Šta je novo?

Tutorial za TORRENTe

Kako misliš dovoljno?:D Zavisi šta želiš.. Ako imaš 2 aktivna torrenta dovoljno je ali ako imaš 15-ak onda.. Ako hoćeš već da limitiraš, šta fali net limiteru?
 
Uvek skidam samo jedan torent. Znaci global max upoad je 0, a za svaki pojedinacno 2. Pitam cisto da uporedim kako ostali podesavaju download/upload. Net limiteru ne fali nista, mada sa njim imam problema, kad stavim recimo upload 2 ili bilo koju vrednost utorent nece uopste da downloaduje torente. Cak i kada net limiter nije aktivan nece uopste da download-uje. Kako sam izbrisao net limiter download radi kako treba. Napominjem da nikad nisam u net limiteru ogranicio upload na 1 pa da to bude problem.
 
Ako ti netlimiter pravi problem onda radi kako ti odgovora. Ja ograničim upload na 80-85 (od maximalnih 95) u utorrentu. Inače, ranije kada sam koristio netlimiter nisam imao takvih problema kao ti a vidim da dosta njih isto nema problema..
 
Poslednja izmena:
Evo sve radi kako treba od kako sam izbrisao net limiter. Znaci ja sam u net limiteru ogranicio upload za utorent, mada net limiter je bio ugasen kad sam skidao sa utoentom tako da ne znam kako je kao ugasen mogao da utice na utorent. Posle brisanja i restarta kompa sve radi ok.
NetLimiter "radi" i kad njegova aplikacija nije startovana, servis ostaje aktivan i on ogranicava protok onako kako je podeseno...
 
Pošto se tema mnogo proširila, da li neko, kome skidanje torrenta ide besprekorno, ima volje da napiše kompletna podešavanja, od početka... Mislim, čak od instalacije i podešavanja modema, kao i softvera...

Pratim temu dosta dugo, podešavam po svim predlozima, al nema šanse da mi skida preko 45... a imam Telekomov ADSL 1mb...

Skidanje drugih fajlova je oko 117... i to je ok

Dakle, ako neko ima volju, pa sve ispočetka!?
 
Koji program koristiš? Da nije uključen neki limit u clientu?
 
Jos jedna stvar, sada sam skinuo najnoviju verziju utorenta i cini mi se da su ova podesavanja drugacija. Da li da ih ostavim ovako ili da nesto promenim.Evo pogledajte sliku:


Ovo ti je za tvoju 512/64 konekciju skroz nepotrebno. Ja imam 1024/128 i global max br. konekcija mi je 60 a po torentu 35 i uvek mi sve radi punom brzinom sa boljih trackera.
 
pomoc za beocity

dakle imam beocity modem asus i ADSL 1 mb, ali torrenti nece da se skidaju preko 45 kbps, u cemu je stvar?
sve sam uradio kao po uputstvu, ogranicio torent koji skidam na 2 kbps?
neki savet?
 
Koji program koristiš? Da nije uključen neki limit u clientu?

Ako si ovo pitanje meni uputio, ne znam šta da ti kažem...

Dakle, podešavam sve kako vidim tu u forumu...
Evo danas sam imao download oko 100! Za mene neverovatno, a sad mi drži žutu ikonicu Utorrent, kao nešto ne valja... A ništa pipnuo nisam ceo dan!
Trenutni download istog fajla mi je sad oko 14-15...
 
@Gandolf_NS i kod mene je ponekad takva situacija...jednostavni restart modema i utorrenta resava stvar....osim ako nije do trackera.
 
Poslednja izmena:
aman

aman zaman ljudi, kakav network status, gde da proverim i sta zeleno i sta crveno ili sta vec...
i vi svi imate adsl kod telekoma mahom a ima li neko kod neobee-ja i da mu sve ovo radi jer meni nema sanse da radi u proseku na 40, ni 30 a ni 20 a kakvih vasih 50... tako da, ajde ispocetka, prvo kakav network status?
i na sajtu za forwardovanje nema moj modem...
i sta ja da radim...
 
Potreban mi je neki torrent menadzer koji se ne instalira neko dolazi u vec gotovom paket koji se samo startuje....

Zna li neko postoji li tako nesto????


Hvala svima
 
Poslednja izmena:
@Bane87, svaka cast za ovo objasnjenje - uputstvo sa prve strane, dosta mi je pomoglo!
 
Poslednja izmena:
1) PORT FORWARD ,da bi proverili da li port preko koga vam ide BitTorrent saobracaj radi, morate uraditi sledece:

Kliknite na NETWORK STATUS ikonicu (moze biti
greennetworkbb2.png
,
yellownetworktf1.png
ili
rednetworksa7.png
u zavisnosti od statusa vase mreze), tu imate opciju TEST IF PORT FORWARDED CORRECTLY, kliknite i pogledajte da li imate "incoming connections" na tom portu. Ako nemate, onda morate da odradite PORT FORWARD.



:bottle:
A gde se ove ikonice zapravo nalaze ? U programu uTorrent ili negde drugde ? Downloadovao sam poslednju verziju programa , ali u njemu ne uspevam pronaci ove ikonice ?

Postoji li neki alternativa za proveru PORT FORWARDED-a ?

Help .
 
A gde se ove ikonice zapravo nalaze ? U programu uTorrent ili negde drugde ? Downloadovao sam poslednju verziju programa , ali u njemu ne uspevam pronaci ove ikonice ?

Postoji li neki alternativa za proveru PORT FORWARDED-a ?

Help .

Te ikonice se pojavljuju u dnu prozora ali tek kada pocnes nesto da skidas.:)
 
Ovaj...
Ajde, ja kao glup (ocigleno)...
Ja odradih sve ovo daaaavno, ali meni i dalje up NE IDE preko 31k (obicno stoji oko 30)...
Inace, imam 512/64 GONET adsl, i sagem 800-840 modem... :\
I zelena je ikonica u uTorrentu.. I kaze da je port forward ok... I patchovano je sas onim iz prvog posta... I sve ispodesavano kao i u prvom postu... Ali nece vishe od 31k, nikako...
 
Da li si pokusao ovo:

uTorrent ima "integrisano" ogranicenje upload/downlaod=6; preciznije ako ti je upload namesten na 5kbs onda ti on ogranici download na 30... Tako da povecaj upload na 10kb (Opions->Preferences->Connection->Maximum upload rate); a onda za svaki torrent ponaosob koji skidas ogranici upload na koliko tebi odgovara...
 
:(
/me pwned...
2 meseca sam se ja...
bah...
hvala...
odoh da gurnem glavu u pesak... Ili bar wc solju...
 
Imam jedan problem koji mi ide na zivce, pa ako neko ima neko resenje bio bih mu veoma zahvalan. Naime o cemu se radi. Pratio sam sva ona uputstva iz prvog posta (koja su odlicno napisana) i odradio portforwarding na routeru, ukljucio enkripciju ali mi onaj trouglic i dalje stoji zut. Utorrent sam ubacio u exception list u firewall-u. Nemam vise ideju zbog cega nece da "pozeleni".

Unapred hvala.
 
Imam jedan problem koji mi ide na zivce, pa ako neko ima neko resenje bio bih mu veoma zahvalan. Naime o cemu se radi. Pratio sam sva ona uputstva iz prvog posta (koja su odlicno napisana) i odradio portforwarding na routeru, ukljucio enkripciju ali mi onaj trouglic i dalje stoji zut. Utorrent sam ubacio u exception list u firewall-u. Nemam vise ideju zbog cega nece da "pozeleni".

Unapred hvala.

jesi ogranicio upload na 6kbs ili manje? jeis proverio da li je dobro forwardovan port, imas tu opciju za proveru u samom utorrentu
 
jesi ogranicio upload na 6kbs ili manje? jeis proverio da li je dobro forwardovan port, imas tu opciju za proveru u samom utorrentu

Upload sam postavio na 9, koristeci onu tvoju formulu. Paket je 1024/128.

Portforward sam uradio po tvom uputstvu medjutim u toj proveri u utorrentu napise erorr, a ja ne znam zasto. To me najvise i muci.
 
E sad sam se setio necega sto mozda jeste, a mozda i nije vazno u svoj ovoj prici.
Ja i burazer smo nakaceni na isti router i delimo internet. Kod njega i dalje stoji podeseno na dynamic IP. Jel to moze biti problem?



Da li treba da se izabere nesto pod Protocol i Common Service Port?
 
Poslednja izmena:
Evo update situacije. Kada sam za port u utorrentu stavio mali broj ispod 100 portforwarding je prosao ok (ranije sam stavljao preko 10000 jer sam negde procitao da tako treba i nikako nije htelo da prodje, uvek je pisalo error)). Medjutim u utorrentu je onaj trougao i dalje zute boje i na trackeru sam oznacen kao "no connectable". Kako da postanem Connectable?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno