo cepajte.. wi fi u hotelima u grckoj je sheet

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Svuda je sheet :) Ja sam samo jednom na Lefkadi u Nidriju imao dobar net u apartmanu.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
u Lidlu u Jerisosu tona grckih kartica na prodaji.. ima toga na svakom cosku.. nije bonbon nuzan

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nije nuzan ali je najbolji i mislim najjeftiniji.
Bio jutros u Lidlu u Kalitei iskreno nisam gledao da li imaju neke kartice ali cu pogledati sl put kad budem isao u Lidl.
Ali ako ima na trecem prstu(ako me secanje dobro sluzi) onda mora da ima i na prvom prstu.
 
bonbon ima amatere od operatera vecinom. vec pricano.. ima na Atosu u Lidlu jedno 10 razlicitih kartica, po meni ganjaj Cosmote, nekako su naaj

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
tacno, saljem ove koji nemaju bonbon pa im zao..ja sam zbavio bonbon na vreme, ali kazem ponuda u Lidlu je sjajna.. a verujem svuda okolo

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
nema razloga da se ne trosi, nismo uplatili da gledamo, internet sljaka za 10,poslao sam par sms ova, nerealno kako jeftin sms za zemlje ex YU.. al nas deru u MTSu
Premali je MTS igrac na svetskom trzistu, i ne moze da dogovori ni iole dobre cene :( Taj deo se nazalost nece promeniti ako ga neko ne kupi. Mada cu preziveti i da nemam roming, bez problema, samo da ga ne prodaju.
 
Deluje mi da se malo (više) precenjuje važnost interneta na odmoru... :)
 
Danas ga treba imati uvek.
Nego mi po nekim postovima deluje da je bitniji od samog odmora :)
 
Nazad
Vrh Dno