Šta je novo?

Pravilno nanosenje paste

I kod ovih hladnjaka sto su im cevi direktno na cpu, kao sto je ovaj hyper 212 evo, on nema plocu vec same cevi u pravougaono oblikovane nalezu na procesor?
 
Za njega eventualno malo više. Ja se nisam nešto cimao kad sam stavljao.
Videćeš kad staviš, ako je premalo lako ćeš da dodaš, nego ako preteraš pa treba posle da skidaš.
 
Poslednja izmena:
Ja razmazujem prstom(nemo neko da mi slucajno kaze ne valja :p) i gle bedaka imam uvek odlicne temperature :D,mozda sto sam po profesiji moler ko zna :p
 
Hahaha i ja isto, nekad namaknem prijanjajuću foliju, prezervativ stajl, nekad ne, a tako sam radio i dok se furao LN2. :d
 
Cuo sam od par ljudi da uopste ne koriste pastu na intel 775 I 1150 procesorima ... Koliko je to rizicno? Ja pastu nanosim u obliku zrna graska pa kako nalegne cooler tako se ona razmaze.
 
Mnogo je bitnije da dobro očistite staru pastu, naročito sa procesora, da procesor ne pipate rukama. I da dobro pričvrstite kuler, a da li ćete pastu nanositi u grahu, mazati kao paštetu ili kao vodene bojice to je najmanji problem.
 
Poslednja izmena:
Pa kad god menjam pastu desi mi se slucajno da dodirnem procesor ali posle toga sve lepo ocistim toilet papirom I nikakav problem.

Zanima me koliko je stetno sto neko ne stavlja pastu ?
 
Ok to znam i ja,ali mislio sam da li nesto konkretno steti procesoru cist kontakt sa coolerom?
 
Kao što ti je napisao nesic1 više su temperature bez termalne paste (zavisno od procesora i kulera razlika u temperaturi može da bude drastična), tehnički ne škodi ništa procesoru jer je samo bitno da su mu temperature u granicama normale. Ali stvarno ne vidim razlog zašto neko ne bi stavljao pastu? Nije kao 500€ da košta a dokazano pomaže za bolje sprovođenje toplote od procesora do kulera, pa čak i kineska žvaka od 200 kinti će da završi posao a imaćeš materijala da je mažeš 5-6 puta minimum. Ne vidim uštedu, a procesor se termalno opterećuje više bez ikakve potrebe, jedino ako je fora Srbin zna bolje nego Intel/AMD, u tom slučaju ni kuler ne mora da se stavlja :p
 
Najbolje bi bilo kada bi se cpu i kuler uklopili idealno, dve savrseno glatke i ravne povrsine, kao da su jedno. Onda ne bi trebala pasta :-D
 
Ma uzmes zalemis i zavrsis posao :d
 
Evo jedan primer kako NE treba nanostiti pastu. :D Još toliko je imalo na kuleru. :mad:

WP_20160303_14_22_23_Pro.jpg
 
To je još gore nego da ne staviš pastu. Umesto da bude provodnik toplote, postane izolator. :D
 
Što je najgore laptop je bio u ovlašćenom servisu gde je zamenjena matična ploča dok je bio u garanciji. Vlasnik kaže da od tada muči muku sa temperaturama. :( Ja sam juče više vremena proveo dok sam skinuo staru pastu sa kulera, procesora i grafičkog čipa nego što mi je trebalo da laptop rastavim i sastavim. :D
 
Poslednja izmena:
To je neki dobar servis, vidis da ne stede [emoji14]
 
Nazad
Vrh Dno