Šta je novo?

Telekom Srbija u epizodi Piraterija

petkods

Čuven
Učlanjen(a)
01.06.2002
Poruke
438
Poena
620
Dakle, od danas je drzavni telekomunikacioni operater Telekom Srbija proglasio nove cene postpaid paketa BEL i objavio tri nova tarifna profila.

http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=202&Type=1

Snizenje za BEL pakete iznosi 35% i to SAMO za cenu minuta razgovora kada se potrose besplatni minuti. Dakle, cena pretplate ostaje ista.

A sto se tice copy/paste prakse, u civilizovanim zemljama poznatoj i kao piraterija, Telekom se jos jedanput istakao. Cene sa http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=2117 stranice se u ogromnoj meri poklapaju sa Telenor Fleksi paketima.

Njima izgleda nije cilj da ponude postpaid pakete jeftinije od prepaid paketa, vec da stimulisu kupovinu i bacanje prepaid kartica. Pa zar nije cilj vezati korisnika ugovorom? Zar ne znaju da je najveca potrosnja upravo kod postpaid korisnika?

Meni je ovo tako nisko i sugavo da nemam reci. Podseca me na retoriku ovih dana cesto spominjanu u izrazito negativnom kontekstu, a koja se ogleda u recima "Tako mi se svidelo" :mad:
 
A sto se tice copy/paste prakse, u civilizovanim zemljama poznatoj i kao piraterija

Hrvatski operateri ovakve pakete kopirali sa zapada, Telenor kopirao od hrvata, mt:s od Telenora i tako u krug...


To se zove konkuencija, trziste diktira nova pravila. Ako hoces da opstanes, moras da pratis konkurenciju.

Nego mi smo deset godina ziveli pod sankcijama pa nam je cudno nadmetanje ko ce da da najjeftinije.


Meni kako korisniku ne smeta, neka zovu pakete kako hoce, neka dopunjavaju i kopiraju u povoljnosti i jeftinoci... samo mi je bitno da cena pada.
 
Ebem ih ja u glavu, treba da snize cenu van mreze i da povecaju besplatne minute van mreze. ja na trenutnom profilu imam 160 minuta u mrezi i BEDNIH 40 van mreze. i ebe me to van mreze, stalno opicim racun pa hiljada zbog toga...
A ostale pakete cu da pogledam pa cu da se javim da pljunem jos koji put :D
EDIT: Pregledao na brzinu, nemam vremena, ali izgleda da ce da padne MIX kod mene...
 
Poslednja izmena:
Pa Telekom nije dao jeftinije nego je prekopirao, a na osnovu imena i gluposti prosechnog korisnika nada se da ce tako imati vishe kupaca nego Telenor.

Zdrava konkurencija izgleda mnogo drugachije, ovo nema veze sa zivotom, od Telekoma treba da se napravili livada pa sve od nule.
 
E stvarno sam se nasmejao. Ali bukvalno su kopirali celu šemu. Neverovatno!
:D
 
Pa nije to nista novo :) Njima je to svojstveno...
Setite se kada je Vip izasao sa tarifom od 4.9 dinara. Bukvalno posle par dana su izbacili svoju jeftiniju :) tarifu od 4.8 dinara. Samo sam cekao momenat kad ce da izbace kopiju Telenorovih paketa i nisam se prevario - malo im je trebalo.

Najteze je biti inovator na trzistu a najlakse je raditi copy&paste :)
 
Niste napisali da je mts jeftiniji za 10 para po minutu razgovora :D
Stvarno su mogli malo vise da se potrude, umesto sto su ovako prepisali. Ovako su mogli da stave i link na telenorov sajt. :-devil-:

S druge strane, moji su mi kukali da hoce da se prebace na Telenor zbog prenesi paketa, pa ovako bar nece menjati broj.
 
Ja cu svakako da se prebacim na Telenor iz mnogo razloga.
 
Ja stvarno ne znam ali za OVOLIKO kopiranje bi stvarno trebala da usledi neka tuzba jer je ovo stvarno nenormalno. Telenor bukvalno kopira sve i od jednih i od drugih i tako osigurava da nema odliva korisnika (ili ima veoma slabog). Mislim da ce za par meseci, posebno posle VIP ponuda i josh nekoliko iteracija Telekom imati jedno 1000 paketa shto za postpaid shto za prepaid :D Kakvo ce to ludilo da bude :D

Trenutno jedina mana kod Telenora je to shto nemate uvid u trenutno stanje ali ce se i to popraviti po nekim informacijama veoma skoro. Iskreno progledao sam sa Prenesi 250 i vec vidim rachun na kraju meseca (za jedan sat) znatno manji nego ranije.
 
Pre cemo pomreti, neko doziveti da Telekom smanji post paid pretplatu.
 
Poslednja izmena:
Ja vas ljudi ne razumem..zar je moguce da vama to smeta..cekaj pa sta ako su prekopirali...vecu su slepci ovi iz Telekoma sto sami nisu ponudili ove nove post paid pakete nego su sacekali telenor, kome skidam kapu za paket prenesi,pa onda ponudili iste stvari..Zato su mi ovi postovi cudni...pa sve ovo ide u nasu korist jer smo mi korisnici njihovih usluga i valjda je bolje to sto su cene evidentno nize i sto sad moze svako da bira...A i bilo je logicno da ce telekom izbaciti ove pakete,ja sam na BEL paketu i cekao sam na ovo i najverovatnije prelazim na "neverovatnu novinu " na ovim podrucjima u vidu MIX tarife :)
 
Sasvim normalno kad je u pitanju neko ko cuva poziciju u odnosu na nekog ko tezi da se prosiri.
Na Telekomovom mestu bi se svi operateri isto ponasali.

Inace, sve u vezi 064 se desava pod budnim okom, vrlo verovatno, svog buduceg vlasnika TMobile-a, samo totalno slep covek to ne vidi..
 
Trenutno jedina mana kod Telenora je to shto nemate uvid u trenutno stanje ali ce se i to popraviti po nekim informacijama veoma skoro. Iskreno progledao sam sa Prenesi 250 i vec vidim rachun na kraju meseca (za jedan sat) znatno manji nego ranije.

Molba :)
i žena i ja smo na Prenesi 250, ali ja imam i dosta rominga. Po brojačima na njenom telefonu, trajanje odlaznih poziva je 4:00:29 (ništa van +381), poslala je oko 220 SMS-ova, nijedan MMS, i još ima preneto, iz prethodnog meseca, 11 SMS-ova, i 22:36 minuta.

Na *311#, dobijam odgovor: 2427.62din, bez PDV.
Pretpostavljam da će račun doći na 1000din + PDV. Kakav odgovor ti dobijaš na *311#?
 
Pa na *311# meni je 2449 a imam prenetih 17 minuta,paket prenesi 125,tako da to trenutno stanje je obicno dosta vece od racuna.
 
Poslednja izmena:
Boricemo se do poslednjeg daha. Za pravdu, i supu bez mononatrijum L-glutaminata :banana:
 
Ebem ih ja u glavu, treba da snize cenu van mreze i da povecaju besplatne minute van mreze. ja na trenutnom profilu imam 160 minuta u mrezi i BEDNIH 40 van mreze. i ebe me to van mreze, stalno opicim racun pa hiljada zbog toga...
A ostale pakete cu da pogledam pa cu da se javim da pljunem jos koji put :D
EDIT: Pregledao na brzinu, nemam vremena, ali izgleda da ce da padne MIX kod mene...

Pa ako ja dobro shvatam, predji na paket MIX i to ti je to imaces 250 minuta za razgovor sa kime hoces, bez obzira ne mrezu, a racun ce ti biti veci za 100 din(i + 50 sms-ova).
Sto se tice trenutnog stanja na racunu za paket PRENESI , znam da telekom,a verovatno i telenor obracunava minute u toku meseca kao da si vec iskoristo besplatne minute,a na kraju meseca, ustvari izvrse pravi obracun.I jos jedna stvar, pa prvi je telenor iskopirao telekomove pakete (bel 50,100,150,200), doduse sa modifikacijama koje vaze za sve njihove pakete(npr. da 3 omiljena broja ne ulaze u placene minute).
Ja cu preci na paket MIX sa bel 200 i jako bi se ljutio, da telekom nije uveo takav paket.Nismo bas u poziciji da kod nas vlada prava konkurencija, ali i obo je bolje od onoga sto je bilo pre par godina.
 
Telekom ako hoce mozde da oduva Telenor i VIP, samo je dovoljno da uvede tar. paket gde za npr. 20 evra mesecno moze da se razgovara neograniceno u okviru fiksne i mobilne mreze. Oni su jos uvek monopolisti jer drze fiksnu a Telenor i VIP nemaju fiksnu.
 
mt:s ne može koristiti fiksne linije po povlašćenim uslovima, u odnosu na Telenor ili VIP. Postoje zakoni koji to reguliše, kao i RATEL. Jedino ako VIP i Telenor vode neozbiljni ljudi, koje je moguće veslati na ovu foru. Valjda u to ne veruješ.
 
Pa ako ja dobro shvatam, predji na paket MIX i to ti je to imaces 250 minuta za razgovor sa kime hoces, bez obzira ne mrezu, a racun ce ti biti veci za 100 din(i + 50 sms-ova).
Sto se tice trenutnog stanja na racunu za paket PRENESI , znam da telekom,a verovatno i telenor obracunava minute u toku meseca kao da si vec iskoristo besplatne minute,a na kraju meseca, ustvari izvrse pravi obracun.I jos jedna stvar, pa prvi je telenor iskopirao telekomove pakete (bel 50,100,150,200), doduse sa modifikacijama koje vaze za sve njihove pakete(npr. da 3 omiljena broja ne ulaze u placene minute).
Ja cu preci na paket MIX sa bel 200 i jako bi se ljutio, da telekom nije uveo takav paket.Nismo bas u poziciji da kod nas vlada prava konkurencija, ali i obo je bolje od onoga sto je bilo pre par godina.

Zvao sam malopre Telekom, operateri ne znaju sa sigurnoscu da li ce btiti omogucen prelazak sa BEL paketa na MIX paket (naravno skuplji), ali prepostavljaju da hoce (ako ste u akciji kupili i telefon). U svakom slucaju promena je nemoguca pre preseka stanja koji se radi od 5-8 u mesecu, sto inace ne znaci nista jer bi promena paketa (to vec znamo) i onako vazila tek od sledeceg meseca.
 
Zvao sam malopre Telekom, operateri ne znaju sa sigurnoscu da li ce btiti omogucen prelazak sa BEL paketa na MIX paket (naravno skuplji), ali prepostavljaju da hoce (ako ste u akciji kupili i telefon). U svakom slucaju promena je nemoguca pre preseka stanja koji se radi od 5-8 u mesecu, sto inace ne znaci nista jer bi promena paketa (to vec znamo) i onako vazila tek od sledeceg meseca.

I 3 poruka, sad sam procitao sta sam malopre napisao, pa ispada da je kupovina aparata uz Bel paket olaksavajuca okolnost, a u stvari po recima operatera je suprotno,tj. on nije mogao da potvrdi da ce u slucaju da ste kupili i telefon u akciji uz BEL paket (poziva se na ugovor koji ste potpisali) biti omogucen prelazak na MIX paket. SLozio se da bi bilo nelogicno, da budemo uskraceni ali i pored konsultacija od jedno 2 minuta to nije mogao da potvrdi. Promena tarife se inace naplacuje 50. din + PDV.
Ako je nekom jasno sta sam sve napisao, molim nek objasni i meni :smash:
 
...i bitnije pitanje je da li se naplacuje uspostavljanje veze dok traju besplatni minuti?
 
Ovo i mene zanima mada sumnjam da vaze..

Jos kad bi se setili pa konacno uveli da stanje na dodacima moze da se proveri.. a ne ovako, nisi ni na nebu ni na zemlji ;)
 
Poslednja izmena:
Mene je obradovalo sniženje, često prešišam broj minuta ka drugim mrežama. Mada, prešišam i ka matičnoj mreži. Odlično, biće 35% manje. :)

Pretplate takođe nisu visoke, BEL50, 2 najjeftnija pića u gradu, BEL100, 4 najjeftinija pića u gradu i slično. Budite realni.

E, da, samo da poželim dobrodošlicu ViP-u, raduju me ova dešavanja, iako ja neću mnogo više da koristim telefon nego što ga koristim i inače. I ovako i onako je džabalesku. :)
 
@Kudti: Naravno da sam mislio na Telekom!

@Septimus: Garantujem da se NE bi svi ponasali ovako da su na Telekomovom mestu! Ovo nije konkurencija vec jadni trzaji da zadrze shto vishe mogu i pokupe na brzinu shto vishe mogu dok ne bude shta ce biti (preuzimanje). Svako ko iole zna shta je konkurencija zna da to sigurno nije OVO! Sa jedne strane su dva inovatora od kojih jedan faktichki nije ni pocheo da radi, sa gomilama prepreka sa raznoraznih strana u relativno potchinjenom polozaju za koje se definitivno vidi zapadni mentalitet da nije cilj prej**ati nekoga na kratko pa posle shta bude vec se korisnik gleda na duge staze kao stalni kasniji profit. Sa druge strane je naravno zna se vec ko ko ko moze da radi shta god hoce bez nekih posledica jer mu se moze. Kada bi ljudi koji tamo rade stvarno imali korisnika u fokusu znali bi da nije cilj ispuniti ochekivanja korisnika vec ih i premashiti i prijatno iznenaditi (kao shto je npr. mene Telenor paketima Prenesi) jer tako daje do znanja da misli na korisnika i da se tamo nege uvek kuva neshto novo i bolje shto vredi chekati i ochekivati (iako realno sve vreme misli i na svoj profit). I telekom iznenadjuje svoje korisnike (cene poziva su uvek 10para manje nego kod konkurencije :d).

Josh jednom da se razumemo ja ne kazem da je Telenor neshto mnogo dobar. Oni su ovde doshli zbog profita i to je tachka. I oni mozda kopiraju pakete ali se u njihovom poslovanju jednostavno vidi taj fokus na korisnika koji nije prisutan kod Telekoma jer se vidi da sve shto rade rade da bi shto skorije vshtachki napumpali sveoju cenu!

@kibicer: Juche je neko postovao kod na forumu *100#. Tu ce ti reci koliko je chrga preneto (vreme i poruke) u sledeci mesec. Meni je tek od jutros proradio (shto je mozda i logichno :d). Ukoliko je od svega preneto po neshto, ukoliko nije slam sms u inostranstvo, ukoliko nije zvano inostranstvo, ukoliko nije korishcen gprs treblo bi da ce joj rachun biti 1180din ali najbolje da to odmah proveri na portalu.

@Pajser Brigada: Mislim da se grdno varash ako tako mislish! Ali grdno se varash! Ako se uzme u cilj buduca prodaja, shta mislish ko bi ih kupio kada bi znao da su kod njih svi korisnici zbog nerealno niskih cena? Ti novi kada bi doshli morali bi da menjaju stvari i odmah bi imali veliku bezaniju. Takvi timovi i eksperti analiziraju svaki delic poslovanja da takva fora ne da ne bi proshla nego nema teorije!

Edit: ne mogu da se vishe sastavim telenor-telekom :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno